Jack Nicholson podrywa Jennifer Lawrence?


nicholson-lawrenceJennifer Lawrence niedługo nie będzie mogła opędzić się od adoratorów! Jakiś czas temu wyszło na jaw, że Harry Styles zakochał się w gwieździe, a teraz aktorka jest podrywana przez Jacka Nicholsona!
Już podczas tegorocznego rozdania Oscarów Jack Nicholson zwrócił uwagę na piękną aktorkę. Wtedy przerwał jej wywiad, by powiedzieć jej, że przypomina mu jego byłą dziewczynę.
„Odwaliłaś kawał dobrej roboty. Nie chciałem popsuć ci wywiadu” – powiedział zaskoczonej aktorce 75-letni Nicholson przerywając jej rozmowę z dziennikarzem George’em Stephanopoulosem.
„Baw się dobrze. Kocham cię w tym filmie. To było wielkie” – wtrącił przepraszająco Nicholson rzucając na odchodne: „Wyglądasz jak moja była dziewczyna”.
„Naprawdę? Może jak twoja nowa dziewczyna?” – zareagowała natychmiast Lawrence słysząc już tylko słowa oddalającego się Nicholsona: „Pomyślę o tym”.
Z kolei teraz wysłał Jennifer bukiet kwiatów i szampana!
– Jack przysłał mi kwiaty i butelkę szampana oraz liścik z napisem, że już za mną tęskni. Nie ma się czym chwalić – powiedziała Jennifer Lawrence. – Pewnie powinnam to zachować w tajemnicy – dodała aktorka.
źródło: gala.pl
Wideo – Jack Nicholson i Jennifer Lawrence

Biografia Jacka
John Joseph „Jack” Nicholson (ur. 22 kwietnia 1937 w Neptune w stanie New Jersey) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Dwanaście razy nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę.
Wychował się na Wschodnim Wybrzeżu. Zapalony kinoman, w liceum pracował jako pomocnik kierownika w kinie. W wieku lat siedemnastu wyjechał do Kalifornii. W 1956 zatrudnił się jako goniec w MGM. Dorabiał też jako ratownik.
Przez pewien czas studiował aktorstwo. Na scenie zauważył go Roger Corman i zaproponował główną rolę w filmie The Cry Baby Killer. Później Nicholson zagrał jeszcze w kilku filmach Cormana a do jednego z nich (Podróż) sam napisał scenariusz.
Nakręcony w 1969 r. Swobodny jeździec okazał się przełomowym momentem w jego karierze. Od tego filmu sława Nicholsona rosła, mógł odrzucać proponowane role (m.in. w Ojcu chrzestnym i Czasie Apokalipsy).
Trzy Oscary zdobył za role w filmach: Lot nad kukułczym gniazdem (1975), Czułe słówka (1983) i Lepiej być nie może (1997).
Jako scenarzysta zadebiutował filmem Thunder Island.
W 1960 poślubił Sandrę Knight, z którą ma córkę Jennifer. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1968. Dwa lata później poznał aktorkę Susan Anspach, która w grudniu 1970 urodziła ich wspólnego syna Caleba. W 1973 Jack zaczął się spotykać z aktorką Anjelicą Huston. Rozstali się w 1990, kiedy Jack dowiedział się, iż zostanie ojcem dziecka Rebeki Broussard – aktorki i modelki. Córka Lorraine urodziła się w 1990 roku.
Jest zaprzysięgłym kibicem drużyny NBA – Los Angeles Lakers. Od 1970 ma wykupiony karnet na mecze, siedzi zawsze tuż przy boisku. Jeśli tylko nie jest na planie filmowym, zawsze jest obecny na meczach.
Jest miłośnikiem sztuki współczesnej, kolekcjonuje obrazy Jacka Vettriano.
Wandalizm
W pozwie złożonym w sprawach karnych 8 lutego 1994 roku, Robert Blank stwierdził, że Nicholson, następnie 56, zbliżył Blanka Mercedes-Benz, gdy został zatrzymany na czerwonym świetle w North Hollywood. Po oskarżając mężczyznę z przerywając mu w ruchu, Nicholson używane klub golfowy bash dach i przednią szybę samochodu Blanka. Świadek potwierdził konto Blanka incydentu oraz opłaty wykroczenie napaści i wandalizmu zostały złożone przed Nicholsona. Zarzuty zostały wycofane po Nicholson przeprosił Blank i dwa osiągnął niejawne rozliczenia, która zawierała zgłoszoną 500.000 dolarów czek z Nicholsonem. [30]
Nicholson później wyraził ubolewanie z powodu incydentu, w rozmowie z Us Magazine, nazywając ją „haniebny incydent w moim życiu.” Wyjaśnił, że bliski przyjaciel niedawno umarł, i że on także był pod sporym stresem podczas kręcenia swojego najnowszego filmu, Obsesja . Według Nicholsona, wyjechał „z mojego umysłu” po odcięciu i chwycił jednego ze swoich klubów golfowych z bagażnika samochodu. Choć doniesienia prasowe o incydencie różnie poinformował, że klub w pytaniu był trzy-lub pięcio-żelazo, Nicholson (który rozpoczął golfa poważnie po nauki gry dla kręcenia 1990 Two Jakes ) wyjaśnić tę kwestię w 2007 Wywiad z Golf Digest. „Byłem w drodze do kursu, a pośród tego szaleństwa jakoś wiedziałem, co robię,” mówi, „bo dotarłem do mojego bagażnika i specjalnie wybrany klub nigdy nie używany w toku: Moje dwa żelaza „. [31]
Road Rage zdarzenia nie był ostatni raz lotnych temperament Nicholsona wykonane wieści. Legendarny fanem Los Angeles Lakers zawodowej drużyny koszykówki, Nicholson ma więcej niż jeden raz grożono wyrzuceniem z jego courtside miejsc, bo twierdził, ze albo krzyczał na sędziów gry. Jak BBC News poinformował, Nicholson prawie wyrzucony z playoff gry Lakers przeciwko San Antonio Spurs maja 2003 po wrzasnął na gry sędziego [32] za telefon trzeci faul na Lakers gwiazda Shaquille O’Neal . Incydent miał miejsce na krótko po premierze swojego najnowszego filmu w momencie, Anger Management , gdzie grał rolę terapeuty. [33]
Przyjaźnie gwiazd
Nicholson mieszkał obok do Marlona Brando z wielu lat na Mulholland Drive w Beverly Hills . Warren Beatty mieszkał także w pobliżu, zdobywając Droga przydomek „Bad Boy napędem”. Po śmierci Brando w 2004, Nicholson kupili jego domku na 6.100.000 dolarów, w celu posiadania go rozebrano. Nicholson stwierdził, że to było zrobione z szacunku do starszych Brando, jak to stało się zbyt drogie, aby wyremontować budynek „opuszczonych”, które było nękane przez pleśń. [34]
Nicholson wspólna przyjaźń z autor-dziennikarz Hunter S. Thompson , opisanej w autobiografii Thompsona ” Kingdom of Fear „, w którym, zgodnie z Thompsonem, będą wymieniać” dziwny „prezenty, które zaowocowały w postrzeganej zamachu przeciwko aktora. Thompson pojawiła zewnątrz domu Nicholsona w nocy z Nicholsona urodziny, po wyruszył reflektorów i strzały wysokiej mocy, odtwarzanie taśmy z zwierzęcia płacze przez wzmacniacz, aby go obudzić. Thompson następnie opuścił serce świeżo wycięciem łosia na drzwiach Nicholsona jako żart przed wyjazdem, gdy okazało się, że nikt nie chciał wyjść z domu. [ potrzebne źródło ] Po śmierci Thompson w 2005 roku, Nicholson i koledzy aktorzy Johnny Depp , John Cusack , i Sean Penn uczęszczał do prywatnej służby pamiątkową w Kolorado.
Sukcesy
Były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger i Pierwsza Dama Maria Shriver ogłosił w dniu 28 maja 2008 r., że Nicholson zostanie wprowadzony do Hall of Fame w Kalifornii , z siedzibą w Kalifornii, Muzeum Historii i Sztuki Kobiet . Uroczystość odbyła indukcyjna w dniu 15 grudnia 2008 r., gdzie został wprowadzony wraz z 11 innymi legendarnych Kalifornijczyków. [41] [42]
W 2010 roku Nicholson został wprowadzony do New Jersey Hall of Fame . [43]
W 2011, Nicholson otrzymał honorowego doktora Sztuk Pięknych stopnia z Uniwersytetu Browna w jego dwóch czterdzieści third rozpoczęcia. Podczas ceremonii Ruth Simmons , prezes Brown University, nazwał go „najbardziej wykwalifikowanych aktor naszego życia”.
Pozostałe nagrody i wyróżnienia
1969: Swobodny jeździec – nagroda krytyków nowojorskich oraz nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTY
1970: Pięć łatwych utworów – nominacja do Oscara i Złotego Globu
1972: Porozmawiajmy o kobietach – nominacja do Złotego Globu
1973: Ostatnie zadanie – nagroda krytyków nowojorskich oraz nominacja do Oscara i Złotego Globu
1974: Chinatown – nagroda krytyków nowojorskich oraz nominacja do Oscara
1975: Lot nad kukułczym gniazdem – nagroda krytyków nowojorskich
1981: Czerwoni – nominacja do Oscara i Złotego Globu
1983: Czułe słówka – nagroda krytyków nowojorskich
1986: Honor Prizzich – nagroda krytyków nowojorskich oraz nominacja do Oscara
1987: Chwasty – nominacja do Oscara i Złotego Globu
1987: Telepasja – nagroda krytyków nowojorskich
1990: Batman – nominacja do Złotego Globu i BAFTY
1992: Ludzie honoru – nominacja do Oscara i Złotego Globu
1992: Hoffa – nominacja do Złotego Globu
1994: nagroda za całokształt twórczości od American Film Institute
1997: gwiazda ze swoim nazwiskiem na hollywoodzkim Walk of Fame
1999: prestiżowa nagroda Cecila B. DeMille’a za szczególne zasługi w dziedzinie rozrywki
2002: Schmidt – nominacja do Oscara i BAFTY
2003: Lepiej późno niż później – nominacja do Złotego Globu
2007: Infiltracja – nominacja do Złotego Globu i BAFTY
Filmografia
jako aktor:
1958: The Cry Baby Killer jako Jimmy Wallace
1960: Studs Lonigan jako Weary Reilly
1960: Za wcześnie na miłość jako Buddy
1960: Pętla jako Johnny Varron
1960: Sklepik z horrorami jako Wilbur Force
1962: The Broken Land jako Will Brocious
1963: Kruk jako Rexford Bedlo
1963: Strach jako Andre Duvalier
1964: Flight to Fury jako Jay Wickham
1964: Chorąży Pulver jako Dolan
1964: Tylnymi drzwiami do piekła jako Burnett
1965: Niesłusznie oskarżeni jako Wes
1966: W poszukiwaniu zemsty jako Billy Spear
1967: Aniołowie Piekieł jako „Poeta”
1967: Masakra w dniu świętego Walentego jako Gino, zabójca
1968: Głowa jako reżyser kręcący w restauracji
1968: Dzieci miłości jako Stoney
1969: Swobodny jeździec jako George Hanson
1970: Rozróba jako Bunny
1970: W pogodny dzień zobaczysz przeszłość jako Tad Pringle
1970: Pięć łatwych utworów jako Robert Eroica Dupea
1971: Porozmawiajmy o kobietach jako Jonathan Fuerst
1971: Bezpieczne miejsce jako Mitch
1972: Król Marvin Gardens jako David Staebler
1973: Ostatnie zadanie jako Billy „Badass” Buddusky
1974: Chinatown jako J. J. „Jake” Gittes
1975: Fortuna jako Oscar Sullivan
1975: Tommy jako specjalista
1975: Zawód: reporter jako David Locke
1975: Lot nad kukułczym gniazdem jako Randle McMurphy
1976: Przełomy Missouri jako Tom Logan
1976: Ostatni z wielkich jako Brimmer
1978: Idąc na południe jako Henry Lloyd Moon
1980: Lśnienie jako Jack Torrance
1981: Listonosz zawsze dzwoni dwa razy jako Frank Chambers
1981: Czerwoni jako Eugene O’Neill
1981: Ragtime jako pirat na plaży
1982: Na granicy jako Charlie Smith
1983: Czułe słówka jako Garrett Breedlove
1985: Honor Prizzich jako Charley Partanna
1986: Zgaga jako Mark Forman
1987: Chwasty jako Francis Phelan
1987: Telepasja jako Bill Rorich
1987: Czarownice z Eastwick jako Daryl Van Horne
1989: Batman jako Joker/Jack Napier
1990: Dwóch Jake’ów jako J. J. „Jake” Gittes
1992: Ludzie honoru jako płk. Nathan R. Jessep
1992: Hoffa jako Jimmy Hoffa
1992: Kłopoty z facetami jako Harry Bliss
1994: Wilk jako Will Randall
1995: Obsesja jako Freddy Gale
1996: Krew i wino jako Alex Gates
1996: Czułe słówka: ciąg dalszy jako Garrett Breedlove
1996: Marsjanie atakują! jako prezydent James Dale/Art Land
1997: Lepiej być nie może jako Melvin Udall
2001: Obietnica jako Jerry Black
2002: Schmidt jako Warren R. Schmidt
2003: Dwóch gniewnych ludzi jako dr Buddy Rydell
2003: Lepiej późno niż później jako Harry Sanborn
2006: Infiltracja jako Francis „Frank” Costello
2007: Choć goni nas czas jako Edward Cole
2010: Skąd wiesz? jako Charles Madison
jako reżyser:
1963: Strach (jeden z kilku reżyserów)
1971: Jedźmy przed siebie
1978: Idąc na południe
1990: Dwóch Jake’ów
jako scenarzysta:
1964: Flight to Fury
1965: Niesłusznie oskarżeni
1967: Podróż
1968: Głowa
1971: Jedźmy przed siebie
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Jennifer
Jennifer Shrader Lawrence (ur. 15 sierpnia 1990 w Louisville) − amerykańska aktorka, laureatka Oscara za 2012 rok, dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie Poradnik pozytywnego myślenia.
Lawrence urodziła się oraz wychowała w Louisville, w stanie Kentucky. W wieku 14 lat postanowiła rozpocząć karierę aktorską, zdołała nakłonić rodziców, aby w Nowym Jorku znaleźli jej agenta. Mimo faktu, że nie miała przygotowania i doświadczenia aktorskiego, otrzymała wysokie wyniki na przesłuchaniu w agencji aktorskiej. Jennifer ukończyła szkołę dwa lata wcześniej i rozpoczęła profesjonalną karierę aktorską.
Lawrence zagrała w debiucie reżyserskim Guillermo Arriagi Granice miłości, u boku Charlize Theron i Kim Basinger. Za występ w tym filmie otrzymała nagrodę im. Marcello Mastroianniego dla najbardziej obiecującej młodej aktorki, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2008 roku.
Po epizodocznych rolach w serialach Detektyw Monk, Dowody zbrodni i Medium otrzymała główną rolę kobiecą w serialu stacji TBS Terepia domowa, za którą otrzymała Nagrodę Młodych Artystów.
Następnie Jennifer otrzymała główną rolę w filmie Lori Petty The Poker House, u boku Selmy Blair. Aktorka starała się również o role Belli Swan i Rosalie Hale w pierwszej części popularnej sagi Zmierzch, jednak żadnej roli nie otrzymała.
W 2010 roku aktorka występuje w filmie Debry Granik Do szpiku kości, którego premiera odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Sundance. Obraz otrzymał na tym festiwalu Nagrodę Główną Jury dla najlepszego filmu dramatycznego, oraz nagrodę za scenariusz. Sama Lawrence otrzymała pozytywne recenzje od krytyków. Została nominowana do najważniejszych nagród sezonu: Independent Spirit Awards, Złoty Glob, Satelita czy nagroda Gildii Aktorów Ekranowych. 25 stycznia 2011 roku została nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.
W 2011 roku, na ekrany kin weszły dwa obrazy z Lawrence w obsadzie: pierwszy to spin-off popularnych filmów o X-Menach, film X-Men: Pierwsza klasa, w którym aktorka wciela się w postać Mystique. Drugim filmem zaś jest obraz w reżyserii Jodie Foster Podwójne życie, gdzie aktorka partneruje Melowi Gibsonowi.
Wystąpiła również w dramacie futurystycznym Igrzyska Śmierci w reżyserii Gary’ego Rossa. Obraz jest ekranizacją powieści autorstwa Suzanne Collins. Następnie aktorka pojawiła się w dramacie Davida O. Russella Poradnik pozytywnego myślenia, gdzie partnerowała m.in. Robertowi De Niro.
Filmografia
Filmy fabularne
2014: X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (X-Men: Days of Future Past) jako Raven Darkholme / Mystique
2013: Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia (The Hunger Games: Catching Fire) jako Katniss Everdeen
2013: American Hustle: Jak się skubie w Ameryce (American Hustle) jako Rosalyn Rosenfeld
2013: Serena jako Serena Pemberton
2012: Poradnik pozytywnego myślenia (The Silver Linings Playbook) jako Tiffany Maxwell
2012: Igrzyska Śmierci (The Hunger Games) jako Katniss Everdeen
2012: Dom na końcu ulicy (House at the End of the Street) jako Elissa
2012: Devil You Know jako młoda Zoe
2011: Like Crazy jako Sam
2011: X-Men: Pierwsza klasa (X-Men: First Class) jako Raven Darkholme / Mystique
2011: Podwójne życie (The Beaver) jako Norah
2010: Do szpiku kości (Winter’s Bone) jako Ree Dolly
2008: Granice miłości (The Burning Plain) jako Mariana
2008: The Poker House jako Agnes
2008: Garden Party jako Tiffany
2007: Not Another High School Show jako szalona dziewczyna
2006: Company Town jako Caitlin
Seriale telewizyjne
2007–2009: Terapia domowa (The Bill Engvall Show) jako Lauren Pearson
2007–2008: Medium jako młoda Allison / Claire Chase
2007: Dowody zbrodni (Cold Case) jako Abby Bradford
2006: Detektyw Monk (Monk) jako Mascot
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz