Nina Tyrka: co sądzi o plotkach na temat jej rozstania z Egurrolą?


egurrola-tyrkaWiadomość o rozstaniu Niny Tyrki i Agustina Egurroli zelektryzowała media i fanów pary. Tancerka i choreograf byli razem od ponad ośmiu lat, wychowywali wspólnie córkę. Powodem rozstania miał być pracoholizm Agustina.
Nasza reporterka postanowiła sprawdzić wiadomości o rozpadzie związku u źródła. Podczas prezentacji jesiennej ramówki telewizji Polsat zapytała Tyrkę o jej stosunek do medialnych spekulacji. Nina nie ukrywała, że zainteresowanie jej życiem prywatnym bywa dla niej trudne.
Tyrka i Egurrola poznali się w szkole tańca choreografa. Ich związek od początku był burzliwy. Nina miała nadzieję, że ich relacje poprawią narodziny dziecka. Agustin faktycznie oszalał na punkcie córki, ale nadal nie potrafił zrezygnować z licznych obowiązków. W domu bywał gościem.
Tancerka kilka razy wyprowadzała się od ukochanego do rodziny, by zrozumiał, co może stracić, gdy nie zmieni priorytetów. Egurrola za każdym razem obiecywał poprawę, ale nigdy ostatecznie nie dotrzymał słowa. W końcu Nina podjęła decyzję o wynajęciu mieszkania w Warszawie i rozpoczęcia życia na nowo bez Agustina u boku.
O kryzysie w związku pary doniosły osoby z ich otoczenia. Nina nie ma wątpliwości, że w świecie show-biznesu nawet przyjaciele mogą czasem powiedzieć mediom za dużo.
To jest trudne, gdy nagle z osoby prywatnej stajesz się osobą publiczną. Zastanawiam się, kto informuje media. Jeśli jest się osobą publiczną, trzeba mieć na uwadze, że zarówno przyjaciele, jak i pseudoprzyjaciele są w stanie powiedzieć różne rzeczy, niekoniecznie zgodne z prawdą – wyznała naszej reporterce Tyrka.
Nina ma jednak sprawdzony sposób na tego typu plotki. Nie zamierza się nimi przejmować.
Najlepszym komentarzem jest w tym wypadku brak komentarza – dodała.
źródło: gwiazdy.wp.pl
Biografia Agustina
Agustin Marek Egurrola (ur. 1968[1] w Warszawie[2]) – tancerz, choreograf, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego, a także osobowość telewizyjna. Wielokrotny mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance. Partnerowała mu tancerka Joanna Szokalska, z którą razem zdobyli 12 tytułów Mistrza Polski oraz wielokrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Juror programów „Mam Talent” i „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!”.
Kariera zawodowa
Zaczął tańczyć w wieku 19 lat. Uczył się tańca u polskich choreografów, takich jak Arkadiusz i Iwona Pavlović oraz światowych: Graham Oswick, Michael Stilianos, Coline James, Hans Galke i Juka Hapolainen. Naukę tańca nowoczesnego pobierał w Londynie w studiach Dance Works oraz Pineapple Dance Studio.
W 1993 r. założył formację taneczną VOLT, która 3 lata później przeszła z poziomu amatorskiego na zawodowy, w jej miejsce powstała grupa V2.
Na swoim koncie ma wiele choreografii, m.in. do Festiwalu w Opolu, Sopot Festival, Koncertu Jubileuszowego 50-lecia Telewizji Polskiej oraz 30-lecia Programu TVP2. Jego dziełem były również choreografie widoczne we wszystkich edycjach programu Taniec z gwiazdami transmitowanego na kanale TVN. Swój wkład włożył także w pracę nad telewizyjnymi programami sylwestrowymi.
Współpracował nad oprawą taneczną występów wielu artystów polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, w tym m.in. z Garou, Rogerem Moore’m, In-Grid, Zucchero, Tiziano Ferro, Natalią Oreiro, DJ-em Bobo, Danzelem, Marylą Rodowicz, Dorotą „Dodą” Rabczewską, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Ewą Bem, Ireną Santor, Kasią Kowalską, Kasią Klich, Katarzyną Skrzynecką, Kayah, Eweliną Flintą, Danutą Błażejczyk, Ryszardem Rynkowskim, Krzysztofem Krawczykiem, Witoldem Pasztem, Andrzejem Rosiewiczem, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym, Norbim, Robertem Janowskim, Renatą Dąbkowską, Patrycją Kosiarkiewicz, Reni Jusis oraz zespołami Velvet, Ace of Base, Gipsy Kings i Boney M. oraz Blue Café, Bajm, Varius Manx, Łzy, Budka Suflera, De Mono, Golec uOrkiestra, Sexbomba oraz Leszcze.
Prezes fundacji Świat Tańca, dyplomowany nauczyciel tańca World Dance and Dance Sport Council, założyciel i dyrektor studia tanecznego Egurrola Dance Studio w Warszawie, juror programu telewizyjnego You Can Dance – Po prostu tańcz oraz główny choreograf programu Taniec z gwiazdami. Od 2013 zasiada w jury show TVN Mam talent!, wraz z Małgorzatą Foremniak i Agnieszką Chylińską. Zastąpił on Roberta Kozyrę.
Życie osobiste
Jego ojciec (Kubańczyk) jest lekarzem weterynarii, a matka (Polka) tłumaczką języka hiszpańskiego. Z Kuby wyjechał mając 5 lat (ponownie odwiedził ją w 2005 roku), wychowywał się na warszawskim Żoliborzu. W dzieciństwie był ministrantem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Absolwent AWF w Warszawie.
Obecnie związany jest z tancerką Niną Tyrką, z którą ma córkę Carmen (ur. 2008).
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)