Selena Gomez i Justin Bieber


gomez-bieberSelena i Justin byli parą od 2010 do 2013 r.

Partnerzy:
Justina
Caitlin Beadles 2007-08
Kristen Rodeheaver 2009
Jasmine Villegas 2010
Seleny
Nick Jonas 2008-10
David Henrie 2009-10
Cameron Quiseng 2010
Mark Salling 2010

Biografia Seleny
Selena Gomez (ur. 22 lipca 1992[1]) – amerykańska aktorka i wokalistka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony Księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.
Kariera Gomez obejmuje również aktywność muzyczną. Selena jest założycielką i wokalistką grupy Selena Gomez & the Scene, która dotychczas wydała trzy albumy studyjne: Kiss & Tell, A Year Without Rain oraz When the Sun Goes Down; wszystkie uzyskały statusy złotych płyt w Stanach Zjednoczonych za sprzedaż powyżej 500 tysięcy egzemplarzy[2][3]. Do najpopularniejszych utworów formacji należą m.in.: “Naturally”, “Who Says” i “Love You Like a Love Song” – każdy z nich rozszedł się na rynku amerykańskim w liczbie ponad miliona kopii, uzyskując platynowy status według RIAA[2].
W 2008 roku Selena Gomez została odznaczona honorowym tytułem Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, stając się jednocześnie najmłodszym członkiem tego gremium[4].

Życie prywatne
Selena Gomez urodziła się w Grand Prairie, w stanie Teksas[1]. Rodzice nadali jej te imię na cześć wokalistki Seleny, jednej z największych gwiazd muzyki Tejano na świecie[5]. Matka Gomez, była aktorka teatralna Amanda Dawn “Mandy” Teefey (nazwisko rodowe: Cornett), ma włoskie korzenie, zaś jej ojciec, Ricardo Joela Gomez, ma pochodzenie meksykańskie[6][7]. Rodzice Seleny rozwiedli się, gdy ta miała pięć lat; Gomez była w konsekwencji wychowywana przez swoją pracującą matkę[6][8]. W 2006 roku Mandy ponownie wyszła za mąż, za Briana Teefeya[9].
W wywiadzie, który w 2009 roku udzieliła magazynowi People, Gomez przyznała, że zainteresowanie aktorstwem zrodziło się u niej, gdy obserwowała, jak jej matka przygotowywała się do swoich produkcji teatralnych[8]. W maju 2010 roku Selena otrzymała dyplom ukończenia szkoły średniej na drodze edukacji domowej[10].
27 lutego 2011 roku Selena Gomez pojawiła się na Oscarowym przyjęciu magazynu Vanity Fair w towarzystwie kanadyjskiego wokalisty Justina Biebera[11], potwierdzając jednocześnie trwające od miesięcy spekulacje o romantycznych relacjach tej dwójki[12][13][14][15][16][17]. Od tego czasu związek Seleny i Justina przyciąga uwagę mediów z całego świata[18][19][20][21][22].
Gomez jest właścicielką sześciu psów ratowniczych i określa samą siebie mianem “wielkiej miłośniczki zwierząt”[23].

Kariera aktorska
2002–06: Barney i przyjaciele i początki
Gomez rozpoczęła swoją karierę aktorską w wieku siedmiu lat, wcielając się w postać Gianny w serialu Barney i przyjaciele[24]. Następnie zagrała epizodyczne role w obrazie Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd oraz w filmie telewizyjnym Strażnik Teksasu – Próba ognia.
W 2004 roku Selena została “odkryta” przez stację telewizyjną Disney Channel[25]. W następstwie pojawiła się gościnnie w serialach Nie ma to jak hotel oraz Hannah Montana, w którym jej rola przekształcona została z czasem w postać powracającą, drugoplanową w drugiej i trzeciej serii. Selena nagrała ponadto dwa pilotażowe odcinki dla spin-offów seriali Disneya[26]. Pierwszy z nich, What’s Stevie Thinking?, był spin-offem Lizzie McGuire; Gomez wcieliła się w nim w postać Stevie Sanchez, młodszej siostry Mirandy Sanchez. Z kolei drugi z nich, Arwin!, stanowił spin-off Nie ma to jak hotel, a Selena zagrała w nim Alex. Jednakże ostatecznie żaden z tych spin-offów nie został rozwinięty, a projekty wstrzymano.

2007–09: Czarodzieje z Waverly Place
Na początku 2007 roku Selena została wytypowana do roli jednej z trzech głównych postaci, Alex Russo, w nowej produkcji Disney Channel, Czarodzieje z Waverly Place. Premierowy odcinek serialu przyciągnął w Stanach Zjednoczonych 5.9 milionów widzów, gruntując jego pozycję w ramówce stacji. Część mediów okrzyknęła Gomez mianem “następczyni” Miley Cyrus, wzbudzając tym samym liczne kontrowersje. Niektóre źródła donosiły ponadto o rzekomej rywalizacji i napięciach pomiędzy Seleną a Miley; sama Gomez sprostowała jednak te informacje w jednym z wywiadów, komentując kwestię porównań: “To wszystko jest nieco przytłaczające, ale tak naprawdę myślę, że to komplement. To oczywiste, że ona [Miley] odnosi wielkie sukcesy i myślę, że jest wspaniałą artystką. Dlatego bardzo schlebia mi, gdy ktoś porównuje mnie do niej.”[27]
W 2008 roku Gomez zagrała w wydanym wyłącznie na DVD filmie Kopciuszek: Roztańczona historia, czyli sequelu obrazu Historia Kopciuszka z 2004 roku. Użyczyła także głosu epizodycznej postaci, córce burmistrza, w filmie animowanym Horton słyszy Ktosia, który miał premierę w marcu 2008 roku. Miesiąc później Lacey Rose z magazynu Forbes wyróżniła Selenę na 5. miejscu listy ośmiu najbardziej obiecujących gwiazd dziecięcych, opisując ją jako “obdarzoną wieloma talentami nastolatkę”[28].
W lutym 2009 roku Gomez dostała angaż do jednej z dwóch głównych ról w swoim pierwszym filmie kinowym, Ramona i Beezus, czyli adaptacji serii nowel Ramona autorstwa Beverly Cleary[29][30]. Jednocześnie przyznała, że w tamtym momencie nie czuła presji wynikającej z grania postaci dojrzalszych: “Myślę, że w pełni zdaję sobie sprawę z tego, kim są moi odbiorcy, sama zresztą jestem wciąż dzieciakiem. Nie podjęłabym się roli, w której czułabym się źle lub która zostałaby źle odebrana przez moich fanów.”[31]
W czerwcu 2009 roku Selena pojawiła się gościnnie w serialu Słoneczna Sonny, w odcinku zatytułowanym “Battle of the Network Stars”. W tym samym miesiącu premierę na antenie Disney Channel miał film telewizyjny Program ochrony Księżniczek, w którym Gomez ponownie pojawiła się u boku Demi Lovato[32]. Audycja zgromadziła 8.5 milionów widzów; był to wtedy trzeci najlepszy wynik oglądalności osiągnięty przez Disney Channel Original Movie[33]. W lipcu 2009 roku Selena oraz dwójka innych bohaterów serialu Czarodzieje z Waverly Place pojawiła się wraz z bohaterami Hannah Montana i Nie ma to jak statek w crossoverze Wizards on Deck with Hannah Montana.
28 sierpnia 2009 roku premierę miał film telewizyjny Czarodzieje z Waverly Place: Film, oparty na serialu[34]. Obejrzało go wówczas 11.4 milionów odbiorców; tym samym, Czarodzieje z Waverly Place: Film stał się najchętniej oglądanym programem w telewizji kablowej roku 2009, a zarazem 2. najlepszą premierą filmową Disney Channel w dotychczasowej historii tej stacji, tuż za High School Musical 2[35]. W 2010 roku Czarodzieje z Waverly Place: Film wyróżniony została statuetką Emmy w kategorii wyróżniający się program dla dzieci[36]. Rok wcześniej Emmy w tej samej kategorii otrzymał natomiast sam serial Czarodzieje z Waverly Place[36].
Od 2010: rozwój kariery filmowej
Pierwszy film kinowy z Gomez, Ramona i Beezus, miał premierę 23 lipca 2010 roku i otrzymał generalnie pozytywne oceny od krytyków[37]. Mniej więcej w tym samym okresie Selena rozpoczęła prace na planie obrazu Monte Carlo, w którym na ekranie partnerowały jej między innymi Leighton Meester i Katie Cassidy[38]. Gomez, wcielając się w główną rolę, zagrała Grace – dziewczynę, która podczas podróży do Paryża zostaje omyłkowo uznana za przedstawicielkę śmietanki towarzyskiej[39]. Przygotowując się do prac na planie, Selena nauczyła się gry w polo, a także przez dwa tygodnie zasięgała konsultacji z trenerem wokalnym, ucząc się różnych odmian akcentu brytyjskiego[40][41]. W tym samym roku aktorka przyznała, że czwarta seria serialu Czarodzieje z Waverly Place będzie zarazem ostatnią; jej produkcja zakończyła się 14 maja 2011 roku[42].
19 czerwca 2011 roku Gomez poprowadziła galę rozdania nagród MuchMusic Video Awards, zaś 6 listopada tę samą rolę, prowadzącej, pełniła podczas ceremonii MTV Europe Music Awards[43]. W trakcie gali MTV Selena wykonała ponadto premierowo singel “Hit the Lights”.
Gomez pojawiła się gościnnie w filmie Muppety, który miał światową premierę w listopadzie 2011 roku[44]. W 2011 roku wytwórnie Universal Pictures i Strike Entertainment wykupiły prawa do ekranizacji powieści Trzynaście powodów autorstwa Jaya Ashera; Selena wcieli się w rolę głównej bohaterki – Hannah Baker[45]. Premiera tegoż obrazu planowana jest na rok 2012.
W styczniu 2012 roku Gomez ogłosiła, że robi przerwę w swojej działalności muzycznej, by skupić się na karierze aktorskiej[46]. Krótko po tym poinformowano, że Selena zastąpi Miley Cyrus w obsadzie animowanego filmu Hotel Transylwania, wcielając się w rolę Mavis – córki Drakuli, którego dubbinguje Adam Sandler[47]. W 2013 roku ukaże się kolejny film z udziałem Gomez, Spring Breakers, w reżyserii Harmony’ego Korine’a[48].

Kariera muzyczna
2008: kariera solowa
W 2008 roku Gomez nagrała cover utworu “Cruella de Vil” na album kompilacyjny DisneyMania 6. Następnie zarejestrowała trzy piosenki na ścieżkę dźwiękową obrazu ze swoim udziałem, Kopciuszek: Roztańczona historia. Również w 2008 roku Selena nagrała utwór “Fly to Your Heart” na potrzeby filmu animowanego Dzwoneczek.
W lipcu 2008 roku, tuż przed swoimi szesnastymi urodzinami, Gomez podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Hollywood Records, należącą do studia Disney[49]. W 2009 roku Selena nagrała w duecie z Demi Lovato utwór “One and the Same”, wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa filmu Program ochrony Księżniczek[50]. Kolejne cztery piosenki Gomez ukazały się na soundtracku serialu Czarodzieje z Waverly Place; jedna z nich, “Magic”, wydana została jako singel promujący płytę. W maju 2009 roku premierę w iTunes miał singel “Whoa Oh!”, który Selena nagrała gościnnie z grupą pop punkową Forever the Sickest Kids[51]

Od 2009: Selena Gomez & the Scene
W 2009 roku Gomez była współzałożycielką grupy muzycznej Selena Gomez & the Scene. Debiutancki album formacji, Kiss & Tell ukazał się 29 września 2009 roku nakładem Hollywood Records i uzyskał status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych, rozchodząc się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy na terenie tego państwa[52]. Drugi album zespołu, A Year Without Rain, miał premierę 17 września 2010 roku i, podobnie jak poprzednik, odznaczony został certyfikatem złotej płyty według RIAA[2]. 28 czerwca 2011 roku wydany został trzeci album Selena Gomez & the Scene, zatytułowany When the Sun Goes Down[53]. Płyta zadebiutowała na 4. miejscu listy Billboard 200, rozchodząc się w 78 tysiącach kopii w ciągu pierwszych siedmiu dni dostępności na rynku amerykańskim[54]. W następnym tygodniu When the Sun Goes Down awansował na 3. pozycję notowania, osiągając tym samym najwyższą lokatę w zestawieniu Billboard 200 spośród wszystkich dotychczasowych wydawnictw Selena Gomez & the Scene[55][56].
Inne projekty

Działalność filantropijna
Gomez zaangażowała się kampanię społeczną UR Votes Count, która miała poszerzyć wiedzę nastolatków na temat kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w wyborach z 2008 roku, Baracka Obamy oraz Johna McCaina[57]. W październiku 2008 roku Selena wzięła udział w akcji Runway for Life zorganizowanej w dziecięcej placówce medycznej St. Jude’s Children’s Hospital[58]. Gomez jest ambasadorką projektu DoSomething.org; w jego ramach uczestniczyła między innymi w akcji charytatywnej Island Dog, mającej na celu pomoc psom z Portoryko[59]. Selena jest ponadto przedstawicielką firmy ubezpieczeniowej State Farm Insurance; reklamy z jej udziałem emitowane są na antenie Disney Channel, by promować wśród młodych odbiorców model bezpiecznej jazdy samochodem[60]. Gomez zaangażowała się również w RAISE Hope for Congo, czyli inicjatywę Enough Project, która ma na celu rozpowszechnianie wiadomości na temat konfliktu o surowce naturalne w Kongo, a także brutalnego traktowania tamtejszych kobiet[61].
W październiku 2008 roku Gomez stała się twarzą kampanii UNICEFu, Trick-or-Treat for UNICEF, która nakłaniała, by w dniu Halloween zbierać pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom z całego świata[4]. Aktorka przyznała później, że wcielając się w tę rolę czuła się “podekscytowana, mając możliwość nakłonić dzieci do uczynienia jakiejś zmiany na tym świecie”[4].
W 2009 roku aktorka, w ramach programu A Day Made Better, zrobiła niespodziewaną wizytę w jednej ze szkół podstawowych w Los Angeles. Gomez wręczyła władzom szkoły nagrodę i zestaw wyposażeniowy o wartości tysiąca dolarów, a następnie rozmawiała z uczniami o tym, jak ważną kwestią jest zaangażowanie w sprawy społeczne[62][63].
W sierpniu 2009 roku, siedemnastoletnia wówczas Selena Gomez, stała się najmłodszą Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF w historii. W ramach swojej pierwszej oficjalnej misji, Gomez wyruszyła 4 września 2009 roku na tygodniową podróż do Ghany, by tam na własne oczy przekonać się o fatalnych warunkach, w jakich dorastają lokalne dzieci, pozbawione czystej wody, opieki zdrowotnej i edukacji[64][65]. Aktorka przyznała w wywiadzie dla Associated Press, że chciała wykorzystać swoją rozpoznawalność, by zwrócić uwagę na Ghanę: “Właśnie dlatego czuję się zaszczycona, że mój głos potrafi dotrzeć do dzieci, które zaczną myśleć nad tymi sprawami. […] Podczas trasy koncertowej ludzie pytali mnie, GDZIE jest Ghana, a następnie wyszukiwali w Internecie informacji o tym państwie. Dzięki temu, że odwiedziłam ten kraj, oni teraz doskonale wiedzą, gdzie leży Ghana. To niezwykłe.”[65][66] Z kolei podsumowując swoją rolę jako ambasadorki UNICEFu, powiedziała: “Każdego dnia 25 tysięcy dzieci umiera z możliwych do uniknięcia przyczyn. Wraz z UNICEFem wierzymy, że możemy zmienić tę liczbę z 25 tysięcy do zera. Wiem, że możemy tego dokonać, ponieważ UNICEF przez cały czas jest obecny na tych obszarach, dostarczając dzieciom ratującego życie wsparcia, które jest niezbędne, by mieć pewność, że liczba zero stanie się rzeczywistością.”[64]
W 2009 roku, drugi raz z rzędu, Gomez była ambasadorką kampanii Trick-or-Treat for UNICEF[67]. Akcja z 2008 roku pozwoliła na zebranie ponad 700 tysięcy dolarów na cele charytatywne; Selena wyjawiła, że liczy, iż w 2009 roku zostanie złamana bariera miliona dolarów[65]. W ramach promocji Trick-or-Treat for UNICEF, zwycięzca specjalnej, charytatywnej aukcji internetowej miał okazję osobiście poznać Selenę podczas wybranego przez siebie koncertu[68]. Ponadto, Gomez aktywnie reklamowała kampanię za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook[69]. W 2010 roku, podczas 60. edycji kampanii Trick-or-Treat for UNICEF, Gomez ponownie – trzeci raz z rzędu – pełniła rolę twarzy akcji[70]. Z tej okazji jej zespół, Selena Gomez & the Scene, zagrał charytatywny koncert, przekazując całość zebranych w ten sposób środków na rzecz Trick-or-Treat for UNICEF[71].
W lutym 2011 roku Selena odwiedziła Chile, by tam spotkać się z rodzinami objętymi programem Programa Puente UNICEFu, który związany jest z rozpowszechnianiem wczesnej edukacji i innymi kwestiami z dziedziny wychowywania dzieci. Opowiadając o doświadczeniach z podróży, przyznała: “UNICEF pomaga chilijskim rodzinom zwalczyć biedę, zapobiegać przemocy domowej oraz promować edukację. Możliwość obserwacji codziennej walki tych rodzin, ich wytrwałości i nadziei, jaką posiadali, była czymś naprawdę inspirującym.”[72] W marcu aktorka wzięła udział w projekcie Celebrity Tap Pack, w ramach inicjatywy UNICEF Tap Project, polegającym na produkcji limitowanej edycji wody butelkowanej z wizerunkami osób uczestniczących w tej akcji. Projekt miał na celu zebranie środków na dostarczenie potrzebującym czystej wody oraz wdrażanie programów sanitarnych[73].
Selena Gomez jest zaangażowana w działalność Disney’s Friends for Change, czyli organizacji, która ma na celu promocję zachowań przyjaznych dla środowiska; aktorka czynnie pojawia się między innymi w reklamach społecznych organizacji[74].
Biznes
Jesienią 2009 roku Gomez uczestniczyła w kampanii promującej nową kolekcję mody, dostępną w sklepach Sears, występując w jej reklamach telewizyjnych[75]. W tym samym okresie aktorka została twarzą marki Borden Milk, wytwarzającej produkty mleczne[76].
W październiku 2009 roku Selena ujawniła plany zaprojektowania własnej linii odzieży, zwanej Dream Out Loud by Selena Gomez. Kolekcja miała premierę jesienią 2010 roku i została wykonana w pełni z przyjaznych środowisku materiałów[77][78][79]. Selena przyznała, że linia ta odzwierciedla jej własny styl, zaś same ciuchy określiła mianem “kobiecych, uroczych i artystycznych”[77]. Gomez, która dotychczas nie miała doświadczenia w branży odzieżowej, połączyła siły z projektantami: Tonym Melillo i Sandrą Campos, którzy w przeszłości pracowali z wielkimi domami mody[78].
14 lipca 2011 roku ogłoszono, że Gomez podpisała umowę z firmą Adrenalina, która zajmie się produkcją, reklamą i dystrybucją pierwszych perfum sygnowanych przez aktorkę. Prezes i zarazem CEO Adrenalina, Ilia Lekach, powiedział: “Jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą współpracy z panią Gomez. Więcej szczegółów na temat zapachu ujawnimy, gdy będziemy bliscy jego premiery.”[80]

Filmografia
Film
Rok Tytuł Rola Informacje
2003 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd dziewczyna w parku wodnym rola drugoplanowa
2005 Strażnik Teksasu – Próba ognia Julie film telewizyjny
2008 Kopciuszek: Roztańczona historia Mary Santiago główna rola
Horton słyszy Ktosia córka burmistrza głos, rola drugoplanowa
2009 Program ochrony Księżniczek Carter Mason Disney Channel Original Movie
główna rola
Czarodzieje z Waverly Place: Film Alex Russo
Artur i zemsta Maltazara księżniczka Selenia głos
Artur i Minimki 3. Dwa światy
2010 Ramona i Beezus Beatrice “Beezus” Quimby główna rola
2011 Monte Carlo[81] Grace Bennett/Cordelia Winthrop Scott
Muppety ona sama gościnnie
2012 Hotel Transylwania Mavis głos
Trzynaście powodów Hannah Baker główna rola
Hot Mess
2013 Spring Breakers Faith
Telewizja
Rok Tytuł Rola Informacje
2002–2003 Barney i przyjaciele Gianna rola drugoplanowa
2006 Brain Zapped Emily Grace Garcia odcinek pilotażowy[82]
Nie ma to jak hotel Gwen “A Midsummer’s Nightmare” (seria 2., odcinek 22.)
2007–2008 Hannah Montana Mikayla “I Want You to Want Me… to Go to Florida” (seria 2., odcinek 13.)
“That’s What Friends Are For?” (seria 2., odcinek 18.)
“(We’re So Sorry) Uncle Earl” (seria 2., odcinek 22.)
2007–2012 Czarodzieje z Waverly Place Alex Russo główna rola
2009 Nie ma to jak statek “Double-Crossed” (seria 1., odcinek 21.)
Hannah Montana “Double-Crossed”
Słoneczna Sonny ona sama “Battle of the Networks’ Stars” (seria 1., odcinek 13.)
2011 Z innej beczki gość muzyczny

Dyskografia
Ścieżki dźwiękowe
Rok Album Najwyższa
pozycja[83][84][85]
USA USA
OST USA
Kids NOR
2008 Kopciuszek: Roztańczona historia

Wydany: 26 sierpnia 2008
Format: CD, digital download
Wytwórnia: Walt Disney Records

116 8 — —
2009 Czarodzieje z Waverly Place

Wydany: 4 sierpnia 2009
Format: CD, digital download
Wytwórnia: Walt Disney Records

24 4 2 27
“—” oznacza, że album nie zajął miejsc na listach.

Single
Rok Tytuł Najwyższa
pozycja[86][87] Album
USA CAN NOR
2008 “Tell Me Something I Don’t Know” 58 — — Kopciuszek: Roztańczona historia
2009 “Magic” 61 86 5 Czarodzieje z Waverly Place
“One and the Same”
(z Demi Lovato) 82 — — Disney Channel Playlist
2011 “Shake It Up” — — — Shake It Up: Break It Down

Single z gościnnym udziałem Gomez
Rok Tytuł Najwyższa
pozycja[86] Album
USA
2009 “Whoa Oh!”
(Forever the Sickest Kids feat. Selena Gomez) — utwór niealbumowy
“Send It On”
(z Disney’s Friends for Change) 20

Gościnnie na innych albumach
Rok Tytuł Album
2008 “Cruella de Vil”[88] Disneymania 6
“Fly to Your Heart”[89] Disney Fairies: Tinkerbell
2009 “Everything Is Not What It Seem”[90] Disney Channel Playlist
“Everything Is Not What It Seem”[91] Pop It Rock It!
2010 “Trust in Me”[92] Disneymania 7
“Winter Wonderland”[93] Family Holiday, Vol. 2

Nagrody i nominacje
Rok Nagroda Kategoria Przedmiot nominacji Rezultat
2008 ALMA Awards[94] Najlepsza aktorka w serialu komediowym Czarodzieje z Waverly Place Nominacja
Imagen Awards[95] Najlepsza aktorka telewizyjna
2009 NAACP Image Awards[96] Najlepszy występ w dziecięcym/młodzieżowym serialu/programie telewizyjnym
Nickelodeon Kids’ Choice Awards[97] Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana
Young Artist Awards[98] Najlepszy występ w filmie telewizyjnym, miniserialu lub programie specjalnym Kopciuszek: Roztańczona historia
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym Czarodzieje z Waverly Place Nominacja
Najlepsza rola dubbingowa Horton słyszy Ktosia
Teen Choice Awards[99] Najlepsza tancerka Kopciuszek: Roztańczona historia Wygrana
Najlepsza aktorka telewizyjna Program ochrony Księżniczek
Stylowa ikona czerwonego dywanu ona sama
Imagen Awards[100] Najlepsza aktorka telewizyjna Czarodzieje z Waverly Place Nominacja
ALMA Awards[101] Najlepsza telewizyjna aktorka komediowa Wygrana
Nickelodeon Australian Kids’ Choice Awards[102] Ulubiona międzynarodowa gwiazda telewizyjna Nominacja
2010 Gracie Awards[103] Wschodząca gwiazda telewizji Wygrana
NAACP Image Awards[104] Najlepszy występ w dziecięcym/młodzieżowym serialu/programie telewizyjnym Nominacja
Nickelodeon Kids’ Choice Awards[105] Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana
Young Artist Awards[106] Najlepszy występ w filmie telewizyjnym, miniserialu lub programie specjalnym Princess Protection Program Nominacja
BET Awards[107] YoungStars Award Czarodzieje z Waverly Place
Teen Choice Awards[108] Ulubiona telewizyjna aktorka komediowa Wygrana
Stylowa ikona czerwonego dywanu ona sama
Ulubiona aktorka filmowa Ramona i Beezus Nominacja
Imagen Awards[109] Najlepsza aktorka telewizyjna Czarodzieje z Waverly Place: Film
Nickelodeon Australian Kids’ Choice Awards[110] Ulubiona gwiazda telewizji Czarodzieje z Waverly Place Wygrana
2011 NAACP Image Awards[111] Najlepszy występ w dziecięcym/młodzieżowym serialu/programie telewizyjnym Nominacja
Nickelodeon Kid’s Choice Awards[112] Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana
Ulubiona wokalistka ona sama Nominacja
Teen Choice Awards[113] “Najgorętsza” gwiazda Wygrana
Ulubiona aktorka komediowa Czarodzieje z Waverly Place
Ulubiona aktorka filmowa Monte Carlo Nominacja
Ulubiona wokalistka ona sama
Imagen Awards[114] Najlepsza aktorka telewizyjna młodego pokolenia Czarodzieje z Waverly Place Wygrana
ALMA Awards[115] Ulubiona telewizyjna aktorka komediowa Nominacja
Ulubiona aktorka filmowa w komedii lub musicalu Monte Carlo
Ulubiona wokalistka ona sama
MTV Europe Music Awards[116] Najwięksi fani
Nickelodeon Australian Kids’ Choice Awards[117] Ulubiona gwiazda telewizji Czarodzieje z Waverly Place Wygrana
Nickelodeon Argentina Kids’ Choice Awards[118] Ulubiona międzynarodowa wokalistka Selena Gomez & the Scene
2012 Nickelodeon Kid’s Choice Awards[119] Ulubiona aktorka telewizyjna Czarodzieje z Waverly Place
Ulubiona wokalistka ona sama

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Justina

Justin Drew Bieber[1] (ur. 1 marca 1994[2]) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor[3][4]. Bieber został “odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera[5]. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida[6][7][8].
Pierwszy singel Biebera, “One Time”, został wydany w maju 2009, a za jego produkcję odpowiadali między innymi The-Dream i Tricky Stewart. W listopadzie tego samego roku premierę miał debiutancki minialbum wokalisty, My World, który uzyskał status platynowej płyty według RIAA za sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych. Bieber stał się pierwszym artystą w historii, którego siedem piosenek z debiutanckiego wydawnictwa było notowanych na liście Billboard Hot 100[9]. W marcu 2010 ukazał się pierwszy album studyjny wokalisty, My World 2.0, który uplasował się na szczycie notowań w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku innych państw. Premierę tejże płyty poprzedziła publikacja głównego singla – “Baby”; wideoklip do “Baby” jest najczęściej wyświetlanym i najczęściej komentowanym filmem w historii serwisu YouTube[10]. Po wydaniu My World 2.0, Bieber wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową – My World Tour, wydał dwa albumy z remiksami – My Worlds Acoustic i Never Say Never – The Remixes, a także wystąpił w koncertowo-biograficznym filmie 3D na swój temat – Justin Bieber: Never Say Never. W listopadzie 2011 roku ukazał się drugi album studyjny Biebera, świąteczny Under the Mistletoe, który zadebiutował na 1. miejscu Billboard 200.
W czerwcu 2011 magazyn Forbes umieścił Biebera na 2. miejscu listy najlepiej opłacanych postaci show-biznesu poniżej 30 roku życia; w okresie 12 miesięcy zarobił on bowiem 53 miliony dolarów[11]. Bieber był jednocześnie najmłodszą osobą, a zarazem jednym z zaledwie 7 muzyków w zestawieniu. Z kolei w 2012 roku Forbes wyróżnił go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym dochodem w wysokości 55 milionów dolarów[12].
Od początków swojej kariery Bieber otrzymał szereg nominacji i nagród muzycznych, włączając w to statuetkę dla Artysty Roku, zdobytą na gali 2010 American Music Awards. Wokalista nominowany był również do Nagrody Grammy w kategoriach: Best New Artist i Best Pop Vocal Album.

Życie i kariera
1994–2007: dzieciństwo i dorastanie
Justin Bieber urodził się 1 marca 1994 w kanadyjskim mieście London, w prowincji Ontario, zaś dzieciństwo spędził w Stratford, również w prowincji Ontario[13]. Matka Biebera, Patricia Lynn “Pattie” Mallette, w momencie jego narodzin miała 19 lat, a syna wychowywała z pomocą swoich rodziców, Bruce’a i Diane[14]. Mallette, samotna matka, wykonywała nisko opłacane prace biurowe; Justin utrzymywał kontakt ze swoim ojcem, Jeremym Jackiem Bieberem, który posiadał własną rodzinę: żonę i dwójkę dzieci[15][16][17]. Bieber uczęszczał do dwujęzycznej (angielsko-francuskiej) szkoły katolickiej Jeanne’a Sauvé’a w Stratford[18].
W dzieciństwie Bieber interesował się hokejem, piłką nożną i szachami, nie ujawniając większości swoich muzycznych aspiracji[15]. Dorastając, Bieber opanował naukę gry na fortepianie, perkusji, gitarze i trąbce[19][20]. W 2007 Justin wziął udział w lokalnym konkursie wokalnym; śpiewając piosenkę “So Sick” Ne-Yo, zajął drugie miejsce[7][20]. Jego matka opublikowała wideo z tego występu w Internecie, by rodzina i przyjaciele mogli je zobaczyć. Następnie kontynuowała umieszczanie w serwisie YouTube filmów, na których Justin wykonywał covery różnych piosenek R&B, rozsławiając postać Biebera wśród internetowej społeczności[8]. Chris Hicks, odpowiedzialny za A&R w Island/Def Jam, wytłumaczył powód rosnącej wówczas popularności Justina[21]:
“Robił coś innego. Był atrakcyjnym, białym dzieciakiem śpiewającym pełne emocji hity R&B. To odróżniało go od pozostałych, bo nikt nie nagrywał tego typu coverów. Jednak równie ważnym czynnikiem było to, że wierzyłeś tym piosenkom – ich wykonania były prawdziwe. Dlatego chciałeś usłyszeć więcej.”

2008–10: początki kariery i My World
Szukając w Internecie filmiku konkretnego artysty, Scooter Braun, były dyrektor marketingowy So So Def, przez przypadek kliknął na jeden z klipów Biebera z 2007[15]. Pozostając pod wrażeniem tego wykonania, Braun zlokalizował teatr, w którym odbywał się konkurs, następnie znalazł adres jego szkoły, by w końcu nawiązać kontakt z Mallette. Jego matka, jak sama przyznała, początkowo nieprzychylnie odebrała postać Brauna ze względu na to, iż był on Żydem, jednak ostatecznie wyraziła zgodę, aby Braun zabrał trzynastoletniego wówczas Justina do Atlanty, gdzie miał nagrać swoje pierwsze materiały demo[8][15]. Tydzień po przylocie do Stanów Zjednoczonych, Bieber uczestniczył w spotkaniu z Usherem, prezentując swoje wokalne możliwości[22]. Krótko po tym, Bieber związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem[6]. Muzyczną opiekę nad początkującym Justinem chciał również przejąć Justin Timberlake, jednak ostatecznie przegrał tę “walkę” na rzecz Ushera[6][23]. Usher pomógł w znalezieniu odpowiedniej wytwórni płytowej dla Biebera, organizując przesłuchanie przed Antonio L.A. Reidem z Island Def Jam Music Group[21]. W następstwie, Bieber podpisał kontrakt z wytwórnią Island Records w październiku 2008[7]. W tamtym okresie Justin wraz z matką przeprowadzili się do Atlanty, by tam rejestrować materiał, a także na bieżąco konsultować się z Braunem, który objął funkcję menedżera Biebera[6].
Pierwszy singel Biebera, “One Time”, został wysłany do stacji radiowych, gdy sam wokalista był w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu[24]. Piosenka uplasowała się na 12. pozycji notowania Canadian Hot 100, a także dotarła do 17. miejsca Billboard Hot 100[25][8]. Ostatecznie, singel uzyskał status platyny w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, a także status złoty w Australii i Nowej Zelandii[26][27][28]. Debiutanckie wydawnictwo Biebera, minialbum My World, ukazało się 17 listopada 2009 roku. Poza “One Time”, z płyty pochodził singel “One Less Lonely Girl”, a także dwa single promocyjne: “Love Me” i “Favorite Girl”[25]. My World uzyskał status platynowego albumu w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych[28][29][30]. Bieber promował płytę w kilku programach telewizyjnych, a w tym w m.in.: The Today Show, The Ellen DeGeneres Show, Good Morning America, Chelsea Lately oraz 106 & Park[31][32]. Pod koniec 2009 roku Justin pojawił się gościnnie w jednym z odcinków serialu komediowego True Jackson[33].
W 2009, podczas specjalnego, dorocznego koncertu Christmas in Washington, Justin Bieber wykonał utwór “Someday at Christmas” Steviego Wondera przed amerykańską parą prezydencką, czyli Prezydentem Barackiem Obamą i Pierwszą Damą Michelle Obamą[34]. Bieber był jednym z prezenterów podczas 52. ceremonii rozdania Nagród Grammy, 31 stycznia 2010. Justin był również jednym z wokalistów, którzy nagrali remake utworu “We Are the World” w 25. rocznicę jego powstania, by wesprzeć ofiary trzęsienia ziemi na Haiti z 2010 roku. Bieber śpiewa w nim pierwszy wers, w oryginale wykonywany przez Lionela Richie[35]. W marcu 2010 roku premierę miała wersja piosenki “Wavin’ Flag” K’naana, którą nagrała grupa młodych kanadyjskich artystów – Young Artists for Haiti; wśród nich znalazł się między innymi Bieber.
“Baby”, główny singel z debiutanckiego albumu studyjnego Justina, My World 2.0, został wydany w styczniu 2010 roku i osiągnął największy sukces w dotychczasowej twórczości wokalisty, plasując się na 5. miejscu Billboard Hot 100[25]. Według bazy Metacritic, album uzyskał “generalnie pozytywne oceny” od krytyków muzycznych[36]. My World 2.0 zadebiutował na szczycie Billboard 200, czyniąc Biebera najmłodszym artystą, który zajął 1. miejsce tejże listy od czasu Steviego Wondera w 1963 roku[37]. Płyta uplasowała się ponadto na pierwszych miejscach notowań w Kanadzie, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii[25][38]. Na My World 2.0 znalazł się między innymi utwór “Eenie Meenie”, nagrany wspólnie z Seanem Kingstonem. Promując album, Bieber wystąpił w kilku programach telewizyjnych, włączając w to The View, 106 and Park i The Late Show with David Letterman, a także wystąpił na gali Kids Choice Awards[39].
10 kwietnia 2010 roku Bieber był muzycznym gościem w programie Saturday Night Live[40]. W tym samym miesiącu premierę miał drugi singel z My World 2.0, “Somebody to Love”; jednocześnie opublikowany został oficjalny remiks tego utworu, nagrany z udziałem mentora Justina – Ushera. 4 lipca 2010 roku Bieber zaśpiewał w Nowym Jorku podczas dorocznego pokazu fajerwerków, organizowanego przez Macy’s[41].
23 czerwca 2010 roku Bieber wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, My World Tour, promującą albumy My World i My World 2.0. W lipcu ogłoszono, że Justin Bieber był ówcześnie najczęściej wyszukiwaną postacią w Internecie[42]. W tym samym miesiącu jego wideoklip do piosenki “Baby” wyprzedził “Bad Romance” Lady Gagi i stał się najczęściej oglądanym oraz najczęściej komentowanym filmem w historii YouTube[43]. We wrześniu 2010 roku poinformowano natomiast, że 3% postów w serwisie Twitter poświęconych było Justinowi Bieberowi[44].
Bieber rozpoczął pracę nad materiałem na swój drugi album studyjny w Nowym Jorku, w lipcu 2010 roku[45]. Swoje zaangażowanie w produkcję albumu wyraził wówczas brytyjski tekściarz i wokalista Taio Cruz[46]. Justin Bieber pojawił się gościnnie w premierowym odcinku 11. serii serialu telewizyjnego CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, wyemitowanym 23 września 2010 roku; zagrał on ponadto w 15. odcinku tej serii, w którym jego postać została uśmiercona[47]. 12 września Bieber wykonał miks utworów “U Smile”, “Baby” oraz “Somebody to Love” na gali MTV Video Music Awards 2010[48]. W październiku 2010 roku wokalista przyznał, że planuje wydać album akustyczny, My Worlds Acoustic. Płyta ukazała się w Stanach Zjednoczonych w Czarny Piątek i zawierała akustyczne wersje piosenek z wcześniejszych wydawnictw Biebera, a także nowy utwór – “Pray”[49].

2011: film Never Say Never i Under the Mistletoe
11 lutego 2011 roku premierę miał biograficzno-koncertowy film 3D Justin Bieber: Never Say Never, poświęcony Justinowi Bieberowi. Za jego reżyserię odpowiadał Jon Chu, który nakręcił między innymi Step Up 3D. Pierwszego dnia wyświetlania Justin Bieber: Never Say Never przyniósł dochód w wysokości 12.4 milionów dolarów, zaś po pierwszym weekendzie jego zarobek wynosił 30.3 milionów dolarów; film zadebiutował jednocześnie na 2. miejscu amerykańskiego box-office’u[50]. Obraz niemalże wyrównał rekord dla najbardziej kasowego otwarcia dokumentu muzycznego, który w 2008 roku ustanowił film koncertowy Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert[51][52]. Obrazowi towarzyszył drugi album z remiksami w karierze Biebera, Never Say Never – The Remixes, wydany 14 lutego 2011 roku. Na płycie znalazły się remiksy utworów z debiutanckiej płyty wokalisty, z gościnnym udziałem innych artystów, a w tym Miley Cyrus, Chrisa Browna i Kanye Westa[53].
Drugi album studyjny Biebera, złożony ze świątecznych piosenek Under the Mistletoe, miał premierę 1 listopada 2011 roku. Płyta zadebiutowała na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 210 tysiącach egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych[54].
11 grudnia 2011 roku Justin Bieber był głównym artystą dorocznego koncertu Christmas in Washington; gości honorowych stanowiła, jak zawsze, między innymi para prezydencka Stanów Zjednoczonych.

Od 2012: Believe
Pod koniec 2011 roku Bieber rozpoczął pracę nad swoim trzecim albumem studyjnym, zatytułowanym Believe, na którym gościnnie pojawili się między innymi Kanye West i Drake[55]. 28 lutego premierę miał utwór “Live My Life” formacji Far East Movement, nagrany z udziałem Justina[56].
W lutym 2012 roku Bieber ogłosił za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter, że pierwszy singel z jego nowego albumu studyjnego ukaże się w marcu 2012 roku[57]. Następnie, podczas wizyty w programie The Ellen DeGeneres Show, wokalista doprecyzował, że singel “Boyfriend” zostanie wydany 26 marca 2012 roku[58]. Współautorem utworu był wokalista Mike Posner[59]. Z kolei w maju premierę miał drugi singel z Believe, “Die in Your Arms”.

Wizerunek
Brytyjski The Observer opublikował raport mówiący, że Justin Bieber jest postacią bardziej wpływową w sferze sieci społecznej, niż Barack Obama lub Dalajlama[60]. Według Jana Hoffmana z The New York Times, popularność wokalisty wynika w dużej mierze z jego kanału w serwisie YouTube; na długo przed premierą minialbumu My World, internetowe widea Justina notowały miliony odsłon[15]. Jeszcze przed wylotem do Atlanty, Braun chciał “wzmocnić markę Justina w YouTube”; w tym celu Bieber nagrywał kolejne domowe filmiki, na których śpiewał covery znanych piosenek. Ponadto Justin utworzył konto w serwisie Twitter, by tam na bieżąco utrzymywać kontakt z fanami[8]. W listopadzie 2010 roku jego profil obserwowało 6 milionów fanów; od tego czasu, każdego dnia, liczba “śledzących” zwiększała się średnio o następne 24 tysiące osób[61]. Pod koniec grudnia 2011 roku jego profil obserwowało niespełna 16 milionów osób[62].
Usher skomentował fakt, że zarówno on, jak i Justin rozpoczęli karierę w tym samym wieku: “Miałem szansę dojrzeć do mojego sukcesu, podczas gdy w przypadku Biebera wszystko stało się nagle.” W wyniku tego, jak przyznał, sam Usher, Braun, ochroniarz Justina – Kenny, a także inne osoby z otoczenia wokalisty, cały czas uczą go, jak radzić sobie ze sławą i wizerunkiem publicznym[15]. Po zawarciu kontraktu z Bieberem, Usher zatrudnił jednego ze swoich byłych asystentów, Ryana Gooda, by ten pełnił rolę menedżera trasy i stylisty Justina. To on odpowiedzialny był za wykreowanie początkowego wizerunku Biebera, kojarzonego z czapkami bejsbolowymi, bluzami i wysokimi butami. Amy Kaufman z The Los Angeles Times skomentował: “Choć to produkt klasy średniej z przedmieść Stratford w Ontario, styl ubioru i mowy Biebera (“Wassup man, how you doin’?” lub “It’s like, you know, whateva'”) sugeruje, że naśladuje on swoich ulubionych raperów.”[63]
Bieber określony został przez media mianem “skradacza serc nastolatek”[15][64]. Justin sygnował kolekcję lakierów do paznokci, w celu podniesienia świadomości co do aktywności w zakresie działalności charytatywnej[65]. Figury woskowe wokalisty znajdują się w muzeach Madame Tussaud’s w Nowym Jorku, Londynie i Amsterdamie[66]. Zmiana fryzury przez Biebera w 2010 roku wymusiła konieczność przeprowadzenia poprawek w produktach powiązanych z wokalistą. To z kolei zostało przez część odbiorców nazwane “najdroższą fryzurą świata muzycznego wszech czasów”; jedna z firm wydała w sezonie świątecznym 2011 roku ponad 100 tysięcy dolarów na zmianę wizerunku Biebera w swoich produktach[67].

Krytyka
Według The Daily Telegraph, Bieber spotkał się z krytyką ze względu na to, jakoby miał “brzmieć i wyglądać młodziej, niż w rzeczywistości”; krytykowana była również jego teen-popowa muzyka, wizerunek, a także duża uwaga, którą darzyły go media[68]. Wokalista był częstym tematem internetowych postów, zwłaszcza ze strony użytkowników serwisów 4chan i YouTube[69].

Filmografia
Rok     Tytuł     Rola     Informacje
2009     True Jackson     on sam     udział gościnny
2010     School Gyrls     cameo
Saturday Night Live     gość/wykonawca     seria 35., odcinek 18.
CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas     Jason McCann     odcinek: “Shock Waves” (seria 11., odcinek 1.)
odcinek: “Targets of Obsession” (seria 11., odcinek 15.)
2011     Extreme Makeover: Home Edition     on sam     udział gościnny[70]
Saturday Night Live     seria 36., odcinek 14.
Justin Bieber: Never Say Never     film koncertowo-biograficzny
Z innej beczki
2012     Faceci w czerni III     Baby Alien
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Dyskografia
My World 2.0 (2010)
Under the Mistletoe (2011)
Believe (2012)

Trasy koncertowe

2009: Urban Behavior Tour
2010–2011: My World Tour
2012–2013: Believe Tour

Dyskografia kanadyjskiego wokalisty Justina Biebera składa się z dwóch albumów studyjnych, jednego minialbumu, siedmiu singli, trzynastu wideoklipów, a także trzech singli promocyjnych. Bieber, odkryty jako trzynastolatek za pośrednictwem serwisu YouTube, związał się kontraktem muzycznym z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Usherem, a menedżerem samego Justina. Za produkcję jego pierwszego singla, “One Time”, odpowiadał duet Tricky Stewart i The-Dream.
Debiutanckie wydawnictwo Biebera, minialbum My World, został wydany 17 listopada 2009 roku. Z płyty pochodził singel “One Less Lonely Girl”, a także dwa single promocyjne: “Favorite Girl” i “Love Me”. Pierwszy album studyjny wokalisty, My World 2.0, ukazał się 23 marca 2010 roku i zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. Premierę My World 2.0 poprzedziła publikacja głównego singla z płyty, “Baby”, nagranego z udziałem rapera Ludacrisa. W 2011 roku Bieber wydał album z remiksami, Never Say Never – The Remixes, który był promowany przez singel “Never Say Never”.

Albumy studyjne

Rok Album Najwyższa
pozycja[1][2][3][4][5][6][7][8]
Certyfikaty Sprzedaż
Kanada Australia Austria Francja Niemcy Irlandia Nowa Zelandia Szwajcaria Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2010 My World 2.0

 • Wydany: 23 marca 2010
 • Wytwórnia: Island, RBMG
 • Format: CD, digital download
1 1 2 4 7 4 1 9 3 1
 • Kanada 2× Platyna[9]
 • Australia 3× Platyna[10]
 • Nowa Zelandia Platyna[11]
 • Stany Zjednoczone 3× Platyna[12]
 • Stany Zjednoczone 3 070 232+[13]
 • Ziemia 4 800 000+[14]
2011 Under the Mistletoe

 • Wydany: 1 listopada 2011
 • Wytwórnia: Island, RBMG
 • Format: CD, digital download
1 6 22 14 5 7 25 12 1
 • Kanada 3× Platyna[15]
 • Australia Złoto[16]
 • Stany Zjednoczone Platyna[12]
 • Stany Zjednoczone 1 245 000+[17]
 • Ziemia 2 073 900+[18]

 

2012 Believe[19]

 • Wydany: 19 czerwca 2012
 • Wytwórnia: Island, RBMG
 • Format: CD, digital download
1 1 1 3 3 1 1 3 1 1
“—” oznacza, że album nie zajął miejsc na listach.

Albumy kompilacyjne

Rok Album Najwyższa
pozycja[1][2][4][6][8][20][1]
Certyfikaty
Kanada Australia Francja Irlandia Nowa Zelandia Szwajcaria Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2011 Never Say Never: The Remixes

 • Wydany: 14 lutego 2011
 • Wytwórnia: Island, RBMG
 • Format: CD, digital download
1 16 71 10 14 61 17 1
 • Stany Zjednoczone Platyna[12]
“—” oznacza, że album nie zajął miejsc na listach.

Minialbumy

Rok Album Najwyższa
pozycja[1][2][3][4][6][7][8][20][1]
Certyfikaty
Kanada Australia Austria Francja Niemcy Irlandia Nowa Zelandia Szwajcaria Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2009 My World

 • Wydany: 17 listopada 2009
 • Wytwórnia: Island, RBMG
 • Format: CD, digital download
1 1 2 4 7 11 1 39 3 5
 •  2× Platyna[9]
 • Austria Platyna[21]
 • Wielka Brytania 2× Platyna[22]
 • Stany Zjednoczone Platyna[12]
“—” oznacza, że album nie zajął miejsc na listach.

Single

Rok Singel Najwyższa
pozycja[23][24][3][4][25][6][7][26][20]
Certyfikaty Album
Kanada Australia Austria Francja Niemcy Irlandia Nowa Zelandia Szwajcaria Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2009 “One Time” 12 23 30 13 14 31 6 66 11 17
 • Kanada Platyna[27]
 • Australia Platyna[28]
 • Nowa Zelandia Złoto[29]
 • Stany Zjednoczone Platyna[30]
My World
“One Less Lonely Girl” 10 68 54 22 62 16
 • Stany Zjednoczone Platyna[30]
2010 “Baby”
(feat. Ludacris)
3 3 27 1 22 7 4 27 3 5
 • Australia 2× Platyna[28]
 • Nowa Zelandia Platyna[29]
 • Stany Zjednoczone 3× Platyna[30]
My World 2.0
“Eenie Meenie”
(z Seanem Kingstonem)
14 11 64 60 12 5 74 9 15
 • Kanada Złoto[27]
 • Australia Platyna[28]
 • Nowa Zelandia Platyna[29]
 • Stany Zjednoczone Platyna[30]
singel niealbumowy
“Somebody to Love” 10 20 43 16 33 12 33 15
 • Stany Zjednoczone Platyna[30]
My World 2.0
“U Smile” 17 65 98 27
“Pray” 94 63 51 61 My Worlds: The Collection
2011 “Never Say Never”
(feat. Jaden Smith)
11 17 36 93 51 22 20 38 34 8
 • Australia Złoto[31]
 • Nowa Zelandia Złoto[29]
 • Stany Zjednoczone Platyna[30]
Never Say Never: The Remixes
“Mistletoe” 9 20 63 76 54 16 11 49 21 11
 • Kanada Złoto[27]
 • Stany Zjednoczone Złoto[30]
Under the Mistletoe
2012 “Boyfriend” 1 5 34 17 16 9 2 19 2 2
 • Australia Platyna[31]
 • Kanada Platyna[27]
 • Nowa Zelandia Platyna[29]
 • Stany Zjednoczone 2× Platyna[30]
Believe
“As Long As You Love Me”
(feat. Big Sean)
16 30 21
“—” oznacza, że singel nie zajął miejsc na listach.

Single gościnne

Rok Singel Najwyższa
pozycja[23][24][6][7][20][23]
Certyfikaty Album
Kanada Australia Irlandia Nowa Zelandia Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2010 “We Are the World 25 for Haiti”
(jako USA for Haiti)
7 18 9 8 50 2 singel charytatywny
“Wavin’ Flag”
(z Young Artists for Haiti)
1 104
 • Kanada 3× Platyna[27]
2011 “Next 2 You”
(z Chrisem Brownem)
32 22 40 16 14 26
 • Australia Platyna[28]
F.A.M.E.
2012 “Live My Life”[32]
(Far East Movement feat. Justin Bieber)
4 14 15 21
 • Australia Złoto[28]
Dirty Bass
“—” oznacza, że singel nie zajął miejsc na listach.

Single promocyjne

Rok Singel Najwyższa
pozycja[23][24][7][20][23]
Album
Kanada Australia Nowa Zelandia Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2009 “Love Me” 12 65 71 37 My World
“Favorite Girl” 15 92 76 26
2010 “Never Let You Go” 14 67 16 84 21 My World 2.0
2011 “The Christmas Song (Chestnuts Roasting on an Open Fire)”
(feat. Usher)
59 58 91 58 Under the Mistletoe
“All I Want for Christmas Is You (SuperFestive!)”
(z Mariah Carey)
72 170 86
2012 “Die in My Arms” 14 31 21 34 17 Believe
“All Around the World”
(feat. Ludacris)
10 34 15 30 22
“—” oznacza, że singel nie zajął miejsc na listach.

Inne utwory na listach przebojów

Rok Utwór Najwyższa
pozycja[23][33][34][35]
Album
Kanada Australia Wielka Brytania Stany Zjednoczone
2009 “Down to Earth” 61 149 79 My World
“Bigger” 78 162 94
“First Dance”
(feat. Usher)
88 156 99
“Common Denominator” 72 166
2010 “That Should Be Me” 179 92 My World 2.0
“Stuck in the Moment” 151 125
“Overboard”
(feat. Jessica Jarrell)
182
“Kiss and Tell” 78
2011 “Born to Be Somebody” 56 74 Never Say Never – The Remixes
“Drummer Boy”
(feat. Busta Rhymes)
86 Under the Mistletoe
2012 “Turn to You (Mother’s Day Dedication)” 22 39 60 utwór niealbumowy
“Beauty and a Beat”
(feat. Nicki Minaj)
47 84 72 Believe
“Believe” 100
“Right Here”
(feat. Drake)
95
“—” oznacza, że utwór nie zajął miejsc na listach.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono 214 razy, 1 wizyt dzisiaj)