Leszek Kuzaj i Anna wzięli ślub

leszek-kuzaj-annaRajdowiec Leszek Kuzaj (46 l.) poślubił swoją wieloletnią partnerkę Annę.
Ślub odbył się 30 sierpnia w Urzędzie Stanu Cywilnego. Co ciekawe, wybranka sportowca ubrana była w białą sukienkę i welon.
Na hucznym weselu, zorganizowanym w Karczmie Dobrut w gminie Orońsko, bawiło się wiele osób znanych z show-biznesu, m.in. Michał Wiśniewski z żoną Dominiką.
Leszek Kuzaj to jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych. W jego karierze, prócz licznych sukcesów, nie brakuje również momentów dramatycznych.
W 2008 roku podczas 14. Rajdu Praskiego jego Peugeot 307 WRC wypadł z trasy i wjechał w stojącą w niedozwolonym miejscu grupę osób. Dwóch polskich kibiców zginęło, trzech w ciężkim stanie trafiło do szpitala…
W marcu 2012 roku Kuzaj, widząc dwóch mężczyzn niszczących samochody na jednej z posesji pod Krakowem, postanowił interweniować. Napastnicy okazali się jednak bezwzględni i zaatakowali go maczetą, zadając rany cięte. Na szczęście skończyło się na kilku szwach.
Prywatnie rajdowiec był już raz żonaty – z pierwszego małżeństwa ma dwie córki: Dominikę i Julię.
źródło: pomponik.pl
Biografia Leszka
Leszek Kuzaj (ur. 16 maja 1968 w Krakowie), polski kierowca rajdowy. Debiutował w 1988 w Rajdzie Elmot jadąc Fiatem 126p. Choć oficjalna strona internetowa Kuzaja podaje, że w mistrzostwach świata zadebiutował podczas Rajdu Tysiąca Jezior w 1998 roku, w rzeczywistości po raz pierwszy wystartował w WRC siedem miesięcy wcześniej, w Rajdzie Monte Carlo[1]. Nie ukończył jednak imprezy; wypadł z trasy na siódmym odcinku specjalnym.
W 2002, 2004, 2005 i w 2006 roku zdobył tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej.
Jeździł m.in. samochodami: Fiat 126p, Cinquecento Abarth, Renault Clio, Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza WRC, Toyota Corolla WRC, Peugeot 206 WRC, Subaru Impreza gr. N, Peugeot 207 S2000, Peugeot 307 WRC.
Kariera
Fiat 126p
Jego ojciec Julian był również kierowcą rajdowym w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Leszek jako nastolatek pochodzący z Podgórza pomagał w ekipach serwisowych Adamka i Szerli. Wkrótce otrzymał licencję i zaczął się ścigać Fiatem 126p, ale małżeństwo i praca zawodowa spowodowały przerwę w karierze po Rajdzie Krakowskim 1988, gdzie „dachował” na odcinku specjalnym Stadniki, ale który to rajd ukończył na trzecim miejscu w klasie.
Renault Clio Williams
Renault Clio Williams przywieziony z Włoch posłużył do powrotu w tymże rajdzie Krakowskim siedem lat później, gdzie Kuzaj znów dachował. Potem jeździł Fiatem Cinquecento Abarth, jednak również bez sukcesów.
Mitsubishi Galant
Przed sezonem 1996 Mitsubishi Galant kupiony od Jarosława Pai służył Kuzajowi do pierwszych treningów pojazdem 4×4.
Mitsubishi Lancer EVO 3
Pierwsze starty profesjonalnym samochodem rajdowym Mitsubishi Lancer EVO 3 rozpoczął w roku 1996. Kuzaj zakończył ten sezon doskonałym dla debiutanta 7. miejscem w klasyfikacji generalnej i trzecim w grupie N. Samochodem tym zdobył również swój pierwszy mistrzowski tytuł w rallycrossie w klasie 4×4. Rok później zakończył sezon z tytułem mistrza Polski w grupie N oraz 4 pozycją w klasyfikacji generalnej i ponownie tytułem mistrza Polski w klasie 4 w rallycrossie.
W 1998 roku Kuzaj sześciokrotnie startował eliminacjach mistrzostw świata. Seria startów przyniosła tylko jeden, ale za to znaczący dla młodego zawodnika sukces – zajęcie 4 (punktowanego) miejsca w grupie N w rajdzie Finlandii.
Toyota Celica GT4 i Subaru Impreza WRC
W sezonie 1999 Kuzaj jeździł w grupie A, początkowo Toyotą Celica GT 4, a w dalszej części sezonu Subaru Impreza WRC. Sezon zakończył trzecią pozycją w klasyfikacji generalnej rajdowych mistrzostw Polski. Na koniec roku wygrał Kryterium na ulicy Karowej.
Toyota Corolla WRC
W 2000 roku Leszek przesiadł się do Toyoty Corolli WRC i zdobył tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej po rywalizacji z Januszem Kuligiem. W tym samym roku po raz pierwszy wygrał rundę RSMP. Jego pierwsza wygrana miała miejsce w Rajdzie Zimowym. W dalszej części sezonu Kuzaj startował w eliminacji MŚ Rajdzie Portugalii, jednak nie udało mu się ukończyć przejazdu.
Sezon 2000 skończył się poważnym wypadkiem na Rajdzie Tatry. Rok później ten sam samochód wystarczył do zdobycia tytułu drugiego wicemistrza Polski – Kuzaj przegrał walkę z Januszem Kuligem i Krzysztofem Hołowczycem.
Krakowianin rozpoczął sezon 2001 od ponownego wygrania w Rajdzie Zimowym. W połowie roku wygrał po raz pierwszy w życiu Rajd Polski, jednak nie osiągnął dobrego rezultatu na koniec sezonu.
Peugeot 206 WRC
W roku 2002 Kuzaj przesiadł się do Peugeota 206 WRC ze stajni Kronos Racing z Belgii. Jego pilotem został Erwin Mombaerts. Był to jeden z najlepszych sezonów dla Kuzaja, który zdobył wówczas upragnione mistrzostwo Polski. Starty w RME zaowocowały wygraną w Rajdzie Albeny w Bułgarii oraz Rajdzie Chorwacji. Sukcesem zakończył się także jego start w Rajdzie Barum, gdzie wywalczył drugie miejsce. W Rajdzie Antibes startował w jednym zespole (Racing Lions) u boku późniejszego mistrza Europy Renato Travaglii. Na koniec sezonu Kuzaj został II wicemistrzem Europy. Na najwyższym podium stanął Włoch – Reanato Travaglia, a drugie miejsce zajął Janusz Kulig.
Subaru Impreza WRC S8
W sezonie 2003 Kuzaj zmienił samochód na Subaru Impreza WRC S8. Awarie samochodu i wypadki były przyczyną dopiero trzeciego miejsca na koniec sezonu w RSMP.
Rok 2004 rozpoczął od startów w rajdach: Janner, Sumava, Prešov i Vranov. Był to pierwszy rok, w którym Kuzaj zaczął budować i wynajmować samochody marki Subaru. Zakaz samochodów WRC w MP był powodem przesiadki kierowcy do Imprezy STi N10 grupy N. W tym roku wywalczył kolejny tytuł mistrza Polski wygrywając m.in. rajdy: Elmot i Rzeszowski. Koniec sezonu to wygrana w Rajdzie Barbórki Warszawskiej. Początek roku 2005 to udany start w Belgii, gdzie wygrał Rajd Bleu Ardenne. Rajdu del Ciocco nie ukończył. Dalsza cześć sezonu to starty w RSMP i RSME za kierownicą najnowszego Subaru Imprezy STI N11 grupy N.
W sezonie 2006 Kuzaj równolegle startował w mistrzostwach świata samochodów produkcyjnych (PCWRC) oraz w mistrzostwach Polski. Wygrana w czterech eliminacjach RSMP zapewniła mu czwarty tytuł mistrza Polski. Najwyższa lokata w MŚ to drugie miejsce w klasyfikacji PCWRC na Rajdzie Argentyny (1 wygrany OS w PCWRC). Kuzaj nawiązał także współpracę z firmą Tein, producentem sportowych zawieszeń.
Kuzajowi pilotowali m.in. Maciej Baran, Jarosław Baran, Zbigniew Baran, Robert Hundla, Paweł Boratyn, Andrzej Mocie, Krzysztof Gęborys, Andrzej Górski, Jakub Mroczkowski, Artur Skorupa, Emil Horniacek, Mikołaj Madej, Maciej Wisławski, Erwin Mombaerts, Magda Lukas, Łukasz Włoch, Maciej Szczepaniak, Craig Parry oraz Przemysław Mazur.
Rajd Praski w Czechach
6 grudnia 2008 podczas 14. Rajdu Praskiego w Czechach doszło do wypadku w którym auto wjechało w tłum kibiców. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu, a trzy inne zostały ranne, w tym 8 letnia dziewczynka. Rajd przerwano.[2][3] Po tym wypadku zrobił sobie kilkumiesięczną przerwę. Do sportu wrócił w kwietniu 2009 roku.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz