Ryan Reynolds o rozwodzie ze Scarlett Johansson


johansson-reynoldsAktor w wywiadzie dla magazynu Details opowiedział o kulisach rozwodu i o tym, jak się czuje.
„Każdy kto się rozwodzi, doświadcza wielkiego bólu. Ale trzeba sobie z tym jakoś poradzić. Ja jeszcze nie dałem rady. Zupełnie. Ale mam nadzieję, że w końcu to się skończy, przecież nie może być inaczej.”
„Każdy kryzys może mieć jakieś dobre strony. Budzi cię. Mogę powiedzieć, że dziś jestem zupełnie innym człowiekiem, niż byłem pół roku temu.”
„Nie sądzę, bym chciał jeszcze kiedyś się ożenić. Ale takie rzeczy często się zmieniają” – mówi Ryan Reynolds.
Małżeństwo Scarlett Johansson i Rayana Reynoldsa rozpadło się po dwóch latach w grudniu ubiegłego roku.
Artykuł o Ryanie Reynoldsie –  details.com
Biografia Ryana
Ryan Rodney Reynolds (ur. 23 października 1976 w Vancouver) – kanadyjski aktor i producent telewizyjny i filmowy.
Przyszedł na świat jako najmłodszy z czterech synów Jima Reynoldsa – hurtownika żywności i ekspedientki Tammy Reynolds. W 1994 roku ukończył szkołę średnią Kitsilano Secondary School w Vancouver.
Przed kamerą pojawił się po raz pierwszy w wieku 17 lat, grając podwójną postać nastoletniego Ganesha i Jeffreya w kanadyjskim dramacie Zwyczajna magia (Ordinary Magic, 1993). Debiutem na małym ekranie rolę telewizyjną Billy’ego Simpsona w serialu TV Piętnaście (Hillside, 1993) zwrócił na siebie uwagę telewidzów i krytyków, zdobywając nominację do Nagrody Filmowej dla Młodych w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Serialu Kablowym.
Występował potem regularnie w kanadyjskich produkcjach telewizyjnych; przygodowym serialu familijnym Odyseja (The Odyssey, 1993-1994), w mniserialu Z zimną krwią (In Cold Blood, 1996) i dramacie telewizyjnym Naznaczona (Serving in Silence: The Margarethe Cammermeyer Story, 1995) u boku Glenn Close. Uznanie zdobył jako student medycyny Michael „Berg” Bergen w serialu komediowym CBS Oni, ona i pizzeria (Two Guys, a Girl and a Pizza Place, 1998-2001).
Po udziale w zwariowanej komedii o miłości, szalonych imprezach i stałych związkach Poszukiwana (Buying the Cow, 2000) i roli dramatycznej w thrillerze niezależnej produkcji Finder’s Fee (2001), zagrał główną rolę lekkomyślnego idola uniwersyteckiego kampusu i genialnego organizatora odlotowych imprez na wielką skalę w filmie Wieczny student (Van Wilder, 2002), a za rolę był nominowany do nagrody kinowej MTV. Trafił do obsady komedii: Teściowie – nowa wersja (In-Laws, 2003) jako zakochany syn Michaela Douglasa i O dwóch takich co poszli w miasto (Harold and Kumar Go…, 2004) w roli pielęgniarza. Wcielił się w postać Hannibala Kinga w horrorze sensacyjnym opartym na komiksie o wiecznym łowcy Blade: Mroczna trójca (Blade: Trinity, 2004). W 2005 roku w Los Angeles odebrał nagrodę przyznawaną dla Młodych Hollywoodzkich Artystów. Główna rola George’a Lutza, mrocznego bohatera remake’u horroru Amityville (The Amityville Horror, 2005) w scenie w wannie przyniosła mu kalifornijską nagrodę Teen Choice. 27 września 2008 roku ożenił się ze Scarlett Johansson, aktorką i piosenkarką, jednak para od grudnia 2010 roku jest w separacji.
Filmografia
obsada aktorska
2011: The Green Lantern jako Hal Jordan
2010: Pogrzebany (Buried) jako Paul Conroy
2009: X-Men Geneza: Wolverine jako Wade Wilson
2009: Kraina przygód (Adventureland) jako Mike Connell
2009: Papierowy bohater (Paper Man) jako Kapitan Excellent
2009: Narzeczony mimo woli jako Andrew Paxton
2008: Na pewno, być może (Definitely, Maybe) jako Will Hayes
2008: Świetliki w ogrodzie (Fireflies in the Garden)
2008: The Lighthouse jako Will
2007: Dziewiątki (The Nines) jako Gary / Gavin / Gabriel
2007: As w rękawie (Smokin’ Aces) jako Richard Messner
2006: Teoria chaosu (Chaos Theory) jako Frank
2005: Sex Talk jako dziennikarz sportowy
2005: Szkoła życia (School of Life, TV) jako Michael „Pan D” D’Angelo
2005: Zostańmy przyjaciółmi (Just Friends) jako Chris Brander
2005: Waiting… jako Monty
2005: Amityville (The Amityville Horror) jako George Lutz
2005: Just the Two of Us
2004: Zeroman (serial TV) jako Ty Cheese (głos)
2004: Blade: Mroczna trójca (Blade: Trinity) jako Hannibal King
2004: O dwóch takich co poszli w miasto (Harold and Kumar Go to White Castle) jako Pielęgniarz
2003: Scrubs (serial TV) jako Spence
2003: Teściowie (The In-Laws) jako Mark Tobias
2003: Niezawodny plan (Foolproof) jako Kevin
2002: Wieczny student (Van Wilder) jako Van Wilder
2002: Poszukiwana (Buying the Cow) jako Mike Hanson
2001: Finder’s Fee jako Quigley
2000: Big Monster on Campus jako Karl O’Reilly
2000: We all fall down jako Red Shoes
1999: Dick jako Chip
1999: Już nadchodzi (Coming Soon) jako Henry Lipschitz
1998-2001: Oni, Ona i Pizzeria (Two Guys, a Girl and a Pizza Place, serial TV) jako Michael 'Berg’ Bergen
1998: Tourist Trap (TV)
1997: Life During Wartime jako Howard Ancona
1996: Sabrina, nastoletnia czarownica (Sabrina the Teenage Witch, TV) jako Seth
1996: Gdy przyjaźń zabija (When Friendship Kills, TV) jako Ben Colson
1996: Z zimną krwią (In Cold Blood, miniserial TV) jako Bobby Rupp
1996: Z Archiwum X (The X Files, serial TV) jako Jay 'Boom’ DeBoom
1995-1998: Po tamtej stronie (The Outer Limits, serial TV) jako Derek Tillman/Paul Nodel
1995: Lonesome Dove: The Outlaw Years (serial TV)
1995: Naznaczona (Serving in Silence: The Margarethe Cammermeyer Story, TV) jako Andy
1994: Nazywam się Kate (My Name Is Kate, TV) jako Kevin Bannister
1993-1994: Odyseja (The Odyssey, serial TV) jako Macro/Lee
1993: Ordinary Magic jako Ganesh/Jeffrey
1993: 15 (Hillside, serial TV) jako Billy Simpson
producent
2007: Schooled
2007: Jedna sekunda filmowa (The 1 Second Film)
producent wykonawczy
2006: Blowback
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Scarlett
Scarlett Marie Johansson (ur. 22 listopada 1984 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, również wokalistka. Laureatka nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie Między słowami oraz nagrody Tony za drugoplanową rolę w sztuce A View from the Bridge.
Córka Melanie Sloan (menedżerki) i urodzonego w Danii Karstena Johanssona (inżyniera budowlanego). Dziadkowie byli polskimi Żydami, którzy wyemigrowali przed II wojną światową[1]. Imię Scarlett otrzymała na cześć bohaterki powieści i filmu Przeminęło z wiatrem.
Zaczynała od gry w reklamówkach. W wieku 8 lat zapisała się na zajęcia aktorskie do szkoły Lee Strasberga. Gdy miała 8 lat zadebiutowała w spektaklu Sophistry wystawianym w Playwright’s Horizons na off-Broadwayu. Poważniejsze propozycje zaczęła otrzymywać w wieku 10 lat. Przełomem jednak okazał się rok 1998, kiedy to zagrała u boku Roberta Redforda w Zaklinaczu koni. Od tamtego momentu pojawia się na ekranach regularnie, odnosząc większe i mniejsze sukcesy. W 2005 została nagrodzona przez magazyn FHM jako najseksowniejsza kobieta na świecie. W 2006 roku została uznana za najpiękniejszą gwiazdę wszech czasów w rankingu HoldBackTime.com.
Scarlett przyszła na świat w Nowym Jorku. Jej ojciec, Karsten Johansson, jest urodzonym w Danii, architektem. Dziadek Scarlett, Ejner Johansson, był pisarzem, scenarzystą i reżyserem. Matka Scarlett, Melanie Sloan – producentka filmowa, pochodzi z żydowsko – amerykańskiej rodziny z nowojorskiej dzielnicy Bronx o polskich korzeniach. Jej dziadkowie ze strony matki wyemigrowali z Polski przed II wojną światową. Rodzice Scarlett poznali się w Danii, gdzie Melanie mieszkała ze swoją matką, Dorothy, byłą bibliotekarką i nauczycielką. Scarlett ma starszą siostrę Vanessę (również aktorkę), dwóch braci Adriana i Huntera (bliźniak Scarlett) oraz przyrodniego brata, Christiana (z drugiego małżeństwa jej ojca). Scarlett wychowywała się w domu o niskim statusie materialnym. Kształcenie w kierunku aktorstwa rozpoczęła w Professional Children’s School na Manhattanie, którą ukończyła w 2002 roku.
Scarlett pierwsze role podejmowała już w dzieciństwie. Na ekranie zadebiutowała w filmie Małolat z 1994 roku wkrótce po tym, jak matka zaczęła zabierać ją na castingi. Po paru rolach zagranych w późnych latach 90., Johansson zyskała rozgłos i uznanie krytyki za sprawą swojej kreacji w Zaklinaczu koni z 1998 roku, gdzie zagrała u boku Roberta Redforda. Trzy lata później wystąpiła w obrazie Ghost World – tu również zebrała bardzo pozytywne opinie. Pierwsze znaczące wyróżnienie przyniosła młodej aktorce znakomita rola w Między słowami Sofii Coppoli, za który to film otrzymała nagrodę na międzynarodowym festiwalu filmowym w Wenecji w 2003 roku. Niedługo później Scarlett została podwójnie nominowana do Złotych Globów (za rolę dramatyczną – Dziewczyna z perłą oraz za rolę w Między słowami). Identyczne nominacje otrzymała z rąk Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA), która przyznała jej nagrodę za rolę w Między słowami.
W czerwcu 2004 roku, Scarlett została zaproszona do członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym samym roku zagrała w filmach Egzamin dojrzałości, W doborowym towarzystwie i Lokatorce (za który otrzymała swoją trzecią nominację do Złotego Globu). Przez pewien czas Scarlett brała udział w przygotowaniach do filmu Mission: Impossible III, ale nie wystąpiła w nim z powodu niezgodności harmonogramów. Media jednak nieoficjalnie podawały, że powodem rezygnacji Scarlett mogły być kłótnie z Tomem Cruisem. Rolę Scarlett przejęła Keri Russell.
W lipcu 2005 roku, Scarlett wystąpiła u boku Ewana McGregora w swojej pierwszej roli w filmie akcji. Wyspa w reżyserii Michaela Baya wywołała krótki szum medialny za sprawą Scarlett, która zaproponowała, że wystąpi bez stanika w scenie miłosnej. Reżyser nie zgodził się na ten pomysł, chcąc zachować odpowiedni status oglądalności filmu (PG-13 – dzieci do lat 13 pod nadzorem rodziców). Aktorka później stwierdziła, że jest gotowa wystąpić nago w filmie jeżeli projekt by tego wymagał. Następnym filmem Scarlett był dramat Woody’ego Allena, Wszystko gra, z premierą w grudniu 2005 roku. Za ten film otrzymała swoją czwartą w życiu nominację do Złotego Globu, w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej. Nagrodę otrzymała jednak Rachel Weisz.
Kolejny film Allena ze Scarlett, Scoop – Gorący temat, wszedł na ekrany 28 lipca 2006 roku. W tym samym roku, Scarlett pojawiła się też na ekranach w czarno-białym filmie Briana De Palmy pt. Czarna Dalia, do którego zdjęcia zrealizowano w Los Angeles i Bułgarii. Aktorka przyznała, że jako fanka reżysera bardzo chciała z nim pracować, chociaż przyznała również, że była fizycznie nieprzystosowana do roli. Jej kreację oceniono dwojako. Serwis CNN na swojej stronie internetowej odnotował, że Johanson wchłania atmosferę tamtych czasów jak tlen; tymczasem inne głosy krytyków mówiły o źle obsadzonej roli.
20 października 2006 miała miejsce premiera thrillera Prestiż.
19 maja 2008 roku cały świat poznał wokalny talent Scarlett Johansson, gdy ukazał się jej debiutancki album, Anywhere I Lay My Head, składający się z coverów utworów Toma Waitsa i jednego autorskiego kawałka. Legendarny muzyk David Bowie zaśpiewał w chórkach w dwóch piosenkach na tej płycie. Bowie jest pełen uznania dla nagranej przez Scarlett płyty: „To naprawdę dobre kawałki Toma Waitsa, a Scarlett wykonuje je w sposób niesamowicie mistyczny tworząc nastrój przywołujący atmosferę książek Margery Latimer i Jeanette Winterson” – napisał rockman na swojej oficjalnej stronie internetowej.
Album ten został 23. najlepszym albumem roku wg New Musical Express, lecz jednocześnie najgorszym albumem roku wg Entertainment Weekly.
27 września 2008 roku wyszła za mąż za aktora i producenta filmowego Ryana Reynoldsa, jednak po dwóch latach związku para zdecydowała się na rozwód. Obecnie są w separacji.
Rok 2010 przyniósł aktorce rolę w Iron Manie 2, gdzie wcieliła się w postać Czarnej Wdowy, szpiega i przyszłego współpracownika tytułowego bohatera. Aktorka występowała również na scenie teatralnej, w sztuce A View from the Bridge, za który otrzymała nagrodę Tony dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
Filmografia
Filmy fabularne
2011: We Bought a Zoo jako Kelly
2010: Iron Man 2 jako Natasha Romanoff / Czarna Wdowa
2009: Kobiety pragną bardziej (He’s Just Not That Into You) jako Anna
2008: Spirit – Duch Miasta (The Spirit) jako Silken Floss
2008: Vicky Cristina Barcelona jako Cristina
2008: Kochanice króla (The Other Boleyn Girl) jako Maria Boleyn
2007: Niania w Nowym Jorku (The Nanny Diaries) jako Annie Braddock
2006: Prestiż (The Prestige) jako Olivia Wenscombe
2006: Czarna Dalia (The Black Dahlia) jako Kay Lake
2006: Scoop – Gorący temat (Scoop) jako Sondra Pransky
2005: Wyspa (The Island) jako Jordan Dwa Delta / Sarah Jordan
2005: Wszystko gra (Match Point) jako Nola Rice
2004: W doborowym towarzystwie (In Good Company) jako Alex Foreman
2004: SpongeBob Kanciastoporty (The SpongeBob SquarePants Movie) jako Mindy (głos)
2004: Lokatorka (A Love Song for Bobby Long) jako Pursy Will
2004: Egzamin dojrzałości (The Perfect Score) jako Fransesca Curtis
2004: Porządna kobieta (A Good Woman) jako Meg Windermere
2003: Dziewczyna z perłą (Girl With a Pearl Earring) jako Griet
2003: Między słowami (Lost in Translation) jako Charlotte
2002: Atak pająków (Eight Legged Freaks) jako Ashley Parker
2001: Amerykańska rapsodia (An American Rhapsody) jako Suzanne w wieku 15 lat
2001: Ghost World jako Rebecca
2001: Człowiek, którego nie było (The Man Who Wasn’t There) jako Birdy Abundas
1999: Braciszek świnka (My Brother the Pig) jako Kathy Caldwell
1998: Zaklinacz koni (The Horse Whisperer) jako Grace MacLean
1997: Skok w miłość (Fall) jako Mała dziewczynka
1997: Alex – sam w domu (Home Alone 3) jako Molly Pruitt
1996: Randka na moście (If Lucy Fell) jako Emily
1996: Manny i Lo (Manny & Lo) jako Amanda
1995: W słusznej sprawie (Just Cause) jako Katie Armstrong
1994: Małolat (North) jako Laura Nelson
Seriale telewizyjne
2009: Saturday Night Live jako Lexi
2005-2006: Robot Chicken jako Amy / różne role (głos)
1995: Klient (The Client) jako Jenna Halliwell
Scenarzystka
2009: Zakochany Nowy Jork (New York, I Love You, nowela „Scarlett Johansson”)
Nagrody
2010: A View from the Bridge Nagroda Tony − Najlepsza aktorka drugoplanowa w sztuce
2006: Wszystko gra (nominacja) Złoty Glob – Najlepsza aktorka drugoplanowa
2005: Lokatorka (nominacja) Złoty Glob – Najlepsza aktorka w dramacie
2005: W doborowym towarzystwie (nominacja) Nagroda Młodych – Najlepsza aktorka dramatyczna
2004: Dziewczyna z perłą (nominacja) BAFTA – Najlepsza rola kobieca
2004: Między słowami BAFTA – Najlepsza główna rola kobieca
2004: Między słowami (nominacja) Złoty Glob – Najlepsza aktorka w musicalu lub komedii
2004: Dziewczyna z perłą’ (nominacja) Złoty Glob – Najlepsza aktorka w dramacie
2004: Między słowami (nominacja) MTV Movie Award – Przełomowy występ
2004: Między słowami (nominacja) Nagroda Młodych – Najlepsza aktorka
2003: Między słowami Nagroda specjalna – Najlepsza aktorka MFF -Wenecja
2002: Amerykańska rapsodia Nagroda Młodych – Najlepsza aktorka
2001: Ghost World – Najlepsza drugoplanowa rola kobieca FF-Toronto
1999: Zaklinacz koni (nominacja) Nagroda Młodych – Najlepsza aktorka
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz