Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski na balu TVN-u


Olejnik i ZiolkowskiWczorajszy bal fundacji TVN-u zgromadził jak zawsze większość gwiazd stacji. Nic dziwnego, wszyscy goście wiedzą, że to tam walczy się o pozycję w firmie. Trzeba nie tylko ładnie się ubrać, ale przede wszystkim zwrócić na siebie uwagę całej sali. Tym razem na całość poszła Agnieszka Szulim, angażując w to chłopaka. Dzięki publicznym oświadczynom wszyscy już wiedzą, że będzie naprawdę bogata. A w polskiej telewizji miliony płaci się tylko ludziom, którzy udowodnią, że ich nie potrzebują i nie muszą już nigdy pracować.
Na balu nie mogło zabraknąć też Moniki Olejnik i jej partnera Tomasza Ziółkowskiego. Dziennikarka pojawiła się w długiej, czerwonej sukni z paskami przypominającymi te z kreacji Joanny Przetakiewicz. Olejnik nie zdecydowała się jednak na tak głębokie rozcięcie w dole sukni.
źródło: pudelek.pl
Biografia Moniki
Monika Olejnik, właśc. Monika Ewa Wasowska[1] (ur. 11 lipca 1956[1][2]) – polska dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa.
Studiowała zootechnikę w SGGW w Warszawie[3]. Ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1981 odbyła staż w redakcji rolnej programu I PR[3].
W latach 1982-2000 pracowała w programie III PR[3], gdzie popularność przyniosły jej wywiady z politykami i postaciami życia publicznego w audycji Salon polityczny Trójki[potrzebne źródło]. W drugiej poł. lat 80. była związana razem z mężem Grzegorzem Wasowskim z trójkową audycją Nie tylko dla orłów. 9 maja 1987 była jednym z pierwszych przedstawicieli mediów na miejscu katastrofy „Kościuszki”[4]. Od stycznia 2001 pracuje w Radiu Zet, w którym prowadzi rozmowy z politykami w audycji Gość Radia Zet i niedzielnym programie Siódmy dzień tygodnia.
W telewizji TVN prowadziła rozmowy w programie Kropka nad i. Od września 2004 do lipca 2006 była gospodynią programu publicystycznego Prosto w oczy w TVP1. Od 11 września 2006 ponownie prowadzi program Kropka nad i, tym razem na antenie TVN24.
W „Gazecie Wyborczej” razem z Agnieszką Kublik przygotowuje wywiady z cyklu Dwie na jednego. W 2007 ukazała się książka pod tym samym tytułem, zawierająca 25 wywiadów przeprowadzonych przez Olejnik i Kublik.
Życie prywatne
Jej ojciec w okresie PRL był funkcjonariuszem MSW w stopniu majora[5][6]. Była żoną Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego[7][8]. Obecnie związana z dziennikarzem sportowym, Tomaszem Ziółkowskim[9].
Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – 2000
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Tomasza
Tomasz Ziółkowski swoją dziennikarską karierę rozpoczął w 1994 roku jako dziennikarz Radia Kolor, później zaś na długi czas związał się z Programem III Polskiego Radia, gdzie odpowiadał za wiadomości sportowe. Nic w tym dziwnego – Ziółkowski ukończył warszawski AWF i to na trzech kierunkach, w tym trenerskim.
W roku 2000 Tomasz stworzył pierwszy w Polsce program z muzyką i wywiadami na żywo. „Scena Kariery – Panel Trójki” był niezwykle popularny, a pośród zaproszonych gości znalazły się takie osobistości jak Tomasz Stańko czy Lech Wałęsa. Ziółkowski był też autorem emitowanego w latach 2001-2003 programu „Intermedialne Spotkania Trzeciego Stopnia”.
Tomasz jako dziennikarz dał się poznać również telewidzom. Na antenie Telewizji Polskiej prowadził programy m.in program „Sportowy Tydzień”, „W kółko tenis”, „Jubileusz Internetu”, a także uczestniczył w sportowych wydaniach programu „Debata”. W latach 2005 – 2006 był szefem sportowej redakcji TVP2, a jego zwolnienie ze stanowiska odbiło się dość głośnym echem w mediach. Co ciekawe, Ziółkowski w latach 1997-98 uczestniczył w powstawaniu telewizji TVN – tej, której gwiazdą jest dziś jego partnerka Monika Olejnik.
źródło: mowimyjak.pl