Monika Mazur i Tomasz Chrapusta wzięli ślub


Monika Mazur jest już po ślubie. Aktorka i dziennikarka znana z serialu „Na sygnale” oraz programów „Lajk”, „Pytanie na śniadanie” i „Dance Dance Dance” wyszła za mąż za aktora i reżysera, Tomasza Chrapustę.
Sympatyczna prowadząca programu „Lajk” oraz reporterka „Pytania na śniadanie” wzięła ślub z Tomaszem Chrapustą. Pierwsza fotografia młodej pary pojawiła się w sobotę wieczorem na oficjalnych profilach porannego programu TVP 2 w mediach społecznościowych, jeszcze zanim sami zainteresowani zdążyli pochwalić się, że są już po ślubie. Na razie wiadomo, że ceremonia odbyła się we Wrocławiu, a autorem sukni ślubnej jest polski projektant, Maciej Domański. Wśród gości nie zabrakło znajomych ze stacji, m.in. współprowadzącego „Lajk”, Mateusza Szymkowiaka.
Parę połączyła nie tylko miłość, ale także wspólna pasja do świata kina i telewizji. Dziennikarka TVP spełnia się bowiem także jako aktorka. Z kolei ukochany Moniki to aktor i reżyser, który ma na swoim koncie udział w takich głośnych produkcjach, jak „Płynące wieżowce” i „Pod Mocnym Aniołem”.

źródło: gala.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Monice
Monika Mazur-Chrapusta (ur. 5 czerwca 1991 we Wrocławiu[1]) – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, prezenterka telewizyjna. Zadebiutowała na szklanym ekranie w 2005 roku (jeszcze jako nastolatka), za sprawą serialu Biuro kryminalne. Od 2014 roku gra w nagradzanym Telekamerami serialu Na sygnale, w którym wciela się w rolę Martyny Kubickiej. W 2016 roku ukończyła studia w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie[1]. Czytaj więcej
Kilka słów z Wikipedii o ślubach
Ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską przed urzędnikiem stanu cywilnego lub duchownym[1], w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia. W niemal wszystkich społecznościach ślub jest pewnego rodzaju procedurą symboliczną, której celem jest złączenie pary młodej i nadanie jej oficjalnego statusu rodziny. Od wieków zawarcie związku małżeńskiego, uczczone ślubem i weselem było traktowane, obok narodzin dziecka i śmierci, nie tylko jako najważniejszy moment w życiu człowieka, ale również akt przyczyniający się do okazywania i utrzymywania więzi rodzinnych i społecznych. Do dnia dzisiejszego ślub jest traktowany jako szczególna ceremonia rytualna, skorelowana z systemem norm prawnych danego kraju oraz zwyczajami religijnymi. Obrzędy ślubne często mają charakter religijny, ale w większości kultur łączą się także z lokalnymi i kulturowymi tradycjami świeckimi. Akt zawarcia małżeństwa najczęściej jest podyktowany zwyczajami danej religii, ale już wesele na ogół ma charakter typowo świecki. Rytualny i symboliczny charakter ślubu podkreślają określone czynności (tzw. obrzędy), gesty, słowa, rekwizyty, których celem jest społeczne usankcjonowanie i zatwierdzenie ceremonii[5]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org