Mateusz Damięcki i jego żona Paulina świętują pierwszą rocznicę ślubu


Mateusz Damięcki (37 l.) szykuje się do świętowania pierwszej rocznicy ślubu z Pauliną. Styczeń dla to niego najbardziej szczęśliwy miesiąc. Rok temu w jego życiu przyniósł radosne, długo wyczekiwane zmiany. 20 stycznia Damięcki w wielkiej tajemnicy poślubił choreografkę Paulinę Andrzejewską, a sześć dni później przyszedł na świat ich synek Franciszek Mateusz.

„Wszystko wspaniale się układa, tworzą szczęśliwą rodzinę” – mówi tygodnikowi „Świat i Ludzie” mama aktora, Joanna Damięcka.

Jednego marzenia panu Mateuszowi nie udało się spełnić: wciąż czeka na unieważnienie w kościele swojego wcześniejszego małżeństwa z Patrycją Krogulską.

Pobrali się we wrześniu 2010 roku, ślub był kościelny, ale nie dał gwarancji szczęśliwego małżeństwa. Związek nie był udany, rok później w maju wzięli rozwód.

Rozwód cywilny uzyskali na pierwszej rozprawie, ale aktor bardzo to wszystko przeżył. Poznanie Pauliny było jak balsam dla jego duszy.

Gdy w styczniu 2016 r. poprosił ją o rękę, złożył w sądzie biskupim wniosek o stwierdzenie nieważności sakramentu małżeństwa z pierwszą żoną.

Nigdy nie ukrywał, że duchowość jest ważną sferą jego życia. Procedura jest jednak skomplikowana i trwa kilka lat.

O pozytywny jej efekt prosili podczas podróży do Asyżu, gdy wybrali się do Bazyliki Świętego Franciszka. Wierzą, że prośby zostaną wysłuchane i dane im będzie stanąć przed ołtarzem.

„Jestem ogromnym szczęściarzem, że na mojej drodze pojawiła się Paulina. Jest osobą, którą da się kochać. Jest szlachetna, wytrwała, dużo bardziej cierpliwa niż ja, a to po siedmiu latach wspólnego życia jest cechą godną zauważenia! – chwali życiową partnerkę Mateusz.

Nie kryje, że nie wyobraża sobie już życia bez swojej pięknej, mądrej żony.

„Można mieć wiele fascynacji, ale prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. A kiedy już ją spotkamy, trzeba zrobić wszystko, aby przetrwała…” – mówi aktor.

I jest gotów zrobić dużo, by móc ślubować ukochanej w kościele.


źródło: pomponik.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Mateuszu

Mateusz Damięcki (ur. 19 maja 1981 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy.

Pochodzi ze znanej, wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, z przedwojennymi tradycjami. Jest synem Macieja i Joanny Damięckich, wnukiem Dobiesława Damięckiego i Ireny Górskiej-Damięckiej oraz bratem Matyldy Damięckiej. Zawód aktora uprawia także jego stryj Damian oraz brat stryjeczny Grzegorz.

Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W 2004 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Podczas studiów związany był z Teatrem Nowym. W latach 2004–2006 był związany z zespołem Teatru Współczesnego. Rozpoznawalność przyniosły mu role aktorskie w serialach i filmach, takich jak m.in.: Matki, żony i kochanki, Przedwiośnie, Jutro idziemy do kina, Kochaj i tańcz. Jest też aktorem dubbingowym; użyczyał swojego głosu bohaterom, takim jak Jim z Wow lub Krzyś z Kubusia Puchatka. Wystąpił też w teledysku do piosenki „Uprising” zespołu Sabaton.

Jesienią 2007 występował w szóstej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Ewa Szabatin, z którą odpadł w odcinku półfinałowym, zajmując trzecie miejsce. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Kilka słów z Wikipedii o Paulinie

Paulina Andrzejewska – polska tancerka, choreograf i pedagog.

w 1999 ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W 2005 uzyskała stopień magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej, specjalność Pedagogika Baletu. Od 2003 uczy tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie, w latach 2006-2008 pedagog tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi. Czytaj więcej

(Odwiedzono: 79 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *