Kuba Wojewódzki i Renata Kaczoruk na randce


wojewodzki-kaczorukKuba Wojewódzki po raz pierwszy pokazał swoją nową, znacznie młodszą wybrankę w lutym. Okazuje się, że modelka wytrzymała w związku z celebrytą dłużej niż jej poprzedniczki. W sobotę Kuba zabrał Renatę Kaczoruk na koncert Dianne Reeves, amerykańskiej wokalistki jazzowej, który odbył się w Teatrze Wielkim.

Dla 50-letniego Kuby to niemal rekord w kategorii stałych związków. Zazwyczaj jego relacje z „dwudziestoletnimi pannami” kończą się po jednym wspólnym wyjściu.
źródło: pudelek.pl

 

 

Wideo – Kuba Wojewódzki i Renata Kaczoruk

Biografia Kuby
Jakub Władysław Wojewódzki znany jako Kuba Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie) – polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk i felietonista. Związany z telewizją TVN, radiem Eska Rock i tygodnikiem Polityka.

Wykształcenie
Ukończył klasę o profilu humanistycznym w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego w Warszawie[1]. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ale studiów nie ukończył[2].

Działalność muzyczna
W roku 1990 został dyrektorem artystycznym firmy fonograficznej Arston. Odpowiadał za wydanie albumów takich wykonawców jak Kult, Reds, Apteka, Dezerter, Kolaboranci, Karcer czy T.Love. W 1993 był dyrektorem Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, realizował teledyski (m.in. Wilków, Urszuli, Oddziału Zamkniętego, Roberta Janowskiego, Hey, IRY, Golden Life, Róż Europy), projektował również okładki płyt. W latach 2000-2002 był dyrektorem serwisów w portalu Wirtualna Polska. Działa jako animator muzyczny.

Obecność w mediach
Karierę telewizyjną rozpoczynał w programie Rockandroller w TVP 1. Następnie pojawił się w programie Halo-Gramy emitowanym przez Polsat, a także jako prowadzący teleturniej Pół żartem, pół serial w TVP 2, którego emisję rozpoczęto pod koniec 2001. Popularność zdobył dzięki programowi Idol. Był także jurorem w konkursie World Idol, pojedynku zwycięzców krajowych edycji Idola z całego świata.

Od września 2006 pracuje w TVN, gdzie prowadzi swój autorski talk-show zatytułowany Kuba Wojewódzki. W latach 2002-2006 swój program prowadził w Polsacie.

Prowadził audycje muzyczne w Rozgłośni Harcerskiej, Trójce[3], Radiu Bis i RMF FM. W latach 2003–2007 z Michałem Figurskim prowadził Antylistę, poranną audycję w Antyradiu w Warszawie i Katowicach (od września 2007 również w Krakowie).

Był dziennikarzem gazet muzycznych (Magazyn Muzyczny), felietonistą (Muza) i redaktorem naczelnym miesięcznika Brum oraz współwydawcą miesięcznika Plastik[4]. W latach 2002-2010 publikował felietony w takich tytułach jak Wprost, Przekrój i miesięczniku Playboy. W roku 2008 nawiązał stałą współpracę z tygodnikiem Polityka.

Od 28 stycznia 2008 do 25 czerwca 2012 wraz z Michałem Figurskim prowadził od poniedziałku do czwartku między 8.00 a 10.00 program Poranny WF w Esce Rock.

W 2005 oraz 2009 został nominowany do nagrody Telekamery w kategorii Rozrywka. Zdobył Wiktora 2009 w kategorii Osobowość Telewizyjna ex aequo z Grażyną Torbicką[5].

Był trzykrotnie (w pierwszej, drugiej i czwartej edycji) jurorem w programie Telewizji Polsat „Idol”. W edycji trzeciej jego miejsce zajęli Marcin Prokop i Maciej Maleńczuk. Przez 3 sezony był również jurorem w programie TVN Mam talent!. Od 4 sezonu jego miejsce zajął Robert Kozyra. Juror programu X Factor[6]. W 2007 roku był też sędzią w specjalnym odcinku Tańca z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce, gdzie wraz z Szymonem Majewskim i Kazimierą Szczuką oceniał taniec jurorów programu.

W marcu 2010 odbyła się premiera sztuki Woody’ego Allena pt. „Zagraj to jeszcze raz, Sam” (reż. Eugeniusz Korin, Teatr 6. piętro), w której zagrał w niej główną rolę. Od sierpnia 2011 występuje w reklamach sieci komórkowej – Play. Wcześniej w roku 2005 i 2006 wraz z Michałem Figurskim brał udział w kampanii reklamowej sieci Era Tak Tak. Był także twarzą Efektu Axe w 2007 roku.

W roku 2011 wraz z Krzysztofem Materną był autorem scenariusza i reżyserem koncertu inaugurującego polską prezydencję w Unii Europejskiej. W koncercie wzięli udział tacy artyści jak wokalistka grupy The Cranberries, Dolores O’Riordan, Chris Botti, Michael Bolton, Kenny G, Macy Gray, The Manhattan Transfer i Tricky. Większość z nich wykonała po jednym polskim utworze. Polskę reprezentowali Tomasz Stańko, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Myslovitz i Edyta Górniak.

7 czerwca 2011 Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym uznała, że we współprowadzonej przez niego audycji Poranny WF doszło do „drastycznej demonstracji ksenofobii” wobec ciemnoskórego obywatela. W opinii Rady, Wojewódzki wraz z Michałem Figurskim znieważyli mężczyznę „obraźliwymi, rasistowskimi sformułowaniami”. Ich zachowanie zostało uznane za „pogwałcenie zasady szacunku i tolerancji”[7]. W związku z tą audycją, działacze Komitetu na rzecz Praw Afrykańskiej Społeczności w Polsce przy fundacji Afryka Inaczej zaapelowali o niepowierzanie Wojewódzkiemu organizacji koncertu na start polskiej prezydencji w UE, protestując przeciw promocji przez władze kraju „prostactwa i chamstwa”[8].

W lipcu 2011 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia mężczyzny przez dziennikarzy[9]. W związku z tą samą sprawą, 13 października 2011 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Eska Rock SA (pracodawcę Figurskiego) karę finansową w wysokości 50 tys. złotych. W decyzji stwierdzono, że

„wskazując konkretną osobę o ciemnym kolorze skóry, która dodatkowo pełni funkcję publiczną i opowiadając o niej żarty związane z kolorem skóry i pochodzeniem, które stawiają ją w złym świetle, prowadzący dopuścili się dyskryminacji ze względu na rasę. (…) Oceniając całość audycji prowadzonej przez J. Wojewódzkiego i M. Figurskiego, należy stwierdzić, że „żarty” miały charakter jednoznacznie rasistowski i sprowadzały się do utrwalania wśród odbiorców stereotypu Afrykanów[10].”

W jednej z kolejnych audycji, wyemitowanej 6 października 2011 roku, prowadzący m.in. zarzucili temu samemu mężczyźnie rasizm i oskarżyli o szerzenie nienawiści. W związku z powyższym, decyzją z dnia 30 marca 2012 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że treść audycji narusza postanowienia ustawy i nałożyła na ESKA Rock SA kolejną karę w wysokości 50 tys. zł[11]. Niezależnie od powyższego, w kwietniu 2012 roku Wojewódzkiemu został przedstawiony przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga zarzut znieważenia, zagrożony karą trzech lat pozbawienia wolności[12].

W sierpniu 2011 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie kary 471 tys. zł, nałożonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na telewizję TVN w związku z przebiegiem prowadzonego przez Wojewódzkiego programu, nakazując stacji zapłatę tej kary i zwrot kosztów procesu. W programie tym goście prowadzącego wkładali miniaturki polskich flag w atrapy psich odchodów. Zdaniem sądu, program propagował zachowania „sprzeczne z prawem i moralnością” i pokazał „totalny brak szacunku dla polskiej flagi, co obraża wartości respektowane przez społeczeństwo”[13].

W czerwcu 2012 roku ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat, w którym odniosło się do sformułowań użytych przez Wojewódzkiego i Figurskiego 12 czerwca 2012 roku w programie „Poranny WF” na antenie Eska Rock. MSZ zaprotestowało przeciw „niedopuszczalnym wypowiedziom, które obrażają cześć i godność Ukraińców”, zdaniem MSZ Wojewódzki wraz z Figurskim „pozwolili sobie na skrajnie poniżające wypowiedzi pod adresem Ukraińców, co jest nie do przyjęcia przez jakiegokolwiek cywilizowanego człowieka oraz demokratyczne społeczeństwo, w którym nie powinno być miejsca dla publicznych obraz bądź dyskryminacji na tle narodowościowym” oraz zażądało przeprosin[14][15]. Rada Etyki Mediów uznała, że dziennikarze prowokowali słuchaczy drastyczną demonstracją ksenofobii, co oceniła jako „nie tylko rażące chamstwo, ale i typową mowę nienawiści”[16]. Śledztwo w sprawie znieważenia Ukrainek wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe[17]. 30 lipca 2012 roku Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył na Eskę Rock karę finansową w wysokości 75 tysięcy złotych[18]. W uzasadnieniu zwrócono uwagę, że tego radia w dużej częsci słuchają osoby młode, znajdujące się na początku drogi życiowej, ponad połowę słuchaczy stanowią osoby niesamodzielne i mieszkające z rodzicami; wśród takich osób szczególnie niebezpieczne jest propagowanie postaw i zachowań dyskryminacyjnych, a także lekceważących ciężką pracę jako źródło sukcesu życiowego. Wymierzając karę organ zwrócił uwagę m.in. na uprzednio prowadzone postępowania oraz fakt ponownego naruszenia ustawy[18].

25 czerwca 2012 roku władze Radia Eska Rock zwolniły Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego za nieprzyzwoite wypowiedzi pod adresem Ukrainek. Decyzją zarządu radia program zniknął z ramówki[a]. W związku z tą sprawą 19 grudnia 2012 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało Wojewódzkiemu i Figurskiemu tytuł Hieny Roku[19].

Od 3 września 2012 współprowadzi audycję Zwolnienie z WF-u w Esce Rock z Agnieszką Szulim, Maciejem Stuhrem i Czesławem Mozilem od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00[20].

Działalność polityczna
W 2010 roku udzielił poparcia Ruchowi Poparcia Palikota[21]. 30 maja 2011 roku w programie Tomasza Lisa Kuba Wojewódzki zdementował plotki, jakoby doradzał sztabowi Platformy Obywatelskiej w kampanii wyborczej w 2009 roku[22]. Z kolei w 2007 r., w szóstym odcinku szóstego sezonu swojego talk-show z udziałem Piotra Gąsowskiego i Tomasza Lipińskiego, potwierdził swoją obecność w sztabie wyborczym Donalda Tuska zapowiadając drugiego gościa, tu cytat (fragment wypowiedzi):

„To jest niesamowita biografia. Kiedyś był moim idolem – chodziłem na jego koncerty, słuchałem jego piosenek. Potem był moim kolegą z pracy, bo robiłem z nim wywiady. Potem zostaliśmy kumplami i w ogóle, w ogóle nie zdziwiłem się jak go spotkałem w sztabie wyborczym niedoszłego prezydenta Donalda Tuska, bo razem z Pawłem Kukizem i właśnie z Tomkiem staraliśmy się pomóc, żeby było lepiej niż jest.”

Po wygranych wyborach w 2011 roku Adam Michnik napisał w Gazecie Wyborczej:

„Na koniec: te wybory to zwycięstwo Polski Marka Kondrata i Kuby Wojewódzkiego, Polski ludzi bystrych i uśmiechniętych. Zapamiętam frazę Wojewódzkiego: „Młody czytelniku, jeśli nadal chcesz głosować na PiS – wcześniej skontaktuj się z lekarzem i farmaceutą”. Jakby Duch Święty przemówił ustami Kuby Wojewódzkiego[23].”

Filmografia
„Dzieci Jarocina” (jako on sam, 2000)
„Miodowe lata” (jako on sam, 2002)
„Samo życie” (jako on sam, 2002-2006)
„7 krasnoludków – historia prawdziwa” (jako Błazen Królewski – polski dubbing, 2004)
„Chasing the Acids” (jako on sam, 2006)
„Testosteron” (jako on sam, 2007)
„Idealny facet dla mojej dziewczyny” (jako kandydat na aktora w filmie porno, 2009)
„Drogi” (jako on sam, 2012)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Biografia Renaty

Renata Kaczoruk studiowała psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Aktualnie Renata Kaczoruk uczy się na jednym z najlepszych kierunków na Uniwersytecie Warszawskim – w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych.

Renata jest również modelką w agencji MODEL PLUS i IMG Paris. Renata pochodzi z Wrocławia, gdzie uczęszczała do liceum. Doświadczenie jako modelka zdobywała m.in na wybiegach w Tokio. Renata ma siostrę bliźniaczkę – Agatę, która również jest modelką.

Wymiary Kaczoruk to 82 – 58 – 88. Modelka pojawiła się na okładkach francuskiego „Elle” i polskiego „Avanti”. Renata była również twarzą kampanii „Simple”. Początkująca aktorka grała w filmie „Miłość na wybiegu” oraz w latach 2008-2009 w serialu „Pierwsza miłość”.
źródło: mowimyjak.pl

(Odwiedzono: 41 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *