Ryszard Kalisz i Dominika Lis wzięli ślub


kalisz-lisRyszard Kalisz i aspirująca prawniczka Dominika Lis poznali się w lutym 2013 roku na balu krakowskiej adwokatury. Podobno od razu między nimi zaiskrzyło, jednak polityk akurat spodziewał się dziecka ze swoją poprzednia dziewczyną, więc pora była trochę nieodpowiednia. Szybko jednak okazało się, że on i matka Ignasia, Inga Pietrasińska, nie dogadują się za dobrze. Może dlatego, że po ocieplającym wywiadzie w Vivie entuzjazm rodzicielski Kalisza trochę osłabł. W końcu odświeżył znajomość z Dominiką i zaczął zajmować się jej synem z poprzedniego związku.

To jeszcze bardziej przekonało Pietrasińską, że polityk nie nadaje się na ojca. Zwłaszcza odkąd wyszło na jaw, że w międzyczasie zdążył zapłodnić swoją nową dziewczynę. Dała mu to do zrozumienia, wyrzucając jego rzeczy na ulicę.

Dominika liczy ponoć, że Kalisz ułatwi jej karierę w Warszawie. Lis próbuje się tu zaczepić, odkąd przyjechała ze swojej rodzinnej Muszyny. Na razie wzięli ślub, już drugi w życiu polityka. Z pierwszą żoną, Anną Żur, Kalisz rozwiódł się w 2009 roku. Ślub z Dominiką Lis odbył się w sobotę w urzędzie stanu cywilnego na warszawskich Bielanach. Zjawiła się rodzina i najbliżsi znajomi pana młodego, m.in Aleksander Kwaśniewski, niestety bez małżonki.

Jak donosi Fakt, po oficjalnego części, w restauracji Kuźnia Smaków, mieszczącej się w tym samym budynku, odbyło się kameralne przyjęcie.
źródło: pudelek.pl

Biografia Ryszarda

Ryszard Roman Kalisz (ur. 26 lutego 1957 w Warszawie) – polski polityk, adwokat, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, były minister spraw wewnętrznych i administracji.

W 1978 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1], wcześniej działał w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich, w którym pełnił funkcję wiceszefa Głównej Komisji Rewizyjnej. W 1980 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, odbył aplikację sądową (1981–1983), a następnie adwokacką (1984–1987). Przebywał także na stażu w Zurychu (1985). W 1987 zaczął praktykować jako adwokat.

W okresie III RP przystąpił do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1993 do 1996 był zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu, następnie przedstawicielem prezydenta w Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. W latach 1997–2000 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP[2], od 1998 do 2000 był szefem Kancelarii. W 2000 kierował kampanią wyborczą w walce o reelekcję Aleksandra Kwaśniewskiego. Od 2000 zasiadał w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

W 1999 należał do grona członków-założycieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej, został także wybrany do Zarządu Krajowego. W 2001 po raz pierwszy uzyskał mandat poselski z okręgu warszawskiego. Objął funkcję przewodniczącego Komisji Ustawodawczej. Przewodniczył także Polsko-Niemieckiej Grupie Parlamentarnej, a w 2003 był krótko członkiem komisji śledczej ds. tzw. afery Rywina (zastąpiła go w komisji Anita Błochowiak).

W maju 2004 został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Marka Belki. W maju 2005 podał się do dymisji m.in. w związku z informacjami prasowymi na temat rzekomych powiązań oficerów Komendy Głównej Policji z mafią. Dymisja nie została przyjęta przez premiera Marka Belkę[3][4].

Był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich w 2005. W wyborach parlamentarnych w 2005 ponownie został wybrany z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej (zdobywając największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów SLD).

Pod koniec listopada 2005 prezydent Aleksander Kwaśniewski wszczął procedurę o ułaskawienie odnośnie Ryszarda Kalisza, który został uznany winnym pomówienia. Proces karny dotyczył jego wypowiedzi związanej z zajściami na wiecu wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 w Białymstoku. Radny Jacek Żalek uznał, że Ryszard Kalisz naruszył jego dobre imię, pomawiając go o zorganizowanie i kierowanie uzbrojoną w noże i gazy obezwładniające grupą mężczyzn zakłócających wiec Aleksandra Kwaśniewskiego[5]. Postępowanie w sprawie z prywatnego oskarżenia Jacka Żalka przeciwko Ryszardowi Kaliszowi zostało warunkowo umorzone w październiku 2005, orzeczono też zadośćuczynienie[6].

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskał mandat poselski, kandydując z listy koalicji Lewica i Demokraci i otrzymując 37 623 głosy. 11 stycznia 2008 został wybrany na przewodniczącego Komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy. 22 kwietnia 2008 zasiadł w klubie Lewica (we wrześniu 2010 przemianowanym na klub SLD). Od czerwca tego samego roku zasiadał w zarządzie krajowym SLD. Utracił tę funkcję w październiku 2010, nie uzyskując wotum zaufania na partyjnej konwencji. W wyborach parlamentarnych w 2011 po raz czwarty uzyskał mandat posła, kandydując z 1. miejsca listy okręgowej SLD i zdobywając w okręgu Warszawa I 53 451 głosów, co stanowiło 5,25% głosów oddanych w tym okręgu[7].

Ubiegał się o funkcję przewodniczącego klubu poselskiego SLD, przegrywając z Leszkiem Millerem. W 2012 powrócił w skład zarządu krajowego partii. Ze powodu kontaktów z ruchem Europa Plus (związanym z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota) w marcu 2013 został zawieszony w prawach członka SLD[8], a w kwietniu tego samego roku wykluczony z partii[9]. Zrezygnował z członkostwa w klubie poselskim SLD, a następnie stanął na czele powołanego przez siebie stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, współpracującego z Europą Plus.

Został także członkiem rady programowej fundacji zielonej polityki Zielony Instytut[10].

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 Ryszard Kalisz kandydował z listy Europy Plus w okręgu warszawskim[11], jednak koalicja nie uzyskała mandatów i po wyborach przestała istnieć. Zapowiadał powołanie partii na bazie DWP[12][13]. W wyborach samorządowych w 2014 jego ugrupowanie uczestniczyło w koalicji SLD Lewica Razem.

Życie prywatne
Syn Andrzeja i Izabelli. Był żonaty z Anną Żur-Kalisz, z którą rozwiódł się w 2009[14]. Ma syna Ignacego (ur. 2013)[15]. W 2015 poślubił zawarł związek małżeński z Dominiką Lis[16].

Odznaczenia
Order Zasługi Republiki Włoskiej I Klasy (2000)[17]
Złoty Krzyż Zasługi (1997)[18]
Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2005)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Dominiki

Dominika Lis to młoda, 28-letnia prawniczka pochodząca z Muszyny. Jak się dowiadujemy, jest aplikantką Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Nie pracuje jednak w zawodzie; źródła informują, że utrzymuje się z alimentów płaconych przez byłego partnera na wspólne dziecko tych dwojga.
źródło: mowimyjak.pl

(Odwiedzono: 28 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *