Monika Gawlińska o życiu u boku Roberta


Monika i Robert Gawlinscy GawlinskiMonika (49 l.) i Robert (53 l.) Gawlińscy poznali się podczas koncertu „Madame” w 1983. Cztery lata później wzięli ślub, następnie urodziło im się dwoje dzieci. Są ze sobą szczęśliwi, ale niejednokrotnie ich małżeństwo wisiało na włosku.
Małżonkowie są razem już od przeszło trzydziestu lat. W trakcie trwania ich małżeństwa było wiele wzlotów i upadków. Nieporozumienia wiązały się przede wszystkim z pracą wokalisty.
Jak przyznaje Gawlińska, niezbyt dobrze układało się między nimi wówczas, gdy „Wilki” święciły swoje największe sukcesy. Zdobyły wielką popularność i… rzeszę fanek. Były wśród nich takie, które jawnie starały się skłonić Roberta do zdrady.
„Wiadomo, jak jest w trasie. Są fanki, atrakcyjne kobiety, byłam zazdrosna i nie umiałam sobie z tym poradzić. Byliśmy dopiero pięć lat po ślubie. Każda dziewczyna jest zazdrosna o faceta, a ja dodatkowo musiałam się nim dzielić z innymi” – opowiada kobieta na łamach „Faktu”.
Nie mogła udać się z mężem na muzyczne wojaże. Była młodą mamą i musiała opiekować się małymi pociechami w domu. To ją tylko dobijało. Wyobrażała sobie najgorsze. Pewnego poranka wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Mąż przyszedł do domu z nieznajomą kobietą…
„Kiedyś nad ranem jedna z dziewczyn przyprowadziła Roberta z imprezy. Gdy zobaczyłam kobietę w drzwiach, zamurowało mnie. Robert powiedział wtedy: jakbym ciebie nie miał, to chajtnąłbym się z Karoliną” – opowiada Monika.
Teraz śmieje się z tej sytuacji. Karolina okazała się fantastyczną dziewczyną i szybko stała się przyjaciółką rodziny. Na stałe mieszka w Los Angeles. Ciekawostką jest, że Gawliński uczynił z niej jedną z bohaterek w hicie „Baśka”. To ona jest „Karoliną z Hollywood”.
źródło: pomponik.pl
Biografia Roberta
Robert Gawliński (ur. 31 sierpnia 1963 w Warszawie[1]) – polski muzyk rockowy i wokalista, współtwórca zespołu Madame, autor tekstów i lider zespołu Wilki, późniejszy artysta kariery solowej. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[2].
W wieku 19 lat Robert Gawliński skończył edukację z wykształceniem średnim, (nie zdawał jednak matury) i dołączył jako wokalista i gitarzysta do punk rockowego zespołu Gniew, który istniał w latach 1979-1982; potem należał do Nieustraszonych Łowców Wampirów.
W Sylwestra 1982 roku założył zespół Madame. W składzie z Robertem Sadowskim wystąpił na Festiwalu w Jarocinie w 1984 roku. Robert Gawliński pomagał w tym czasie Igorowi Czerniawskiemu, z zespołu Aya RL, przy tworzeniu utworu „Wariant C”. Madame przestało istnieć wiosną 1986 roku, tuż po zarejestrowaniu w warszawskiej Rivierze-Remont materiału na koncertową płytę, która ostatecznie ujrzała światło dzienne dopiero w 1999.
Po rozpadzie Madame udzielał się w zespołach Made in Poland, który nie nagrał żadnej płyty, oraz Złotousty i Anioły, który założył z Markiem Jackowskim, u którego pomieszkiwał z przyszłą żoną, Moniką. Zespół rozpadł się, kiedy Olga Jackowska postanowiła reaktywować Maanam.
W 1986 roku powstał zespół Opera, który tworzyli dawni muzycy Republiki. Zespół rozpadł się, gdy Grzegorz Ciechowski reaktywował Republikę. Materiał koncertowy grupy zarejestrowany ukazał się dopiero w pierwszych latach następnej dekady.
Po rozwiązaniu Opery nawiązał współpracę ze Zbyszkiem Hołdysem, u którego zamieszkał wraz z przyszłą żoną. Wtedy powstał zespół The Didet Bidet. Grupa wykonywała muzykę, którą Robert określał jako „psychodeliczny punk-rock”.
Na początku lat 90. XX wieku wraz z formacją Wilki zdobył popularność – od maja 1992 do października 1993 zespół sprzedał 220 tysięcy płyt i kaset debiutanckiego albumu „Wilki”. W kwietniu 1993 roku zespół wszedł do studia, aby zarejestrować swój drugi album, zatytułowany „Przedmieścia”. Premiera płyty odbyła się 8 października w Hotelu Victoria. 3 października 1994 roku pojawiła się trzecia płyta zespołu – „Acousticus Rockus”. Jest to zarejestrowany 8 września 1994 roku, w klubie Akwarium, koncert akustyczny zespołu. Po tej płycie zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Zespół zreaktywowano w 2001 roku. Płyty „4” i „Watra” rozeszły się w łącznym nakładzie ok. 200 tys. egz. Ostatni album, „Obrazki”, z 2006 roku uzyskał status złotej płyty (15 000 sprzedanych egzemplarzy) w dniu premiery.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz