Michelle Obama poinformowała, że Barack Obama rzucił palenie


obama-barack-michelleObama nie pali od roku – poinformowała jego żona i oznajmiła, że jest „bardzo dumna” z męża i wspiera go, by wytrwał w postanowieniu. „Kiedy ktoś robi dobrą rzecz, nie możesz go zawieść” – mówiła reporterom.
Obama przez lata zmagał się z nałogiem a wprowadzając się do Białego Domu złożył publiczną obietnicę, że przestanie palić. Dodatkowo w ubiegłym roku lekarz zalecił mu rzucenie nałogu.
Już w grudniu 2010 r. rzecznik Białego Domu Robert Gibbs mówił, że nie widział prezydenta z papierosem od 9 miesięcy. Ale dopiero teraz Michelle Obama przyznała: prezydent rzucił palenie papierosów, jednak nie wie, kiedy jej mąż wypalił ostatniego „dymka” – pisze „New York Times”.
Po pierwsze – nigdy nie palił dużo, po drugie – nigdy nie widziałam, jak palił – powiedziała dziś Michelle Obama. Sam Obama przyznawał w czerwcu 2009 roku, że zdarza mu się wykraść na dymka.
Michelle Obama mówiła o pokonanym przez prezydenta nałogu na przyjęciu w ramach kampanii „Ruszmy się”, przeciwdziałającej otyłości u dzieci, której jest twarzą.
Michelle o związku z Barackiem:
„Barack zawsze zadziwiał mnie swoją siłą spokoju. Nie ma problemu z podejmowaniem trudnych decyzji. Jest pogodny, a zarazem pewny siebie w sposób, który pozwala mi wierzyć, że los kraju jest w dobrych rękach.” Źródło: „Pani”, nr 06 (225)/2009
„Nigdy w domu nie traktowaliśmy się nazbyt serio, a śmiech jest jedną z najsilniejszych więzi w małżeństwie.” Źródło: „Forum”, 21 lutego 2011.

Dodaj komentarz