Rafał Sonik i jego dziewczyna zdradzają kulisy swojego związku


Sonik-SolowowOn ma 51 lat, ona 32, ale nie stanowi to dla nich problemu. Najlepszy kierowca rajdowy w Polsce i córka miliardera zakochali się w sobie bez pamięci.

W najnowszym numerze magazynu „Pani” Rafał Sonik i jego dziewczyna Karolina Sołowow opowiedzieli o tym, jak się poznali i jak rodziło się ich uczucie. Kiedy w mediach pojawiła się informacja, że sportowiec rozstaje się z żoną po 24 latach małżeństwa, wszyscy spekulowali, co takiego się stało. Niedługo potem rajdowiec zaczął pokazywać się z 19 lat młodszą Karoliną, córką jego przyjaciela, miliardera Michała Sołowowa. Ukochana Sonika przyznała, że ich początki nie były łatwe:

– Związek z Rafałem zaczął się w jednym z trudniejszych momentów w moim życiu. Kiedy cztery lata temu poznaliśmy się bliżej, nie byłam pewna, czy to czas na nowe uczucie. On jednak szybko pomyślał o nas bardzo poważnie i otoczył opieką. Był przy mnie. Nasza bliskość budowała się w oparciu o prawdziwe, niełatwe sprawy, ale to właśnie ją scementowało. Oczywiście nie bez znaczenia jest charyzma Rafała. Oczarował mnie – wyznała Sołowow.

Karolina i Sonik są dla siebie ogromnym wsparciem. Zwłaszcza teraz, kiedy kilka dni temu rajdowiec uległ wypadkowi podczas Rajdu Sardynii. Sportowiec wypadł z trasy i koziołkował. Do szpitala trafił, ma połamane żebra i uszkodzone kolano. Na szczęście powoli wraca do zdrowia.
A co jeszcze zakochani wyznali w piśmie?

Sołowow przyznała, że Rafał ma wady, ale nie przeszkadzają jej one na co dzień. Bardziej skupia się na jego pozytywnych stronach:
– Nie potrafię wskazać, która cecha jego charakteru ujęła mnie szczególnie. Myślę, że najbardziej opiekuńczość i ciepło. Ma wady, ale one najwyraźniej nie przeszkadzają mi na tyle, abym nie chciała kontynuować wspólnej podróży przez życie. Ludzie niekiedy wyrażają się o nim krytycznie, ale nie znają Rafała takiego, jakim jest poza pracą, obowiązkami, rajdami. To jest nasz świat. I tylko nasz. Ale aby go stworzyć, musieliśmy się ciężko napracować – powiedziała w „Pani”.

Karolina i Sonik zgodnie podkreślają, że najważniejsze w ich życiu są dzieci. Mało kto wie, że Sołowow ma dwoje dzieci z poprzednich związków, 6-letnią córeczkę i 11-letniego synka. Rafałowi to nie przeszkadzało:
– Karolina, w której się dość nieoczekiwanie zakochałem, stała się moją nadzieją na rodzinę i dziecko, którego brakowało mi, aby życie było kompletne. Owszem, trochę późno, ale bez desperacji. (…) Znałem jej sytuację. Wiedziałem, że ma córkę i syna z poprzednich związków i że cała trójka potrzebuje bezpiecznego domu bez szalejących emocji – wyznał w magazynie.

Z wypowiedzi Sołowow wynika, że udało im się to osiągnąć:
– Na początku był skrępowany: wiążąc się ze mną, zamieszkał też z dwuletnią wtedy dziewczynką i siedmioletnim chłopcem. Był wystarczające zdeterminowany, by odnaleźć się w nowej roli; rozmawiał z innymi rodzicami, z lekarzami i psychologami, których spotykał. Radził się ich. Przeorganizował swój czas tak, aby spędzać więcej czasu z nami. Udało się. Mamy spokojny, bezpieczny i przyjazny dom.

Niecały rok temu para powitała na świecie trzecie dziecko, synka Gniewka. Podobno Rafał świetnie sprawdza się w roli taty.

Na początku znajomości Karoliny i Sonika największe emocje wzbudzała różnica wieku. W końcu dzieli ich aż 15 lat. Jak sportowiec to skomentował?
– Różnica pokolenia, która dzieli mnie i Karolinę, bywa odbierana jako fanaberia albo odmładzanie. Ja tego tak nie traktuję. Najważniejsze, co chciałbym przekazać dzieciom, to to, że często rządzą nami emocje, nad którymi powinniśmy zachować władzę. O ile zakochanie rządzi rozumem, o tyle nie powinniśmy go na długo tracić. Inaczej łatwo zepsuć życie.

Czy Rafał i jego partnerka Sołowow pasują do siebie?
źródło: gwiazdy.wp.pl

Biografia Rafała

Rafał Krzysztof Sonik (ur. 3 czerwca 1966 w Krakowie[1]) – polski przedsiębiorca i kierowca rajdowy, startujący na wszędołazach (quadach) w rajdach terenowych, zwycięzca rajdu Dakar[2], sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro (w klasie 2K – quady z napędem na tylną oś).

Sonik zaczął brać udział w rajdach na quadach pod koniec lat 90. Był jednym ze współzałożycieli oraz Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców – ATV Polska.

W 2008 w ramach przygotowań do samodzielnego startu w Rajdzie Dakaru miał przejechać trasę rajdu w zespole prasowym Orlen Teamu, jednakże rajd został odwołany. W 2009 zadebiutował jako pierwszy Polak w kategorii quadów w rajdzie Dakar, zajmując w klasyfikacji generalnej 3. miejsce – wówczas najwyższe w historii startów Polaków w Dakarze[3]. W 2010 pomimo różnych przeszkód („chrzczone” paliwo[4], przejazd odcinka specjalnego na uszkodzonej oponie[5]) ukończył zawody na 5. pozycji[6]. W tym samym roku po raz pierwszy zdecydował się na start w cyklu Pucharu Świata, w którym w przedostatniej rundzie zmagań zapewnił sobie końcowe zwycięstwo, wygrywając rajdy Tunezji i Brazylii oraz plasując się w czołówce zawodów w Abu Zabi, Egipcie, a także na Sardynii.

W kolejnym roku startów na pierwszym etapie rajdu Dakar Rafał Sonik miał wypadek, w wyniku którego złamał rękę, co spowodowało konieczność przerwania kariery na okres roku.

W 2012 ponownie wziął udział w rajdzie Dakar, kończąc go na 4. miejscu, które przyznano mu dopiero po dwóch latach w wyniku decyzji trybunału w Lozannie[7], który zdyskwalifikował kilku innych zawodników za nieprzepisowe silniki.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 44 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *