Tom Ford w tajemnicy poślubił Richarda Buckleya


ford-buckleyProjektant Tom Ford (52 l.) w tajemnicy przed mediami poślubił swojego wieloletniego partnera, 66-letniego pisarza i dziennikarza Richarda Buckleya.

Para jest razem od 27 lat. Pierwszy raz spotkali się w 1986 roku na jednym z pokazów mody. Tom miał wtedy 25 lat, Richard – 36.
„Ten siwowłosy facet patrzył na mnie z taką przenikliwością w oczach. Byłem bardzo nieśmiały, to mnie przeraziło, bo wiedziałem, że widzi całą moją przyszłość” – wyznał Ford. Do spotkania doszło jednak dopiero dwa tygodnie później w… windzie.
Podczas krótkiej przejażdżki projektant zdecydował, że Richard będzie w przyszłości jego mężem. „Kiedy zaczęliśmy rozmawiać, czułem się tak, jakbyśmy znali się od zawsze” – relacjonował.
Sam ślub miał miejsce w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej był on niemożliwy ze względu na brak odpowiednich przepisów.
Radosną nowiną Tom podzielił się z brytyjską pisarką Kinvarą Balfour podczas spotkania w jednym z londyńskich sklepów.
Rozmawiając z nią, stwierdził, że jako 20-latek stracił wielu przyjaciół. „Powiedziałbym, że więcej niż połowę. Richard, mój partner od 27 lat, również przeżył wiele ciężkich chwil. Teraz jesteśmy małżeństwem i jest miło. Wiem, że dopiero niedawno zalegalizowano homoseksualne małżeństwa w Brytanii. To świetnie! My pobraliśmy się w Stanach” – oświadczył.
Panowie dwa lata temu zostali rodzicami – ich syna Alexandra Johna Buckleya Forda urodziła wynajęta surogatka. Projektant nie zamierza jednak pokazywać się z nim w mediach, co zastrzegł w jednym z wywiadów, jeszcze przed narodzinami chłopca.
„Nikt go nigdy nie zobaczy, bo nie chcę go wykorzystywać jako przynętę dla prasy. Może zobaczycie go dopiero, jak skończy 18 lat. Do tego czasu będę trzymał go z dala od błysków fleszy”.
źródło: pomponik.pl

Biografia Toma

Thomas Carlyle „Tom” Ford (ur. 27 sierpnia 1961 w Austin, Teksas, Stany Zjednoczone) – amerykański projektant mody i reżyser filmowy.

Dorastał w Santa Fe, gdzie jego rodzina przeniosła się gdy miał 11 lat. W wieku 17 lat przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął studia na kierunku historia sztuki na New York University. Szybko z nich zrezygnował, zaczął występować w telewizyjnych reklamówkach. Później uczęszczał do Parsons The New School for Design. Projektowaniem mody zajmuje się od pierwszej połowy lat 80., w 1990 został zatrudniony przez dom mody Gucci. Dwa lata później został dyrektorem działu stylistów, a cztery lata później dyrektorem kreatywnym. Funkcję tę pełnił przez 10 lat, do 2004. Kiedy Gucci przejął Yves Saint Laurent, został również dyrektorem kreatywnym tej marki. Obecnie projektuje pod własnym szyldem.

W 2009 nakręcił swój debiutancki film fabularny, Samotnego mężczyznę z Colinem Firthem w roli tytułowej. Obraz zrealizowano na podstawie powieści Christophera Isherwooda. Film opowiada historię Brytyjczyka George’a Falconera, profesora uniwersyteckiego i geja, żyjącego w południowej Kalifornii w 1962 roku.

Tom Ford jawnie przyznaje się do bycia gejem. On i jego partner, dziennikarz Richard Buckley, są ze sobą od 1986[1].

Filmografia
aktor
2005 Nowy, lepszy świat The Great New Wonderful Pan Jeffers
reżyser
2009 A Single Man za ten film otrzymał nagrodę Lew Queer oraz 3 nominacje
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 56 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *