Halina Mlynkova i Leszek Wronka wzięli ślub


mlynkova-wronkaWalentynki to szczególny dzień dla wielu par. Tegoroczne Halina Mlynkova i Leszek Wronka zapamiętają na długo. Właśnie dzisiaj odbył się ich ślub i zapowiadane od wielu miesięcy luksusowe wesele. Państwo młodzi na miejsce ceremonii wybrali czeską Pragę.
Związek milionerem zobowiązuje, więc Mlynkova postanowiła kupić sobie aż trzy suknie ślubne. Każda kosztowała średnio około 10 tysięcy złotych.
Halina postawiła na długi tren i krótki welon zdobiony koronką. Na ceremonii zgromadziło się spore grono gości między innymi Ewa Farna oraz Karel Gott. Podobno państwo młodzi zażyczyli sobie, żeby zamiast prezentów wpłacili pieniądze na fundację Anny Dymnej.
 
 
 
 
mlynkova-wronka-slub
źródło: pudelek.pl
Biografia Haliny
Halina Mlynkova[1] (czes. Halina Mlynková), po mężu Nowicka (ur. 22 czerwca 1977 w Nawsiu) – polska piosenkarka pochodząca z Zaolzia. W latach 1999-2003 wokalistka zespołu Brathanki.
Urodziła się w Nawsiu w części Śląska Cieszyńskiego, znajdującej się w granicach Czechosłowacji, jako córka Władysława Młynka, polskiego działacza społecznego na Zaolziu, m.in. prezesa Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego[2], i Anny. Ukończyła liceum medyczne w Cieszynie, a następnie etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim[3].
W liceum występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Olza”. W latach 1995-1997 prowadziła Gorolskie Święto, imprezę folkową organizowaną w Jabłonkowie. Wiosną 1999 została wokalistką zespołu Brathanki, z którym nagrała dwie płyty Ano! i Patataj. Wiosną 2003 odeszła z zespołu, aby następnie rozpocząć karierę solową.
W 2003 nagrała na płytę Ladies piosenkę „To były piękne dni” z repertuaru Haliny Kunickiej.
W 2007 brała udział w VI edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, w którym zajęła 11. miejsce. Jej partnerem tanecznym był Robert Rowiński[4]. W 2009 nagrała piosenkę „Bez słów”, która znalazła się na płycie Piotra Rubika RubikOne.
Od 5 marca 2011 brała udział w programie TVP2 Bitwa na głosy, w którym była liderem zespołu z Cieszyna. Zajęła trzecie miejsce.
Była żoną aktora Łukasza Nowickiego. Ma syna. Jest członkinią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego[5].
Dyskografia
Albumy
Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat ZPAV
POL
2000 Ano! (wraz z zespołem Brathanki)
Data: 27 marca 2000
Wydawca: Sony Music
5[6]
4x platynowa płyta[7]
2001 Patataj (wraz z zespołem Brathanki)
Data: 11 czerwca 2001
Wydawca: Sony Music
3[8]
platynowa płyta[7]
2011 Etnoteka
Data: 7 listopada 2011[9]
Wydawca: Mystic Production
48[10]
„—” pozycja nie była notowana.
Notowane utwory
Rok Tytuł Pozycja na liście
WiR
[11]
2011 „Kobieta z moich snów” 4
„—” pozycja nie była notowana.
Teatr
2009: Życie jest sceną w Teatrze Sabat
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Leszka
Kompozytor, producent muzyczny i reżyser Leszek Wronka urodził się w 1960 roku w Cieszynie. Do 1997 roku mieszkał w Trzyńcu. Aktualnie mieszka w Czeskiej Pradze, skąd często przyjeżdża do Polski, gdzie zajmuje się karierą muzyczną Ewy Farny. Wronka jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej. To właśnie Leszek na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, gdzie był jednym z członków jury, odkrył Farnę. Jeszcze tego samego dnia, w którym usłyszał młodą wokalistkę zaproponował jej współpracę. W krótkim czasie powstały pierwsze utwory demo, które Wronka przekazał czeskiemu oddziałowi Universal Music Group.
Wronka jest również producentem i autorem piosenek m.in Heleny Vondraczkowej oraz Karela Gotta.
źródło: mowimyjak.pl

Dodaj komentarz