Krzysztof Piątek i Paulina Procyk wzięli ślub


Reprezentant Polski i zawodnik AC Milan jest już po ślubie. Krzysztof Piątek i jego o cztery lata starsza wybranka Paulina Procyk, w ubiegłą sobotę powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Sprawdź, co wiemy o ślubie piłkarza.

Wreszcie wyszła na jaw przyczyna nieobecności piłkarza na sobotnim treningu kadry – sportowiec i jego narzeczona powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Żoną Krzysztofa została jego wieloletnia partnerka, Paulina Procyk. Ślub pary odbył się na średniowiecznym zamku Joannitów w Łagowie, niedaleko Świebodzina. Wybór miejsca nie był przypadkowy – piłkarz i jego partnerka specjalnie wybrali miejsce znajdujące się na uboczu, wybudowane na przesmyku między jeziorami i otoczone drzewami, aby utrzymać ceremonię w ścisłej tajemnicy.

Na wesele zaproszono tylko najbliższe osoby których, jak donosi Fakt, było około 70. Wnętrze zabytkowego kościoła zostało udekorowane białymi kwiatami, a ochroniarze pilnowali gości, aby nie robili żadnych zdjęć. Dodatkowo, obsługa zamku, w którym odbyło się wesele, została zobowiązania do oddania telefonów komórkowych w depozyt.

” – Ślub był skromny. Nie było łez wzruszenia, pan młody wydawał się być lekko zawstydzony. Krzysztof Piątek miał na sobie granatowy garnitur, a panna młoda skromną zwiewną białą suknię odcinaną pod biustem i luźno puszczoną z rozporkiem na nodze. Orszak przechodził z zamku do kościoła tak, by nikt niczego nie widział. Pan młody nawet obiegł kościół, żeby pozostać niezauważonym” – mówi informator tabloidu.

Krzysztof Piątek o ślubie poinformował fanów dopiero w niedzielę, zamieszczając na Instagramie zdjęcie ślubnych obrączek z podpisem „Mr. & Mrs. Piątek”.

Żoną Krzysztofa została o cztery lata starsza od niego prawniczka, Paulina Procyk. 27-latka interesuje się modą, a zdjęcia swoich drogich, luksusowych stylizacji pokazuje na Instagramie, gdzie śledzi ją 78 tysięcy osób. Procyk związała się z piłkarzem sześć lat temu, kiedy ten grał jeszcze w Zagłębiu Lubin. To ona miała namówić sportowca do zrobienia prawa jazdy i nauki angielskiego wierząc, że kiedyś trafi do zagranicznego klubu. Para zaręczyła się w maju 2018 roku.


źródło: gala.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Krzysztofie

Krzysztof Piątek (ur. 1 lipca 1995 w Dzierżoniowie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie A.C. Milan oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy U-21 2017.

Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Niemczance w Niemczy, następnie był członkiem Dziewiątki Dzierżoniów (2006[1]–2011) i Lechii Dzierżoniów, w której barwach w wieku 17 lat zadebiutował w III lidze[2]. W 2012 przeszedł do Zagłębia Lubin, gdzie rok później zaliczył debiut w Ekstraklasie[3].

W sierpniu 2016 został sprzedany za kwotę 500 tys. euro do Cracovii, z którą podpisał czteroletni kontrakt[4]. W drużynie Pasów pierwszy mecz rozegrał 8 września 2016 przeciwko Lechii Gdańsk, wchodząc na boisko w 71. minucie. Łącznie dla krakowskiego zespołu rozegrał 65 spotkań.

Na początku czerwca 2018 przeszedł za kwotę 4 mln euro do Genoi, występującej we włoskiej Serie A[5]. W debiutanckim sparingu przeciwko Val Stubai zdobył pięć bramek i zaliczył asystę, natomiast w pierwszym meczu Pucharu Włoch trafił do bramki czterokrotnie, wygrywając tym samym spotkanie 1/32 finału z Lecce[6][7]. 23 września 2018 stał się pierwszym po Szewczence piłkarzem, który strzelił pięć bramek w pierwszych czterech meczach Serie A. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o ślubach

Ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską przed urzędnikiem stanu cywilnego lub duchownym[1], w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia.

W niemal wszystkich społecznościach ślub jest pewnego rodzaju procedurą symboliczną, której celem jest złączenie pary młodej i nadanie jej oficjalnego statusu rodziny. Od wieków zawarcie związku małżeńskiego, uczczone ślubem i weselem było traktowane, obok narodzin dziecka i śmierci, nie tylko jako najważniejszy moment w życiu człowieka, ale również akt przyczyniający się do okazywania i utrzymywania więzi rodzinnych i społecznych. Do dnia dzisiejszego ślub jest traktowany jako szczególna ceremonia rytualna, skorelowana z systemem norm prawnych danego kraju oraz zwyczajami religijnymi. Obrzędy ślubne często mają charakter religijny, ale w większości kultur łączą się także z lokalnymi i kulturowymi tradycjami świeckimi. Akt zawarcia małżeństwa najczęściej jest podyktowany zwyczajami danej religii, ale już wesele na ogół ma charakter typowo świecki. Rytualny i symboliczny charakter ślubu podkreślają określone czynności (tzw. obrzędy), gesty, słowa, rekwizyty, których celem jest społeczne usankcjonowanie i zatwierdzenie ceremonii[5]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono 278 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *