Mark Zuckerberg i jego żona powitali kolejne dziecko


Zuckerberg i ChanMark Zuckerberg (33 l.) i Priscilla Chan (32 l.) właśnie po raz drugi zostali dumnymi rodzicami! Szef Facebooka pochwalił się tym wydarzeniem oczywiście za pośrednictwem swojego portalu.
Pierwsze dziecko pary, Maxima przyszła na świat 30 listopada 2015 roku. Niedługo potem Mark i jego zona podjęli decyzję o ponownym powiększeniu rodziny i właśnie 28 sierpnia urodziła się ich druga córka – August.
Wzruszony podwójnym ojcostwem, Zuckerberg umieścił na swoim profilu emocjonalny wpis, w którym wita maleństwo oraz pokazał zdjęcie rodziny już w pełnym składzie.
Biznesmen oświadczył także, że weźmie dwa miesiące urlopu ojcowskiego, by nie stracić ani chwili z tych jakże ważnych pierwszych miesięcy życia maluszka.
Powiedział także, że jest przekonany, że biuro bez niego się nie zawali i kiedy tam wróci będzie stało, tak jak przed jego odejściem na urlop. To dość nowoczesne podejście do kwestii urlopu ojcowskiego.
Priscilli z pewnością przyda się teraz pomoc męża w opiece nad dwójką dzieci.
źródło: pomponik.pl

Biografia Marka
Mark Elliot Zuckerberg (ur. 14 maja 1984 w White Plains) – amerykański przedsiębiorca, główny twórca serwisu społecznościowego Facebook, obecnie dyrektor generalny tego serwisu; Człowiek Roku tygodnika Time w 2010.
W marcu 2008 roku Zuckerberg, plasując się na 785 miejscu rankingu „Forbesa” zestawiającego najbogatszych ludzi świata, został najmłodszym miliarderem świata (1,5 mld USD)[1]. W 2011 roku znalazł się na 15. miejscu rankingu „Forbesa” zestawiającego najbogatszych Amerykanów. Został również uznany trzecim, po Larym Ellisonie i Billu Gatesie człowiekiem w Dolinie Krzemowej. 19 maja 2012 ożenił się z Priscillą Chan, z którą ma dwie córki.
Zuckerberg urodził się w rodzinie żydowsko-amerykańskiej w White Plains, a dorastał w Dobbs Ferry (hrabstwo Westchester w stanie Nowy Jork). Jego dziadkowie pochodzą z Niemiec, Austrii i Polski[2]. Od strony ojca Edwarda, jego prababką była Mania (Minnie) Wiesenthal[3] urodzona w 1892 r. w Skale Podolskiej, która wyemigrowała do USA i 16.12.1911 r. dotarła na wyspę Ellis[4].
Uczęszczał do prywatnej nowojorskiej szkoły Horace Mann School, gdzie był przygotowywany do nauki w szkole wyższej. W 2002 ukończył Phillips Exeter Academy w Exeter (hrabstwo Rockingham w stanie New Hampshire)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Priscilli
Priscilla Chan (ur. 24 lutego 1985) jest amerykańskim pediatrem i filantropem. Jest żoną współzałożyciela i CEO Facebooka, Mark Zuckerberg. Od 2015 roku ona i jej mąż zobowiązali się do organizacji charytatywnych ponad 1,6 miliardów dolarów. W grudniu 2015 r. Zobowiązali się do przekazania 99% udziałów w Facebook, o wartości 45 miliardów dolarów, do inicjatywy Chan Zuckerberg, filantropijnej i politycznej firmy zajmującej się działalnością, która koncentruje się na zdrowiu i edukacji.
Chan urodziła się w Braintree w stanie Massachusetts [2] i dorastał w Quincy w stanie Massachusetts, tuż za Bostonem. Jej rodzice byli etnicznymi uchodźcami chińskimi uciekającymi z Wietnamu do łodzi uchodźców, aby uciec przed represjami ze strony rządu wietnamskiego [3]. Dorastała mówiąc po kantońsku i służyła jako tłumaczka dla dziadków. Ma dwie młodsze siostry [5]. W 2003 roku ukończyła szkołę średnią w Quincy High School i została wybrana przez klasę „geniuszem klasowym” [5]. Zgodnie z postem Facebooka Marka Zuckerberga, Chan jest buddystką [6].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz