Taylor Swift i Tom Hiddleston są razem


Swift i HiddlestonPrzyjaciółka Taylor Swift (26 l.) opublikowała zdjęcie piosenkarki i jej nowego chłopaka, Toma Hiddlestona (35 l.). Są wpatrzeni w siebie jak w obrazek!
Informacja o rozstaniu wokalistki z Calvinem Harrisem (32 l.) pojawiła się na początku czerwca i była sporym zaskoczeniem. Dotąd byli uważani za parę niemal idealną i nikt nie podejrzewał, że mogą przechodzić kryzys.
Bardzo szybko okazało się, że związek pary rozpadł się, gdyż Taylor Swift zakochała się w Hiddlestonie. Wprawdzie ani wokalistka ani aktor nie chcą jeszcze mówić o swoim uczuciu, jednak zdjęcia zrobione przez paparazzich na ich wspólnym urlopie nie pozostawiają złudzeń.
Fakt, że są razem, potwierdza także zdjęcie, które opublikowała na Instagramie przyjaciółka Swift, Britany Lamanna. Widzimy na nim Taylor i Toma, a także Blake Lively i Rayana Reynoldsa oraz wspomnianą Lamannę z mężem.
Swift i Hiddleston przytulają się czule i chyba nikt nie ma wątpliwości, że są w sobie zakochani po uszy. Ładna z nich para?
źródło: pomponik.pl
tagi: nowy chłopak, nowy partner, nowa dziewczyna, nowa partnerka
Biografia Taylor
Taylor Alison Swift (ur. 13 grudnia 1989[1]) – amerykańska wokalistka country i popowa oraz instrumentalistka.
W 2006 roku ukazała się jej pierwsza płyta, Taylor Swift, która uzyskała multiplatynowy status w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później Swift wydała swój drugi album, Fearless, który spędził na szczycie Billboard 200 jedenaście tygodni, więcej od jakiejkolwiek innej płyty od 2000 roku[2]. W listach podsumowujących sprzedaż albumów w 2008 roku, Fearless uplasował się na 3. miejscu z 2.1 milionami kopii, zaś Taylor Swift zajął 6. pozycję ze sprzedażą 1.5 miliona egzemplarzy[3]. W 2009 roku magazyn Billboard uznał Taylor za artystkę roku, a Fearless otrzymał w 2010 roku nagrodę Grammy dla albumu roku[4].
W 2011 roku magazyn Forbes umieścił Swift na 7. miejscu listy najbardziej wpływowych postaci show biznesu, jako że w okresie 12 miesięcy jej zarobki wyniosły 45 milionów dolarów[5]. Z kolei rok później zajęła 11. pozycję w tym samym zestawieniu, z rocznym dochodem w wysokości 57 milionów dolarów[6].
W 2008 roku łączna sprzedaż albumów Swift wyniosła ponad 4 miliony kopii, czyniąc z niej najlepiej sprzedającego się artystę w Stanach Zjednoczonych w tymże okresie. Ten sam tytuł Swift dzierżyła również w roku 2010, kiedy to łączna sprzedaż jej albumów wyniosła 4 460 000 egzemplarzy – najwięcej spośród wszystkich artystów. W 2011 roku Taylor została wyróżniona tytułem Kobiety Roku według magazynu Billboard[7]. W 2012 roku Nielsen SoundScan umieścił Swift na 4. miejscu listy artystek, które sprzedały najwięcej wydawnictw w formie digital download w historii, z ponad 41 milionami jej utworów zakupionych cyfrowo[8]. W sumie albumy Swift rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie[9].
19 listopada 2014 r. została pierwszą w historii Billboard piosenkarką, której dwa różne utwory zajmowały pierwsze miejsce na liście, następując po sobie[10].
Taylor urodziła się w Reading, zaś dorastała w gminie Wyomissing, w stanie Pensylwania jako pierwsze dziecko Andrei oraz Scotta Swiftów; ma młodszego brata, Austina[11]. Będąc w czwartej klasie szkoły podstawowej, Taylor wygrała krajowy konkurs literacki dzięki pracy pod tytułem „Potwór w mojej szafie”[12][13].
W wieku 10 lat Swift zaczęła pisać piosenki, które następnie wykonywała podczas lokalnych festiwali, konkursów karaoke oraz imprez okolicznościowych. Kiedy miała 12 lat, poświęciła kilka miesięcy na napisanie 350-stronicowej powieści, która jednak nie została opublikowana[14]. Pierwszym poważnym występem Taylor był koncert podczas Bloomsburg Fair[15]. Swift kontynuowała edukację domową, dzięki czemu w 2008 roku otrzymała dyplom ukończenia szkoły średniej[16].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Toma
Tom Hiddleston, właściwie Thomas William Hiddleston (ur. 9 lutego 1981) – angielski aktor.
Edukacja
Hiddleston kształcił się w dwóch niezależnych szkołach: w Dragon School w Oxfordzie i Eton College w Eton (w pobliżu Windsoru) w Berkshire, gdzie osiadł w Durnford House. Podczas swojej drugiej kadencji w uniwersytecie Cambridge został dostrzeżony w sztuce „Tramwaj zwany pożądaniem” przez Lorraine Hamilton z agencji aktorskiej Hamilton Hodell i wkrótce potem otrzymał swoją pierwszą rolę telewizyjną w filmie „Nicholas Nickleby” w adaptacji Stephena Whittakera dla ITV, w którym zagrali Charles Dance, James D’Arcy i Sophia Myles. Będąc jeszcze na uczelni pojawił się w „Konspiracji”, a także jako Randolph Churchill, syn Winstona Churchilla, premiera Wielkiej Brytanii z czasów II wojny, w nagrodzonym wyróżnieniami BAFTA i Emmy dramacie „The Gathering Storm”, naprzeciwko Alberta Finneya i Vanessy Redgrave.
Następnie uczęszczał do Royal Academy of Dramatic Art, którą ukończył w 2005 roku.
Życie i kariera
Po ukończeniu Royal Academy of Dramatic Art, Hiddleston wygrał swoją pierwszą rolę filmową jako Oakley w wielokrotnie nagradzanym filmie Joanny Hogg „Unrelated”, kręcony w Toskanii we Włoszech. Ma on pojawić się w roli Edwarda w ukończonej niedawno produkcji Joanny Hogg, „Archipelago”. Miał również kilka głównych ról w teatrze Declana Donnellana „Cheek by Jowl’s” w obrazach: „The Changeling” (w którym grał Alsemero i za którą to rolę otrzymał nominację do nagrody Iana Charlesona w 2007 roku) i „Cymbeline” (jako Posthumus Leonatus i Cloten), za którą otrzymał nagrodę Laurence’a Oliviera za „Najlepszy debiut 2008 r.”. Otrzymał wtedy drugą nominację w tej samej kategorii za rolę Cassio w Othello w Donmar Warehouse.
Jego dorobek w Donmar Warehouse obejmuje wcześniej wspomnianą rolę Cassio w produkcji Michael Grandage „Otello” Szekspira obok Chiwetela Ejiofora i Ewana McGregora. Produkcja spotkała się z uznaniem wielu krytyków. Później wystąpił jako Lvov w West End’owym ożywieniu „Iwana” Czechowa. Te dwie role przyniosły mu Whatsonstage.com Theatregoers’ Choice Award dla najlepszego aktora drugoplanowego 2008.
Jego dorobek telewizyjny obejmuje rolę Magnusa Martinssona w detektywistycznym dramacie BBC „Wallander”, Billa Hazledine w „Suburban Shootout”, Johna Plumptre w kostiumowym dramacie telewizyjnym BBC „Pani Austen ubolewa” i Williama Buxton w świątecznego wydaniu serialu kostiumowego serialu dramatycznego BBC „Cranford”.
Największą popularność zdobył dzięki roli Lokiego, brata Thora, w filmie fabularnym produkcji Marvel, Thor, w reżyserii Kennetha Branagha, z którym współpracował poprzednio przy „Iwanie” i „Wallanderze”. Wziął udział w castingu i screen-testach do roli Thora, przechodząc nawet na ścisłą dietę i zwiększając swoją masę mięśniowa o dwadzieścia funtów, ale Branagh postanowił, że Hiddleston bardziej nadaje się do roli Lokiego, przybranego brata Thora.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)