Monika Richardson i Jamie Malcolm są po rozwodzie


richardson-malcolmNa początku czerwca, rozwód Richardson orzekł sąd w Wielkiej Brytanii.
Jak podaje „Fakt” Richardson formalnie rozstała się z pilotem Jamiem Malcolmem, z którym ma dwoje dzieci – 10-letniego synka Tomka i 7-letnią córkę Zosię. Para rozwiodła się po trwającym przez 11 lat małżeństwie.
Na początku kwietnia 2012 r. obecny partner Moniki Zbigniew Zamachowski rozwiódł się ze swoją żoną, Aleksandrą Justą.

Biografia Moniki
Monika Richardson (ur. 25 kwietnia 1972 we Wrocławiu) – polska dziennikarka.
Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom obroniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
W latach 1995–2011 pracowała w TVP2. Była autorką, współautorką i prowadzącą program Kulty popkultury, teleturniej prawny Teleadwokat oraz programy o tematyce europejskiej: Europejczycy, Strefa otwarta, Witaj, Europo, Europa da się lubić i Orzeł czy reszta?. Była gospodynią Pytania na śniadanie w TVP2. Prowadziła serwisy kulturalne w TVP Info oraz od stycznia do września 2010 program kulturalny Wstęp Wolny w TVP2[1]. W marcu 2011 została współprowadzącą audycji Radia Złote Przeboje Złote Przeboje na Dzień Dobry[2]. Od lutego 2012 pracuje w TTV, gdzie prowadzi program Raz lepiej, raz gorzej[3].
Przez 2,5 roku (do maja 2008) pełniła funkcję redaktorki naczelnej czasopisma „Zwierciadło”.
Wystąpiła w dwóch filmach: Problemat profesora Czelawy (1985) jako Joasia Paliwoda, córka Janka, oraz Egoiści (2000) jako prezenterka telewizyjna[4].
Od października 2006 wspólnie z Katarzyną Figurą, Bogusławem Kaczyńskim i Wojciechem Cejrowskim zasiadała w jury programu Supertalent w TVP2. W 2009 uczestniczyła w IX edycji programu Taniec z gwiazdami.

Życie prywatne
Dwukrotnie zamężna. Pierwszym mężem był Will Richardson, mieszkający w Polsce dziennikarz i podróżnik, którego nazwisko sobie zatrzymała, a drugim Szkot Jamie Malcolm, były pilot RAF, pilot linii Virgin Atlantic. Z drugiego małżeństwa ma dwoje dzieci: Tomasza Davida Malcolma i Zofię. Jest córką Barbary Trzeciak-Pietkiewicz i kuzynką Piotra Kraśki[5].

Nagrody
Nagroda Europejskie Pióro
Nagroda Mikrofon
Nagroda Ekran
Laureatka Telekamer 2005
Nominowana do Wiktorów 2004

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 106 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 4)