Guy Ritchie i Jacqui Ainsley wzięli ślub


Ritchie i AinsleyŚlub byłego męża Madonny z modelką Jacqui Ainsley, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata. Na imprezę zostały zaproszone najważniejsze gwiazdy show-biznesu. Panna młoda olśniła gości przepiękną suknią ślubną, a synowie Madonny nieśli jej tren.
Ślub Guya Ritchiego i 33-letniej Jacqui odbył się w czwartek 30 lipca. Wesele zorganizowano na terenie wiejskiej posiadłości nowożeńców w hrabstwie Wiltshire. Wśród zaproszonych gości znalazły się takie sławy jak David Beckham, Brad Pitt, Rosie Huntington-Whiteley czy Jason Statham. Na uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć Rocco i Davida – synów Madonny i jej byłego męża. Chłopcy pomagali pannie młodej w niesieniu trenu. Z zadania wywiązali się wzorowo!
Goście weselni zachwycali się piękną suknią Ainsle. Modelka zdecydowała się na klasyczny fason, który idealnie podkreślał jej zgrabną figurę. Zamiast welonu przyozdobiła głowę kolorowym wiankiem.
Ritchie i Ainsley slub
źródło: kobieta.fakt.pl
Biografia Guya
Guy Ritchie (ur. 10 września 1968 w Hatfield, w hrabstwie Hertfordshire[1]) – brytyjski reżyser i scenarzysta[2].
Po przedwczesnym zakończeniu edukacji, spowodowanym uciążliwą dysleksją, rozpoczął pracę jako goniec w wytwórniach filmowych, a następnie sam zajął się realizacją reklam telewizyjnych.
W roku 1995 napisał scenariusz i wyreżyserował film krótkometrażowy The Hard Case, dzięki czemu udało mu się zdobyć finanse na pierwszą pełnometrażową produkcję Porachunki (ang. Lock, Stock and Two Smoking Barrels). Film okazał się sukcesem kasowym i został uhonorowany licznymi nagrodami, m.in. Nagrodą Akademii Brytyjskiej, Nagrodą Londyńskiego Koła Krytyków Filmowych oraz nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.
Następna produkcja reżysera, Przekręt (ang. Snatch), w której jedną z głównych ról zagrał Brad Pitt, miała premierę we wrześniu 2000 roku. Film okazał się sukcesem kasowym oraz zyskał uznanie krytyki. Obraz ten, podobnie jak poprzedni, utrzymany był w stylistyce komedii gangsterskiej.
W grudniu tego samego roku Guy Ritchie zawarł związek małżeński z piosenkarką i aktorką Madonną (kilka miesięcy wcześniej urodził się ich syn). Wspólnie z nią w 2001 roku zrealizował krótkometrażowy film dla BMW pt. Star, a także kontrowersyjny[3] teledysk do piosenki Madonny „What It Feels Like for a Girl”.
Trzeci film wszedł na ekrany w 2002 roku. Nosił tytuł Rejs w nieznane (ang. Swept Away), a w jednej z głównych ról zagrała Madonna. Film, będący nową wersją obrazu Liny Wertmüller o tym samym tytule z roku 1974, okazał się pierwszą klapą reżysera – tak finansową jak i artystyczną, i został szybko zdjęty z ekranów kin w USA[4].
Kolejny film reżysera – Revolver – miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2005 roku. Został on bardzo chłodno przyjęty przez publiczność oraz krytykę, która nadała mu miano „najgorszego filmu roku”[5].
W 2008 Ritchie napisał i wyreżyserował film RocknRolla, który zebrał skrajnie różne oceny – od bardzo entuzjastycznych (dziennik The Sun ogłosił go „najlepszym filmem 2008 roku”[6]) po krytyczne (The Guardian przyznał mu ocenę 1/5[7]).
Kolejny film Ritchie’go Sherlock Holmes, w którym główne role zagrali Robert Downey Jr. i Jude Law miał premierę 25 grudnia 2009. Otrzymał on pozytywne recenzje i zarobił na świecie 520 mln.[8] dolarów będąc największym dotychczasowym sukcesem finansowym reżysera. Sequel, Sherlock Holmes: Gra cieni, miał premierę światową 14 grudnia 2011[9] (w Polsce 5 stycznia 2012).
Życie prywatne
Od grudnia 2000 był mężem Madonny, którą poznał w 1998 roku[10]. Para rozwiodła się w grudniu 2008[11]. Z tego związku pochodzi wspólne ich dziecko, syn Rocco (ur. 11 sierpnia 2000[12]).
Filmografia
Filmy fabularne
1998: Porachunki
2000: Przekręt
2002: Rejs w nieznane
2005: Revolver
2008: RocknRolla
2009: Sherlock Holmes
2011: Sherlock Holmes: Gra cieni
Reklamy
2001: The Hire: Star
2008: Nike Football Next Level
2010: Nike Write The Future
Pozostałe
1995: The Hard Case – film krótkometrażowy
2001: What It Feels Like for a Girl – teledysk
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)