Maciej Dowbor i jego żona: poród tuż tuż


Joanna Koroniewska (39 l.) i Maciej Dowbor (39 l.) właśnie przygotowują się do przyjścia ich drugiego dziecka na świat. Czy są już gotowi na wielką zmianę, jaka zajdzie w ich życiu?

Ostatni wieczór 2017 roku Koroniewska spędziła w towarzystwie swej 8,5-letniej córki Janiny. Razem oglądały emitowany z Katowic sylwestrowy koncert Telewizji Polsat, którego jednym z prowadzących był Dowbor.

W przerwach między swymi występami na scenie prezenter dzwonił do żony, by upewnić się, czy wszystko u niej w porządku i przekazać noworoczne życzenia od wspólnych znajomych. Co przyniesie jej nowy rok?

Za kilka dni aktorka po raz drugi zostanie mamą, w maju skończy 40 lat, a jeszcze przed wakacjami rozpocznie pracę na planie nowego serialu TVP. Kiedy w sierpniu 2009 roku urodziła Janinkę, chciała poświęcić córce cały swój czas.

„Nie powierzę jej komuś, komu nie ufam bez reszty” – powiedziała w wywiadzie. – „Asia przez pół roku siedziała z Janką w domu i wykonywała gigantyczną pracę” – wyznał Maciej, wspominając pierwsze miesiące z życia córeczki.

Nie jest tajemnicą, że mamę prezentera, Katarzynę Dowbor (59 l.), i panią Joannę nie łączyły wtedy przyjacielskie relacje. Aktorka miała żal do teściowej o to, że najpierw bez porozumienia z nią zdradziła mediom, iż zostanie babcią, a potem nie pomagała jej w opiece nad Janinką.

Dopiero niedawno zrozumiała, że niesprawiedliwie oceniała mamę Maćka: Katarzyna wiele razy udowodniła synowej, że może na nią liczyć w każdej sytuacji. Joanna źle znosiła drugą ciążę, więc nie zawsze mogła odwieźć Jankę do szkoły czy wybrać się z nią na spacer.

Wystarczył jeden telefon do teściowej, by ta bez wahania odwołała własne plany i zajęła się wnuczką, zrobiła zakupy czy ugotowała obiad. To podobno tylko dzięki Katarzynie związek Koroniewskiej i Dowbora kilka lat temu nie rozpadł się na dobre. To ona namówiła syna, by zalegalizował swój związek z ukochaną.

W minione święta Joanna i Maciej obchodzili trzecią rocznicę ślubu… Katarzyna bardzo się ucieszyła, kiedy pół roku temu syn poinformował ją, że znów będzie tatą. Miała dokładnie tyle samo lat, ile teraz ma pani Joanna, gdy urodziła Marysię (dziś dziewiętnastolatkę). Powiedziała synowej, że nie ma nic piękniejszego niż dojrzałe macierzyństwo, o czym sama się przekonała.

Dziś Koroniewska odlicza ostatnie dni, dzielące ją od narodzin dziecka. Nie może się już doczekać chwili, gdy weźmie córeczkę w ramiona. Również Janinka z niecierpliwością oczekuje na siostrzyczkę, o której od dawna marzyła.

„To nie jest mój pierwszy raz, więc podchodzę do tego ze spokojem” – stwierdził z kolei Dowbor, pytany, czy jest już gotowy na powitanie na świecie maleństwa.

Prezenter troskliwie zadbał o to, by jego żona urodziła w komfortowych warunkach. Druga córeczka państwa Dowborów przyjdzie na świat w tym samym szpitalu, w którym urodziła się Janka. Pani Joanna będzie miała do dyspozycji wygodny pokój, a opieką nad nią i maleństwem zajmie się jedna z najlepszych polskich położnych, Jeannette Kalyta.

Jak poinformował „Super Express”, poród ma kosztować aż 20 tysięcy złotych. Do tej pory liderką była Anna Mucha, która rodziła za 12 tysięcy złotych!


źródło: pomponik.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Macieju

Maciej Dowbor (ur. 22 grudnia 1978 w Toruniu) – polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, od 2005 roku związany z Telewizją Polsat.

Jest synem prezenterki telewizyjnej Katarzyny Dowbor i profesora nauk matematycznych Piotra Dowbora.

Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie. Później studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, a także na warszawskim AWF i SGH.

Karierę medialną rozpoczął w radiowej Trójce, jako wydawca i prowadzący serwisu sportowego Departament Sportu, gdzie występował od 1999 do 2001 roku.

W 2001 rozpoczął pracę w TVN i TVN24. Pracował w charakterze prezentera i redaktora sekcji sportowej oraz sportowego wydania Faktów. Na początku 2002 podjął pracę w TVP2, prowadził Studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City oraz studio Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 Korea – Japonia. Trafił do porannego programu Pytanie na śniadanie, gdzie był współgospodarzem, w parze z Michałem Olszańskim.

Kilka słów z Wikipedii o Joasi

Joanna Koroniewska-Dowbor[1] (ur. 27 maja 1978 w Toruniu) – polska aktorka.

Ma starszego o dwa lata przyrodniego brata, Jacka. W okresie szkolnym, wraz z m.in. Magdaleną Czerwińską, Piotrem Głowackim i Alicją Rapsiewicz, grała w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu oraz toruńskiej „dziesiątki”. Ukończyła PWSFTviT w Łodzi (2001) oraz Warszawską Szkołę Reklamy[2].

Biegle włada językami: angielskim i rosyjskim.

Od 2000 do 2013 roku grała Małgorzatę Chodakowską w serialu M jak miłość, emitowanym w TVP2. W 2006 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu Taniec z gwiazdami (TVN). Jej partnerem tanecznym był Robert Kochanek, z którym zajęła trzecie miejsce. Od 13 marca do 3 kwietnia 2010 roku brała udział w programie Tylko nas dwoje (Polsat). Jej trenerem wokalnym był Łukasz Zagrobelny, z którym zajęła ósme miejsce[3].

W marcu 2010 roku aktorka nominowana została w plebiscycie „Viva!” Najpiękniejsi do tytułu najpiękniejszej Polki[4].

Kilka słów z Wikipedii o ciąży

Ciąża, brzemienność – okres od zapłodnienia bądź implantacji do porodu oraz całokształt zmian zachodzących w tym okresie w organizmie zapłodnionej kobiety.

U ludzi moment zapłodnienia uznawany jest za trudno uchwytny i dlatego za początek ciąży przyjmuje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki. I tu wartość obliczeń czasu trwania ciąży może być problematyczna, gdyż nie każda kobieta dzień ten sobie notuje. W takiej sytuacji czas trwania ciąży określa się na podstawie badań ultrasonograficznych płodu.

Okres ciąży ze względu na stopień jej rozwoju dzieli się na zarodkowy i płodowy lub bardziej utylitarnie na trymestry, czyli okresy po 3 miesiące. W pierwszych 3 miesiącach ciąża często bywa niezauważana, następne miesiące są łatwiejsze do utrzymania i diagnozowania.

Niektórzy naukowcy okres ciąży liczą od momentu zagnieżdżenia zarodka w ściance macicy[1], co uzasadniają w ten sposób, że wcześniejsze etapy (od zapłodnienia) zachodzą samoistnie dzięki właściwościom samego cyklu miesiączkowego (brak jakichkolwiek specyficznych zmian), a ok. 50%[2]–70%[3] zapłodnionych komórek nie ulega zagnieżdżeniu (ginie w sposób niezauważalny). Nawet po zagnieżdżeniu, na 1000 ciąż ok. 300 zakończy się przedwcześnie, resorpcją lub poronieniem samoistnym wskutek niezgodności immunologicznej, wad genetycznych i rozwojowych powodowanych przez różne czynniki, np. zatrucie alkoholem lub nikotyną. Spośród tych 300 przypadków w pierwszym miesiącu zginie ok. 112 zarodków, w drugim miesiącu – 72, w trzecim – 43, w czwartym – 24 reszta w pozostałych miesiącach ciąży[4].
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 94 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *