Partner Eltona Johna: z pewnością weźmiemy ślub


elton-john-furnishWczoraj w Wielkiej Brytanii obowiązywać zaczęło nowe prawo, zgodnie z którym osoby homoseksualne mogą zawierać związki małżeńskie. Od 2005 roku na Wyspach istnieje również pojęcie związku partnerskiego, w który wstąpić mogą zarówno pary jedno- jak i dwupłciowe.
W taki związek w pierwszym roku obowiązywania nowego prawa wstąpił Elton John i jego wieloletni partner David Furnish. Panowie mają dwóch synów, 4-letniego Zachary’ego oraz 1,5-rocznego Elijaha. Teraz zapowiadają, że wkrótce oficjalnie zostaną małżeństwem.
Elton i ja z pewnością weźmiemy ślub – zapewnił Furnish w rozmowie magazynem Attitude. Jako para z pierwszych stron gazet mamy niejako obowiązek poinformować świat, co stało się w naszym kraju, że dostaliśmy wreszcie prawo, o którym jeszcze niedawno nikt nie śmiał nawet marzyć. Oboje z Eltonem uważamy, że jest ogromna różnica w nazywaniu kogoś „partnerem” i „mężem”. „Partner” to mało osobiste słowo, które w ogóle nie oddaje ogromu miłości i przywiązania, jakim darzysz ukochaną osobę.
źródło: pudelek.pl
Wideo – Elton John i David Furnish

Dodaj komentarz