Stanisław Brejdygant i Rita


Stanisław Brejdygant (82 l.) wcześniej niewiele wspominał o swojej partnerce. Teraz z dumą opowiada o ukochanej.
Aktor, którego oglądamy w roli profesora Rotworskiego w „Dziewczynach ze Lwowa”, od pięciu lat jest szczęśliwie zakochany.
– Odnalazłem drugą połowę! – pochwalił się aktor w jednym z niedawnych wywiadów. – To prawda, bardzo długo szukałem.
Rita jest po części Chinką, ale korzenie ma także rosyjskie. A urodziła się, wychowała i kształciła w Mongolii…
Wcześniej aktor był trzykrotnie żonaty, ma dwóch synów: scenarzystę Igora Brejdyganta (47 l.) i muzyka Krzysztofa Zalewskiego (34 l.).
A kim jest pani Rita? – To lekarka, mistrzyni w dziedzinie akupunktury! – podkreśla z dumą aktor.
źródło: pomponik.pl
Kilka słów z Wikipedii o Stanisławie
Stanisław Brejdygant (ur. 2 października 1936 w Warszawie) – polski aktor, reżyser, scenarzysta, pisarz i dramaturg.
Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Teatralnej i reżyserii w łódzkiej filmówce. Jako aktor występował na deskach teatrów warszawskich: Narodowego, Powszechnego, Nowego i Dramatycznego a także Teatru Bałtyckiego w Koszalinie, Teatru Polskiego w Poznaniu i Teatru Nowego w Łodzi. Jako reżyser pracował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i Teatrze Nowym Warszawie. Ma w swoim dorobku role szekspirowskie i w adaptacjach Dostojewskiego, a także w wielu innych. Jako reżyser wystawił m.in. Wiecznego małżonka i Idiotę Dostojewskiego oraz pięć oper (m.in. Damę Pikową Piotra Czajkowskiego). Ma w swoim dorobku kilka filmów, słuchowisk radiowych i widowisk plenerowych. Dużą popularność zdobył jako dubbingujący tytułową postać w brytyjskim serialu Ja, Klaudiusz. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, był członkiem Zarządu Głównego ZASP-u, ZAiKS-u, PEN Clubu, ITI oraz Rady Pisarzy Trzech Mórz. Ojciec aktora Igora Brejdyganta i muzyka Krzysztofa Zalewskiego. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org