Radosław Pazura i Dorota Chotecka


pazura-choteckaRadosław i Dorota są małżeństwem od 2003 r.
Wypadek samochodowy, który Radosław Pazura przeżył cudem, przewrócił ich dotychczasowe życie do góry nogami.
Wszystko, co się wydarzyło po wypadku, było konsekwencją tego czasu, jaki miałem i faktu, że zrozumiałem, czym jest prawdziwa miłość. Że to dar. Stąd był nasz późniejszy ślub z Dorotą. A wcześniej wcale nie mieliśmy takich pomysłów. Żyliśmy jak chcieliśmy. Byliśmy ze sobą wiele lat, myśleliśmy, że nie warto tego zmieniać, że jest nam dobrze i bez ślubu. (…) Kiedy ludzie są skupieni na wszystkim wokół, tylko nie na swoim wnętrzu i sobie nawzajem, nie znajdują nawet czasu, by porozmawiać o tak ważnych rzeczach, jak przyszłość, rodzina. A my ten czas dostaliśmy, przez mój wypadek – opowiadał w jednym z wywiadów Pazura.
źródło: fakt.pl
Z Dorotą, twoją żoną, jesteście razem już 23 lata. Znacie przepis na miłość?
Nie ma takiego przepisu. Natomiast Bóg daje nam drogowskazy. Tyle że każdy interpretuje je na swój sposób. Z Dorotą długo, bo aż 13 lat, żyliśmy bez ślubu. Dzisiaj wydaje mi się, że to była jedynie fikcja związku. Prawdziwy związek zaczęliśmy budować od sakramentu ślubu. I na nim oparliśmy naszą miłość.
Gdy pierwszy raz zobaczyłeś Dorotę…
Zakochałem się w jednej sekundzie! Tyle lat minęło, a ja pamiętam, jak była ubrana. Wciąż też widzę jej nogi do samej szyi i piękny biust. Facet tak patrzy na kobietę… (śmiech). Głównie jednak oczarowała mnie jej twarz, niesamowicie uśmiechnięta, pełna życia. Moje przeciwieństwo, więc może dlatego nie mogłem od niej oderwać oczu. Wiedziałem, że zrobię wszystko, żeby ta dziewczyna była moja. Tymczasem koledzy na roku mówili: „Daj sobie spokój, ona jest niedostępna. Zapomnij”.
A jednak…
Chyba pół roku zabiegałem o nią. Potem zamieszkaliśmy razem, lecz ślubu nie wzięliśmy. Moja rodzina jest wierząca, Doroty też. Oboje byliśmy wychowywani w wierze katolickiej. Natomiast gdzieś w ferworze studenckiego życia ta wiara została uśpiona. Przestała mieć znaczenie.
Chcesz powiedzieć, że przypominaliście sobie o niej tylko w Wielkanoc i Boże Narodzenie?
I to bardziej przy stole niż w kościele. Nasze życie kręciło się wokół rozrywek, przyjemności, kariery, zarabiania pieniędzy, potem budowania domu. Wokół chwytania dnia. Wtedy to wydawało nam się treścią życia. Obserwując znajomych z branży, uwierzyliśmy, że idziemy dobrą drogą. Byliśmy nawet szczęśliwi. Choć, jak tak dzisiaj o tym myślę, zawsze nam czegoś brakowało.

źródło: echodnia.eu
Biografia Radosława
Radosław Pazura (ur. 7 maja 1969 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor, młodszy brat Cezarego Pazury.
Okres dzieciństwa spędził w małej miejscowości Niewiadów, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej. W tym okresie jego zainteresowania skierowane były w stronę sportu, a najbardziej interesowała go piłka nożna. Był członkiem klubu sportowego M.K.S. Stal Niewiadów. W wieku młodzieńczym zdecydował się kontynuować naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie również szlifował swój kunszt piłkarski w trzecioligowym zespole Lechia Tomaszów Mazowiecki.
Po raz pierwszy jego zainteresowania związane z aktorstwem ujawniły się w drugiej klasie liceum, kiedy po przerwie spowodowanej chorobą nie mógł uczestniczyć w treningach piłki nożnej. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w przedstawieniach amatorskiego kółka teatralnego przy liceum. Grał w spektaklach na podstawie dramatów patrona tego liceum, Stefana Żeromskiego, takich jak: „Uciekła mi przepióreczka”, „Generał Sułkowski”. Brał udział również w licznych konkursach recytatorskich, odnosząc sukcesy na szczeblu rejonowym i wojewódzkim.
Po ukończeniu liceum dostał się do PWST w Warszawie. Po roku nauki z przyczyn polityczno-ekonomicznych postanowił opuścić kraj. Trafił do Austrii do obozu dla uchodźców koło Wiednia. Dalsza emigracja stała się niemożliwa, więc podjął się dorywczych prac związanych z budownictwem. W tym czasie kontynuował naukę języka niemieckiego.
Po półrocznym pobycie w Austrii oraz w związku z przemianami panującymi w Polsce postanowił wrócić do kraju. Jego zainteresowania skierowane były znowu w kierunku aktorstwa i po raz drugi z powodzeniem zdał do szkoły aktorskiej, tym razem do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Już na pierwszym roku dostał propozycję zagrania niewielkiej roli w filmie Jacka Bromskiego pt. „Szczęśliwego Nowego Roku” – studenta Rafała. To z kolei zaowocowało otrzymaniem głównej roli w filmie Juliusza Machulskiego pt. „Szwadron”.
Półroczny okres zdjęciowy spowodował, że aktor przeszedł na indywidualny tok nauczania, dzięki czemu już po trzecim roku ukończył studia. W tym czasie zdążył jeszcze zagrać w kilku produkcjach filmowych takich jak: „Pożegnanie z Marią” Filipa Zylberta, „Oczy niebieskie” Waldemara Szarka czy „Nowe przygody Arsena Lupina” Alaina Nahuma oraz obronił pracę magisterską i otrzymał tytuł magistra sztuki. Pracę dyplomową zaliczył rolami Jeremina w filmie „Szwadron” Juliusza Machulskiego oraz Clifa w przedstawieniu „Miłość i gniew” w reżyserii Krzysztofa Kolbergera.
24 stycznia 2003 był poszkodowany w wypadku samochodowym koło Ostródy, gdzie prowadzona przez aktora i piosenkarza Waldemara Goszcza Lancia, jadąca z nadmierną prędkością, zderzyła się z czerwonym Fordem Escortem. Goszcz zginął na miejscu. Razem z nimi jechał Filip Siejka, który tak jak Pazura przeżył wypadek. Poszkodowany w wypadku kierowca Forda, mieszkaniec Miłomłyna, przeszedł długą i ciężką rehabilitację. Od tamtej pory Radosław Pazura wspiera regularnie akcje charytatywne dotyczące honorowego krwiodawstwa – Krewniacy.
W 2005 roku wspierał kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości uczestnicząc w cyklu koncertów Wiosna Polaków.
Mnogość propozycji związanych z filmem kinowym czy telewizyjnym nie pozwoliła mu zaangażować się w aktorstwo teatralne. Przez cały okres kariery tylko raz zagrał na deskach Teatru na Woli w sztuce pt. „Cud na Greenpoincie” w roli Punka. Do tej pory zaistniał w ponad 20 filmach kinowych i telewizyjnych, w kilkunastu serialach i teatrach telewizji, grając główne oraz drugoplanowe role.
Wybrana filmografia
Linia życia (2011) jako Leszek Pruski
Weekend (2011) jako Borys
Na Wspólnej (2010) jako Janusz Gajewski
Doręczyciel (2009) jako Zbigniew „Zbyk” Lewicki
Ojciec Mateusz (2008)
Popiełuszko. Wolność jest w nas (2008) jako Piotr
Ranczo Wilkowyje (2007) jako Louis
Prawo miasta (2007) jako Jarek Śmigiel „Śmigło”, wspólnik Sarneckiego
Tego pytania usłyszeć nie chciałam (2005) jako ksiądz
Serce gór (2004) jako Weronar, brat Heather
Karol. Człowiek, który został papieżem (2004) jako Paweł Kowalski, mąż Hani, dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”
Bez litości (2002) jako prokurator Grzegorz Nowicki
Gulczas, a jak myślisz… (2001) jako reżyser Max
Chłopaki nie płaczą (2000) jako młody policjant
W awguste 44-go (1999) jako Kazimierz, narzeczony Julii
Policjanci (1999) jako Piotr Jasiński
Operacja Samum (1999) jako Paweł Mayer, syn Józefa
Moja Angelika (1999) jako Marek, chłopak Angeliki
Fala zbrodni (2003) jako Kuba
Demony wojny (1998) jako Johnny
Sfora jako Prokurator Nowicki
Powrót Sfory jako Prokurator Nowicki
Szwadron (1992) jako porucznik Fiodor Jeremin
Polski dubbing
2008-2009: Strażnicy z Chinatown – Barney
2008: Batman: Odważni i bezwzględni − Batman, Owlman
2006: Karol. Papież, który pozostał człowiekiem − Paweł Kowalski
2005: Batman kontra Drakula – Bruce Wayne / Batman
2005: Karol – Człowiek, który został papieżem – Paweł Kowalski
2004-2008: Batman – Batman
2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic (Justice League Unlimited) – Batman, Terry McGinnis (odc. 26)
2004: W 80 dni dookoła świata – Orville Wright
2003 Snajper (gra komputerowa) – Jack Mason
2002-2005: Co nowego u Scooby’ego? (What’s New Scooby Doo?)
2002: Tristan i Izolda – Tristan
2001: Max Payne (gra komputerowa) jako Max Payne
2001-2004: Liga Sprawiedliwych (Justice League) – Batman
2001-2003: Małe zoo Lucy – Victor stary Krokodyl (odc. 2, 6, 15, 25), Viliam Tkacz (odc. 13), Randolph Szop (odc. 21-22)
1999: Muppety z kosmosu
1999-2001: Batman przyszłości (Batman Of The Future) – Terry McGinnis
1998: Wojna z rzeczami w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Ditto
1998: Rudolf czerwononosy Renifer – Narcyz
1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja
1995-1997: Maska – Doug (odc. 19, 38, 44)
1994: Co za kreskówka!
1994: Bajka o pluszowych misiach, które uratowały święta – Tata
1992-1998: Batman – Batman (Batman: TAS)
1995: Zakochany kundel – Jim
ok. 1990: Dennis Rozrabiaka
Rodzina i życie prywatne
Jest mężem aktorki Doroty Choteckiej i ojcem Klary Marii (ur. 21.01.2007 r.). Jest praktykującym katolikiem[1].
ciekawostki(5)
– W 2003 roku przeżył wypadek samochodowy, w którym zginął inny znany aktor Waldemar Goszcz –  kierowca auta. Radek przeszedł operację, a potem długą rehabilitację –  przez pewien czas chodził o kuli.
– Zaangażował się w kampanię reklamową, zachęcającą ludzi do oddawania krwi.
– Ma 187 cm wzrostu.
– W 1994 ukończył wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi.
– Jego bratem jest znany polski aktor Cezary Pazura.
źródło:Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Doroty
Dorota Chotecka-Pazura, właściwie Dorota Kapusta (ur. 15 marca 1966 w Radomiu) – polska aktorka.
Absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W 1993 r. ukończyła studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Aktorka, na ekranie zadebiutowała w roku 1993 rolą w głośnym filmie „Pożegnanie z Marią”. Ogólnopolską popularność przyniosła jej kreacja Danuty Norek w przebojowym serialu komediowym „Miodowe lata”. Prywatnie jest żoną aktora Radosława Pazury i matką Klary Marii (ur. 21 stycznia 2007).
Wybrana filmografia
Pożegnanie z Marią (1993, jako Żona Tomasza)
Polska śmierć (1994, jako Gość na imieninach)
Pestka (1995, jako uczestniczka przyjęcia)
Nic śmiesznego (1995, jako dentystka Stefa)
Awantura o Basię (1995, jako aktorka)
Wirus (1996, jako kelnerka)
Nocne graffiti (1996, jako kobieta na drodze)
Awantura o Basię (1996, jako aktorka)
Szczęśliwego Nowego Jorku (1997, jako żona Azbesta)
Złotopolscy (jako dziennikarka Beata Kryńska)
Prostytutki (1997, jako Tania)
Zaklęta (1997, jako Sabina)
Pokój 107 (1997, jako Prowadząca biuro wynajmu mieszkań)
13 posterunek (1997-1998, jako Jola)
Miodowe lata (1998-2003, jako Danuta Norek)
13 posterunek 2 (2000, jako Jola)
Anna Karenina (2000, jako Lisa)
Dzień świra (2002, jako właścicielka psa w pociągu)
Całkiem nowe lata miodowe (2004, jako Danuta Norek)
Statyści (2006, jako Ela)
Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006, jako Nauczycielka Sylwka)
Ranczo (2006-2009, jako Więcławska)
Ranczo Wilkowyje (2007, Więcławska)
Halo Hans! (2007, wróżka)
Luksus (2008, jako Mama bliźniaczek )
Rozmowy nocą (2008, właścicielka sklepu z aniołami z chleba)
Barwy szczęścia (2010, właścicielka restauracji, żona Łukasza)
Użyczyła głosu
2000: Babcię przejechały renifery
1994-1998: Spider-man – Doktor Sylvia Lopez
1986: Amerykańska opowieść
źródło:Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz