Radosław Liszewski i Dorota Liszewska


liszewscy-radoslaw-dorotaDorota i Radek poznali się już jako nastolatki. Miłość spadła na nich jak grom z jasnego nieba na jednej z dyskotek. Zatańczyli ze sobą i już nie było odwrotu. Pobrali się, gdy tylko skończyli 18 lat.

– Pewnego razu spotkaliśmy się na dyskotece koło Augustowa. To była najpiękniejsza noc, którą razem przetańczyliśmy. Od tego momentu jesteśmy nierozłączni. Nie znam innych dziewczyn, bo jestem z Dorotą od 17. roku życia, ona jest moją pierwszą dziewczyną i jedyną – opowiada Radek, który wyśpiewał hit „Ona tańczy dla mnie”.

Najwyraźniej taniec Doroty tak urzekł lidera Weekendu, że całkowicie stracił dla niej głowę. Oświadczył się jesienią 1994 roku. A na wiosnę, 17 kwietnia 1995 roku, ponad 140 gości było świadkami, jak przysięgali sobie miłość.

– Fanki były, są i będą. Ale moja Dorotka jest wyrozumiała, nie jest zazdrosna, bo wie, że to jest nieodzowna część mojej pracy. Ja cały czas jestem wierny – wyznaje w rozmowie z „Super Expressem” Radek. – GPS, czyli obrączkę, zawsze mam na palcu. Nigdy o niej nie zapominam, jestem dorosłym facetem i nie przeszkadza mi to w niczym. Jestem poważny, ufamy sobie w 100 procentach – zapewnia wokalista.

– A 17 lat jesteśmy po ślubie – mówi lider Weekendu. – Słyszałem, że w show-biznesie takie długie związki to rzadkość. Ale nie boję się, że ten show-biznes mnie zepsuje. Udowodnię, że można żyć 20, 30 i 40 lat z jedną żoną i bez kochanki. Jak się ludzie kochają, to w zupełności wystarcza i tyle – podkreśla Radek.
źródło: se.pl

Biografia Radosława

Radosław Liszewski (ur. 18 maja 1976 w Sejnach[1]) – polski muzyk, lider discopolowej grupy Weekend.
Od dziewiątego roku życia uczył się gry na instrumentach perkusyjnych. W szkole średniej założył wraz z grupą kolegów zespół rockowy, występując kilkukrotnie w lokalnych klubach[1][2].

Pod koniec lat 90. żywo zainteresował się gatunkiem disco polo. W 2000 roku został członkiem nowo założonego zespołu Weekend, w którym pisze teksty, komponuje, a także jest głównym wokalistą[1]. Wiosną 2001 roku w raz z zespołem Weekend zadebiutował na antenie telewizji Polsat w programie Disco Polo Live[3].

W 2006 roku członkowie zespołu wystąpili w magazynie Uwaga! w odcinku z serii „Kulisy sławy”[2].

Wydany w 2012 roku utwór zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie” i teledysk do niego zyskały dużą popularność, odnotowując na YouTube kilkadziesiąt milionów wyświetleń[4], zajmując zarazem 17. miejsce na światowej liście przebojów tegoż portalu[5]. Po sukcesie „Ona tańczy dla mnie” Weekend stał się rozpoznawalny i odbył szereg tras koncertowych, występując zarówno w Polsce jak i innych krajach. Zainteresowanie grupą wykazały także media; sam Liszewski często występował w różnych programach telewizyjnych (np. Rozmowy w toku, Kuba Wojewódzki, Ale mądrale)[6][7][8][9].

W kwietniu 2013 wokalista pojawił się gościnnie w odcinku serialu Szpital. Wcielił się w rolę przyjaciela mężczyzny, który przedawkował alkohol[10].

Jest żonaty z Dorotą, mają dwóch synów: Norberta i Jakuba[1].
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 101 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *