Michał Figurski i Jagna Błażejewska są razem


Figurski-Blazejewska-2Od kilku tygodni Michał Figurski (40 l.) układa sobie życie u boku atrakcyjnej brunetki. W końcu udało się dowiedzieć, kto leczy jego rany po zdradzie żony…
Pochmurny grudniowy poranek. Na jednym z osiedli na warszawskim Mokotowie z klatki apartamentowca wychodzi para z walizkami. To Michał Figurski i pewna atrakcyjna brunetka, z którą jest widywany od pewnego czasu.
Wygląda na to, że ich znajomość to nie chwilowe antidotum na małżeńskie kłopoty dziennikarza.
Jak twierdzą jego znajomi, Michał jest w euforii. Kto tak zafascynował mężczyznę, który stoi u progu rozwodu?
To niejaka Jagna Paulina Błażejewska (26 l.)…
Para poznała się latem 2013 roku. Stacja muzyczna 4Fun TV organizowała właśnie casting na prezenterkę do jednego ze swoich programów.
Michał jest dyrektorem programowym siostrzanej stacji Rebel TV i z zaciekawieniem przyglądał się pięknym kandydatkom. Największe wrażenie zrobiła na nim właśnie Jagna. Zresztą dziewczyna spodobała się większości osób, bo to jej powierzono prowadzenie programu.
Najwyraźniej ich znajomość wykroczyła jednak poza sprawy zawodowe.
Jak udało się dowiedzieć „Na Żywo”, dziewczyna skończyła pedagogikę dorosłych na jednej z łódzkich uczelni. Dwa lata temu przeprowadziła się do Warszawy i układała sobie życie z pewnym didżejem, którego właśnie rzuciła dla Figurskiego.
Czy ta znajomość przetrwa burzę, jaka czeka niebawem Figurskiego?
Nie jest tajemnicą, że on i jego żona przygotowują się do rozwodu. Na razie pozew do sądu nie wpłynął, ale znajomi twierdzą, że to kwestia czasu.
źródło: pomponik.pl
Biografia Michała
Michał Figurski (ur. 16 maja 1973 w Moskwie) – polski prezenter i producent radiowo-telewizyjny, dziennikarz muzyczny i konferansjer.
Jest synem Zbigniewa Figurskiego, dyplomaty; urodził się w Moskwie, gdzie był delegowanego jego ojciec[2]. Od połowy lat 80. przez cztery lata mieszkał w Libanie, gdzie skończył amerykańską szkołę średnią. Maturę polską uzyskał w 1993 w II L.O. im. S. Batorego w Warszawie. W międzyczasie zaczął przygodę z radiem.
W radiu od września 1993 prowadził audycje w: 1993-1995 Rozgłośni Harcerskiej, 1995 Radiu ZET, 1995-1999 Radiu Kolor Warszawa. Był radiowym DJ-em i lektorem. Prowadził programy muzyczne w TVP1: Przeboje Jedynki oraz w weekendy „Kolejka – lista przebojów”. Na piątym roku dziennikarstwa otrzymał propozycję pracy w RMF FM i wyjechał na cztery lata do Krakowa. Prowadził tam wiele audycji m.in. listę przebojów POPLista.
Od września 2003 rozpoczął pracę w warszawskim Radiu 94 na stanowisku dyrektora programowego stacji, gdzie wspólnie z Kubą Wojewódzkim prowadził poranne pasmo Antylista.
W 2005 został współtwórcą nowo powstałej stacji Antyradio. W tym samym okresie objął funkcję dyrektora programowego Antyradia Śląsk i Antyradia Kraków. W grudniu 2007 wyszła na jaw informacja, że on i Kuba Wojewódzki opuszczają Antyradio i obaj zaczynają pracę w radiu Eska Rock. Wywołało to falę krytyki dziennikarza, tym bardziej, iż wielokrotnie w swoich audycjach źle wyrażał się o tej stacji. Emocje udzielały się nie tylko słuchaczom, lecz także samym redaktorom Antyradia. Piotr 'Makak’ Szarłacki 12 grudnia 2007, w swoim autorskim programie „Makakart”, publicznie skrytykował jego odejście (zagrał m.in. utwór zespołu KNŻ – Wszyscy artyści to prostytutki)[3]. Jednak dwa dni później, także publicznie, przeprosił Figurskiego, tłumacząc, że nie znał wszystkich aspektów sprawy[4]. Nieoficjalnie mówi się, że powodem odejścia Figurskiego z Antyradia był wcześniejszy konflikt z nowym właścicielem stacji.
Od lipca 2006 autor, producent i reżyser kontrowersyjnego programu tv „Czule Dranie” na antenie TV 4. Program został zdjęty z anteny po 46 odcinkach. W 2008 autor i producent dokumentalnej serii tv „Nasze polskie wesele” – historii indywidualnych przypadków miłosnych par z różnych warstw społecznych, etnicznych itd. Od 2008 autor i producent polityczno-obyczajowego talk show „Hard Rock Weekend”. Program do dziś na antenie Polsat Play.
Prowadził autorski talk-show pt. Jazda figurowa emitowany na antenie TV4.
Od 28 stycznia 2008 roku do 25 czerwca 2012 roku wraz z Kubą Wojewódzkim prowadził od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 10:00 audycję Poranny WF oraz w piątki Śniadanie Mistrzów w Esce Rock.
Firma Frontman Michał Figurski, której jest właścicielem, produkuje m.in. program telewizyjny z gatunku show pt. Kama Sutra dla telewizji Polsat Play. Sam Figurski jest jego producentem.
Od września 2012 roku jest dyrektorem programowym telewizji RBL.TV.
7 czerwca 2011 Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym uznała, że w współprowadzonej przez niego audycji Poranny WF doszło do drastycznej demonstracji ksenofobii wobec ciemnoskórego obywatela. W opinii Rady, Figurski wraz z Kubą Wojewódzkim znieważyli mężczyznę obraźliwymi, rasistowskimi sformułowaniami. Ich zachowanie zostało uznane za pogwałcenie zasady szacunku i tolerancji[5]. W lipcu 2011 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia mężczyzny przez dziennikarzy[6]. W związku z tą samą sprawą, 13 października 2011 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Eska Rock SA (pracodawcę Figurskiego) karę finansową w wysokości 50 tys. złotych. W decyzji stwierdzono, że:
„wskazując konkretną osobę o ciemnym kolorze skóry, która dodatkowo pełni funkcję publiczną i opowiadając o niej żarty związane z kolorem skóry i pochodzeniem, które stawiają ją w złym świetle, prowadzący dopuścili się dyskryminacji ze względu na rasę. (…) Oceniając całość audycji prowadzonej przez J. Wojewódzkiego i M. Figurskiego, należy stwierdzić, że „żarty” miały charakter jednoznacznie rasistowski i sprowadzały się do utrwalania wśród odbiorców stereotypu Afrykanów.”[7]
W jednej z kolejnych audycji, wyemitowanej 6 października 2011 roku, prowadzący m.in. zarzucili temu samemu mężczyźnie rasizm i oskarżyli o szerzenie nienawiści. W związku z powyższym, decyzją z dnia 30 marca 2012 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że treść audycji narusza postanowienia ustawy i nałożyła na ESKA Rock SA kolejną karę w wysokości 50 tys. zł[8]. Niezależnie od powyższego, Figurskiemu został przedstawiony przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga zarzut znieważenia, zagrożony karą trzech lat pozbawienia wolności[9].
W czerwcu 2012 roku ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat, w którym odniosło się do sformułowań użytych przez Figurskiego i Wojewódzkiego 12 czerwca 2012 roku w programie „Poranny WF” na antenie Eska Rock. MSZ zaprotestowało przeciw „niedopuszczalnym wypowiedziom, które obrażają cześć i godność Ukraińców”, zdaniem MSZ Wojewódzki wraz z Figurskim „pozwolili sobie na skrajnie poniżające wypowiedzi pod adresem Ukraińców, co jest nie do przyjęcia przez jakiegokolwiek cywilizowanego człowieka, oraz demokratyczne społeczeństwo, w którym nie powinno być miejsca dla publicznych obraz, bądź dyskryminacji na tle narodowościowym” oraz zażądało przeprosin[10][11]. Rada Etyki Mediów uznała, że dziennikarze prowokowali słuchaczy drastyczną demonstracją ksenofobii, co oceniła jako „nie tylko rażące chamstwo, ale i typową mowę nienawiści”[12]. Śledztwo w sprawie znieważenia Ukrainek wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe[13]. [14]. W uzasadnieniu zwrócono uwagę, że tego radia w dużej częsci słuchają osoby młode, znajdujące się na początku drogi życiowej, ponad połowę słuchaczy stanowią osoby niesamodzielne i mieszkające z rodzicami; wśród takich osób szczególnie niebezpieczne jest propagowanie postaw i zachowań dyskryminacyjnych, a także lekceważących ciężką pracę jako źródło sukcesu życiowego. Wymierzając karę organ zwrócił uwagę m.in. na uprzednio prowadzone postępowania oraz fakt ponownego naruszenia ustawy[14].
25 czerwca 2012 roku władze Radia Eska Rock zwolniły Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego za nieprzyzwoite wypowiedzi pod adresem Ukrainek. Decyzją zarządu radia program zniknął z ramówki[15]. W związku z tą sprawą 19 grudnia 2012 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało Figurskiemu i Wojewódzkiemu tytuł Hieny Roku[16].
Jest żonaty z byłą prezenterką TVP1 Odetą Moro-Figurską, z którą ma córkę Sonię.
Ma 190 cm wzrostu.
Publikacje
2001 stale recenzje muzyczne w tygodniku Newsweek
2003 wywiady w magazynie Razem
2003-2009 stale recenzje muzyczne w magazynie Cosmopolitan
2005 bohater komiksu wraz z Kubą Wojewódzkim Antylista Prezerwatora autorstwa Przemysława Truścińskiego. Wydawnictwo G+J
Ponadto artykuły w Dziennik, Gala, Glamour, NIE, Promenada Sukcesu, współpraca z Muzą.
Nagrody
2005 Byk Sukcesu magazynu Sukces w kategorii Media
2006 Super Świr – nagroda studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej
Filmografia
2006: Chasing the Acids jako on sam (dziennikarz muzyczny)[17]
2004: Rh+ jako Paweł
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Jagny
Jagna Paulina Błażejewska ma 26 lat. Dwa lata temu, po skończeniu studiów w Łodzi na kierunku andragogika, (gałąź pedagogiki zajmująca się nauczaniem osób dorosłych) przeprowadziła się do Warszawy. Rzucona na głęboką wodę postanowiła kontynuować i rozwijać swoją pasję, którą rozpoczęła od prowadzenia lifestyle’owego bloga poświęconego takim tematom jak amerykański streetwear i swag. Po zorganizowaniu z pomocą przyjaciół sesji zdjęciowej własnego autorstwa, nawiązała współpracę z “Warsaw Custom”, polską firmą streetwearową.
Prezenterka „customizuje”, czyli przerabia ubrania marek najbardziej znanych polskich hip-hopowców oraz sama projektuje. Jej kolekcja za chwilę ujrzy światło dzienne. Organizuje też i produkuje sesje zdjęciowe dla brandów streetwearowych. Sama w nich występuje, choć nigdy nie aspirowała do bycia modelką. Miesza style, tworzy mash up-y modowe oraz glam streetwearowy. Uważa siebie za zakupoholiczkę, uzależnioną od ubrań. “Custom” to ostatnio jej ulubione słowo.
Drugą fascynacją Jagny, po modzie, jest taniec (hip-hop i street dance), który trenowała przez wiele lat, mieszkając w Łodzi. Dziś nie zajmuje się nim profesjonalnie, ale wykorzystuje te umiejętności chociażby podczas sesji zdjęciowych. Jest uzależniona od Instagramu. Jej motto życiowe to: “Podstawowym warunkiem jest dystans i zrozumienie siebie. Powinniśmy sobie wybaczać, przestać się wstydzić i bać”.
źródło: cosmo.pl

Dodaj komentarz