Jamala i Bekir Suleimanov wzięli ślub


Jamala – zwyciężczyni Eurowizji 2016 wzięła ślub zaledwie na kilkanaście dni przed finałem tegorocznego konkursu piosenki! Jak wyglądała w tym niezwykle ważnym dla siebie dniu?

Zeszłoroczna reprezentantka Ukrainy, a jednocześnie zwyciężczyni konkursu, pochwaliła się na swoim Instagramie i Facebooku zdjęciami z pięknej ceremonii swoich zaślubin. Popularna na Ukrainie piosenkarka wyszła za mąż za Bekira Suleimanova. Ich ślubem i weselem żyje dziś cała Ukraina! Nic dziwnego – w końcu artystka zachwyciła spektakularną suknią ślubną z białego jedwabiu dekorowanego bardzo kunsztownym haftem i niezwykle eleganckim welonem utrzymanym w tradycyjnym, ukraińskim stylu.

O Jamali zaczęto mówić przy okazji zeszłorocznego finału Eurowizji, który to piosenka wygrała niezwykle wzruszającym utworem „1944”. Jamala w tym roku gościnnie pojawi się na konkursie Eurowizji, wystąpi na nim nie tylko jako zeszłoroczna triumfatorka, lecz także jako świeżo upieczona żona!

Wokalistce serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać występu na tegorocznym finale konkursu w Kijowie 9, 11 i 13 maja!


źródło: gala.pl

Biografia Jamali

Dżamała, Jamala[a] (ukr. Джамала; krymskotat. Camala), właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa[5] (ukr. Сусана Алімівна Джамаладінова, krymskotat. Susana Camaladinova; ur. 27 sierpnia 1983 w Oszu) – ukraińska piosenkarka krymskotatarskiego pochodzenia, której skalę głosu ocenia się na cztery oktawy; zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku.

Susana Dżamaładinowa urodziła się w Kirgistanie, dokąd część jej przodków została wysiedlona w trakcie rządów Józefa Stalina. Po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę jej rodzina powróciła na Krym. Zarówno Dżamała, jak jej krymskotatarski ojciec są muzułmanami, zaś matka jest chrześcijanką pochodzenia ormiańskiego[6].

Dżamała interesowała się muzyką od dzieciństwa. W wieku dziesięciu lat po raz pierwszy wzięła udział w profesjonalnej sesji nagraniowej, podczas której razem z dwanaściorgiem innych dzieci nagrała kilka folkowych krymskotatarskich piosenek. Po ukończeniu nauki w klasie fortepianu w szkole muzycznej w rodzinnej Ałuszcie, rozpoczęła naukę w Liceum Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Symferopolu.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Odwiedzono: 260 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *