Jacek Kurski i Joanna Klimek wzięli ślub


Były prezes Telewizji Polskiej po raz drugi stanął na ślubnym kobiercu. Na uroczystości, która odbyła się w sobotę 18 lipca w sanktuarium w podkrakowskich Łagiewnikach, pojawił się m. in. szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Jacek Kurski i Joanna Klimek powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Ceremonia ślubna odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Sobotnia uroczystość miała charakter prywatny i wzięła w niej udział tylko najbliższa rodzina i przyjaciele pary, w tym m. in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz szefowa „Wiadomości” Danuta Holecka.
Zarówno dla byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, jak i jego świeżo upieczonej żony był to drugi ślub. Obecny członek zarządu TVP wcześniej przez ponad 20 lat był związany z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci – Antoniego, Zuzannę i Olgierda. W 2015 roku para rozwiodła się. Po tym, jak sąd kościelny unieważnił pierwsze małżeństwo byłego europosła, Kurski po raz drugi zdecydował się stanąć na ślubnym kobiercu.
Joanna Klimek to była dyrektor programowa Telewizji Polskiej. Do TVP trafiła z telewizji Polsat, gdzie pracowała przy takich programach jak: „Gość Wydarzeń”, „Daję słowo” i „Państwo to my” w Polsat News. Joanna ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a także podyplomowe studia menadżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyślu.
Joanna i Jacek poznali się w 2016 roku. Dwa lata później para wzięła ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejówku. Dziennikarka była już wcześniej mężatką.

źródło: gala.pl
Kilka słów z Wikipedii o Jacku
Jacek Olgierd Kurski (ur. 22 lutego 1966 w Gdańsku) – polski polityk i dziennikarz.
W latach 2005–2009 poseł na Sejm V i VI kadencji, w latach 2009–2014 poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, w latach 2015–2016 podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w latach 2016–2020 prezes zarządu Telewizji Polskiej.
Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. W 1997 ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie handlu zagranicznego. Na przełomie lat 80. i 90. publikował artykuły w prasie niezależnej i prawicowej, m.in. w „Tygodniku Solidarność”. Był współpracownikiem agencji DPA oraz gdańskim korespondentem BBC. Od 1991 do 1994 pracował w Telewizji Polskiej. Współtworzył programy publicystyczne Lewiatan, Sprawę dla reportera, Rozmowy kanciastego stołu i Refleks. Od 1994 do 1998 prowadził agencję reklamową.
W styczniu 1993 opublikował napisaną wspólnie z Piotrem Semką książkę Lewy czerwcowy, będącą zapisem wywiadów z politykami związanymi z rządem Jana Olszewskiego na temat kulis odwołania gabinetu w czerwcu 1992. Rok później zrealizował film Nocna zmiana poświęcony tej samej tematyce. W 2005 wyreżyserował film dokumentalny III RP – kto miał rację?[1]. Współpracował przy programach publicystycznych Refleks, Lewiatan, Rozmowy kanciastego stołu i Sprawa dla reportera[1]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Dodaj komentarz