Nicole Scherzinger i Lewis Hamilton znów są razem


scherzinger-hamiltonW czerwcu tego roku po 5 latach związku Nicole Scherzinger i Lewis Hamilton rozstali się. Jednak wokalistka wcale nie ukrywała swojej tęsknoty za sportowcem. Nicole Scherzinger bardzo źle znosiła rozstanie i cały czas miała nadzieję, że kiedyś znów będzie z Lewisem.

Teraz jej marzenie się spełniło! Według doniesień zagranicznych mediów, Nicole Scherzinger i Lewis Hamilton znów są razem. Teraz para czeka na odpowiedni moment, by ogłosić światu szczęśliwą nowinę.

– Na razie nie przyznają się do powrotu, bo boją się kolejnej porażki. Nicole daje z siebie dużo więcej niż Lewis, ale oboje starają się, by ich relacja nie rozpadła się z tych samych powodów, co wcześniej – powiedział znajomy pary.

Przypomnijmy, że Nicole Scherzinger i Lewis Hamilton rozstali się przez brak czasu i liczne obowiązki zawodowe.
źródło: gala.pl

Tagi: spotykają się

Wideo – Nicole Scherzinger i Lewis Hamilton

Biografia Nicole

Nicole Prescovia Elikolani Valiente Scherzinger (ur. 29 czerwca 1978 w Honolulu na Hawajach[1]) – amerykańska piosenkarka. Do 2010 r. była główną wokalistką grupy taneczno-muzycznej The Pussycat Dolls.
Urodziła się w Honolulu i do siódmego roku życia tam mieszkała. Jej matka, Rosemary, pochodzi z mieszanego małżeństwa rosyjsko-hawajskiego, ojciec zaś jest Filipińczykiem. Gdy miała 7 lat, w 1985, doszło do rozwodu rodziców. Matka wyszła ponownie za mąż za Amerykanina pochodzenia niemieckiego, Gary’ego Scherzingera, a rodzina przeniosła się do Louisville w stanie Kentucky, gdzie Nicole uczęszczała do miejscowej szkoły. Studiowała na Wright State University w Fairborn niedaleko miasta Dayton w stanie Ohio, naukę przerwała w 1999.

Jej matka była profesjonalną tancerką hula i uczyła Nicole tego tańca od najmłodszych lat. Nicole występowała na scenie nowojorskiego Broadwayu, już jako dziecko wygrywała wiele konkursów artystycznych, m.in. Festiwal Coca-Coli dla nastoletnich wokalistów. Wygrała show Popstars. Była również członkiem grupy Eden’s Crush, który supportował na koncertach grupie 'N Sync oraz Jessice Simpson. W listopadzie 2007 r. Scherzinger w wywiadzie mówiła o jej czasie w Eden’s Crush tak:
Quote-alpha.png
… To było piekło… Byłam w zespole z pięcioma innymi dziewczynami i każdy dzień był dla mnie torturą. Byłyśmy w telewizji przez cały czas i atmosfera była okropna…. Codziennie, gdy byłam w tym zespole wypłakiwałam swoje oczy. Zespół miał być fajny i niepoważny ale rzeczywistość była taka, że to było żałosne…. Byłam zbyt wrażliwa(…) ale stwardniałam. Nie mogłabym dołączyć do Lalek bez swojego doświadczenia w Crush[2].

Od 2003: Pussycat Dolls
W maju 2003 r. Nicole dołączyła do Pussycat Dolls – grupy burleskowej – początkowo zajmującej się jedynie tańczeniem. Pussycat Dolls osiągnęły następnie ogólnoświatowy status popularnej grupy śpiewającej z utworami takimi jak: „Don’t Cha”, „Buttons”, „Stickwitu” i „When I Grow Up” jako Top 10 hitów w Stanach Zjednoczonych. Album PCD pokrył się podwójną platyną w 2006. Nicole zaśpiewała jako liderka prawie we wszystkich piosenkach na albumie choć w niektórych utworach było również słuchać Carmit Bachar i Melody Thornton. W 2006 ujawniono, że The Dolls są pracownicami Interscope Records i otrzymują stałą pensję, dając wytwórni wysoki poziom kontroli nad finansami grupy i decyzjami biznesowymi. Scherzinger jest jedynym członkiem grupy, która napisała niektóre teksty piosenek na PCD – wspólnie z Karą DioGuardi i producentem Richem Harrisonem napisała tekst do piosenki „I Don’t Need a Man”, podobnie było także z utworem „Buttons” – napisanym wspólnie z producentem Seanem Garrettem. Kolejna współpraca z DioGuardi przyniosła piosenkę „Flirt”, która stała się bonusem na PCD a później stała się B-side do „Buttons”. Jak w przypadku PCD, Scherzinger jest jedynym członkiem grupy mającym swój wkład w pisanie piosenek podczas tworzenia drugiego albumu Lalek – Doll Domination. Wraz z Pussycat Dolls, Scherzinger została zaproszona przez Rona Faira by nagrać wersję angielską „Jai Ho”, hitu z filmu „Slumdog, Milioner z ulicy”. Nowa wersja zatytułowana „Jai Ho (You Are My Destiny)” została wypuszczona na iTunes 23 lutego 2009 r., a ogólnoświatową premierę utwór miał 24 lutego. Wideo towarzyszące piosence zostało nagrane w Wiedniu w muzeum tramwajów i zostało zaprezentowane na całym świecie 13 marca 2009.

2005 – teraz: Kariera solowa
Podążając sukcesem PCD, Nicole nagrała serię duetów a także występowała jako gość głównie z artystami płci męskiej. W 2005 wystąpiła w nagraniach piosenkarzy Shaggy, Vittorio Grigolo i Will Smith. W 2006 zaśpiewała gościnnie w piosence Avanta pt.: „Lie About Us” i hicie P. Diddiego, „Come to Me”, który również razem z nim napisała. W kwietniu 2008, Scherzinger nagrała cover utworu „Rio” zespołu Duran Duran dla kampanii reklamowej Unilever Caress by promować balsam do ciała. Niedługo potem został nagrany do niego komercyjny teledysk, a w maju 2008 piosenka była udostępniona w internecie tylko do ściągnięcia. W 2008 r. na poparcie Baracka Obamy, była jednym z wielu muzyków przyczyniających się do powstania utworu will.i.am nazwanego „Yes We Can”. Również 5 września 2008, Scherzinger przyłączyła się do obsady złożonej z samych gwiazd by wykonać na żywo w TV piosenkę dobroczynną „Just Stand Up”. Scherzinger wykonała „America The Beautiful” na Wrestlemani XXV w Houston 5 kwietnia 2009 r. 16 września 2009 r. w internecie pojawił się remiks piosenki Pitbulla Hotel Room Service, w którym gościnnie zaśpiewała Nicole. Scherzinger w 2010 r. dołączy do obsady opery „Love Never Dies (Phantom of the Opera)”. Na stronie internetowej programu „The Sing Off”, w którym Nicole została jurorką, ukazała się informacja o tym, że liderka PCD nagrywa właśnie tytułowy utwór z tej właśnie opery[3]. 6 stycznia 2010 r. Nicole razem z Cobra Starship wykonała piosenkę Good Girls Go Bad na People’s Choice Award. 22 stycznia 2010 r. Nicole wzięła udział w charytatywnym przedsięwzięciu Hope for Haiti Now: A Global Benefit for Earthquake Relief. Jej zadaniem, tak jak wielu innych gwiazd, było odbieranie telefonów od osób, które chciały pomóc osobom poszkodowanym przez trzęsienia ziemi w Haiti. 12 lutego 2010 r. ukazała się nowa wersja piosenki We Are the World, nagrana specjalnie na rzecz ofiar tego trzęsienia, w której pojawiła się także Nicole.

Her Name Is Nicole (niewydany)
Nie opuszczając The Pussycat Dolls, zaczęła karierę solową. Od 2006 aż do końca 2008 r. pracowała nad swoim solowym albumem zatytułowanym Her Name Is Nicole. W stacji MTV powiedziała:
Quote-alpha.png
Zawsze mówiłam, że w Pussycat Dolls, czuję się jak Superwoman. Ale to jest tylko jedno z moich alter ego. (…) I wszystkie (alter ego) są na moich nagraniach[4].

Nagrała/napisała około 100 piosenek na potrzeby albumu, który miał być wydany w 2007 r. Z niewiadomych przyczyn datę wydania przesunięto na 16 października 2008 r.[5], a następnie na 2009 r. W ostateczności album został wycofany z wydania.
Nad albumem Nicole pracowała z wieloma producentami i tekściarzami (którzy także współpracowali przy albumach dla Pussycat Dolls). Sean Garrett i Polow da Don pracował nad „Whatever U Like”[6], który został wydany 24 lipca 2007 jako pierwszy singel z albumu ale utwór uzyskał tylko 57 miejsce w Kanadzie[7] i 104 w USA[8]. Drugim singlem było Baby Love wydane 10 września 2007 r. Singel uzyskiwał dobre pozycje na całym świecie dochodząc do Top 15 w większości krajów, wliczając w to Zjednoczone Królestwo i Europę. Utwór ten został również zremiksowany i umieszczony na płycie Pussycat Dolls – Doll Domination jako bonus. Trzecim singlem była piosenka Supervillain napisany przez Rock City a wyprodukowany przez Mad Scientist. Singel został wydany tylko na US iTunes w listopadzie 2007 r. Czwarty singel, wyprodukowany przez Akona – Puakenikeni także został wydany na iTunes w listopadzie niestety piosenka zawiodła na listach przebojów.

Nicole współpracowała także z Timbalandem. Wyprodukował on min. „Physical”. Część tej piosenki została wykorzystana w filmie Fantastic Four Rise of the Silver Surfer. Wiele pozytywnych komentarzy choćby wśród internautów uzyskała piosenka Just Say Yes[9], napisana przez Gariego Lightbody z zespołu Snow Patrol. Piosenka jest lekka i spokojna z pulsującym, elektronicznym beatem. Kolejny artysta – Ne-Yo – dał Nicole dwie piosenki: Happily Never After – spokojną balladę (początkowo napisana dla Britney Spears), oraz Save Me From Myself. Komentując piosenkę „March”, Scherzinger powiedziała, że chce mocnego nagrania. „Ta piosenka jest o tym, by nigdy się nie poddawać (…)”. Na liście utworów albumu pojawiły się także takie utwory jak When Your Falling (napisana wspólnie z Akonem), Powers Out (wykonywana wspólnie ze Stingiem) i I M.I.S.S. You (napisana przez Pharrella Williamsa a wyprodukowana przez The Neptunes).

Nad przyszłością albumu stał znak zapytania gdy okazało się, iż Pussycat Dolls wydają drugi album, tym bardziej, że niektóre utwory z jej solowego krążka zostały zamieszczone na Doll Domination jak Happily Never After, Who’s Gonna Love You czy When I Grow Up (początkowo piosenka Nicole). Scherzinger nagrała także demo piosenki Punch You In Your Sleep dla Christiny Milian. W 2009 r. zespół Snow Patrol wydał swoją wersję Just Say Yes.

W kwietniu w 2009 r. Nicole w wywiadzie dla magazynu Billboard zapytana o jej plany zawodowe odpowiedziała, że bieżąca sytuacja albumu jest w procesie pisania i na poziomie rozmów oraz, że jeszcze nie zaczęła nagrywać utworów. Nicole zamierza wejść do studia jeszcze raz po zakończeniu trasy koncertowej z Pussycat Dolls Doll World Domination Tour. Mówiąc o albumie powiedziała także, że będzie ponownie współpracować z Will.I.Am’em i Timbalandem a ponadto ma zamiar zaprosić do studia takich artystów jak Lady Gaga oraz A.R. Rahman.

Killer Love
Na początku 2010 r.,Radio 1 dodało album Nicole do nadchodzących albumów w 2010 r., nadal zatytułowany „Her Name Is Nicole”. Contactmusic.com doniósł, że Nicole znów współpracuje z Ne-Yo, który poprzednio współpracował ze Scherzinger nad takimi utworami, jak: „Save Me From Myself” i „Happily Never After”.

26 stycznia 2010 r. zostało ujawnione, że Jay Sean i Nicole pracują wspólnie nad czymś w studiu. Film, który wspólnie nagrali, najpierw został zamieszczony na twitterze, a później w internecie. Wideo pokazuje parę, która dobrze się bawi w studio nagraniowym Hit Factory (Criteria) w Miami na Florydzie. Ujawnione zostały informacje, że Nicole pracowała z Chuckiem Harmonym, który wcześniej był odpowiedzialny za produkcję Russian Roulette Rihanny, Year Of The Gentleman – albumu Ne-Yo oraz Growing Pains – albumu Mary J. Blige.

Podczas ostatniego wywiadu w „Good Day L.A.”, Scherzinger poinformowała, że jej nowy singiel nosi nazwę „Nobody Can Change Me”. Opisała go jako „inspirującą, podnoszącą na duchu piosenkę”. Wyjaśniała także, że: „Singiel jest inspirującą piosenką, więc jest niemal jak Pussycat Dolls, ale tylko ja śpiewam (…)”. Piosenka zadebiutowała w radiu KISS-FM w programie „On air with Ryan Seacrest”.

Na początku czerwca br. Nicole i producent muzyczny RedOne poinformowali na swoich kontach na Twitterze, że wspólnie pracują nad piosenką „Magic” na południu Francji[10]. 21 lipca 2010 r. RedOne powiedział, że jest odpowiedzialny za produkcję nowego albumu Scherzinger oraz, że prace nad nim dobiegają końca[11][12]. W ostatnim swoim wywiadzie, RedOne poinformował, że singiel Nicole zostanie wydany na przełomie września i października[13]. W wywiadzie z Perezem Hiltonem, Nicole powiedziała, że jej nowy singel, zostanie wydany jesienią. 8 października 2010 r. na swoim oficjalnym Twitterze Nicole napisała, że rozpoczyna zdjęcia do teledysku do jej nowego singla „Poison”, który zostanie wydany 15 października 2010r. w Zjednoczonym Królestwie[14]. 19 grudnia 2010r. Nicole potwierdziła, że jej drugi singiel będzie nosił nazwę „Don’t Hold Your Breath”. 2 marca 2011r. na stronie internetowej gazety The Sun została ujawniona okładka i tytuł albumu: Killer Love[15]. Oficjalnie album został wydany 20 marca 2011r. w Wielkiej Brytanii. Album polską premierę miał 20 maja 2011r.

Nowy album
Nicole na konferencji prasowej w Malezji powiedziała, że pracuje nad nowym albumem, który zostanie najpierw wydany w Stanach Zjednoczonych po czym następnie trafi do sklepów na całym świecie[16]. Potwierdzeniem tego, że Nicole wydaje nową płytę jest wiadomość, którą napisała na swoim koncie na Twitterze, pytając fanów jak powinien nazwać się nowy album[17]. W listopadzie 2012 roku Scherzinger potwierdziła, że nowy album jest już nagrany, ale ze względu na bycie jurorką w dziewiątej edycji brytyjskiego X Factora, nie ma czasu na jego wydanie i promocję. 27 listopada 2012 na Twitterze stylistki ubierającej uczestników programu X Factor w Wielkiej Brytanii, pojawiła się informacja iż będzie ona przygotowywać stroje dla tancerek do nowego teledysku Nicole. Dwa dni później sama artystka napisała kilka wiadomości na swoim koncie w serwisie Twitter umieszczając równocześnie zdjęcia z planu teledysku do nowego singla zatytułowanego „Boomerang”[18][19]

Życie prywatne
Nicole spotykała się z Nickiem Hexumem – wokalistą rockowego zespołu 311. Później zaręczyła się z nim lecz w 2004 r. związek się rozpadł. Nicole była inspiracją piosenki „Amber” zespołu; również Scherzinger pojawiła się w teledysku do tej piosenki.

Jest związana z kierowcą Formuły 1 Lewisem Hamiltonem[20] 11 stycznia 2010 r. została potwierdzona informacja o tym, że para rozstała się. Oświadczenie, które rzekomo przedstawili mówi, iż „postanowili się rozstać, bo każde z nich chce poświęcić się karierze zawodowej, pozostaną jednak bliskimi przyjaciółmi.”[21]

Jednakże 23 lutego 2010 r. w The Sun ukazała się informacja iż Nicole i Lewis wrócili do siebie i teraz planują ślub.
„Nicole, 31, zapytana przez sprzedawcę sklepu odzieżowego czy szuka czegoś szczególnego i odważnego: Bieżący rok – moja suknia ślubna”[22] W lipcu 2011 roku ojciec Nicole oświadczył że jest ona zaręczona z Lewisem Hamiltonem. Jednak po trzech miesiącach ich związek się rozpadł. Najprawdopodobniej przyczyną było to, iż Hamilton nie chciał mieć dzieci. W lutym 2012 para postanowiła spróbować jeszcze raz. Jako przyczynę podali „Nie umiemy bez siebie żyć.”. W czerwcu 2013 roku w mediach pojawiły się informacje,że Lewis Hamilton planuje oświadczyć się Nicole Scherzinger. Kilka dni później rzecznik prasowy kierowcy Formuły I ogłosił, że gwiazdor nie jest już z piosenkarką. Zapewnił, że nadal są przyjaciółmi, a ich drogi rozeszły się z powodu „napiętych harmonogramów”. Jednak inną wersję podali znajomi Nicole, którzy utrzymują, że do rozejścia doszło z powodu plotek o zaręczynach. Jednak Nicole Scherzinger powiedziała, iż po tym jak ją potraktował nie zamierza już nigdy dać mu kolejnej szansy.

Dyskografia

Albumy

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat Sprzedaż
FRA
[1]
IRE
[2]
NLD
[3]
SWI
[4]
UK
[5]
POL
[6]
AUS
[7]
DEU
[8]
2011 Killer Love

  • Data: 18 marca 2011
  • Wydawca: Interscope
  • Format: CD, digital download
57 14 66 55 8 88 26 85 UK: Złoto[9] UK: 200,000[10]

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat Album
US
[11]
AUS
[12]
CAN
[13]
FRA
[1]
GER
[14]
IRE
[2]
NLD
[15]
SWE
[16]
SWI
[4]
UK
[5]
2007 „Whatever U Like” (ft. T.I.) 57 Her Name Is Nicole
„Baby Love” (ft. will.i.am) 57 5 15 27 51 14 14
„Supervillain”[17]
„Puakenikeni” (ft. Brick & Lace)[18]
2010 „Poison” 7 3 Killer Love
2011 „Don’t Hold Your Breath” 86 17 70 45 4 15 21 62 1
  • AUS: platyna[19]
„Right There” (ft. 50 Cent) 39 8 44 61 7 7 3
  • AUS: platyna[20]
„Wet” 49 10 21
„Try With Me” 29 18
2013 „Boomerang” b.d.
„—” pozycja nie była notowana

Gościnnie

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat Album
US
[21]
AUS
[12]
CAN FRA
[1]
GER IRE
[2]
NLD SWE
[16]
SWI UK
[5]
2006 „Lie About Us” (Avant ft. Nicole Scherzinger) 76 Director
„You Are My Miracle” (Vittorio ft. Nicole Scherzinger) Vittorio
2007 „Come to Me” (Diddy ft. Nicole Scherzinger) 9 11 15 6 3 44 3 4 Press Play
„Scream” (Timbaland ft. Keri Hilson & Nicole Scherzinger) 20 41 9 10 13 8 45 12 Shock Value
2010 „We Are the World 25 for Haiti” (Artists for Haiti) 2 18 7 9 17 50 singel charytatywny
„Heartbeat” (Enrique Iglesias ft. Nicole Scherzinger) 5 72 4 21 20 52 8
  • AUS: 2× platyna[22]
  • NZ: złoto[23]
Euphoria
2011 „Coconut Tree” (Mohombi ft. Nicole Scherzinger) 75 8 MoveMeant
„—” pozycja nie była notowana.

Filmografia
2012, Faceci w czerni III jako Lilly
2010, Rent jako Maureen – niezależną biseksualną artystkę, w wersji rockowej Puccini ” La Boheme” Jonathana Larsona lat ’90.
2005, Be Cool jako ona sama: tancerka zespołu The Pussycat Dolls (widoczna przez 2 sekundy na widowni podczas gali MTV).
2003, Miłość jest za darmo jako Dziewczyna z szampanem
2003, Papi i dziewczyny jako Miss Portoryko
2002, DreamChaser Tour jako ona sama: tancerka zespołu Eden’s Crush[23]

Gościnnie
2010, How I Met Your Mother jako Jessica Glitter
2009, Big Time Rush jako ona sama
2003, Las Vegas jako ona sama: tancerka zespołu The Pussycat Dolls
2003, Aniołki Charliego jako tancerka
2002, Pół na pół jako Jasmine
2001, On, ona i dzieciaki jako Veronica

Programy rozrywkowe
Od 22 marca 2010 r. do 25 maja 2010 r. brała udział w X edycji Dancing with the Stars (Taniec z Gwiazdami) a jej tanecznym partnerem był Derek Hough. Zajęli 1 miejsce[24]

Tydzień Taniec Utwór Oceny jurorów Suma Rezultat
Inaba Goodman Tonioli
1. Walc wiedeński „Hold You In My Arms” 9 7 9 25
2. Jive „SOS” 10 8 10 28 Bezpieczni
3. Quickstep „Anything Goes” 8 6 9 23 Bezpieczni
4. Rumba (Technika) The First Time Ever I Saw Your Face 9 8 8 50 Bezpieczni
Rumba (Występ) The First Time Ever I Saw Your Face 8 8 9
5. Tango Oh, Pretty Woman 10 9 10 29 Bezpieczni
6. Samba María 9 7 10 36 Bezpieczni
Swing Maraton In the Mood 10
7. Walc You Light Up My Life 9 9 9 54 Bezpieczni
Cha-Cha-Challenge Telephone 27
8. Fokstrot Haven’t Met You Yet 10 9 10 59 Bezpieczni
Pasodoble lat 50. Spanish Guitar 10 10 10
9. Tango argentyńskie El Capitalismo Foraneo 10 10 10 59 Bezpieczni
Cha-Cha-Cha Kiss 10 9 10
10. Rumba The Lady in Red 9 9 10 115 Wygrana
Freestyle A Little Less Conversation 9 9 9
Tango argentyńskie El Capitalismo Foraneo 10 10 10
Jive 10 10 10

Od sierpnia 2012 roku została jurorką (po tym jak zrezygnowała Kelly Rowland[25]) dziewiątej edycji programu X Factor w Wielkiej Brytanii.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Lewisa

Lewis Carl Davidson Hamilton MBE[1] (ur. 7 stycznia 1985 w Stevenage, Hertfordshire) – brytyjski kierowca wyścigowy, mistrz świata Formuły 1 w sezonie 2008, wicemistrz świata Formuły 1 w roku 2007.

Kariera
Po zwycięstwach w kilku mistrzostwach kartingowych, w wieku 12 lat został przyjęty do programu rozwojowego młodych kierowców McLarena. Wcześniej brał udział w Brytyjskiej Formule Renault, w 2000 roku był także europejskim mistrzem w kartingu.

W 2005 roku zwyciężył w serii Formuły 3 Euro Series, jeżdżąc dla zespołu ASM. Rok wcześniej reprezentował barwy Manor Motorsport. W sezonie 2006 startował w Serii GP2 w barwach zespołu ART, zajmując miejsce ubiegłorocznego mistrza serialu, Nico Rosberga, który rozpoczął starty w Formule 1. Jego największym rywalem był Nelson Ângelo Piquet, syn trzykrotnego mistrza Formuły 1 – Nelsona Piqueta, który ostatecznie stracił szanse na tytuł po przedostatnim wyścigu sezonu na torze Monza we Włoszech.

Formuła 1
Dzięki bardzo dobrej postawie w GP2 zapewnił sobie starty w sezonie 2007 Formuły 1. Jego pracodawcą został McLaren, a partnerem dwukrotny mistrz świata – Fernando Alonso.

W swoim debiucie w F1, podczas Grand Prix Australii zajął trzecie miejsce. Został pierwszym kierowcą od 1996 roku, który w swoim debiucie stanął na podium Grand Prix. Natomiast ostatni kierowca z Wielkiej Brytanii osiągnął taki wynik 41 lat temu. W swoich następnych 3 startach nie schodził z podium (trzykrotnie drugi), po Grand Prix Hiszpanii (swoim zaledwie czwartym grand prix) został najmłodszym w historii liderem mistrzostw świata. W zaledwie szóstym wyścigu w F1 (Grand Prix Kanady) przekroczył linię mety jako pierwszy. Sukces ten powtórzył tydzień później w Grand Prix USA, odpierając ataki partnera z zespołu, dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso. W wyniku serii błędów popełnionych na torze w ostatnich dwóch wyścigach ostatecznie zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

W sezonie 2008 jego partnerem w zespole był Heikki Kovalainen. Podczas inauguracji sezonu na torze Albert Park Lewis odniósł zwycięstwo, jednak kolejne wyścigi przyniosły słabsze rezultaty – w Malezji dojechał do mety na piątej pozycji, natomiast podczas GP Bahrajnu popełnił błąd na starcie i wyścig zakończył na 13. miejscu. Drugie zwycięstwo odniósł w deszczowych warunkach w Grand Prix Monako. Dwa tygodnie później, podczas GP Kanady wyeliminował siebie i Kimiego Räikkönena z wyścigu podczas kolizji w alei serwisowej, za co ukarany został cofnięciem o 10 pozycji na starcie do GP Francji. Pozostałe z dotychczasowych czterech zwycięstw odniósł w kolejnych dwóch Grand Prix – w swoim domowym wyścigu w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Podczas Grand Prix Belgii dojechał do mety na pierwszej pozycji, jednak już po wyścigu została na niego nałożona 25-sekundowa kara za ścięcie szykany podczas manewru wyprzedzania, przez co stracił zwycięstwo na rzecz Felipe Massy i został sklasyfikowany na 3. miejscu. 2 listopada 2008 po znakomitym wyścigu o GP Brazylii zapewnił sobie pierwszy tytuł mistrzowski. W ostatnim wyścigu sezonu 2008 Lewis Hamilton zajął 5. miejsce w Grand Prix Brazylii 2008, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz tytuł Mistrza Świata Formuły 1 2008. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach, gdy Hamilton wyprzedził Timo Glocka i awansował z 6. miejsca na 5. pozycję, co dało mu 4 punkty, dzięki którym wygrał o 1 punkt w klasyfikacji generalnej przed Felipe Massą. Został tym samym najmłodszym mistrzem F1 w historii, rekord ten pobił jednak dwa lata później Sebastian Vettel.

Od sezonu 2013 jeździ w barwach Mercedesa, z którym podpisał 3-letni kontrakt. Od 2008 związany z amerykańską piosenkarką – Nicole Scherzinger. Para poznała się w listopadzie 2007 w Monachium podczas rozdania nagród MTV.

Starty w Formule 1
Stan: 3 listopada 2013
Tablica wyników

Sezon Zespół Samochód Pozycje startowe / w wyścigach
Silnik 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
2007 Australia AUS Malezja MYS Bahrajn BHR Hiszpania ESP Monako MCO Kanada CAN Stany Zjednoczone USA Francja FRA Wielka Brytania GBR Unia Europejska EUR Węgry HUN Turcja TUR Włochy ITA Belgia BEL Japonia JPN Chińska Republika Ludowa CHN Brazylia BRA
Wielka Brytania Vodafone McLaren Mercedes Wielka Brytania McLaren
MP4-22
4 4 2 4 2 1 1 2 1 10 1 2 2 4 1 1 2
Niemcy Mercedes-Benz
FO108T 2,4l V8
3 2 2 2 2 1 1 3 3 9 1 5 2 4 1 NU 7
2008 Australia AUS Malezja MYS Bahrajn BHR Hiszpania ESP Turcja TUR Monako MCO Kanada CAN Francja FRA Wielka Brytania GBR Niemcy DEU Węgry HUN Unia Europejska EUR Belgia BEL Włochy ITA Singapur SGP Japonia JPN Chińska Republika Ludowa CHN Brazylia BRA
Wielka Brytania Vodafone McLaren Mercedes Wielka Brytania McLaren
MP4-23
1 9 3 5 3 3 1 13 4 1 1 2 1 15 2 1 1 4
Niemcy Mercedes-Benz
FO108V 2,4l V8
1 5 13 3 2 1 NU 10 1 1 5 2 3 7 3 12 1 5
2009 Australia AUS Malezja MYS Chińska Republika Ludowa CHN Bahrajn BHR Hiszpania ESP Monako MCO Turcja TUR Wielka Brytania GBR Niemcy DEU Węgry HUN Unia Europejska EUR Belgia BEL Włochy ITA Singapur SGP Japonia JPN Brazylia BRA Zjednoczone Emiraty Arabskie ARE
Wielka Brytania Vodafone McLaren Mercedes Wielka Brytania McLaren
MP4-24
18 13 9 5 14 16 16 18 5 4 1 12 1 1 3 17 1
Niemcy Mercedes-Benz
FO108W 2,4l V8
DK 7 6 4 9 12 13 16 18 1 2 NU 12 1 3 3 NU
2010 Bahrajn BHR Australia AUS Malezja MYS Chińska Republika Ludowa CHN Hiszpania ESP Monako MCO Turcja TUR Kanada CAN Unia Europejska EUR Wielka Brytania GBR Niemcy DEU Węgry HUN Belgia BEL Włochy ITA Singapur SGP Japonia JPN Korea Południowa KOR Brazylia BRA Zjednoczone Emiraty Arabskie ARE
Wielka Brytania Vodafone McLaren Mercedes Wielka Brytania McLaren
MP4-25
4 11 20 6 3 5 2 1 3 4 6 5 2 5 3 8 4 4 2
Niemcy Mercedes-Benz
FO108X 2,4l V8
3 6 6 2 14 5 1 1 2 2 4 NU 1 NU NU 5 2 4 2
2011 Australia AUS Malezja MYS Chińska Republika Ludowa CHN Turcja TUR Hiszpania ESP Monako MCO Kanada CAN Unia Europejska EUR Wielka Brytania GBR Niemcy DEU Węgry HUN Belgia BEL Włochy ITA Singapur SGP Japonia JPN Korea Południowa KOR Indie IND Zjednoczone Emiraty Arabskie ARE Brazylia BRA
Wielka Brytania Vodafone McLaren Mercedes Wielka Brytania McLaren
MP4-26
2 2 3 4 3 9 5 3 10 2 2 2 2 4 3 1 2 2 4
Niemcy Mercedes-Benz
FO108Y 2,4l V8
2 8 1 4 2 6 NU 4 4 1 4 NU 4 5 5 2 7 1 NU
2012 Australia AUS Malezja MYS Chińska Republika Ludowa CHN Bahrajn BHR Hiszpania ESP Monako MCO Kanada CAN Unia Europejska EUR Wielka Brytania GBR Niemcy DEU Węgry HUN Belgia BEL Włochy ITA Singapur SGP Japonia JPN Korea Południowa KOR Indie IND Zjednoczone Emiraty Arabskie ARE Stany Zjednoczone USA Brazylia BRA
Wielka Brytania Vodafone McLaren Mercedes Wielka Brytania McLaren
MP4-27
1 1 7 2 24 3 2 2 8 8 1 7 1 1 9 3 3 1 2 1
Niemcy Mercedes-Benz
FO108Y 2,4l V8
3 3 3 8 8 5 1 19 8 NU 1 NU 1 NU 5 10 4 NU 1 NU
2013 Australia AUS Malezja MYS Chińska Republika Ludowa CHN Bahrajn BHR Hiszpania ESP Monako MCO Kanada CAN Wielka Brytania GBR Niemcy DEU Węgry HUN Belgia BEL Włochy ITA Singapur SGP Japonia JPN Korea Południowa KOR Indie IND Zjednoczone Emiraty Arabskie ARE Stany Zjednoczone USA Brazylia BRA
Niemcy Mercedes GP Petronas F1 Team Niemcy Mercedes
MGP W04
3 4 1 9 2 2 2 1 1 1 1 12 5 2 3 3 4
Niemcy Mercedes
FO108Z 2,4l V8
5 3 3 5 12 4 3 4 5 1 3 9 5 5 NU 6 7

Statystyki

Sezon Zgł. Starty PKT P. P1 P2 P3 Punkt. PP NO NS DK Zespoły
2007 17 17 109 2 4 5 3 15 6 2 1 Wielka Brytania McLaren
2008 18 18 98 1 5 2 3 14 7 1 1 Wielka Brytania McLaren
2009 17 17 49 5 2 1 2 8 4 2 1 Wielka Brytania McLaren
2010 19 19 240 4 3 5 1 15 1 5 3 Wielka Brytania McLaren
2011 19 18 227 5 3 3 16 1 3 3 Wielka Brytania McLaren
2012 20 20 190 4 4 3 14 7 1 5 Wielka Brytania McLaren
2013 17 17 175 4 1 4 15 5 1 1 Niemcy Mercedes
Sezony Zgł. Starty PKT Najwyższa pozycja
(mistrzostwa)
P1 P2 P3 Punkt. PP NO NS DK Zespoły
7 127 127 1088 1x 22 16 16 97 31 13 16 1 2

Starty w poszczególnych Grand Prix

Grand Prix Zgł. Starty P1 P2 P3 Punkt. PP NO NS DK Ostatni start
Zjednoczone Emiraty Arabskie Abu Zabi 5 5 1 1 3 2 1 2 2013 (7, Niemcy Mercedes)
Australia Australii 7 7 1 1 2 6 2 1 2013 (5, Niemcy Mercedes)
Bahrajn Bahrajnu 6 6 1 1 5 2013 (5, Niemcy Mercedes)
Belgia Belgii 7 7 1 2 4 2 1 3 2013 (3, Niemcy Mercedes)
Brazylia Brazylii 6 6 1 4 1 2 2 2012 (NU, Wielka Brytania McLaren)
Chińska Republika Ludowa Chin 7 7 2 1 2 6 3 2 1 2013 (3, Niemcy Mercedes)
Unia Europejska Europy 6 6 3 4 1 2012 (19, Wielka Brytania McLaren)
Francja Francji 2 2 1 1 2008 (10, Wielka Brytania McLaren)
Hiszpania Hiszpanii 7 7 2 1 4 2 2013 (12, Niemcy Mercedes)
Indie Indii 3 3 3 2013 (6, Niemcy Mercedes)
Japonia Japonii 7 7 1 1 5 2 1 1 2013 (NU, Niemcy Mercedes)
Kanada Kanady 6 6 3 1 4 3 2 2013 (3, Niemcy Mercedes)
Korea Południowa Korei Południowej 4 4 2 4 1 2013 (5, Wielka Brytania McLaren)
Malezja Malezji 7 7 1 2 7 1 1 2013 (3, Niemcy Mercedes)
Monako Monako 7 7 1 1 6 2013 (4, Niemcy Mercedes)
Niemcy Niemiec 6 6 2 4 2 1 1 2013 (5, Niemcy Mercedes)
Singapur Singapuru 6 6 1 1 4 2 2 2013 (5, Niemcy Mercedes)
Stany Zjednoczone Stanów Zjednoczonych 2 2 2 2 1 2012 (1, Wielka Brytania McLaren)
Turcja Turcji 5 5 1 1 4 2011 (4, Wielka Brytania McLaren)
Węgry Węgier 7 7 4 6 4 1 2013 (1, Niemcy Mercedes)
Wielka Brytania Wielkiej Brytanii 7 7 1 1 1 6 2 2013 (4, Niemcy Mercedes)
Włochy Włoch 7 7 1 1 5 2 2 1 2013 (9, Niemcy Mercedes)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 65 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *