Kinga Preis i jej partner: Nie potrzeba im papierka?


Ta miłość wybuchła w atmosferze skandalu. Aktorka zakochała się bowiem w żonatym operatorze. Ich związek trwa już 20 lat i łamie wiele konwenansów.
Obcy jest im tradycyjny model rodziny. Żyją bez ślubu, w dodatku to ona gra pierwsze skrzypce w tym związku.
– W naszej rodzinie, niestety, więcej zarabiam ja – wyznała niedawno Kinga Preis (45 l.) na łamach „Twojego Stylu”. To aktorka płaci za podróże w egzotyczne zakątki świata, które są pasją jej i jej partnera – operatora filmowego Piotra Borowca (55 l.). – Dla mojego męża to jest trudne. Mówi: „Myślisz, że nie chciałbym ci sprawić jakiejś przyjemności, prezentu?” – opowiada o niełatwych dylematach swojego partnera.
Choć aktorka nazywa ukochanego” mężem”, w rzeczywistości tworzą nieoficjalną rodzinę. Przed 20 laty, gdy wybuchło ich uczucie, nie mogli się pobrać, bo on był mężem innej kobiety. Miał z nią syna. Spotkanie z Kingą na planie Teatru Telewizji sprawiło, że odszedł od rodziny. Zakochana aktorka nie zastanawiała się, czy powinna angażować się w ten związek. – Wtedy byłam skoncentrowana tylko na sobie. Nie umiałam wczuć się w rolę kobiety, od której on odchodzi – przyznała po latach.
Narodziny syna Antka w 1998 r. były poważnym sprawdzianem dla tego związku. Jak wyznała gwiazda, początkowo rola matki zdawała się ją przerastać. Na szczęście Piotr stanął na wysokości zadania i mocno ją wspierał. Mając troskliwego, wyrozumiałego partnera u boku, ona mogła rozwijać karierę. Dziś jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych aktorek w Polsce. Mimo to niezwykle rozsądnie gospodaruje pieniędzmi. Pamięta czasy, gdy żyła bardzo skromnie.
Oszczędności uczyła ją babcia. Na zachcianki Kinga zarabiała sama. – W liceum podczas wakacji pracowałam jako salowa w szpitalu – opowiedziała w jednym z wywiadów. Dziś aktorkę stać na kreacje od projektantów. Miała jednak wyrzuty sumienia, gdy wydała sporą sumę na płaszcz i sweterek, by pójść na jedną z ważnych gal. – Nie uważam, żeby to było warte takich pieniędzy – skwitowała swoje jednorazowe modowe szaleństwo.
Nie ukrywa, że z partnerem mają tylko jeden samochód. Uważają, że drugi byłby już zbytkiem. Ciągle nie zrealizowali też marzeń o domu z ogrodem. Niemałe pieniądze, które ona wnosi do domowego budżetu, także grając w reklamach, rozchodzą się na pomaganie innym. – Nie myślę: „Kupię sobie złoty kibel”, tylko obdzielam dziecko z pierwszego małżeństwa mojego Piotrusia, mojego syna, jego dziewczynę, nasze mamy, no i jest Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – zdradziła gwiazda.
Piotr jest niezmiernie dumny z sukcesów ukochanej i jej mało celebryckiego stosunku do pieniędzy. Gdy rozwiódł się z pierwszą żoną, namawiał Kingę, by zalegalizowali swój związek. Przed laty ona też wydawała się tego pragnąć. – To ważne dla naszego dziecka. Kiedy Antek poszedł do szkoły, zaczął mieć z tym problem. Jego rodzice się kochają, a nie są małżeństwem – opowiedziała aktorka w jednym z wywiadów. Zapowiadała, że szuka odpowiedniej sukni ślubnej, a miesiąc miodowy spędzi z mężem i synem na Galapagos. Matrymonialnych planów nie zrealizowała. Ale i bez obrączki na palcu jest z Piotrem szczęśliwa.
źródło: pomponik.pl
Biografia Kingi
Kinga Anna Preis (ur. 31 sierpnia 1971 we Wrocławiu) – polska aktorka.
W 1996 ukończyła wrocławską PWST. Jest aktorką Teatru Polskiego we Wrocławiu[1]. Za swe teatralne wystąpienia zyskała wiele nagród. W 2001 czytelnicy miesięcznika „Film” przyznali jej Złotą Kaczkę dla najlepszej aktorki roku[2]. Za role w Poniedziałku, Ciszy i Komorniku przyznano jej nagrody na festiwalu w Gdyni. W spektaklu Kombinat w ramach 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zaśpiewała utwór Psy Pawłowa[3].
W 2006 została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przeznaczonej dla „młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością”[4]. W 2008 została nagrodzona, za rolę Wandy Boniszewskiej w spektaklu Stygmatyczka Sceny Fakty Teatru Telewizji, podczas VIII Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Polskiego Radia „Dwa Teatry” w Sopocie[5]. W 2010 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi[6].
Ma dwóch synów, a jej partnerem jest Piotr Borowiec[7], operator filmowy[8].
Od 2010 roku jest ambasadorem Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” we Wrocławiu.
Teatr Telewizji
1995: Kasia z Heilbronnu, czyli próba ognia – jako Kasia, przeniesienie spektaklu z Teatru Polskiego we Wrocławiu (Scena na Świebodzkim)
2001: Przypadek Klary – jako Klara
2001: Pielgrzymi – jako Artystka
2007: Inka 1946 – jako Maria
2008: Stygmatyczka (Scena Faktu) – jako Wanda Boniszewska
2008: Golgota wrocławska – jako Róża Szwejcer
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz