Kendrick Lamar i Whitney Alford zaręczyli się


lamar alfordKendrick Lamar zaręczył się ze swą wieloletnią dziewczyną, Whitney Alford. Podczas wywiadu dla audycji „Breakfast Club” raper potwierdził krążące od pewnego czasu plotki, że oświadczył się ukochanej.
Tak, zdecydowanie – powiedział. Lamar i Alford są razem od liceum. Nie jest po prostu moją dziewczyna – mówił wcześniej. Jest moim najlepszym przyjacielem.
Amerykanin wystąpi na tegorocznym festiwalu Open’er, który odbędzie się w lipcu w Gdyni. Jego nowy album, „To Pimp a Butterfly”, miał premierę 16 marca.
źródło: nocoty.pl
Wideo – Kendrick Lamar i Whitney Alford

Biografia Kendricka
Kendrick Lamar, właściwie Kendrick Lamar Duckworth[1] (ur. 17 czerwca 1987 r. w Compton[1]) – amerykański raper. Został zauważony po wydaniu mixtape’u pt. Overly Dedicated. W 2011 roku wydał niezależny album zatytułowany Section.80, który był dostępny wyłącznie na iTunes. Płyta okazała się sukcesem, stając się jednym z najlepszych wydań cyfrowych w hip-hopie w tamtym czasie[2]. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Snoop Dogg, Dr. Dre, Wiz Khalifa, Game, Drake, A$AP Rocky, Busta Rhymes, Tech N9ne czy Eminem.
Lamar urodził się w 1987 roku w mieście Compton w stanie Kalifornia, w którym również był wychowywany[3]. W wieku 8 lat, wystąpił u boku Tupac’a Shakur’a i Dr. Dre w teledysku do utworu „California Love”. W 2003 roku, w wieku szesnastu lat wydał pod pseudonimem K. Dot, swój pierwszy mixtape pt. Youngest Head Nigga In Charg[4]. Dwa lata później raper wydał kolejny mixtape Training Day (z ang. Dzień próby), na którym znalazło się 26 utworów. Gościnnie wystąpił w teledysku powstałym do utworu „All My Life (In the Ghetto)”, rapera Jay Rock’a. Został zauważony przez Lil Wayne’a i w 2009 roku wydał trzeci mixtape C4, który był swego rodzaju promocją albumu Tha Carter III[5]. Wkrótce potem raper postanowił zmienić swój pseudonim z K. Dot na Kendrick Lamar, pod którym występuje do dzisiaj. Pod koniec 2009 r. pod nowym pseudonimem wydał minialbum Kendrick Lamar EP[6].
W 2010 wspólnie z Tech N9ne i Jay Rock’iem wystąpił na trasie koncertowej The Independent Grind[4]. 23 września tego samego roku wydał mixtape pt. O(verly) D(edicated), który był oceniany wysoko[7]. Jeszcze tego samego roku otrzymał propozycję kontraktu płytowego od Aftermath Entertainment[8], do której dołączył oficjalnie w 2012 r.
Na początku 2011 roku znalazł się na okładce magazynu XXL, wspólnie z CyHi the Prynce, Meek Mill, Mac Miller, Yelawolf, Lil B, Big K.R.I.T. i Diggy Simmons[9]. 2 lipca 2011 roku ukazał się jego pierwszy solowy album rapera pt. Section.80, którego krytycy oceniali w większości pozytywnie. Zadebiutował na 114. miejscu notowania Billboard 200[10]. Pierwszym promocyjnym singlem został utwór „HiiiPower”, którego producentem był J. Cole[11]. Natomiast drugim był „Ronald Reagan Era”[12]. Album sprzedał się słabo, bo tylko w 10.000 egzemplarzach, jednak bez wsparcia mediów[13].
Na początku 2012 roku Lamar ogłosił, że pracuje na kolejnym solowym albumem pt. Good Kid, M.A.A.D City, który ma się ukazać jesienią tego roku nakładem Top Dawg oraz Interscope. 3 kwietnia 2012 opublikowano pierwszy singel „The Recipe”. Gościnnie wystąpił w nim Dr. Dre, który okazał się jednocześnie współproducentem utworu oraz – wraz z takimi muzykami jak Just Blaze, Pharrell Williams, Hit-Boy, Scoop DeVille, Jack Splash czy T-Minus – również producentem całego albumu[14].
Album Good Kid, M.A.A.D City ukazał się 22 października 2012 i został entuzjastycznie przyjęty przez prasę muzyczną, osiągając w serwisie Metacritic sumaryczną notę 91/100[15]. Krytycy, podobnie jak fani, szczególnie docenili fabularny charakter płyty, której przebieg przypomina realizację scenariusza pełnometrażowej produkcji kinowej[16]. Sam artysta zwrócił uwagę na ten aspekt albumu jego podtytułem: A short film by Kendrick Lamar.
Płyta zadebiutowała na drugim miejscu listy Billboardu, rozchodząc się w pierwszym tygodniu sprzedaży w nakładzie 242 tysięcy egzemplarzy. W tym samym czasie tylko w serwisie Spotify odsłuchono ją 2,8 mln razy, co było drugim najlepszym wynikiem 2012 roku. Lamar zadebiutował również na 16. miejscu brytyjskiej listy UK Albums Chart[17]. Według agencji Nielsen SoundScan, do listopada 2013 album tylko w Stanach Zjednoczonych rozszedł się w ponad milionie kopii, osiągając status platynowej płyty.
Na 23 marca 2015 zaplanowano premierę jego nowej płyty To Pimp a Butterfly, do której wyszły dwa single: „i” oraz „The Blacker The Berry”.
Dyskografia
Section.80 (2011)
Good Kid, m.A.A.d City (2012)
To Pimp a Butterfly (2015)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz