Kamil Durczok: Ja rozbiłem swoje małżeństwo


durczok-i-mariannaKamil Durczok (48 l.) odzyskuje dobre imię i wraca do medialnej gry. Nie kryje, że zrobił to dzięki żonie.
„Mojej żonie Mariannie, kobiecie, na którą nigdy nie zasłużyłem” – brzmi dedykacja w książce „Przerwa w emisji” Kamila Durczoka, która ukaże się na początku listopada.
Półtora roku po serii artykułów w tygodniku „Wprost”, oskarżających go o mobbing i molestowanie, w wyniku których stracił pracę w TVN, dziennikarz wraca na wizję. Poprowadzi program w telewizji Polsat, stworzył także śląski portal internetowy Silesion.
Nie osiągnąłby tego, gdyby nie żona Marianna Dufek-Durczok. „Gdy ja się rozsypałem, gotowała obiad i mówiła: 'Dziś jest wtorek. To jest obiad. Tylko to się liczy. A jutro będzie środa. Jutro się nią zajmiemy’ – wyznał w ostatnim wywiadzie dziennikarz, potwierdzając to, o czym „Na żywo” pisało wielokrotnie. „Stanęła za mną. Tak po prostu. Wiedziała, że nawet jeśli wobec niej zachowałem się kiedyś nie w porządku, to nie jestem złym człowiekiem” – dodał.
Dedykacja w książce nie odnosi się bowiem tylko do ostatnich wydarzeń. Nie jest tajemnicą, że gdy wybuchła afera, małżeństwo Kamila i Marianny istniało już tylko na papierze. Ale dopiero teraz Durczok ma odwagę o tym opowiedzieć. „Małżeństwo rozbiłem ja. To ja prowokowałem, odreagowywałem telewizję i stresy. Przywoziłem do domu ten świat, który zajmował mnie przez tydzień roboczy. A do tego dochodziły rozmaite słabości charakteru. Facet, który przez tydzień jest sam w Warszawie” – stwierdził wymownie.
Przyznał, że praca w telewizji, uczestniczenie w najważniejszych wydarzeniach w historii sprawiło, że wciąż łaknął adrenaliny. Gdy przyjeżdżał do domu w Katowicach, nie potrafił się tam odnaleźć, a równocześnie nie chciał wracać do stolicy. „Czułem fizyczny ból. Zagłuszałem go alkoholem albo sportami ekstremalnymi” – zdradził, opowiadając o uczuciach towarzyszących jeździe motocyklem z prędkością 170 km/h. „Patrzę, ile przecierpiała moja żona. Z ilu rzeczy musiała zrezygnować, na ile nie miała siły. Jak niewiele miał ojca, i to w ważnych latach dorastania, mój syn” – wyznał.
Stał się ojcem weekendowym ze wszystkimi tego konsekwencjami. „Pozwalającym na wszystko. Uwielbiającym dziecko, rozpieszczającym je do granic. Bezczelnie i zarozumiale pozostawiającym bycie 'tą złą’ i 'tą wymagającą’ żonie. Cholernie to wygodne, egoistyczne i nieuczciwe wobec partnerki” – stwierdził.
A to niejedyny cios, jaki jej zadał. „Rozstałem się z żoną. Przez pół roku planowałem bardzo poważnie dalszą część życia z kobietą, która pracowała w moim zespole” – zszokował wyznaniem.
Kim ona jest? Jak zareagowała na załamanie się jego kariery? O tym Kamil nie mówi. Przyznał za to, że był bliski dna. „Niewiele brakowało, żebym doszedł do wniosku, że sobie z tym nie poradzę” – wyznał.
Pytany, czy myślał o samobójstwie, wymownie zamilkł… Szczęśliwie miał przy sobie Mariannę. To ona go uratowała, wybaczyła mu wszystko i stanęła za nim murem.
„Jestem Ślązaczką, a u nas rodzinie się pomaga” – zadeklarowała wtedy w rozmowie z „Na żywo”.
źródło: pomponik.pl
Biografia Kamila
Kamil Sebastian Durczok (ur. 6 marca 1968 w Katowicach[2]) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, w latach 1993–2006 dziennikarz Telewizji Polskiej[3], w latach 2006-2015 dziennikarz telewizji TVN, były prowadzący i były redaktor naczelny Faktów.
Pracę dziennikarską rozpoczął w 1991 w Radiu Katowice[4]. Wcześniej przez kilka lat współtworzył program Studenckiego Radia EGIDA działającego w domach studenta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dzielnicy Ligota. W wieku 24 lat został dyrektorem i redaktorem naczelnym katowickiego radia TOP FM[4], należącego do NSZZ Solidarność.
W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Polskiej[3]. Swoją pracę w telewizji zaczął od współpracy z TVP Katowice, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami w programie Obserwatorium. Program Studio parlamentarne był jego debiutem w ogólnopolskiej telewizji. Później aż do 2002 był prowadzącym program informacyjny TVP Katowice – Aktualności[4]. We wrześniu 1998 został prowadzącym wtorkowe wydania programu publicystycznego W centrum uwagi, przekształconego w październiku 1999 w Monitor Wiadomości. Program ten prowadził do listopada 2000. Od 15 marca 2001 do 7 lutego 2006 prezentował główne wydanie Wiadomości. W tym czasie prowadził także program Forum (z przerwami do listopada 2004), Gość Jedynki (do sierpnia 2004) oraz autorską Debatę (od września 2004 do 8 lutego 2006). Przez wiele lat był gospodarzem wszystkich wieczorów wyborczych i referendalnych w TVP1[4].
Od 29 lipca 2003 do 2 września 2005 na przemian z Jolantą Pieńkowską prowadził Salon polityczny Trójki. Od 5 września 2005 do 15 czerwca 2007 na przemian z Konradem Piaseckim prowadził Kontrwywiad RMF FM[2].
Od 1 maja 2006 do 10 marca 2015 był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów w TVN[5], ostatni raz występując w programie 5 lutego 2015. Od 5 maja 2008 do 12 lutego 2015 prowadził także Fakty po Faktach w TVN24.
Od marca do listopada 2012 był felietonistą tygodnika „Wprost”[6].
Od października 2016 ma prowadzić swój program publicystyczny w Polsat News[7].
Jego żoną jest Marianna Dufek-Durczok, wydawczyni w TVP Katowice[3]. W 2003 Durczok przebył chorobę nowotworową[12]. Rodzina dziennikarza od strony ojca pochodzi z Radlina w powiecie wodzisławskim na Górnym Śląsku[13].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz