Nergal i Małgorzata Bednarek na Openerze


Nergal i BednarekAdam Darski, znany lepiej jako Nergal, w świadomości polskich odbiorców zaistniał siedem lat temu, dzięki romansowi i narzeczeństwu z Dodą. Darski był wtedy międzynarodową gwiazdą black metalu, marzył jednak o rozpoznawalności w Polsce, Rabczewska z kolei chciała zrobić karierę zagranicą. Jak widać, jedna strona chyba wywiązała się z umowy…
Dzisiaj Dorota i Adam raczej ze sobą nie rozmawiają – chociaż to akurat chyba łączy wszystkich jej byłych ukochanych. Nergal świetnie odnalazł się w polskim show biznesie i z naturalnym wdziękiem wszedł w rolę celebryty. Ostatnio na przykład zaczął chwalić się… zdjęciami z siłowni.
Mijający weekend Darski spędził na Openerze w Gdyni, dokąd zabrał swoją nową dziewczynę, Magdalenę Bednarek. Pasują do siebie?
źródło: pudelek.pl
Biografia Nergala
Adam Michał „Nergal” Darski (ur. 10 czerwca 1977 w Gdyni), niegdyś znany również jako „Holocausto” oraz „Howlin’ De Ville” – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny. Dziennikarz magazynu muzycznego Mystic Art[2]. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[3]. Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka (Evangelion; 2009).
Adam Darski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w black-deathmetalowym zespole Behemoth, którego był współzałożycielem. W zespole pełni funkcję głównego kompozytora, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów, okazjonalnie tworzył także jako basista, perkusista i keyboardzista. Do 2014 roku wraz z grupą nagrał dziesięć albumów studyjnych, zyskując już we wczesnym okresie jego działalności zainteresowanie szeroko pojętej, międzynarodowej sceny muzyki heavymetalowej. Pozostając jednakże przez znaczny okres działalności w artystycznym podziemiu. Ukierunkowana po 2002 roku działalność zespołu na amerykański rynek muzyczny przyczyniła się do stopniowego, szerszego zainteresowania twórczością Behemotha. W efekcie przewodzony przez Darskiego zespół był pierwszym w historii polskiej muzyki rozrywkowej, którego nagrania trafiły na listę Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych (The Apostasy; 2007).
Na przestrzeni ponad dwudziestoletniej działalności artystycznej Darski angażował się poza Behemothem w liczne projekty. Był członkiem zespołów Damnation, Mastiphal i Wolverine. Muzyk gościł ponadto m.in. na płytach takich zespołów jak: Root, Hermh, Sweet Noise, December’s Fire, Vader, Mess Age, Frontside i Hefeystos. Okazjonalnie dawał występy sceniczne wraz z zespołami Times New Roman, Nile, Azarath i Fields of the Nephilim, a także producentem Andrzejem Smolikiem.
W 2009 roku Darski związał się piosenkarką muzyki popularnej Dorotą „Dodą” Rabczewską. Postrzegany jako mezalians związek stał się przedmiotem licznych doniesień medialnych, a także publikacji mediów bulwarowych. Relacja z piosenkarką przysporzyła muzykowi statusu celebryty. Natomiast twórczość zespołu Behemoth stała się przedmiotem dyskusji medialnej i społecznej, angażując przedstawicieli mediów, duchowieństwa i polityki.
Adam Michał Darski urodził się 10 czerwca 1977 roku w Gdyni w rodzinie Ireny i Zenona Darskich[4][5]. Wychowywał się na gdańskim osiedlu Żabianka[6]. Ojciec pracował w Stoczni Gdańskiej, jako technolog budowy okrętów, należał do PZPR[7]. Natomiast matka pracowała w fabryce łożysk Bimet[7]. Muzyką heavy metalową Darskiego zainteresował starszy brat – Paweł (ur. 1969)[6]. Pierwszą gitarę otrzymał w prezencie od rodziców na pierwszą komunię świętą[6]. Natomiast pierwszą gitarą elektryczną młodego muzyka była kopia modelu Fender Stratocaster[8]. Przez rok uczęszczał do ogniska muzycznego, gdzie uczył się gry na gitarze i zapisu nutowego[6]. W 1997 roku rozpoczął studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego[9], gdzie w terminie obronił pracę magisterską pt. „Repertuar kinematografów w mieście Gdańsku w latach 1919–1923″[6].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz