Tom Cruise i Katie Holmes rozwodzą się


cruise-holmesJak wynika z ugody, którą zawarli Katie Holmes i Tom Cruise, Tom będzie płacił „więcej niż 10 milionów dolarów” alimentów na rzecz swojej córki Suri przez najbliższe 12 lat a jego żona po rozwodzie nie dostanie ani dolara. Pozew rozwodowy złożyła Holmes. Jako powód rozstania podała „różnice nie do pogodzenia”. „To ich osobista sprawa” – powiedział jej prawnik. Aktorzy rozstali się po 5 latach małżeństwa. 17 czerwca 2005 Cruise oświadczył się swojej wybrance na paryskiej wieży Eiffla. Rzeczniczka Toma Cruise’a podkreśliła, że aktor, który obecnie przebywa na planie filmowym w Islandii, jest „bardzo zasmucony decyzją i obecnie koncentruje się na swoich dzieciach”. Sprawę rozwodową w nowojorskim sądzie zamknięto szczególnie szybko, jak na standardy wśród gwiazd. Szybkie ustalenie warunków finansowych wskazuje na to, że para była w stanie zgodzić się co do wspólnej opieki nad dzieckiem – ocenił Steve Mindel, partner zarządzający w firmie prawniczej z Los Angeles Feinberg, Mindel, Brandt & Klein, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw rozwodowych gwiazd. Według „Los Angeles Times”, Katie wywalczyła również „pewną kontrolę nad spotkaniami Suri z ojcem”. Będzie decydować o wyborze niani, która ma się opiekować ich córką, gdy będzie przebywać w domu Cruise’a w Los Angeles. Będzie także decydować o wykształceniu dziecka.
„Kilka tygodni po zakończeniu związku z Chrisem Kleinem, Katie Holmes zaczęła spotykać się z aktorem Tomem Cruisem. Po raz pierwszy pojawili się publicznie razem 29 kwietnia 2005 w Rzymie, na rozdaniu nagród Davida di Donatello, włoskiego odpowiednika Oscarów[78].
Jej rodzina wyraziła poparcie dla tego związku. Ojciec Katie stwierdził, że jego córka jest “bardzo dojrzałą młodą kobietą, z głową na karku. Z tego co słyszeliśmy i czytaliśmy o Tomie, jest on humanitarystą i ma naprawdę wielką klasę. Z perspektywy rodziców, jesteśmy bardzo podekscytowani ich związkiem”[79]. Siostra aktorki, Tamara, powiedziała: “Oboje są cudownymi ludźmi”[80].

Holmes, ochrzczona w kościele rzymskokatolickim, zainteresowała się scjentologią wkrótce po tym, jak zaczęła spotykać się z Cruisem, długoletnim członkiem i gorącym orędownikiem kościoła scjentologicznego, a wychowanego także w wierze katolickiej. 23 maja, Cruise wystąpił w The Oprah Winfrey Show i skacząc po kanapie głośno manifestował swą miłość do Katie. Następnie udał się za kulisy i wciągnął zawstydzoną aktorkę do programu[81]. Cruise oświadczył się wczesnym rankiem 17 czerwca na szczycie paryskiej Wieży Eiffla i został przyjęty[80][82]. Na konferencji prasowej, w obecności matki Katie, Cruise ogłosił tę nowinę, deklarując: “Dzisiejszy dzień jest dla mnie wspaniały. Jestem zaręczony ze wspaniałą kobietą”. [83]. Pierścionek zaręczynowy, symbolizujący ich zbliżające się małżeństwo składał się z pięciokaratowego owalnego diamentu osadzonego w różowym złocie i platynie, w stylu art déco. 18 listopada 2006 Holmes i Cruise wzięli ślub w XV-wiecznym zamku Odescalchi w Bracciano we Włoszech. W scjentologicznej ceremonii wzięło udział wiele hollywoodzkich gwiazd[108]. Włoskie władze stwierdziły, iż uroczystość była nieważna, gdyż nie wypełniono żadnych papierów. Burmistrz Bracciano, Patrizia Riccioni, powiedziała brytyjskiemu Sunday Mirror: “Żadna cywilna ceremonia nie miała miejsca i nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów. Pod względem prawnym to małżeństwo nie istnieje”[109]. Rzecznik pary powiedział, że Tom i Katie “zalegalizowali” swój związek w Los Angeles dzień przed włoską uroczystością[110]. Dzień po ślubie państwo młodzi wybrali się w podróż poślubną na Malediwy[111]. W marcu 2007 media doniosły, że Holmes rozmawiała telefonicznie ze swoją przyjaciółką Victorią Beckham o problemach w swoim małżeństwie z Cruisem [112] [113] i że być może będzie musiała przejść kolejną scjentologiczną indoktrynację [114]. Według otoczenia Katie, Tom zasugerował jej “lekcje macierzyństwa”, prowadzone przez scjentologów [115].
źródło: Katie Holmes [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2010-12-18 21:30Z [dostęp: 2011-01-17 21:40Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Katie_Holmes&oldid=24366825.

(Odwiedzono: 38 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *