Katarzyna Skorupa i Paola Egonu są razem?


Katarzyna Skorupa, była wielokrotna reprezentanta Polski w siatkówce, jest w związku z młodszą od siebie o 15 lat włoską zawodniczką, Paolą Egonu. Coming-outu tej pary chyba nikt w polskim sporcie się nie spodziewał! Panie zdradził namiętny pocałunek na boisku!

Skorupa występowała z Egonu w poprzednim sezonie w Novarze. Polska rozgrywająca ma 34 lata, od 2011 r. występuje za granicą. W ubiegłym sezonie zdobyła wicemistrzostwo Włoch. Od jakiegoś czasu odmawiała gry w drużynie narodowej. Teraz o polskiej siatkarce jednak znów zrobiło się głośno przy okazji wyznania jej partnerki. 19-letnia Paola po zakończeniu rozgrywek dla włoskiej reprezentacji została zaproszona na wywiad. W rozmowie z Corriere della Sera wyznała, że po jednej z przegranych zadzwoniła do swojej dziewczyny i się rozpłakała do słuchawki:

Wróciłam do hotelu i zadzwoniłam do swojej dziewczyny. Płakałam, a ona pocieszała mnie i tłumaczyła, że porażki nie są przyjemne, ale to jednocześnie lekcja na przyszłość. A mój homoseksualizm? Nie uważam go za coś dziwnego. Tak po prostu jest – mówiła Egonu.

Z wywiadu nie wynikało, kto jest życiową partnerką ciemnoskórej siatkarki, jednak już kilka dni później na łamach włoskiego dziennika La Gazzetta dello Sport pojawiło się zdjęcie Paoli całującej się z reprezentantką Polski, Katarzyną Skorupą. To zdjęcie nie pozostawiało złudzeń: 34-letnia Skorupa i 19-letnia Egonu są parą. Siatkarki poznały się w Igorze Gorgonzola Novara w Polsce rok temu. Katarzyna i Paola grały wtedy w jednym klubie. Dziś łączy je już jedynie więź natury prywatnej.

Związek Skorupa i Egonu to nie pierwsza homoseksualna relacja, o której głośno w siatkarskim świecie. Na kartach historii tego sportu zapisanych jest już kilka innych coming-outów. O swoim homoseksualizmie otwarcie mówiły między innymi Brazylijki Mari Steinbrecher i Ana Carolina Da Silva, Holenderka Anne Buijs, a w Niemczech siatkarka Kira Walkenhorst i jej trenerka, Maria Kleefisch.

Kasi i Paoli życzymy dużo szczęścia i powodzeń – tak w życiu prywatnym, jak i na boisku!


źródło: gala.pl oraz twitter.com

Kilka słów z Wikipedii o Kasi

Katarzyna Skorupa (ur. 16 września 1984 w Radomiu) – polska siatkarka grająca na pozycji rozgrywającej, reprezentantka Polski. Jest córką Andrzeja Skorupy – byłego siatkarza Czarnych Radom i reprezentanta Polski oraz siostrą-bliźniaczką Małgorzaty Skorupy, siatkarki ŁKS Commercecon Łódź.

Od sezonu 2017/2018 występuje w drużynie Igor Gorgonzola Novara. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o Paoli

Paola Ogechi Egonu[1] (ur. 18 grudnia 1998 r.[2] w Cittadelli) – włoska siatkarka pochodzenia nigeryjskiego[3], grająca na pozycji przyjmującej. Od sezonu 2017/2018 występuje w drużynie Igor Gorgonzola Novara. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o siatkówce

Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym biorą udział dwa zespoły po 6 zawodników w każdym (rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero). Na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowym będącym w linii obrony, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był William G. Morgan – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men’s Christian Associaton (YMCA) w Holyoke w Massachusetts. 9 lutego 1895 odbył się w tamtejszej sali gimnastycznej premierowy pokaz stworzonej przez niego dyscypliny, którą wówczas nazywano Minonette[1].

W dniach 18–20 kwietnia 1947, podczas Kongresu w Paryżu, powołano do życia Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Jej pierwszym prezesem został Paul Libaud (sprawował on tę funkcję aż do 1984), a jednym z jego zastępców został Zygmunt Nowak. Wśród założycieli FIVB było 14 krajów – Belgia, Brazylia, Czechosłowacja, Egipt, Francja, Holandia, Jugosławia, Polska, Portugalia, Rumunia, Urugwaj, Stany Zjednoczone, Węgry i Włochy. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 243 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *