Rafał Majka zdobyty medal zadedykował żonie. Co na to ona?


majka-kowal-2Rafał Majka (26 l.) został brązowym medalistą w kolarstwie szosowym na Rio 2016, czym wprawił w szał radości wielu Polaków. Z jego sukcesu cieszy się żona, Magdalena. W rozmowie z jednym z tabloidów zdradziła, jak kibicowała mężowi i jakie ona i Rafał mają plany na najbliższy czas. Swoim wyznanie zaskoczyła wielu.
Majka ma wspaniałe życie. Jest utalentowanym i odnoszącym sukcesy sportowcem, a i w życiu prywatnym wiedzie mu się doskonale. Ma sympatyczną żonę Magdalenę, której zadedykował zdobyty w Rio brązowy medal.
Na łamach „Super Expressu” ukochana kolarza zdradza, że przed jego startem bardzo się denerwowała. Mocno trzymała za niego kciuki.
„Nie czułam rąk. Już w nocy zobaczyłam, że mam na dłoniach siniaki. Nie mogłam spać, emocje były tak wielkie, że zasnęłam na chwilę dopiero po 5 rano” – mówi.
Podkreśla, że Rafał w trudnych warunkach zdobył pierwszy od 36 lat medal dla polskiego kolarstwa. To wielki sukces i wcale nie czuje rozczarowania, że krążek nie jest w kolorze złotym, choć do tego było tak blisko.
Żona naszego medalisty żałuje, że nie ma jej przy nim w Rio, ale z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że podczas przygotowań do zawodów nie miałby dla niej zbyt wiele czasu. Była za to pierwszą osobą, do której zadzwonił zaraz po zdobyciu „brązu”.
„Mieliśmy łzy w oczach. Rafał był bardzo zmęczony. Mówił, że strasznie go bolą nogi, ale był szczęśliwy” – relacjonuje.
Żona Majki wyjawia przy okazji, w jaki sposób będą wypoczywać po powrocie Rafała do Polski. Ich plany niektórym mogą wydać się zaskakujące. Najpierw żona przygotuje ukochanemu jego ulubiony barszczyk z uszkami, a później będą odpoczywać w zaciszu domowym.
„Nigdzie się nie wybieramy. Mąż ma już dosyć samolotów, podróży, walizek i hoteli. Dla niego najlepszym odpoczynkiem jest leżak i espresso na naszym tarasie. Dom to nasz azyl i tu czujemy się najlepiej” – opowiada Magdalena.
źródło: pomponik.pl
Biografia Rafała
Rafał Majka (ur. 12 września 1989 w Zegartowicach[1]) – polski kolarz szosowy, zawodnik rosyjskiej profesjonalnej drużyny Tinkoff-Saxo.
Kariera
Jest wychowankiem krakowskiego klubu WLKS Krakus Swoszowice. W lutym 2011 został zawodowym kolarzem duńskiej ekipy Saxo Bank[2].
W 2012 roku Majka miał wziąć udział w Giro d’Italia, ale uniemożliwiła mu to kontuzja kolana, odniesiona podczas wyścigu Tirreno-Adriático. Leczenie było długotrwałe i zaowocowało brakiem wyników w pierwszej części sezonu.
Trzykrotny uczestnik Vuelta a España (2011, 2012, 2013). Najlepsze wyniki zanotował w 2013 roku. Podczas startu w Vuelcie długo utrzymywał miejsce w czołowej dziesiątce w klasyfikacji generalnej, jednak straty powstałe podczas zimnego i deszczowego 14. etapu w Pirenejach (w takich warunkach nie radzi sobie najlepiej) spowodowały spadek do trzeciej dziesiątki zawodów. Ostatecznie został sklasyfikowany na 19. miejscu. Wcześniej zajął 7. miejsce w Giro d’Italia (przez 7 etapów jadąc w białej koszulce lidera klasyfikacji młodzieżowej) i 4. w Tour de Pologne, jadąc przez trzy etapy w koszulce lidera klasyfikacji generalnej. W październiku 2013 zajął 2. miejsce w prestiżowym wyścigu klasycznym Mediolan-Turyn, przegrywając jedynie z Włochem Diego Ulissim oraz 3. miejsce w Giro di Lombardia, przedostatnim wyścigu sezonu w najwyższej kategorii wyścigów UCI World Tour 2013. 19 lipca 2014 jako drugi Polak w historii wygrał etap Tour de France[3], cztery dni później, podczas 17. etapu, powtórzył to osiągnięcie.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz