Omar Sangare jest już po ślubie


Omar SangareOmar Sangare był niegdyś jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Obdarzony egzotyczną urodą przystojniak w pewnym momencie zdecydował się jednak na porzucenie naszego show-biznesu i wyjechał do USA, gdzie ułożył sobie życie.
W 2014 roku Sangare publicznie przyznał, że jest gejem i żyje w szczęśliwym związku.
– Jestem gejem. Znalazłem miłość mojego życia. Biorę ślub w Nowym Jorku – powiedział aktor w rozmowie z „Vu Magiem”.
Teraz, jak się okazuje, Omar jest już po ślubie! Aktor opowiedział o tym w „Dzień Dobry TVN”.
– Obiecałem sobie, że w którymś momencie poukładam swoje życie i to mi się udało. Spotkałem człowieka, który obudził moje emocje i obudził prawdę o moich emocjach. Dzisiaj już jesteśmy po. – powiedział, z dumą prezentując obrączkę.
Gratulujemy i życzymy panom młodym dużo szczęścia!
źródło: gala.pl
Biografia Omara
Omar Sangare (ur. 14 listopada 1970 w Stalowej Woli) – aktor, reżyser, pedagog i pisarz.
Pochodzi ze Stalowej Woli. Tam spędził swoją młodość. Był ministrantem, ratownikiem wodnym, harcerzem. Uczył się w szkole muzycznej. W 1993 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, studiując pod okiem takich mistrzów sceny, jak: Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz, Ryszarda Hanin i Andrzej Wajda. Zaproszony przez British American Drama Academy współpracował z Jeremym Ironsem, Alanem Rickmanem i Derekiem Jacobim w Balliol College w Oxfordzie. W 2006 otrzymał tytuł doktora Akademii Teatralnej w Warszawie.
Kariera teatralna i filmowo-telewizyjna
Od wielu lat z sukcesem realizuje swoje artystyczne zamierzenia. Jest laureatem prestiżowych nagród: Wyróżnienie Krytyków Denver Post, Nagroda Stowarzyszenia Obrońców Misji Amerykańskiej, Wyróżnienie Recenzentów Chicago Reader, Nagroda Dziennikarzy Wrocławia, Dyplom Festiwalu Teatralnego w Kijowie, Grand Prix Festiwalu Teatralnego we Wrocławiu, Nagroda Polskiego Radia, a także Wyróżnienie dla Jednego z Najlepiej Ubranych Polaków według czasopisma Elle. Za swój autorski monodram, Recenzent Naprawdę Teatralny, otrzymał tytuł Najlepszego Aktora na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Nowym Jorku oraz nagrodę za Najlepszy Spektakl na Festiwalu Teatralnym w San Francisco.
Na scenie grał m.in.: Horacja w Hamlecie, Paula w Szóstym stopniu oddalenia Guare’a, Abada w Que West Koltesa, Świętoszka w sztuce Moliera oraz główną rolę w przedstawieniu Frankenstein. W Teatrze Telewizji wystąpił w produkcji, Akwizytorom dziękujemy, w reż. Ryszarda Bugajskiego. Zagrał w filmach: Smacznego telewizorku Pawła Trzaski, Jim Lukaszewicza, Tato Macieja Ślesickego, Egoiści Mariusza Trelińskiego i innych.
Sangare użyczył także swojego głosu w dubbingu między innymi w takich filmach jak: Mała Syrenka jako Krab Sebastian, Miasto piesprawia jako Elliot Shag (Elliot Świerk), ReBoot jako Bob, Radiostacja Roscoe jako River i w serialu Leśna Rodzina.
Podczas Festiwalu Teatralnego w Edynburgu, prowadził Master Class dla przedstawicieli Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Współpracował m.in. z Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles, San Diego i Santa Barbara oraz Uniwersytetem Wesleyan. Obecnie wykłada na Wydziale Sztuk Teatralnych w Williams College, uczelni zajmującej przodującą pozycję w rankingu America’s Best Colleges.
Pojawiał się w programach TVP, m.in. Kabarecie Olgi Lipińskiej[1], Słów cięcie-gięcie Szymona Majewskiego. W 1999 wyreżyserował dla Telewizji Polskiej swój autorski program Język dla zaawansowanych. W tym samym roku wyreżyserował w Red Room Theater na Manhattanie własną sztukę Julia. Zagrała w niej amerykańska aktorka Deborah Latz. W 2001 wystąpił w produkcji swojego scenariusza do filmu Pokój na Czarno dla Telewizji Polsat. Rok później zagrał tytułową rolę w wyróżnionej przez Newsday i New York Times nowojorskiej inscenizacji Otella. W lutym 2005 zdobył Pierwszą Nagrodę na Festiwalu Jednego Aktora w Vancouver, w Kanadzie, za interpretację własnego monodramu True Theater Critic[2]. W 2007 rocznik Strumień[3] opublikował obszerny esej opracowany na podstawie jego pracy doktorskiej nt. Otella.
W 2007 powołał Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialogue ONE w Stanach Zjednoczonych, któremu przewodniczy jako dyrektor artystyczny. Od 2010 patronuje Festiwalowi Teatralnemu United Solo w Nowym Jorku[4].
Przy okazji wizyty Baracka Obamy w Polsce w 2011 roku Sangare został zaproszony do udziału w projekcie promującym polsko-amerykańskie relacje. Departament Stanu USA wyprodukował trzy krótkometrażowe filmy przedstawiające karierę Omara Sangare w Ameryce[5].
W wywiadzie dla VU MAG wyznał, że planuje ślub ze swoim partnerem[6]. 31.07.2014 zawarł związek małżeński[potrzebne źródło].
Osiągnięcia literackie
Ma na swoim koncie: dwa zbiory poezji Krajobraz Duszy i Postscriptum, zbiory opowiadań Bajki dla Starego Konia, Bajki dla Czarnej Owcy, Bajki dla Porządnego Człowieka, muzyczny cd-album On, publikacje felietonów, a także scenariusze teatralne, telewizyjne i filmowe. Jego ostatnia publikacja to „Biały z zazdrości. Otello Williama Szekspira”. Jest to książkowa wersja jego pracy doktorskiej obronionej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Ukazała się nakładem wydawnictwa Nowy Świat w 2010 roku. Za pozycję tę został uhonorowany nagrodą literacką swojej rodzinnej miejscowości „Gałązką Sosny”. 18 grudnia 2011 został Ambasadorem Stalowej Woli.[7]
Szymon Majewski Show
W I i II serii programu Sangare trzykrotnie wykonywał parodie śpiewane:
W odcinku 10 wystąpił jako Tina Turner w parodii jej piosenki Simply the best, noszącej tytuł Zróbmy więc test.
W odcinku 23 wystąpił jako Frank Sinatra, w parodii jego piosenki New York.
W odcinku 25 wystąpił jako sędzia, osądzający Szymona Majewskiego, w parodii piosenki zespołu The Village People YMCA, noszącej tytuł Majewski Gej.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz