Marek Kondrat i jego żona spodziewają się dziecka

kondrat-turnau„Dobry Tydzień” dowiedział się, że 67-letni Marek Kondrat niebawem znów zostanie ojcem… Aktora i jego piękną żonę coraz trudniej spotkać w Polsce. Jest jeden ważny powód, dla którego trzymają się z daleka od wścibskich fotoreporterów…
„Antonina jest w ciąży” – informuje „Dobry Tydzień”.
Od chwili kiedy we wrześniu 2015 roku wzięli ślub, marzyła, by urodzić Kondratowi dziecko. Początkowo aktor nie był zachwycony pomysłem.
Jak mówi, przekroczył już smugę cienia, ale uległ namowom 38 lat młodszej żony.
Dziś Antonina jest uszczęśliwiona błogosławionym stanem i przygotowuje się do roli mamy.
„Tosi zupełnie nie przeszkadza duża różnica wieku między nią a mężem. Jej zdaniem mają przed sobą co najmniej 20 wspólnych lat, zdążą wychować dziecko i wprowadzić je w dorosłość” – mówi „Dobremu Tygodniowi” jej koleżanka.
Marek Kondrat będzie chyba najstarszym tatą w polskim show-biznesie. Aktor w przyszłym roku skończy 68 lat, a dziecko pojawi się na świecie wiosną.
Późne ojcostwo zdarzyło się także Krzysztofowi Kowalewskiemu, którego córka urodziła się, gdy skończył 63 lata. Dzieci Romana Polańskiego z Emmanuelle Seigner rodziły się, gdy reżyser miał 60 i 65 lat. W wieku 65 lat po raz drugi ojcem został też Jacek Bromski, były mąż Anny Romantowskiej i twórca m.in. komedii „U Pana Boga za piecem”.
Z wnuka cieszy się dziadek, Grzegorz Turnau (50 l.). Choć zajęło mu trochę czasu, by zaakceptować związek jedynaczki i przyjaciela, który nawet od niego jest starszy o 17 lat!
Z zięciem łączy go pasja do wina. Kilka lat temu wraz z kuzynami założył winnicę, a firmowane jego nazwiskiem produkty można kupić w sklepie Kondrata. Małżonkowie, którzy wkrótce zostaną rodzicami, wiją teraz gniazdko w Hiszpanii. Aktor jest wielkim miłośnikiem kultury śródziemnomorskiej.
W 2011 roku kupił dom niedaleko Alicante na Costa Blanca. Wtedy nie przypuszczał, że będzie w nim słychać gaworzenie niemowlaka.
Informacje te potwierdził na swoim Facebooku szczęśliwy przyszły tata!

źródło: pomponik.pl
Kilka słów z Wikipedii o Marku
Marek Tadeusz[1] Kondrat (ur. 18 października 1950 w Krakowie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, przedsiębiorca, okazjonalnie reżyser, właściciel firmy Kondrat Wina Wybrane.
Urodził się w rodzinie aktorskiej – jest synem aktora Tadeusza Kondrata i Olgi (z d. Łuć)[1], a bratankiem Józefa Kondrata, również aktora. Wychował się na warszawskim Muranowie[2]. Po raz pierwszy przed kamerą stanął jako dziecko: zagrał głównego bohatera, Wawrzka, w filmie historycznym „Historia żółtej ciżemki” (1961), potem wystąpił jeszcze w filmie „Między brzegami” (1962), a serialu TVP „Wojna domowa” (1966) jako kolega szkolny Pawła.
Absolwent XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie. W 1972 ukończył PWST w Warszawie, a po latach pracował na tej uczelni jako wykładowca. Pierwszy rok po studiach spędził w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (1972–1973), dokąd Ignacy Gogolewski zaprosił pięcioro swych uczniów.
W 1973 wraz ze swoją żoną Iloną był bohaterem telewizyjnego filmu dokumentalnego Mirosława Gronowskiego pt. „Bardzo młodzi oboje”. W 1974 wystąpił na ekranie w psychologicznym filmie dla dzieci „Koniec wakacji”, wkrótce potem zagrał rolę kilkunastoletniego pomocnika kelnera a potem kelnera w eleganckiej restauracji wielkiego hotelu „Pacyfik” w „Zaklętych rewirach” (1975) Janusza Majewskiego. Rolą tą zyskał uznanie odbiorców, czego wyrazem była m.in. nagroda tygodnika „Film”. Następnie wystąpił, jako kapitan Joseph Conrad-Korzeniowski, w filmie psychologicznym Andrzeja Wajdy „Smuga cienia” (1976) na motywach powieści Josepha Conrada. Zagrał rolę gefreitra Jana Kani w komedii „C.K. Dezerterzy” (1985) Janusza Majewskiego.
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz