Lily Tomlin i Jane Wagner wzięły ślub


tomlin-wagnerPo 42 latach związku Lily Tomlin poślubiła swoją życiową partnerkę Jane Wagner.
Aktorka i jej partnerka wzięły ślub w sylwestra w trakcie prywatnej ceremonii w Los Angeles. Były bardzo szczęśliwe – zapewniła rzeczniczka prasowa 74-letniej Lily Tomlin, Jennifer Allen.
Para nie tylko dzieliła życie osobiste. 78-letnia Jane Wagner była m.in. autorką monodramu „The Search for Signs of Intelligent Life in the Universe”, za udział w którym Tomlin otrzymała nagrodę Tony. Show został następnie przerobiony m.in. na film.
Para spotkała się po raz pierwszy, kiedy Tomlin w latach 70. szukała współpracownicy, która pomogłaby jej przy postaci wrednego dziecka o imieniu Edith Ann z „Ulicy Sezamkowej”.
źródło: nocoty.pl i megafon.pl
Wideo – Lily Tomlin i Jane Wagner

Biografia Lily
Lily Tomlin, właściwie Mary Jean Tomlin (ur. 1 września 1939 roku w Detroit, Michigan) – amerykańska aktorka.
Jest lesbijką i chociaż Tomlin publicznie przyznała się do homoseksualizmu w wywiadzie dla prasy w 2001 r., to nigdy tego nie ukrywała. Jej partnerką życiową od 1971 r. jest Jane Wagner[1][2].
Tomlin urodził się w Detroit, w stanie Michigan , córka Lillie Mae (d. Ford), gospodyni domowa i doradcy pielęgniarki i Guy Tomlin, pracownik fabryki. [2] Rodzice Tomlin byli baptyści , którzy przenieśli się do Detroit z Metropolis, w stanie Kentucky , w trakcie Wielki Kryzys . [3] [4] [5] Jest 1957 ukończył Liceum Technicznego Cass . Tomlin udział Wayne State University , gdzie rozpoczęła się jej zainteresowanie teatru i sztuk performatywnych. Po studiach zaczął robić Tomlin komik w nocnych klubach w Detroit, a później w Nowym Jorku. Jej pierwszy występ telewizyjny był w The Merv Griffin Show w 1965 roku.
Kariera
Gwiazdorstwo i klasyczne postacie Tomlin
W 1969 roku, po pracy jako hostessa na ABC Television serii sceny muzycznej , Tomlin dołączyła NBC szkic komedii pokaż Rowan i Laugh-In Marcina . Tomlin był natychmiastowy sukces na wcześniej ustalonym programem, w którym oprócz pojawiające się w ogólnych szkiców i dostarczanie komiczne gagi, że zaczęły pojawiać się ona jako zwykłe znaki stworzonych że stał się sławny i szybko udał się do życia na zewnątrz show w późniejszych nagrań i specjalności telewizyjnych:
Ernestyna była wścibska, protekcjonalny operatora telefonicznego, który zazwyczaj traktuje klientów z małym sympatii. Ernestine często prychnął, kiedy atomowym odpowiedź kolczastego lub słyszał coś sprośny, ona też sobie włosy w 1940 fryzura z siatką do włosów, choć postać była współczesna. Ernestyna była prawie zawsze na jej rozdzielczych przy połączeniach w szkicach. Ona czasami nazywany chłopakiem, Vito, człowiek naprawy telefonu, lub jej pal Phoenicia, innego operatora.
Edith Ann jest przedwczesne pięć i pół-letnia dziewczyna, która woski filozoficzne na temat życia codziennego, albo o życiu jako dziecko lub rzeczy, za które czuje, że ma odpowiedź, chociaż ona jest zbyt młoda, by w pełni zrozumieć. Ona często kończy swoje monologi z „I to jest prawda,” akcentując go głośnym malin . Edyta Anna siedzi w ponad wielko bujanym fotelu (aby Tomlin wydają dziecko wielkości) z jej szmaciana lalka, Doris, a często rozmów z życia w domu z walki rodziców i zastraszanie starszą siostrę, Mary Jean (rzeczywiste imiona Lily Tomlin w ). Edith Ann ma nadmiernej wielkości żartobliwie agresywnego psa imieniem Buster i chłopaka o imieniu Junior Phillips, ewentualnie nieodwzajemnionej miłości. (Nie jeden, Edith i „Doris” są w żadnych szkiców Edith Ann.)
Pani Judith Beasley jest gospodyni domowa i matka od Calumet City, w stanie Illinois, który jest często wybierana do reklam telewizyjnych i oferuje „dobre rady dla konsumentów”. Ona pojawia się w The Incredible Kobieta spadającym jako sąsiada wiodącego bohatera.
Gustowne Pani jest nieco pruderyjny i prissy, konserwatywnie ubrana w średnim wieku kobieta, która dozuje apolityczny porady na temat życia i łaskawego życia elegancji.
Susie Sorority Dziewczyna jest blondynka kolegialny, który może być córka gustowne damskie. Poczucia humoru i melodramatyczne, jej największe obawy są tacy, którzy wziął jej brakujący album, The Carpenters .
Rzecznik Konsumentów Pani jest ponura, surowa kobieta, która sztywno sprawdza i testuje produkty do ich rzekomej wartości. Rzecznik Konsumentów Pani coś o odmianie pani Beasley, podobnie jak „męski wokal” znaków Tomlin Tommy Welur i Pervis Hawkins.
Lucille Guma Freak jest kobieta uzależniona od jedzenia gumy, którego szczegóły jej zwyczaju, od jego początku (do żucia gumkę na ołówki) do jej obsesyjną dnie skalnej (jedzenia końcówkę się laską matki) monolog. Tomlin przeprowadzić tę postać jako część jej Laugh-In przesłuchanie.
Tess / Trudy jest bezdomny torba dama, która zaczepia teatralnej publiczności i różne przechodniów z jej niecodzienny obserwacji i opowieści o kontaktach z istotami pozaziemskimi. („Nie obchodzi mnie, jeśli wierzysz w ’em, czy nie – są różne od Boga.”)
Tomlin był również jednym z pierwszych komików kobiet, aby wyrwać się w męskiej przeciągnij z jej znaków Tommy Welur i Rick. W 1982 roku miał premierę Pervis Hawkins, rytm-czarny-blues i soul singer (wzorowane Luther Vandross ), z wąsami, brodą i krótko przyciętymi afro fryzurą, ubrana w garnitur trzyczęściowy. Tomlin stosować bardzo mało, jeśli w ogóle, ciemnienie skóry kosmetyki jako część znak, a w zależności od oświetlenia etapu w celu uzyskania efektu.
Ernestine i Edith Ann były zdecydowanie najbardziej popularnych znaków Tomlin, a ona od czasu do czasu występował jako ich w różnych programach telewizyjnych na przestrzeni lat.
W 1970 roku, AT & T oferuje Tomlin $ 500.000 grać swoją postać Ernestine w reklamie, ale odmówiła, mówiąc, że to złamanie jej integralność artystyczną. [6] [7] W 1976 roku pojawił się jako Ernestine w parodii reklamie na Saturday Night Live (Sezon 2 Odcinek 1 18 września 1976), w którym głosił: „Nie obchodzi mnie to, że nie trzeba … jesteśmy firmą telefon.” Charakter później pojawił się gościnnie na autostradzie szczytu w UCLA , 11 stycznia 1994, przerywając mowę poświęca na autostradzie informacji przez ówczesnego wiceprezydenta Ala Gore’a . Ona pojawiła się w trzech z jej znaków w kampanii reklamowej 1998 r. w Fidelity Investments , w szczególności bez Ernestine i Edith Ann. [7] W 2003 roku, zrobiła dwie reklamy jako „aktualizację” Ernestine dla WebEx . [8]
Tomlin przyniósł Edith Ann na czele ponownie w 1990 z trzech animowanych specjalności telewizyjnych prime-time, a także publikowanie Edyty Anny „autobiografii” My Life, napisany wspólnie z Jane Wagner , w 1995 roku.
Nagrania
Tomlin wydała swój pierwszy album komediowy na Polydor Records w 1971 roku, to jest nagranie , album z run-in Ernestine jest z klientami przez telefon. Album hit # 15 na Billboard Hot 200 , stając się (i pozostałe od 2011) album najwyższej wykresów kiedykolwiek przez komediowa solowy. [9] Ona zarobić Grammy w tym roku nagrodę dla najlepszej komedii nagrywaniem .
Drugi album Tomlin, w 1972 jest i to jest prawda , to zbiór monologów jak Edith Ann, był prawie tak udany, osiągając w nr 41 na wykresie i zdobywając kolejną nominację do nagrody Grammy. (Tomlin posiada dwa z trzech najlepszych wykresów kobiet komediowych albumów na liście Billboard, umieszczając w 1983 Joan Rivers uwalnianie). [9]
Trzeci album komedia Tomlin, w 1975 Modern Krzyk, parodia czasopism filmowych i wywiadów gwiazd posiada jej wykonywania, jak wiele znaków, w tym Ernestine, Edith Ann, Judith i Suzie. Jej uwolnienie Lily Tomlin 1977 na scenie, było dostosowanie jej na Broadwayu w tym roku. Każdy z tych albumów zdobył Tomlin dodatkowe nominacje do nagrody Grammy.
Filmów
Tomlin się jej debiut dramatyczny w Robert Altman 's Nashville , za który był nominowany do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej , zagrała Linnea Reese, a straitlaced śpiewu gospel, matka dwóch dzieci głuchych, który ma romans z kraju kobieciarza wokalista (grany przez Keith Carradine ). Oscar w tym roku poszedł do Lee Grant za rolę w szamponie . Komedia-tajemnica, Late Show , połączenie sił Tomlin z Art Carney , był krytyczny sukces w 1977 roku. Jednym z niewielu powszechnie lukrowane projektów kariery Tomlin, jakkolwiek, była 1978 za chwila po chwili , w reżyserii i napisany przez Wagnera, który nawiązała współpracę Tomlin w przekroju pokoleniowym starszej kobiety / mężczyzny z młodszą romans John Travolta .
Tomlin wkrótce miał największy hit z jej kariery filmowej z 1980 roku w dziewięciu do pięciu , w którym zagrała sekretarkę o imieniu Violet Newstead który łączy wspó? pracowników Jane Fonda i Dolly Parton w poszukiwaniu zemsty na swoim potwornym szefa, Franklin M. Hart, Jr, grany przez Dabney Coleman . Film był wielkim sukcesem i jednym z tegorocznych filmów góry dochodowych. Tomlin, a następnie zagrał w 1981 roku komedii science-fiction The Incredible Kobieta kurczliwości , wyślij-up z konsumpcjonizmu, i był chorowity dziedziczka w komedii All of Me przeciwnym Steve Martin .
Tomlin i Bette Midler grał dwie pary identycznych bliźniaków, którzy zmienili po urodzeniu w 1989 roku komedii Big biznesowym . Tomlin grał kelnerka łańcucha palenia Doreen Piggott w 1993 filmowych zespół Altmana Short Cuts , oraz w dwóch filmach w reżyserii Davida O. Russella , pojawiła się ona jako peacenik Raku artysty w Igraszki z losem , a później, jako egzystencjalnej detektywa w I ♥ być sobą . W 2007 roku, nagrywanie wideo obrobioną pokazano Tomlin i Russell w ogrzewanym walut nad kręcenia sceny w Huckabees.
Tomlin współpracował ponownie z reżyserem Roberta Altmana w to, co okaże się być jego ostatni film, Prairie Home Companion , wydany w 2006 roku, grając Rhonda Johnson, połowę w średnim wieku Midwestern śpiewu duecie z Meryl Streep .
Broadway i sceniczne pokazy
Tomlin była pierwszą kobietą, która pojawi się solowy w Broadway koncert z jej premierą Pojawiając Nitely w teatrze Biltmore w kwietniu 1977 roku. W tym samym miesiącu, zrobiła pokrywę Czas pisma z nagłówkiem „America Nowy Królowa komedii”. Jej solowy pokaz następnie koncertował w kraju i został wykonany w rekordowo album zatytułowany On Stage. W 1985 roku, wystąpił w innym Tomlin jeden kobieta Broadwayu poszukiwaniu Znaki inteligentnego życia we Wszechświecie, napisany przez jej długoletniego partnera życiowego , pisarz / producent Jane Wagner . Spektakl zdobył jej nagrodę Tony , a powstał w filmie fabularnym w 1991 roku. Tomlin ożywił pokaz pobiegać na Broadwayu w 2000 roku, które następnie koncertował w kraju do połowy 2002 roku. W 1989 roku zdobyła nagrodę Sarah Siddons za pracę w Chicago teatru . Tomlin premierę jej jednej kobiety nie gra z pokładu w MGM Grand w Las Vegas w listopadzie 2009 roku. To był jej pierwszy występ w tym mieście, choć zrobiła taśmie o nagrodzonego Emmy specjalny telewizor, fałszywej Las Vegas o nazwie Lily: sprzedane Out, który miał premierę na CBS w styczniu 1981.
Powrót do telewizji
Tomlin wyraził pani smażyć na animowanym serialu Bus Szkoła Magii 1994/97. Ponadto, w latach 1990, Tomlin pojawiły się na popularnym serialu Murphy Brown jako szefa tytułowego bohatera. W 2005 i 2006 roku, miała powracającej roli Will Truman boss jest Margot na Will & Grace . Ona pojawiła się w dramatycznej serii The West Wing przez cztery lata (2002-2006) w okresowej roli sekretarza prezydenta Deborah Fiderer .
W piątym sezonie 2008-2009 Desperate Housewives ma stałą rolę jako Roberta , siostra Pani McCluskey (grana przez Kathryn Joosten , którzy przypadkowo grał poprzednika sekretariatu Tomlin w sprawie The West Wing). W ciągu 2008 nagród Emmy , Tomlin pojawił się jako część hołd dla wpływowego serialu 1960 Laugh-In. Tomlin wyraził Tammy w 2005 The Simpsons epizod, ” ostatni z Red Hat Mamas „. Tomlin pod warunkiem głosu do filmu Ponyo on the Cliff by the Sea , który został wydany w sierpniu 2009 roku. [10]
Od czasu swojej premiery w 2008 roku, Tomlin został współpracownikiem dla wowOwow . com na stronie internetowej dla kobiet, aby porozmawiać kultury, polityki i plotek.
Tomlin i Kathryn Joosten były w rozmowach z gwiazdą w Desperate Housewives spin-off, [11] , który dał zielone światło w maju 2009 roku. [12] Plan serii został zarzucony z powodu choroby Kathryn i zarówno na ekranie śmierć i prawdziwe życie śmierci w 2012 roku. Tomlin gościnnie zagrał Marilyn Tobin w trzecim sezonie szkody oraz w jednym z odcinków NCIS w odcinku „The Penelope Papers”, gry (środek Timothy McGee Sean Murray ), babcia, Penelope Langston. W 2012 Tomlin wystąpił gościnnie w serialu HBO Eastbound i dół . Pojawiający się jako Tammy mocarstw, matki Kenny Powers , główny bohater serialu, Tomlin pojawiła się w trzech odcinków 3 sezonu. Nie wiadomo, czy będzie ona powtórzy rolę na koncert w nadchodzącym 4th sezonie.
Tomlin zagrała z Reba McEntire w serialu Malibu Country jako matki Reba za bohatera Lillie Mae. Seria rozpoczęła się w sierpniu 2012 strzelanie z datą premiery 02 listopada 2012 o 8:30 pm EST, ale został odwołany w 2013 roku po 18 odcinków.
Życie prywatne
Tomlin poznała swojego partnera Jane Wagner marca 1971. Po obejrzeniu po szkole specjalny napisany przez Wagnera, JT, Tomlin zaprosił ją do Los Angeles, do współpracy nad albumem komedii i taka jest prawda. [13] Para miała żadnych formalnych wychodzi, Tomlin powiedział w 2006 roku:
I na pewno nigdy nie zwołał konferencję prasową, ani nic w tym stylu. [Powrót w latach 70-tych] ludzi nie o tym pisać. Nawet gdyby wiedzieli, to oni [patrz Jane jak] „współpracownikiem Lily,” takie rzeczy. Niektórzy dziennikarze są tylko motywowane własnym poczuciem tego, co chcą powiedzieć, czy to, co oni czują się komfortowo mówiąc lub pisząc o. W ’77, byłem na okładce Time. W tym samym tygodniu miałem duży historię w Newsweeku. W jednym z pism mówi Mieszkam sam, a drugi magazyn powiedział Mieszkam z Jane Wagner. Chyba, że ​​tak naprawdę twardo, i zrobił jakąś deklarację w jakiejś konferencji prasowej, ludzie wtedy nie pisać o swoim związku. … W ’75 robiłem album Nowoczesny krzyczeć, a Jane i ja byliśmy w studio. Moja publicysta zadzwonił do mnie i powiedział: „Czas daje osłonę, jeśli wyjdziesz.” Byłem bardziej obrażony niż cokolwiek, że myślałam, że dogadać. Ale to był ’75 – to byłoby ciężko coś zrobić w tym czasie. [13]
Tomlin stwierdził w 2008 roku, „Wszyscy w branży z pewnością świadomy mojej seksualności i Jane … w wywiadach zawsze odwołują się Jane i rozmawiać o Jane, ale nie zawsze o tym pisać”. [14]
Tomlin i Wagner byli małżeństwem w dniu 31 grudnia 2013 roku. [15] [16]
Tomlin był zaangażowany w szereg feministycznych i przyjazny dla homoseksualistów produkcjach filmowych, a na jej 1975 album Nowoczesnej Krzyk ona zażartował prostych aktorów, którzy tworzą punkt dystansując się od ich homoseksualnego znaków, odpowiadając na pytanie pseudo-rozmowy, odpowiedziała: „Jakie to uczucie grać heteroseksualnego Widziałem tym kobietom przez całe moje życie, wiem, jak oni chodzą, wiem, jak mówią …?”
Nagrody
Tomlin otrzymał wiele nagród, [17] [18] , w tym: cztery primetime Emmy; specjalny 1977 Tony [19] , kiedy pojawiała się w jej jedna kobieta Broadway show, Pojawiając Nitely; drugi Tony dla najlepszej aktorki, dwie Drama Desk Awards [19] i Outer Critics Circle Award za kreację jedna kobieta w Jane Wagner jest poszukiwanie Znaki inteligentnego życia we Wszechświecie; CableACE Nagroda dla producentem wykonawczym filmowej adaptacji The Search , nagroda Grammy za jej album komediowy , to jest nagranie (zbiór Ernestine rutyny telefon operatora [20] ), jak również nominacje do swoich kolejnych albumach Nowoczesny krzyczeć, i to jest prawda, i On Stage, a dwa Peabody Awards – pierwszy dla telewizji specjalne ABC Edyta Anny Boże Narodzenie: Just Say Noël i drugi na narrację i produkcję wykonawczą na HBO film, The Celluloid Closet .
W 1992 roku został odznaczony przez Kobiety w Filmie : Crystal Award . [21] Tomlin został wprowadzony do Hall Michigan Kobiet of Fame w 1998 roku. W 2003 roku otrzymała nagrodę dla Marka Twaina amerykańskiego humoru . Również w 2003 roku został uznany ponownie przez Kobiety w Filmie z Lucy Award w uznaniu jej doskonałości i innowacji w jej twórczości, które wzbogaciły postrzeganie kobiet za pośrednictwem telewizji. [22] W marcu 2009 roku Tomlin otrzymał Fenway Zdrowie jest dr Susan M. Miłość Award za jej wkład w zdrowie kobiet. [23]
W dniu 16 marca 2012 Lily Tomlin i jej partner Jane Wagner otrzymał 345-gi gwiazdę w Alei Gwiazd w Palm Springs w Kalifornii . [24]
Wybrane listy
Tony Awards
1986 Najlepsza aktorka w sztuce , Szukaj Znaki inteligentnego życia we wszechświecie [19]
1977 specjalne nagrody Tony , Lifetime Achievement [19]
Grammy Awards
1972 Najlepsza Komedia albumu , to jest nagranie [20]
Emmy Awards
Tomlin zdobył pięć nagród Emmy Daytime Emmy i: [25]
1981 Znakomita Odmiana, Muzyka lub serial komediowy , Lily: Niedostępny (ABC)
Lily Tomlin, producent wykonawczy i gwiazda; Rocco Urbisci , producent; Jane Wagner , producent wykonawczy
Najlepszy scenariusz – Komedia-Różnorodność lub Muzyka specjalne
1974 Lily (CBS)
Rosalyn Drexler , Ann Elder , Karyl Geld , Robert Illes , Lorne Michaels , Richard Pryor , Jim Rusk , Herb Sargent , James R. Stein , Lily Tomlin, Jane Wagner, Rod Warren , George Yanok , Pisarze
1976 Lily Tomlin (ABC)
Ann Elder, Christopher Guest , Lorne Michaels, Earl Pomerantz Jim Rusk, Lily Tomlin, Jane Wagner, Rod Warren, George Yanok, pisarze. Dodatkowo, Lily (1973, powyżej), w którym zagrała, ale nie produkują, zdobył dla Outstanding Comedy-odmiany, odmiany lub Muzyka Special 1974 ( Jerry McPhie , Herb Sargent, producentów; Irene PInn , producent wykonawczy)
1978 Paul Simon specjalne (NBC)
Chevy Chase , Tom Davis , Al Franken , Charles Grodin , Lorne Michaels, Paul Simon, Lily Tomlin, Alan Zweibel , Pisarze
Znakomita wydajność Voice-Over
2013 Przeprosiny dla słoni
Daytime Emmy
1995 Outstanding Performer w Animowane Programu , autobus Szkole Magii ”
Dyskografia
Albumy

Rok Album Billboard Hot 200 Etykieta
1972 This Is A Recording 15 Polydor Records
1972 And That’s the Truth 41 Polydor Records
1975 Modern Scream  ? Polydor Records
1978 On Stage  ? Arista Records
2003 20th Century Masters: The Best of Lily Tomlin Polydor Records

Wybrana filmografia
2008 – 2009: Gotowe na wszystko jako Roberta Simmons
2008: The Last Guy on Earth
2007: Seniors jako Gertrude
2007: The Walker
2007: Sprzysiężenie głupców jako Pani Reilly
2006: Po rozum do mrówek jako Mommo
2006: Prairie Home Companion, A jako Rhonda Johnson
2004: Jak być sobą jako Vivian Jaffe
2002: Kwaśne pomarańcze jako Charlotte Cobb
2000: Dar z nieba
1999: Herbatka z Mussolinim jako Georgie Rockwell
1993: Na skróty jako Doreen Piggot
1984: Dwoje we mnie (All of Me) jako Edwina Cutwater
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Jane
Jane Wagner (ur. 26 lutego 1935), amerykański pisarz, reżyser i producent. Wagner jest najbardziej znany jako Lily Tomlin jest komedia pisarz, współpracownik i żony. [1] [2] [3]
Jest autorem poszukiwaniu Znaki inteligentnego życia we Wszechświecie , The Incredible spadającym Kobieta i innych pojazdów Tomlin.
Wagner urodził się i wychował w Morristown w stanie Tennessee , gdzie szybko rozwinął zamiłowanie do pisania. Uczęszczała Morristown High School , gdzie pisała do szkolnej gazetki. Na 17, odeszła wzgórza East Tennessee , aby kontynuować karierę aktorską w Nowym Jorku , gdzie również studiował malarstwo i rzeźbę w Szkole Sztuk Wizualnych i fortepian.
Kariera
Wcześnie w życiu koncertowała z Teatru Barter z Abingdon, Virginia , a później stał się projektant dla takich firm jak: Kimberly-Clark i Fieldcrest.
Ukazał się jej debiut z pisania CBS południu specjalnym JT (1969), za którą zdobył nagrodę Peabody – i zwrócił uwagę Tomlin, który szuka kogoś, kto pomoże rozwijać Laugh-In znaku Edith Ann. To był początek współpracy, która trwa do dziś.
Wagner został nominowany do nagrody Grammy , z Tomlin, w komiksie jest nagranych albumów i zdobył trzy nagrody Emmy i Writers Guild of America nagrody, także z Tomlin, na specjalnych, komiksu.
Ona również napisał scenariusz i wyreżyserował chwila po chwili , z udziałem Tomlin i Johna Travolty , pisał The Incredible Kobieta kurczy, w którym wystąpili Tomlin.
Szukaj Znaki inteligentnego życia we Wszechświecie wygrał Wagner Nagrodę Specjalną od Kręgu New York Drama Critics 'i New York Drama Desk Award . Filmowa adaptacja dramatu przyniósł Wagner do nagrody Cable ACE .
Wagner wygrał również drugi Peabody dla ABC specjalny, Edyty Anny Narodzenia: Just Say Noel (1996).
Od czasu swojej premiery w 2008 roku, Wagner był współpracownikiem dla wowOwow . com nowej strony internetowej dla kobiet, aby porozmawiać kultury, polityki i plotek.
Sukcesy, nagrody i nominacje
Annie Award
1997: nominowany – Najlepsze indywidualne osiągnięcie: Pisanie w produkcji telewizyjnej – Edyty Anny Boże Narodzenie: Just Say Noel
Emmy
1993: nominowany – Znakomita Odmiana, muzyczny lub komediowy – Szukaj Znaki inteligentnego życia we Wszechświecie
1981: wygrał – Znakomita Odmiana, Muzyka Komedia Program – Lily: Niedostępny
1981: nominowany – Najlepszy scenariusz w wielu komedii, muzyka lub program – Lily: Niedostępny
1976: wygrał – Najlepszy scenariusz Komedia-Variety lub Muzyka Special – The Lily Tomlin Special
1976: nominowany – Najlepsza komedia lub Muzyka Różne Specjalne – Lily Tomlin specjalne
1974: wygrał – Najlepszy scenariusz komedii-odmiany, odmiany lub Music – Lily
Nowy Jork Gejów i Lesbijek Film Festival
1997: wygrał – Najlepszy krótkometrażowy – 2 lub ​​3 rzeczy, ale na pewno nic
Peabody Award
1996: wygrał – Edyty Anny Boże Narodzenie: Just Say Noel
1970: wygrał – JT
San Francisco International Film Festival
1997: wygrał – Srebrny Spire: Film i Video Short Documentary – 2 lub ​​3 rzeczy, ale na pewno nic
Sundance Film Festival
1997: Wygrana – nagrodę jury: dokument – Girls Like Us
1995: wygrane – Nagroda Specjalna Jury: Krótki Filmów – Ciało Toma
W dniu 16 marca 2012 roku, Wagner i Tomlin otrzymał 345-ta gwiazdę na Alei Gwiazd w Palm Springs, Kalifornia
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz