Katarzyna i Paweł Golec: Szkoda im czasu na kłótnie


Katarzyna i Pawel GolecPaweł i Kasia Golcowie poznali się 18 lat temu w klubie „Piwnica Zamkowa” w Bielsku Białej. Ona przyjechała tam, by pracować w Teatrze Lalek Banialuka, on nagrywał właśnie pierwszą płytę z Golec uOrkiestrą. Nikt nie spodziewał się, że zespół założony przez braci bliźniaków odniesie tak wielki sukces. Muzycy pukali do drzwi wielu wytwórni, ale żadna nie chciała wydać ich kompozycji. Początki kariery były trudne. – Mąż miał wtedy z bratem wspólny samochód, jedną komórkę i jeden portfel – śmieje się Kasia.

Paweł, który dziś jest w stanie zapewnić swoim bliskim życie w luksusie, nie wstydzi się przyznać, że w jego rodzinnym domu było biednie. Mama wdowa jednak zdołała wychować czterech synów na porządnych ludzi. Najmłodszych bliźniaków od zawsze ciągnęło do muzyki. By kupić instrumenty, musieli się zapożyczać. – W czasach studenckich, licealnych pożyczaliśmy od znajomych, rodziny i z tego co pamiętam, długi zostały spłacone – mówi Paweł. – Gdy usamodzielniliśmy się, korzystaliśmy z kredytów bankowych, ale staraliśmy się nie zaciągać długów zbyt często – dodaje.

Dziś wraz z bratem muzyk reklamuje szybki kredyt gotówkowy. Wie, że pożyczka może pomóc spełnić marzenia. Gdy nikt nie chciał wydać płyty Golec uOrkiestry, bliźniacy założyli własną firmę fonograficzną Golec Fabryka. Teksty piosenek pisał starszy brat, a mama sprzedawała płyty zespołu po koncertach. Przyszła sława, pieniądze. Ale też mnóstwo koncertów, przepracowanie, które mogło zagrozić związkowi Pawła. Kasia, która właśnie została mamą, musiała również nadzorować budowę 300-metrowego domu.

– Bywało, że męża nie było cały tydzień, ale nie kłóciliśmy się, bo szkoda nam na to czasu. Odeszłam z teatru i zajęłam się domem – opowiada żona muzyka. Ale i Paweł się dla niej poświęcił. Gdy kilka lat temu postanowiła nagrać w Warszawie płytę ze słuchowiskamidla dzieci, mąż bez wahania zgodził się na przenosiny rodziny do stolicy. – Moja definicja życia jest taka – czuję się dobrze tam, gdzie jest moja najbliższa rodzina. Piękno wszędzie można dostrzec i w Warszawie, i w górach – mówi Paweł.

Ojcostwo bardzo go zmieniło. Stara się spędzać jak najwięcej czasu z dziećmi i żoną. Zespół Golec uOrkiestra występuje znacznie rzadziej, zwykle w weekendy. Gdy zdarza się dłuższe tournée, np. po Stanach i Kanadzie, Kasia zostaje w domu z dziećmi. – Wolałabym mieć więcej męża w domu – wyznała niedawno w jednym z wywiadów. Ale w głębi serca wie, że ma wyjątkowego partnera.
źródło: pomponik.pl

Biografia Pawła

Paweł Golec (ur. 19 lutego 1975 w Żywcu) – polski muzyk popowy i jazzowy, członek Akademii Fonograficznej w ramach ZPAV[1], jeden z liderów grupy muzycznej Golec uOrkiestra.

Pochodzi z Milówki w Beskidzie Żywieckim. Jego ojciec Stefan grał na klarnecie w orkiestrze Milowieckiej, matka Irena śpiewała w chórze i tańczyła w zespole folklorystycznym. W 1989 Paweł zdał egzaminy do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej i rozpoczął naukę gry na puzonie w klasie prof. Zdzisława Stolarczyka, którą kontynuował w Akademii Muzycznej w Katowicach w Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie mgr Bronisława Dużego, gdzie na pierwszym roku studiów wraz z Grzegorzem Piotrkowskim, Marcinem Maseckim, Marcinem Murawskim, Robertem Lutym i swoim bratem Łukaszem założył zespół Alchemik Acoustic Jazz Sextet zdobywając wiele prestiżowych nagród nie tylko w kraju, ale i w Europie. Niezależnie od pracy z zespołem Paweł był jednocześnie muzykiem sesyjnym współpracując z takimi gwiazdami jak Mietek Szcześniak, Kayah, Paweł Kukiz, Freedom Nation, Jarosław Śmietana, Robert Amirian, Norbi, Katarzyna Groniec czy Andrzej Krzywy. Wraz z bratem-bliźniakiem Łukaszem są członkami powstałej w 1998 grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Grupa nagrała 9 albumów i 13 singli. Paweł gra na puzonie, komponuje, pisze teksty a także śpiewa.

Nagrody muzyczne
2000: Fryderyki w kategorii „Album Roku – muzyka tradycji i źródeł” za album „Golec uOrkiestra 2”
2000: Wiktory w kategorii Odkrycie muzyczne roku.
2001: Superjedynki w kategorii Zespół roku.
2013: Laureat SuperPremiery za „Młody Maj” 50 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu [2]
2013: Laureat SuperDebiuty Nagroda Jedynki za „Młody Maj” 50 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu [3]
2013: Nagroda w kategorii Artyści Bez Granic 50 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Rodzina
Od 2001 roku w związku małżeńskim z Katarzyną Kułaczewską[4] z którą ma dwie córki: Majka (ur. 2003), Anna (ur. 2013)[5].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 142 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)