Kate Moss i Jamie Hince rozstali się


Moss HinceKate Moss (41 l.) i Jamie Hince (46 l.) ponoć nie widzą już szansy na uratowanie swojego małżeństwa!
Niedawno brytyjskie media donosiły, że w związku modelki i muzyka nie dzieje się najlepiej.
Para nie widziała się od trzech miesięcy i ponoć wcale za sobą nie tęsknili.
„The Sun” ujawnia, że Moss i Hince nie mają zamiaru podejmować prób uratowania swojego małżeństwa.
„Oboje skreślili już ten związek i nie ma od tego odwrotu.
Jamie czeka aż dostanie wezwanie do sądu. Raczej nie ma co liczyć na pojednanie” – mówi tabloidowi osoba z otoczenia pary.
Jaki jest powód rozpadu ich małżeństwa?
Kate ponoć w pewnym momencie przestała tolerować fakt, że jej mąż ma wiele przyjaciółek, z którymi chętnie spędza wolny czas.
„Od zawsze była o niego chorobliwie zazdrosna” – wyjawia źródło gazety.
Para pobrała się w 2011 roku, wspólnie wychowywali córkę modelki z poprzedniego związku.
źródło: pomponik.pl
Biografia Kate
Kate Moss (ur. 16 stycznia 1974 w Londynie, Anglia[1]) – brytyjska modelka.
Kariera
W świat modelek została wprowadzona przez Sarę Ducas ze „Storm Agency” w 1988, która zwróciła uwagę na Moss na lotnisku JFK w Nowym Jorku (Kate wracała wraz z rodzicami z Wysp Bahama). Miała wtedy 14 lat. Jej rodzice rozwiedli się w 1989. Jej twarz zaczęła ukazywać się na najbardziej prestiżowych okładkach, m.in. brytyjskiego The Face, czy amerykańskiego Vogue. Zdobiła również publikacje wydawnictwa Harper Collin’s. Jednak do rangi topmodelki wyniósł ją Calvin Klein (została „twarzą” Calvina Kleina). To dzięki tej firmie zaczęła otrzymywać coraz to atrakcyjniejsze propozycje pracy. Pracowała dla takich firm jak Dolce & Gabbana, Gianni Versace, L’Oréal, Yves Saint Laurent. Moss spróbowała też swoich sił na ekranie, debiutując w filmie dokumentalnym Models Close-Up, a potem w serialu komediowym French and Saunders. Wydała też swoją autobiografię zatytułowaną Historia Kate Moss.
Kate była związana z Johnny Deppem, z którym spotykała się w latach 1994–1998. W czasie trwania tego związku Moss miała problemy z narkotykami, co spowodowało jej długotrwały pobyt w klinice odwykowej. W 2000 jej majątek był szacowany na 26,3 milionów dolarów. Jako modelka zarabiała 10 000 dolarów za jeden dzień pracy. Kontrakt z firmą Calvina Kleina za 100 dni pracy opiewał na sumę 4 milionów dolarów.
W 2005 brytyjski dziennik „Daily Mirror” ujawnił przypadki zażywania przez Kate Moss kokainy. Spowodowało to zerwanie kontraktów przez największe domy mody, a Moss zyskała miano „najbardziej awanturniczej modelki w historii ostatnich lat” (The Daily Mirror Magazine). Moss udało się jednak odzyskać większość kontraktów. W 2006 wystąpiła w nasyconej erotyzmem reklamie bielizny Agent Provocateur, którą wyreżyserował Mike Figgis (twórca Zostawić Las Vegas). Reklama została ocenzurowana przez telewizje w USA (można ją obejrzeć na oficjalnej stronie tej firmy w formie czterech snów modelki: Cienie, Skala, Ekshibicjonizm i Narcyzm). Moss zarzucano anoreksję.
Obecnie zaangażowana jest w reklamę najnowszej kolekcji perfum Coco Chanel Mademoiselle. Powstała również linia perfum firmowana jej własnym nazwiskiem. Moss posiada kilka apartamentów we Francji i Anglii oraz dom rodzinny w Nowym Jorku. Aktualnie projektuje ubrania dla sieciówki Topshop oraz torebki dla firmy Longchamp. Wydała również swoje perfumy.
W roku 2013 zdjęcia modelki zamieścił amerykański Playboy z okazji 60 lat istnienia magazynu.
Wybrana filmografia
„Models Close-up” – bohaterka filmu dokumentalnego.
„French and Saunders” – serial komediowy, obsada aktorska.
Teledyski
Kowalski – Primal Scream, 1997 (w wideoklipie wystąpiła także Devon Aoki)[3]
Something About the Way You Look Tonight – Elton John, 1997 (w wideoklipie wystąpiła także modelka Sophie Dahl)
Sex with Strangers – Marianne Faithfull, reż. Roman Coppola, 2002[3]
I Just Don’t Know What to Do with Myself – The White Stripes, reż. Sofia Coppola, 2003[3]
Some Velvet Morning – Primal Scream, reż. Dawn Shadforth, zdj. Stephen Blackman, 2003[4]
Delia’s Gone – Johnny Cash, reż. Anton Corbijn, 2004[3]
„Bleeding Heart” Live at Glastonbury – Jimi Hendrix, reż. Julien Temple, 2010
Nagrody
Nagroda dla najlepszej modelki 2006 przyznana przez British Fashion Council za 14 kampanii reklamowych (m.in. Chanel, Burberry, Louis Vuitton, Agent Provocateur).
Życie prywatne
Moss ma brata Nicka, który również jest modelem[5] oraz siostrę przyrodnią Lottie[6]. Wychowuje córkę Lily Grace (ur. 29 września 2002) ze związku z dziennikarzem Jeffersonem Hackiem. 1 lipca 2011 wyszła za mąż za wokalistę zespołu The Kills – Jamiego Hince’a[7].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)