Izabella Scorupco i jej partner wzięli ślub


Izabella Scorupco wyszła za mąż. Zdjęciami ze ślubu aktorki podzielili się w mediach społecznościowych jej przyjaciele.

Izabella po raz trzeci wyszła za mąż. Co ciekawe, 49-letnia aktorka znana z filmów „Golden Eye” i „Ogniem i mieczem” sama nie pochwaliła się swoim ślubem z młodszym od siebie o parę lat Szwedem. Zrobili to za nią jej bliscy i znajomi, którzy w niedzielę, 6 października, zaczęli zamieszczać zdjęcia i filmiki z uroczystości na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dzięki temu wiemy, że para powiedziała sobie „tak” w USA, gdzie polska gwiazda mieszka na stałe od wielu lat. Ceremonia zaślubin odbyła się w Los Angeles, w malowniczym miejscu z widokiem na słynny napis Hollywood. Panna młoda miała na sobie długą suknię z trenem i dobraną pod kolor peleryną, a na głowie nosiła biżuteryjną ozdobę do włosów. Pan młody włożył stylową brązową marynarkę i czarne spodnie, do czego dobrał białą koszulę oraz muchę.

Izabella Scorupco jest dwukrotnie rozwiedziona. W latach 1994-1996 była żoną znanego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, z którym ma córkę Julię (ur. 1997). Aktorka ponownie wyszła za mąż w 2003 roku za Jeffreya Reymonda, z którym ma syna Jakoba (ur. 2003). Drugie małżeństwo Scorupco zakończyło się po 12 latach. Trzeci mąż gwiazdy nie jest osobą publiczną. Wiadomo jedynie, że Karl Rosengren jest szwedzkim biznesmenem, który odnosi spore sukcesy w branży gier komputerowych. Jego firma jest liderem na rynku internetowego pokera w Chinach. W przeszłości Rosengren mieszkał nawet w Manili, stolicy Filipin. Mężczyzna ma córkę ze związku ze szwedzką projektantką mody, Josefine Olsson.

Przypomnijmy, że Izabella po raz pierwszy pokazała wspólne zdjęcie ze swoim nowym partnerem podczas ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia.


źródło: gala.pl oraz instagram.com

Kilka słów z Wikipedii o Izie

Izabella Scorupco, wł. Izabella Dorota Skorupko[2] (ur. 4 czerwca 1970 w Białymstoku) – polsko-szwedzka modelka, aktorka, piosenkarka i fotomodelka.

Mając 17 lat, została zauważona przez szwedzkiego reżysera Staffana Hildebranda, który zaangażował ją do melodramatu Nikt tak nie kocha jak my (Ingen kan älska som vi, 1988).

W 1995 zagrała Natalię Simonową w 17. filmie o przygodach agenta Jamesa Bonda GoldenEye z debiutującym w głównej roli agenta 007 Pierce’em Brosnanem. Rola zapewniła jej międzynarodową rozpoznawalność. Zagrała również Helenę Kurcewiczównę w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza Ogniem i mieczem (1999) w reżyserii Jerzego Hoffmana. Następnie wystąpiła w hollywoodzkich produkcjach: filmie sensacyjno-przygodowym Granice wytrzymałości (Vertical Limit, 2000) u boku Chrisa O’Donnella, Robin Tunney, Stuarta Wilsona i Scotta Glenna, thrillerze fantasy sci-fi Władcy ognia (Reign of Fire, 2002) z Christianem Bale, Matthew McConaugheyem i Gerardem Butlerem oraz horrorze Egzorcysta: Początek (Exorcist: The Beginning, 2004) przy boku Jamesa D’Arcy’ego i Stellana Skarsgårda. Czytaj więcej

Kilka słów z Wikipedii o ślubach

Ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską przed urzędnikiem stanu cywilnego lub duchownym[1], w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia.

W niemal wszystkich społecznościach ślub jest pewnego rodzaju procedurą symboliczną, której celem jest złączenie pary młodej i nadanie jej oficjalnego statusu rodziny. Od wieków zawarcie związku małżeńskiego, uczczone ślubem i weselem było traktowane, obok narodzin dziecka i śmierci, nie tylko jako najważniejszy moment w życiu człowieka, ale również akt przyczyniający się do okazywania i utrzymywania więzi rodzinnych i społecznych. Do dnia dzisiejszego ślub jest traktowany jako szczególna ceremonia rytualna, skorelowana z systemem norm prawnych danego kraju oraz zwyczajami religijnymi. Obrzędy ślubne często mają charakter religijny, ale w większości kultur łączą się także z lokalnymi i kulturowymi tradycjami świeckimi. Akt zawarcia małżeństwa najczęściej jest podyktowany zwyczajami danej religii, ale już wesele na ogół ma charakter typowo świecki. Rytualny i symboliczny charakter ślubu podkreślają określone czynności (tzw. obrzędy), gesty, słowa, rekwizyty, których celem jest społeczne usankcjonowanie i zatwierdzenie ceremonii[5]. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono: 144 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *