Michał Tracz z „Faktów” TVN wziął ślub ze swoim partnerem


Michał TraczŚlub odbył się w Wiedniu, a wesele wyprawiono w Warszawie. Wśród gości nie zabrakło zaprzyjaźnionych gwiazd. Ceremonię poprowadził Mariusz Szczygieł.
13 maja odbył się ślub Michała Tracza. Dziennikarz związany z TVN i TVN24 poślubił swojego partnera w Austrii, gdzie prawo zezwala na małżeństwa par jednopłciowych. Dzień później nowożeńcy wyprawili wesele w Warszawie, podczas którego wyświetlono film z przysięgi złożonej w wiedeńskim urzędzie. Na uroczystości bawiło się blisko sto osób, w tym rodzina i oraz zaprzyjaźnieni z parą dziennikarze, m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marta Kuligowska, Radomir Wit, Piotr Jacoń i Mariusz Szczygieł.
Dziennikarz Damian Maliszewski, który także gościł na weselu Michała Tracza, ujawnił szczegóły w instagramowym wpisie.
Panowie w piątek wzięli ślub w Austrii (bo dla Polski PiSowskiej i wyznaniowej są tęczową zarazą), w sobotę zorganizowali przyjęcie weselne dla rodziny, znajomych i przyjaciół w Warszawie. Na sali weselnej wyemitowali film… W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali – napisał.
Wyjaśnił też, w jaki sposób małżonkom udało się zmienić w dowodach nazwiska na dwuczłonowe.
Znaleźli osobę w polskim urzędzie, która była życzliwa, otwarta i zgodziła się na tę zmianę nazwisk. Bo mogła się nie zgodzić… Gdy na telebimie pojawiły się nowe dowody osobiste, na sali rozległy się brawa i znowu popłynęły gościom łzy – wyznał.
Zaszczytną rolę mistrza ceremonii pełnił reportażysta Mariusz Szczygieł. On również podzielił się relacją w mediach społecznościowych.
[…] Panowie młodzi wzięli ślub w Wiedniu. Nie w Paryżu, bo Francuzi rejestrują związki partnerskie, a im zależało na ślubie. To zapewnia parom państwo austriackie. […] Związek obu chłopaków jest przez nasze państwo nieakceptowalny. Ale przechytrzyli Rzeczpospolitą Polską przynajmniej symbolicznie. Otóż sądownie zmienili swoje nazwiska (na poziomie aktu urodzenia!), dodając sobie na zawsze nazwisko partnera. […] Zmiana nazwisk była dla gości i dla… rodziców dużym zaskoczeniem. Chyba po tej informacji i pokazaniu na ekranie ich dowodów osobistych zabrzmiały największe brawa. Kilka osób powiedziało mi później, że bardzo się w tym momencie wzruszyły. To tylko symbol, ale pozwala zachować godność – czytamy w poście Mariusza Szczygła.
Ślub Michała Tracza miał charakter prywatny. Nowożeńcy nie zdecydowali się opublikować zdjęć z uroczystości w mediach społecznościowych. O tym, jak wyglądało wesele zdradzają jedynie fotografie zamieszczone na profilach gości. Widać na nich, że na zewnątrz w ogrodzie ustawiono dekoracje w postaci wielkiego napisu „miłość” oraz tęczy ułożonej z balonów, przy której zaproszeni chętnie robili sobie zdjęcia.
Michał Tracz instagram
źródło: rozrywka.radiozet.pl oraz instagram.com
Kilka słów z Wikipedii o Faktach
Fakty – polski program informacyjny telewizji TVN nadawany od 3 października 1997 codziennie o godz. 19:00 (do 1 maja 1998 Fakty nadawano o godzinie 19:30) na kanałach TV Wisła/TVN, TVN24 oraz TVN24 BiS oraz w rozdzielczości HDTV (1920×1080 z przeplotem) na kanale TVN HD i TVN24 BiS HD.
Program można również oglądać w Internecie od marca 2007 początkowo na portalu internetowym TVN24.pl[1], następnie za pośrednictwem serwisu Player.pl[2] i razem z prognozą pogody od 15 czerwca 2012[3] na oficjalnej stronie internetowej programu fakty.tvn24.pl[4].
Według stanu na rok 2020 Fakty są najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce ze średnią widownią wynoszącą 2,99 mln osób[5]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz