Tak wygląda dziewczyna Krychowiaka, Celia Jaunat

Krychowiak i JaunatJuż kilka lat temu dziewczyny i żony polskich piłkarzy zrozumiały, że na byciu partnerką sportowca można świetnie zarobić. Aktualnie najbardziej popularnymi (i najbogatszymi) “WAG” są Anna Lewandowska, Marina Łuczenko i Sara Mannei Boruc. Zostały szybko milionerkami i przyjaciółkami, chodzą razem na zakupy i pokazują się na trybunach podczas meczów reprezentacji.

Nieco mniej znana jest Celia Jaunat, dziewczyna Grzegorza Krychowiaka. Celia, podobnie jak jej chłopak, ma 25 lat. Pochodzi z Francji, gdzie poznała Grzegorza, który początkowo nie chciał się przyznać do tego, że jest piłkarzem. Są ze sobą już kilka lat, a Jaunat, podobnie jak jej polskie koleżanki, zajmuje się przede wszystkim robieniem zakupów i wstawianiem zdjęć na Instagram. Wczoraj pojawiła się na trybunach Stadionu Narodowego.
źródło: pudelek.pl

Biografia Grzegorza

Grzegorz Krychowiak (ur. 29 stycznia 1990 w Gryficach) – polski piłkarz, reprezentant Polski, zawodnik hiszpańskiego klubu Sevilla grający na pozycji pomocnika lub obrońcy.

Kariera klubowa
Wychowanek klubu “Orzeł” Mrzeżyno, zawodnik zespołów: Żaki 94 Kołobrzeg, Stal Szczecin, Arka Gdynia, od sezonu 2006/2007 – francuskiego Girondins Bordeaux[2][3].

29 listopada 2007 podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem z Bordeaux. Z początkiem sezonu 2008/2009 awansował do zespołu rezerw „Żyrondystów”. W latach 2009-2011 był zawodnikiem III-ligowego Stade de Reims Champagne i od sezonu 2011/2012 ponownie zespołu „Żyrondystów”[3][4].

16 listopada 2011 został wypożyczony do FC Nantes[5]. Po zakończeniu sezonu 2011/2012, 11 czerwca 2012 roku podpisał ponownie kontrakt z Stade Reims[6]. 12 sierpnia 2012 roku zadebiutował z klubem w Ligue 1[7], a 25 sierpnia 2012 roku po jego strzale drużyna wygrała swój pierwszy mecz ligowy w spotkaniu z FC Sochaux (1:0)[8][9].

21 lipca 2014 przeszedł do klubu Sevilla FC, podpisując 4-letni kontrakt. Koszt transferu wyniósł hiszpański klub około 5,5 mln euro[10][11]. Tym samym stał się drugim najdroższym polskim transferem, po Jerzym Dudku, który kosztował Liverpool 7,5 mln euro, przechodząc z Feyenoordu w 2001 roku.

12 sierpnia 2014 zadebiutował w barwach swojego nowego klubu w meczu o Superpuchar Europy przeciwko Realowi Madryt. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, za które dostał bardzo dobre opinie[12].

18 września 2014 strzelił pierwsza bramkę w barwach Sevilla FC, kiedy w meczu I kolejki Ligi Europejskiej (2014/15) z Feyenoordem Rotterdam w 8 minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Sevilla FC[13].

27 maja 2015 zdobył wraz z klubem puchar Ligi Europejskiej. W meczu finałowym rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie Sevilla wygrała z Dnipro Dniepropetrowsk 3:2, a Grzegorz Krychowiak strzelił bramkę wyrównującą na 1:1 w 28. minucie[14].

Krychowiak został wybrany do najlepszej jedenastki sezonu 2014/2015 Primera División przez oficjalny portal ligi[15], portal UEFA[16], hiszpański dziennik Marca[17] a także telewizję Sky Sports[18]. Portal uefa.com wybrał go w tym sezonie także do najlepszej osiemnastki Ligi Europy[19].

Kariera reprezentacyjna
Uczestnik Mistrzostw Świata U-20 w 2007, na których w meczu inauguracyjnym w dniu 30 czerwca pokonał Cássiego, bramkarza reprezentacji Brazylii. Po strzale z rzutu wolnego w 23 minucie Polska objęła prowadzenie 1:0. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie[2].

14 grudnia 2008 Krychowiak zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu z Serbią[2]. W 2011 roku był reprezentantem kadry polskiej, w meczu towarzyskim z Norwegią, w którym wystąpił zmieniając w 88 minucie Rafała Murawskiego[4]. 14 listopada 2014 w meczu z Gruzją, po rzucie wolnym wykonywanym przez Rybusa zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji.

11 października 2015 strzelił bramkę z dystansu dając reprezentacji Polski prowadzenie 1:0 w meczu z Irlandią. Mecz zakończył się zwycięstwem Polski (2:1), dzięki czemu biało-czerwoni awansowali na mistrzostwa Europy 2016 we Francji.