Kayah i jej chłopak: miłość kwitnie


Kayah (50 l.) i jej nowy chłopak są ze sobą już od pewnego czasu i para zapragnęła podgrzać atmosferę w swoim związku podczas wypadu w góry. Czwartek, 25 stycznia. Około południa Kayah rusza z Warszawy do zimowej stolicy Polski, do Zakopanego.

„Jakieś wieści z ‘Zakopianki’? Przejedziemy bez problemu?” – pyta na Facebooku swoich fanów.

Artystka jedzie w góry, by wziąć udział w koncercie razem z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem (36 l.), ale, przy okazji, postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i zrobić sobie krótkie, zimowe ferie ze swoim nowym ukochanym! Po przyjeździe w Tatry para zaszyła się w Kościelisku, w urządzonej w góralskim stylu chacie piosenkarki.

Następnego dnia przed południem wybrali się do centrum Zakopanego, na Krupówki, gdzie w jednym ze sklepów gwiazda kupiła sobie nowe buty. Bardzo jej się przydały, gdyż po opuszczeniu miasta zakochani, trzymając się za ręce, poszli w góry na szlak Doliny Chochołowskiej. Widać było, że są bardzo blisko siebie, że łączy ich wiele wspólnych tematów.

Cały czas dyskutowali, wymieniali też czułe spojrzenia. Nie widzieli świata poza sobą. Z obojętnością mijali kolejnych turystów, którzy byli tego dnia razem z nimi na szlaku. Widzieli tylko siebie…

A jeszcze niedawno powtarzała w wielu wywiadach, że umie być singielką, że fantastycznie czuje się ze sobą.

„Cudownie jest iść przez to życie z kimś, dzieląc radości. Najbardziej kocham smakować życie we dwójkę. Podziwiać widoki i móc je multiplikować dzięki czyjemuś zachwytowi. Czuć mocniej każdą chwilę dzięki czyjejś obecności” – mówiła w jednym z czasopism Kayah.

Wkrótce okazało się, że te wywiady nie były przypadkowe. Kayah właśnie w owym czasie była na etapie budowy zupełnie nowych relacji damsko-męskich. Właśnie zbliżały się jej pięćdziesiąte urodziny. Na kilka dni przed okrągłym jubileuszem widziano ją na warszawskim lotnisku Okęcie, jak wracała z krótkiego urlopu. Nie była jednak sama. Towarzyszył jej chłopak.

Ten sam, z którym ostatnio wyjechała do Zakopanego. Jak udało się nam ustalić, od pewnego czasu pomieszkują razem w warszawskim domu artystki, co bardzo cieszy mamę piosenkarki, która mieszka razem z córką. Najbliżsi gwiazdy bardzo chcieliby, żeby Kayah w końcu z kimś była.

Dlatego tak mocno wspiera ją dorosły już syn Roch (19 l.), zdając sobie sprawę, że małżeństwo jego mamy z jego ojcem Rinke Rooyensem (48 l.) nie do końca się udało. To jednakowoż już odległa przeszłość. Z drugiej strony Kayah sama mówiła niedawno, że tak naprawdę kochała jeden raz!

O Kayah mówi się, że jest „specjalistką od trudnych związków”. Po rozpadzie małżeństwa próbowała ułożyć sobie życie z młodszym liderem zespołu Zakopower, Sebastianem Karpielem-Bułecką (41 l.). Potem z pochodzącym z Senegalu muzykiem Pako Sarrem (46 l.), który dla niej rozstał się z matką swojego dziecka. W ubiegłym roku widywano ją z Kaiem Schoenhalsem, wciąż jeszcze mężem Katarzyny Figury (55 l.).

Dzisiaj na jej drodze stanął inny mężczyzna. Znajomi artystki twierdzą, że dla Kayah jest to osoba wyjątkowa. A właśnie takiego mężczyzny szukała i w końcu go znalazła. Czy tym razem na całe życie? Zapewne czas pokaże…


źródło: pomponik.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Kayah

Kayah, właśc. Katarzyna Magda Szczot[1] (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie[2][3]) – polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, osobowość telewizyjna, członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej[4], założycielka własnej wytwórni płytowej Kayax w 2001 roku.

Swój debiutancki utwór, „Córeczko”, wydała w 1988 roku, a przełomowym momentem w jej karierze było wydanie pierwszego autorskiego albumu zatytułowanego Kamień z 1995 roku. Największą popularność przyniosły wokalistce utwory „Testosteron”, „Fleciki”, „Supermenka”, „Na językach” oraz „Śpij kochanie, śpij” i „Prawy do lewego”, promujące album studyjny Kayah i Bregović, nagrany z Goranem Bregoviciem w 1999 roku. Jej ostatni solowy album studyjny, Transoriental Orchestra, został wydany w listopadzie 2013 roku.

W 1988 roku Kayah zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu propozycją „Córeczko”, która przyniosła jej rozgłos w kraju. Ten sam utwór otrzymał nagrodę specjalną podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn[6]. W tym samym roku wystąpiła w Zielonej Górze na Festiwalu Piosenki Radzieckiej[7] i nagrała solową płytę zatytułowaną Kayah. Album zawierał numery napisane dla innej wokalistki, Renaty Czarnoty, która wycofała się z projektu. Po wydaniu albumu, na przełomie lat 80. i 90. Kayah zamieszkała w Wiedniu, gdzie pracowała jako modelka.

W 1991 roku Kayah wydała anglojęzyczną wersję swojej debiutanckiej płyty. W tym czasie wokalistka nagrywała także jako artystka drugoplanowa, zaśpiewała m.in. na albumach De Mono, Stanisława Soyki, Obywatela G.C., Atrakcyjnego Kazimierza i Martyny Jakubowicz.

Kilka słów z Wikipedii o miłości

Miłość – uczucie[1], typ relacji międzyludzkich, zachowań, postaw[2]. Często jest inspiracją dla dzieł literackich lub malarstwa. Stanowi ważny aspekt psychologii, filozofii i religii.

W chrześcijaństwie definiowana jest jako „dążenie bytu do dobra”[3], uważana jest za najważniejszą cnotę (1 Kor 13,13) oraz sens życia człowieka[4].

Przez wiele wieków miłość nie wpływała bezpośrednio na losy założenia rodziny. W Europie preindustrialnej znaczenie małżeństwa polegało zazwyczaj na połączeniu własności i umacnianiu pozycji społecznej rodziny – tzw. „małżeństwo z rozsądku” stanowiło wówczas pewien standard postępowania, i niewiele było w nim miejsca dla miłości. Jednakże ostatnich kilkadziesiąt lat XX wieku pokazuje, że charakter więzi małżeńskiej uległ znacznej zmianie i współcześnie małżeństwo jest w większym stopniu oparte na wzajemnym uczuciu małżonków. Upowszechnił się zwyczaj zawierania małżeństw tylko na podstawie przesłanek emocjonalnych. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że miłość w społeczeństwach industrialnych odnalazła swoją ukrytą moc – stała się źródłem decyzji o utworzeniu rodziny, a więc kolejnej po małżeństwie podstawowej instytucji społecznej. Również w społeczeństwach postindustrialnych, mimo rozlicznych zjawisk osłabiających kondycję wszelkich sformalizowanych związków międzyludzkich, miłość poszukuje swojego słusznego miejsca w małżeństwie i znacząco pomaga w wyborze współmałżonka. W świecie coraz bardziej zawiłych reguł porządku społecznego, mężczyzna i kobieta z pomocą miłości dobierają się wzajemnie i następnie łączą w pary – w sytuacji kiedy nie pomoże im już ani ich najbliższa rodzina ani swat.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 45 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *