Kulczyk i Lubomirski są już po rozwodzie


kulczyk-lubomirskiParę dni temu w mediach ukazała się informacja, że Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski-Lanckoroński rozstali się. Sprawdziliśmy tę informację. Dowiedzieliśmy się, że państwo Lubomirscy nie są małżeństwem już od półtora miesiąca.
Tak, wpłynął taki pozew o rozwód 21 października. Sprawa jest już zakończona. Orzeczono rozwód 18 listopada – taką informację uzyskaliśmy w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
To Lubomirska złożyła pozew o rozwód.
Powodem w sprawie była Dominika Kulczyk-Lubomirska – powiedziała nam osoba pracująca w Sądzie Okręgowym.
Podobno wszystkie sprawy zostały już uzgodnione. Parę łączą bowiem nie tylko kwestie prywatne, ale i zawodowe. Mają dwoje dzieci: dziewięcioletniego Jeremiego-Sebastiana i pięcioletnią Weronikę Karlę Konstancję. Prowadzą także razem fundację Książąt Lubomirskich.
Dwie najważniejsze sprawy: opieka nad dziećmi i i podział majątku zostały zawarte na kilkudziesięciu stronach akt. Ale one nigdy nie ujrzą światła dziennego – czytamy w „Grazii”.
Lubomirskim udało się utrzymać całą sprawę w tajemnicy aż do tej pory. Ostatni raz pojawili się razem 22 maja 2013 roku. Kulczyk-Lubomirska od tego czasu na przyjęciach pojawiała się w towarzystwie matki lub ojca. Lubomirski-Lackoroński zaś przestał pokazywać się publicznie.
Dominika Kulczyk-Lubomirska i książę Jan Lubomirski-Lackoroński byli małżeństwem przez 12 lat. Bajkowy ślub cywilny wzięli na pokładzie samolotu lecącego do Wenecji, a udzielił im go prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Ślub kościelny wzięli we Włoszech. Udzielił im go arcybiskup Juliusz Paetz (został odsunięty ze stanowiska, gdy pojawiły się wobec niego zarzuty molestowania kleryków). 2 lata temu, 15 września 2011 roku, Lubomirscy odnowili przysięgę małżeńską na zamku w Wiśniczu, a na przyjęcie zaprosili 700 osób.
Para miała co dzielić, bowiem w 2012 roku zajęli 95. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost”, a ich majątek został wyceniony na 165 mln zł. W 2013 roku nie było ich w zestawieniu. Nie musi to jednak oznaczać, że ich finanse się uszczupliły, bowiem w 2013 roku majątek zajmującego 100 miejsce Zbigniewa Woźniaka, wyceniany był na 200 mln PLN.
źródło: poznan.gazeta.pl

Dodaj komentarz