Jack White i Karen Elson wzięli rozwód


white-elsonZakończył się rozwód muzyka Jacka White’a z modelką Karen Elson.
White, wokalista i multiinstrumentalista, współzałożyciel takich zespołów jak White Stripes, The Raconteurs i The Dead Weather, poślubił Karen w czerwcu 2005. W 2011 ogłosili separację, a w ubiegłym toku Elson wniosła o rozwód. Ostatecznie papiery rozwodowe zostały podpisane 26 listopada.
White i Elson mają dwójkę dzieci, siedmioletnią Scarlett Teresę i rok młodszego Henry’ego Lee. Decyzją sądu dzieci zostaną z matką, ale Jack może z nimi spędzić 150 dni w roku.
Jack White ma 38 lat, Katen Elson – 34. Ma na swoim koncie m.in. sesje w „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Marie Claire”, „Elle” i współpracę z Mario Testino, Markiem Jacobsem, Jean-Paul Gaultier, Dolce & Gabbana, Versace, YSL, Alexandrem McQueenem, Diorem i Gucci. Od kilku lat udziela się także muzycznie. Zaczęła od śpiewania w chórkach i występach w teledyskach, w 2010 ukazał się jej debiutancki album.
To drugi rozwód White’a. W latach 1996 – 2000 był mężem Meg White, z którą tworzył zespół White Stripes.
źródło: plejada.onet.pl
Tagi: rozwiedli się, rozwiódł, rozwiodła się
Wideo – Jack White i Karen Elson

Biografia Jacka
Jack White, właśc. John Anthony Gillis[1] (ur. 9 lipca 1975 w Detroit[1]), znany także jako Jack White III – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny oraz okazjonalnie aktor, najbardziej znany jako gitarzysta i wokalista zespołu The White Stripes.
W latach 90. White był tymczasowym muzykiem w różnych undergroundowych grupach muzycznych w Detroit, pracując jednocześnie jako tapicer. White stworzył The White Stripes w 1997 roku wraz z Meg White, jego ówczesną żoną. Zespół wydał serię przyjętych z uznaniem albumów a trzeci z nich, White Blood Cells z 2001 roku, wyniósł grupę do statusu międzynarodowej gwiazdy. Jack uplasowany został na 17. miejscu listy stu gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone[2].
Popularność i sukces artystyczny pozwoliły White’owi jako muzykowi solowemu na współpracę z innymi sławnymi muzykami jak Beck, The Rolling Stones, Jeff Beck[3], Alicia Keys, Bob Dylan czy Loretta Lynn, której album Van Lear Rose z 2004 roku wyprodukował. W 2005 roku White został współzałożycielem rockowej grupy The Raconteurs, natomiast w 2009 roku założył trzeci zespół, The Dead Weather[4].
John Gillis urodził się w jako jedno z dziesięciorga dzieci. Syn Gormana i Teresy Bandyk Gillis. Ma polskie korzenie, co często podkreśla w mediach, jego matka pochodzi z Polski, babka mieszkała w Krakowie[5][6]. Jego rodzina była bardzo muzykalna, on sam uczył się gry na gitarze, perkusji i pianinie. Będąc nastolatkiem grał w wielu zespołach, m.in. The Go oraz Two Star Tabernacle.
W wieku 21 lat Gillis poznał Meg White, barmankę, którą poślubił w 1996. Jak głosi plotka, pewnego dnia, ćwicząc na gitarze, dla żartu posadził Meg za perkusją i zachwycony patrzył, jak gra na tym instrumencie niczym kilkuletnie dziecko. To właśnie wtedy założyli zespół o nazwie The White Stripes – Jack grał na gitarze i śpiewał, a Meg grała na perkusji.
W 1999 nagrali pierwszy album The White Stripes, ich drugi album De Stijl (2000) ukazał się, kiedy Jack i Meg byli już rozwiedzeni. Nagrywali jednak nadal razem, podpisując kontrakt z wytwórnią V2 Records i nagrywając albumy White Blood Cells oraz w 2003 Elephant, który przyniósł im największą popularność. Potem, zarejestrowany w angielskim Blackpool słynny koncert duetu pojawił się na DVD w 2004. Następnie, w 2005 wydali płytę Get Behind Me Satan, z której piosenka „Blue Orchid” już wcześniej – jako singel – była rockowym hitem. Po dwuletniej przerwie, w 2007 do sklepów muzycznych trafił nowy album zatytułowany Icky Thump. Stylistyka kilku utworów, tytułowego oraz Prickly Thorn, But Sweetly Worn i St. Andrew (This Battle is in the Air) opiera się na szkockim folku, co jest nawiązaniem do szkockiego pochodzenia Jacka White.
W 2006 pojawiła się w internecie witryna „www.alumiiinium.com”. Dotyczy ona projektu zrealizowanego wspólnie z Richardem Russelem i Jobym Talbotem. Nagrywany w Intimate Studios w Wapping w Londynie od sierpnia 2005 do lutego 2006 album zatytułowany Aluminium w formie płytowej dystrybuowany był w 3333 sztukach CD oraz 999 sztukach LP i rozszedł się właściwie natychmiast. W nieograniczonej ilości jest jednak dostępny w formie elektronicznej. Płyta zawiera utwory z dorobku The White Stripes (ze wszystkich ich albumów oprócz Icky Thump, oraz „Who’s a Big Baby?” z singla Blue Orchid) oraz ścieżkę „Never Far Away”, będącą częścią soundtracku do filmu Wzgórze nadziei. Wszystkie utwory są w wykonaniu symfonicznym. W nagraniu brała udział specjalna orkiestra, której członkami byli także młodzi brytyjscy muzycy.
W 2005 White wraz z Brendanem Bensonem, Jackiem Lawrence’em i Patrickiem Keelerem założył zespół The Raconteurs. 15 maja 2006 ukazała się ich płyta Broken Boy Soldiers zbierając głównie dobre recenzje. 25 marca 2008 został wydany drugi album grupy, Consolers of the Lonely, także ciepło przyjęty.
Jack pojawił się także w tym czasie w filmie Wzgórze nadziei, gdzie zagrał u boku Renée Zellweger, z którą przez jakiś czas łączył go romans. Podczas nagrywania teledysku do „Blue Orchid” White poznał modelkę Karen Elson, z którą potem wziął ślub. 2 maja 2006 na świat przyszło ich pierwsze dziecko, dziewczynka o imieniu Scarlett Theresa. 7 sierpnia 2007 urodził się syn pary – Henry Lee. Małżeństwo Jacka z Karen zakończyło się w czerwcu 2011, na którą to okazję urządzone zostało specjalne przyjęcie.
White napisał, wyprodukował i zagrał na perkusji w piosence promującej 22 część filmu o przygodach agenta 007 (James Bond), Quantum of Solace pod tytułem Another Way to Die. W utworze śpiewa w duecie z soulową wokalistką Alicią Keys, która zagrała również partie fortepianowe.
W 2009 roku muzyk założył grupę The Dead Weather, w skład której, oprócz White’a, weszli: basista Jack Lawrence (The Greenhornes, The Raconteurs), gitarzysta Dean Fertita (Queens of the Stone Age) i wokalistka Alison Mosshart (The Kills). Debiutancka płyta The Dead Weather, zatytułowana „Horehound”, pojawiła się 13 lipca 2009 roku. Promuje ją singiel „Hang You from the Heavens”.
W roku 2009 został nakręcony film dokumentalny Będzie głośno, którego bohaterami są Jimmy Page, The Edge, i Jack White, którzy spotykają się, by dyskutować o gitarze elektrycznej. Podczas nagrywania filmu White nagrał swój pierwszy solowy singiel, Fly Farm Blues.
Dyskografia
Albumy solowe

Rok Tytuł Pozycja na liście
UK
[7]
USA
[8]
AUS
[9]
NZL
[10]
POR
[11]
NLD
[12]
CHE
[13]
AUT
[14]
POL
[15]
2012 Blunderbuss

  • Data: 24 kwietnia 2012
  • Wydawca: Third Man, XL Recordings, Columbia
1 1 2 2 8 4 1 3 7

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście Album
UK
[16]
USA
[17]
AUS
[18]
FIN
[19]
FRA
[20]
NLD
[21]
CHE
[22]
AUT
[23]
DEU
[24]
2008 Another Way to Die” (oraz Alicia Keys) 9 81 29 1 98 48 4 2 8 Quantum of Solace (ścieżka dźwiękowa)
2012 „Love Interruption” Blunderbuss
„Sixteen Saltines”
„Freedom at 21″
„ – „ pozycja nie była notowana.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Karen
Karen Elson (ur. 14 stycznia 1979 w Oldham w Anglii) – brytyjska topmodelka, piosenkarka, kompozytorka oraz gitarzystka. Jej debiutancki album The Ghost Who Walks ukazał się 25 maja 2010 roku. Promują go single The Ghost Who Walks (6 kwietnia) i The Truth Is in the Dirt (21 września).
Kariera modelki
Karierę modelki Elson rozpoczęła jako nastolatka. Chodziła po wybiegach oraz brała udział w kampaniach reklamowych wielu projektantów mody m.in. Marca Jacobsa (będąc w ciąży), Alexandra McQueena, Chanel, Dolce & Gabbana, Versace, Dior czy Gucci. Występowała na okładkach pism modowych takich jak Vogue, W, Dazed & Confused, Elle i Nylon. W 1998 roku otrzymała tytuł Modelki Roku na gali VH1 Fashion Award, natomiast w 2005 wygrała British Fashion Award dla Najlepszej Modelki. Jej znakiem rozpoznawczym są płomiennie rude włosy oraz brwi, które fotograf Steven Meisel zalecił jej zgolić.
Muzyka i życie prywatne
Karen Elson występowała w wielu krótkometrażowych filmach i teledyskach. Na planie teledysku do utworu Blue Orchid zespołu The White Stripes poznała swojego przyszłego męża Jacka White’a. Para pobrała się 1 czerwca 2005 roku w Brazylii. Rok później na świat przyszła Scarlett Teresa, natomiast w sierpniu 2007 r. Henry Lee. Obecnie mieszkają w Nashville w stanie Tennessee, gdzie od października 2008 roku Elson wspólnie z Amy Patterson prowadzi butik Venus & Mars z ubraniami i biżuterią vintage.
Karen Elson od kilku lat udziela się muzycznie, m.in. jest założycielką i liderką zaangażowanej politycznie, nowojorskiej trupy kabaretowej The Citizens Band. W 2003 roku śpiewała chórki w utworze Last Time I Saw Her Roberta Planta, natomiast trzy lata później, wspólnie z Cat Power nagrała prowokacyjny cover piosenki Je t’aime… Moi non plus – I Love You (Me Either). Utwór znalazł się na albumie Monsieur Gainsbourg Revisited, nagranym w hołdzie francuskiemu piosenkarzowi Serge’owi Gainsbourgowi.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz