Kelly Rowland i Tim Weatherspoon zaręczyli się


rowland-weatherspoonKelly Rowland była jedną z trzech członkiń grupy Destiny’s Child. Gdy zespół się rozpadł, Kelly poszła śladem Beyonce, prywatnie swojej kuzynki i przyjaciółki, i zaczęła karierę solową. Przez ostatnie lata Kelly Rowland skupiała się głównie na muzyce, podczas gdy Beyonce zdążyła założyć rodzinę.
Teraz przyszła kolej również na Kelly! Wokalistka właśnie zaręczyła się ze swoim menadżerem, Timem Weatherspoonem. Informacje o zaręczynach pojawiły się już w minionym tygodniu, ale dopiero teraz potwierdził je magazyn „US Weekly”.
– Kelly pokazała pierścionek swoim przyjaciołom i rodzinie. Jest bardzo szczęśliwa – powiedział informator magazynu. – Teraz chce się cieszyć tą chwilą jak najdłużej – dodał.
Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się ślub Kelly Rowland i jej narzeczonego.
źródło: gala.pl
Tagi: Witherspoon, zaręczyny, zaręczeni
Biografia Kelly
Kelly Rowland, właśc. Kelendria Trene Rowland[1] (ur. 11 lutego 1981 w Atlancie[1]) – zdobywczyni nagrody Grammy, amerykańska wokalistka R&B, autorka tekstów, tancerka i okazjonalnie aktorka, która zaistniała dzięki współzałożeniu i członkostwie w girlsbandzie Destiny’s Child, który sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie[2][3][4].
Po seriach komercyjnych sukcesów w grupie Destiny’s Child i światowym sukcesie singla „Dilemma”, nagranego w duecie z raperem Nelly, utworu który zdobył statuetkę Grammy, Rowland wydała swój debiutancki, solowy album, Simply Deep (2002). Krążek zyskał przychylność krytyków i publiczności sprzedając się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy na całym świecie[5]. Kolejny longplay Kelly ukazał się pięć lat po swoim poprzedniku. Ms. Kelly (2007) ujrzał światło dzienne 25 czerwca 2007 w Stanach Zjednoczonych i 3 lipca w Europie. Singlem promującym album okazał się utwór „Like This” wykonany w duecie z Eve. Kolejnymi kompozycjami wydanymi jako single były piosenki „Ghetto” z gościnnym udziałem Snoop Dogga oraz międzynarodowy „Work”. Ponadto, w roku 2008 artystka wydała reedycję krążka Ms. Kelly wraz z promującym go singlem „Daylight” nagranym z Gym Class Heroes.
W międzyczasie kariery muzycznej, Rowland wzięła udział w kilku przedsięwzięciach aktorskich w filmach i serialach telewizyjnych.
Dzieciństwo
Rowland urodziła się w Atlancie, w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Jej rodzicami są Doris Rowland Garrison oraz Christopher Lovett, którzy pobrali się po narodzinach wokalistki[6]. W wieku siedmiu lat razem z matką wyprowadziły się z rodzinnej miejscowości pozostawiając ojca Kelly samego z powodu jego alkoholizmu[7][8]. Po przeprowadzeniu się do Houston w Teksasie poznała Beyonce Knowles. Po kilku latach stały się najlepszymi przyjaciółkami i postanowiły założyć zespół Destiny’s Child. Razem z LaTavia Roberson oraz LeToya Luckett po sześciu latach wydały debiutancką płytę, która okazała się sukcesem w USA. Zaraz po wydaniu drugiego albumu dwie z początkowego składu girlsbandu opuściły zespół pozostawiając Knowles i Rowland same. W ciągu kilku miesięcy Farrah Franklin oraz Michelle Williams dołączyły do Destiny’s Child. Pomimo zmian, nastąpiły kolejne – po nagraniu teledysku do nagrania „Say My Name” girlsband pozostawiła Franklin.
Trio złożone z Beyonce, Kelly oraz Michelle wydały razem swój pierwszy album numer #1 oraz dwa single, które zdobyły szczyt notowania Billboard Hot 100. Zespół w ciągu całego swego istnienia sprzedał ilość ponad 100 milionów egzemplarzy płyt oraz stał się girlsbandem, który sprzedał najwięcej płyt w całej historii przemysłu fonograficznego.
Kariera muzyczna
Simply Deep (2002-2003)
Pierwszy solowy album Kelly Rowland wydany został w październiku 2002 w USA i w lutym 2003 w Europie. Krążek nagrany został w brzmieniach „alternatywnego R&B” z domieszką rocka oraz popu. Na longplayu znalazła się piosenka „Dilemma”, która nagrana wspólnie z Nelly’m zdobyła Nagrodę Grammy w roku 2003 oraz okupowała notowanie Billboard Hot 100 w sumie przez dziesięć tygodni. Nad pracami Rowland czuwali tacy producenci jak Brandy, Mark J. Feist, Robert „Big Bert” Smith, Rich Harrison, Solange Knowles, Alonzo Jackson, Damon Elliot Leli oraz Sean Okundaye. Podczas, gdy album zajmował pozycje w Top 10 większości notowań najlepiej sprzedających się albumów na świecie, w Ameryce pozostał na pozycji #12 nie zajmując wyższego miejsca na Billboard 200. W rodzimym kraju artystki krążek sprzedał się w postaci 590.000 egzemplarzy oraz został odznaczony złotą płytą; Simply Deep zajął natomiast miejsce #1 w brytyjskim notowaniu najlepiej sprzedających się albumów oraz odznaczony został platynową płytą. Oprócz tego longplay uzyskał status złotej płyty w takich krajach jak: Irlandia, Hongkong, Singapur, Australia, Nowa Zelandia, czy Kanada.
Drugim singlem promującym album stała się kompozycja „Stole”, która znalazła się w Top 10 w kilku krajach oraz Top 5 w Australii, Nowej Zelandii oraz Wielkiej Brytanii. Piosenka nigdy nie znalazła się w Top 20 notowania Billboard Hot 100. Kolejnym singlem okazał się utwór „Can’t Nobody”, który znalazł się w Top 10 notowań w kilku krajach. „Train on a Track”, finalny singel z krążka stał się czwartym solowym utworem Rowland znajdującym się w Top 20 brytyjskiego notowania.
W roku 2005, Kelly pojawiła się w utworze „Here We Go” raperki Triny, który pojawił się w stacjach radiowych we wrześniu 2005 oraz zyskał sukces dla obydwu artystek znajdując się w Top 20 w Nowej Zelandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.
Ms. Kelly (2007-2008)
Nad swoim drugim solowym albumem Kelly pracowała trzy lata[9]. Oryginalnie tytuł miał brzmieć My Story, a pierwsza wersja albumu, która była produkowana przez: Big Tank, Soulshock & Karlin, Patrick „J. Que” Smith, Rich Harrison, Rodney Jerkins; napisana przez Robin Thicke i Solange Knowles[9] oraz wydana z udziałem raperek Remy Ma i Shawnna, światło dzienne miał ujrzeć dnia 13 czerwca 2006[9]. Chociaż już dnia 6 maja 2006 odbyła się światowa premiera głównego singla z krążka „Gotsta Go” wyprodukowanego przez CKB, to na uroczystości 2006 MTV Asia Awards w Bangkoku, Kelly razem z menadżerami i wytwórnią Columbia Records zdecydowali się przełożyć datę wydania albumu, wycofać singla „Gotsta Go” i całkowicie zmienić listę utworów płyty[10].
Ms. Kelly zadebiutował na pozycji #2 Billboard Top R&B/Hip-Hop Albums oraz pozycji #6 notowania Billboard 200. W pierwszym tygodniu od daty premiery krążek nabył 83.800 nabywców w samych Stanach Zjednoczonych co sprawiło, iż krążek ten stał się pierwszym w solowej karierze Rowland, który zajął pozycję Top 10 najlepiej sprzedających się albumów[11]. Ekskluzywnie specjalnie dla sieci supermarketów Wal-Mart, album wydany został dodatkowo ze specjalnym DVD zatytułowanym BET Presents Kelly Rowland, które zawiera występy Rowland w studiu BET, występy na czerwonych dywanach oraz wszystkie dotychczasowe teledyski wydane przez wokalistkę[12]. Poza Stanami Zjednoczonymi album nie zyskał sukcesu. Najwyższą pozycją jaką zdobył w Wielkiej Brytanii to miejsce #37[13]. W wywiadzie, Rowland wyznała, iż planuje wydać reedycję krążka z dodatkowymi utworami oraz dwoma promującymi go singlami[14].
Głównym singlem promującym Ms. Kelly stała się kompozycja „Like This” nagrana wspólnie z Eve. Utwór odniósł sukces w krajach europejskich, zajmując w większości tamtejszych notowań, pozycje w Top 10. Drugim singlem z krążka okazała się piosenka „Ghetto” wydana jedynie na amerykański rynek muzyczny. Kompozycja nie uzyskała sukcesu, nie debiutując na notowaniu Billboard Hot 100. Trzecim singlem promującym album stał się utwór „Work”, który znalazł się w Top 5 notowania UK Singles Chart.
Dnia 12 maja 2008 na europejskich rynkach muzycznych ukazało się wydawnictwo Ms. Kelly Deluxe, wzbogacona o nowe utwory wersja albumu wokalistki z roku 2007. Krążek, jako najwyższe, zajął miejsce #23 na oficjalnej liście najchętniej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii[15]. Głównym singlem promującym dzieło stał się utwór „Daylight” nagrany wspólnie z Gym Class Heroes, który znalazł się w Top 20 brytyjskiej oraz francuskiej oficjalnej listy przebojów. Ponadto „Daylight” znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Asterix na olimpiadzie, którego premiera miała miejsce 25 stycznia 2008.
Nagrody
Rok Kategoria Nagroda Rezultat
Grammy Awards
2003 Grammy Award for Best Rap/Sung Collaboration „Dilemma” Wygrana
Capital FM Awards
2003 Ulubiona gwiazda międzynarodowa Londynu „Dilemma” Wygrana
TMF Awards (Holandia)
2003 Najlepsza gwiazda R&B (Kelly) Wygrana
2003 Najlepszy międzynarodowy teledysk „Dilemma” Wygrana
Billboard Awards
2003 Hot Rap Track of The Year „Dilemma” Wygrana
Filmografia
Rok Tytuł Rola Adnotacje
1999 Beverly Hood Dziewczyna #2
2002 The Hughleys Carly 3 odcinki
Saturday Night Live Gość muzyczny 1 odcinek
2003 Freddy kontra Jason Kia Waterson Główna rola
American Dreams Martha Reeves 2 odcinki
Eve Cleo 1 odcinek
2004 The Seat Filler Jhnelle Główna rola
2006 Girlfriends Tammy Hamilton 3 odcinki
2007 Jimmy Kimmel Live! 1 odcinek
Dyskografia
Artykuł przedstawia całkowitą dyskografię amerykańskiej wokalistki R&B Kelly Rowland. Artystka w sumie wydała trzy albumy studyjne, dziesięć solowych singli oraz jedenaście solowych teledysków dzięki wytwórniom Universal Music oraz Sony Music.
Piosenkarka karierę muzyczną rozpoczęła w roku 1997, kiedy to stała się członkinią jednego z najpopularniejszych amerykańskich zespołów Destiny’s Child. Rowland zaczęła działać solowo w roku 2000, gościnnie użyczając wokalu w remiksie utworu „Separated” Avanta. Dwa lata później na światowych rynkach muzycznych ukazał się debiutancki solowy album wokalistki Simply Deep. Płyta zyskała przychylność krytyków i publiczności sprzedając się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy na całym świecie. Kolejne wydawnictwo wokalistki, Ms. Kelly wydane zostało w roku 2007 i nie powtórzyło komercyjnego sukcesu poprzednika.
Najnowszym albumem wokalistki jest Here I Am wydany w lipcu 2011 roku. Album wydany został w dwóch wersjach, różniących się listą utworów – amerykańską oraz międzynarodową. Singlem promującym pierwszą z edycji została kompozycja „Motivation” wydana w roku 2011, drugą zaś promował utwór „Commander” z roku 2010.
Albumy studyjne

Tytuł Informacje Najwyższe pozycje na listach Statusy Sprzedaż
US
[1]
US R&B
[2]
AUS
[3]
FRA
[4]
GER
[5]
IRL
[6]
NLD
[7]
NZL
[8]
SWI
[9]
UK
[10]
Simply Deep
 • Wydany: 22 października 2002
 • Wytwórnia: Columbia Records
 • Format: CD, digital download
12 3 5 47 14 2 16 7 17 1
 • AUS: Platyna[11]
 • CAN: Złoto[12]
 • UK: Platyna[13]
 • US: Złoto[14]
Światowa: 2.500.000[15]
Ms. Kelly
 • Wydany: 22 czerwca 2007
 • Wytwórnia: Columbia Records
 • Format: CD, digital download
6 2 44 88 80 46 61 38 23 Światowa: 1.200.000[16]
Here I Am
 • Wydany: 26 lipca 2011
 • Wytwórnia: Universal Motown
 • Format: CD, digital download
3 1 61[17] 87 69 43
„—” album nie był notowany, bądź nie został wydany.

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach Statusy Album
US
[21]
US R&B
[22]
AUS
[3]
FRA
[4]
GER
[5]
IRL
[6]
NLD
[7]
NZL
[8]
SWI
[9]
UK
[10]
„Dilemma”
(featuring Nelly)
2002 1 1 1 6 1 1 1 2 1 1
 • AUS: 3× platyna[23]
 • FRA: Złoto[24]
 • GER: Złoto[25]
 • NLD: Złoto[26]
 • NZL: Platyna[27]
 • SWI: Platyna[28]
 • UK: Platyna[13]
Simply Deep
„Stole” 27 54 2 53 15 3 10 3 9 2
 • AUS: Platyna[23]
 • NZL: Złoto
„Can’t Nobody” 2003 97 72 13 66 15 24 38 37 5
 • AUS: Złoto[23]
„Train on a Track” 61 93 44 83 67 20
„Like This”
(featuring Eve)
2007 30 7 13 5 85 11 77 4 Ms. Kelly
„Ghetto”
(featuring Snoop Dogg)
„Work” 2008 6 4 25 12 14 10 8 4
 • AUS: Platyna[29]
„Daylight”
(featuring Travis McCoy)
2009 43 43 14
„Commander”
(featuring David Guetta)
2010 61 16 13 66 16 46 9
 • NZL: Złoto[30]
Here I Am
„Forever and a Day” 49
„Motivation”
(featuring Lil Wayne)
2011 17 1
 • US: Platyna[14]
„Lay It on Me”
(featuring Big Sean)
43 69
„Down for Whatever”
(featuring The WAV.s)
31 16 62 6
„Ice”
(featuring Lil Wayne)
2012 58
„—” singel nie był notowany, bądź nie został wydany.

Z gościnnym udziałem

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach Album
US
[21]
US R&B
[22]
AUS
[3]
FRA
[4]
GER
[5]
IRL
[6]
NLD
[7]
NZL
[8]
SWI
[9]
UK
[10]
„Separated”
(Avant featuring Kelly Rowland)
2002 12 1 My Thoughts
„Une femme en prison”
(Stomy Bugsy featuring Kelly Rowland)
2003 62 4ème Round
„Here We Go”
(Trina featuring Kelly Rowland)
2005 17 8 17 15 Glamorest Life
„No Future in the Past”
(Nâdiya featuring Kelly Rowland)
2008 Electron Libre
„Breathe Gentle”
(Tiziano Ferro featuring Kelly Rowland)
2009 7 Alla mia età
„When Love Takes Over”
(David Guetta featuring Kelly Rowland)
76 6 2 2 1 5 7 1 1 One Love
„Invincible”
(Tinie Tempah featuring Kelly Rowland)
2010 38 39 13 5 33 11 Disc-Overy
„Gone”
(Nelly featuring Kelly Rowland)
2011 59 55 58 5.0
„What a Feeling”
(Alex Gaudino featuring Kelly Rowland)
38 66 6 Magnificent
„Favor”
(Lonny Bereal featuring Kelly Rowland)
83 The Love Train
„Boo Thang”
(Verse Simmonds featuring Kelly Rowland)
44 Kee Fionna
„Summer Dreaming 2012″
(Project B featuring Kelly Rowland)
2012 62
„How Deep Is Your Love”
(Sean Paul featuring Kelly Rowland)
72 Tomahawk Technique
„—” singel nie był notowany, bądź nie został wydany.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz