George Clooney i jego żona spodziewają się bliźniąt


Clooney-i-AlamuddinGeorge Clooney i Amal Alamuddin pobrali się 27 września 2014. Od tego czasu media nieustannie spekulowały się o ewentualnym potomstwie pary. Już sam fakt, że zadeklarowany singiel Clooney postanowił się ustatkować dla wielu było szokiem. Dwa tygodnie temu świat obiegła jednak kolejna zaskakująca nowina! Okazało się bowiem, że Amal jest w ciąży! George Clooney niedługo zostanie ojcem! Teraz znamy już tez płeć ich dzieci.
Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Clooneyowie spodziewają się dziecka! Jak poinformował libański serwis Daily Star, prawniczka spodziewa się bliźniąt. Portal nie podawał jednak żadnych informacji dotyczących tego, w którym Amal jest miesiącu czy na kiedy zaplanowany jest poród. Od tego czasu mediom udało się ustalić, że Amal spodziewa się rozwiązania w czerwcu!
Do mediów przedostała się jednak jeszcze jedna ważna informacja. Znana jest już bowiem płeć ich wyczekiwanych dzieci. Płeć dzieci Clooneyów w rozmowie z Radar Online wyjawiła mama aktora, Nina Clooney.
Jak powiedziała przyszła babcia, para spodziewa się chłopca i dziewczynki!
Każdego będzie po jednym: chłopiec i dziewczynka! Tak mi przynajmniej powiedziano – zarzekała się Nina.
Przy okazji dodała też, że nie zna jeszcze imion, jakie aktor i prawniczka zamierzają nadać swoim dzieciom. Jest jednak przekonana, że bardzo się do ich wyboru przyłożą.
źródło: gala.pl
tagi: Amal Alamuddin
Biografia George’a
George Timothy Clooney (ur. 6 maja 1961 w Lexington) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat Oscara za rolę w filmie Syriana oraz Złotego Globu za Syrianę oraz rolę w filmie Bracie, gdzie jesteś? braci Coen. W 2013 roku ponownie zdobył Oscara za film Operacja Argo wraz z Benem Affleckiem i Grantem Heslovem
Pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich. Ojciec, Nick Clooney, dziennikarz telewizyjny i kandydat demokratów do Izby Reprezentantów z Kentucky w 2004, prowadził talk show The Nick Clooney Show. Tam właśnie Clooney debiutował jako pięcioletnie dziecko. Ciotka, Rosemary Clooney, była żona aktora i reżysera José Ferrera, była piosenkarką jazzową, a także aktorką, pojawiającą się m.in. w Ostrym dyżurze. Ich syn, kuzyn i przyjaciel Clooneya, aktor Miguel Ferrer, zaprosił George’a w 1982 do zagrania niewielkiej roli filmowej i przekonał do podjęcia pracy aktora i osiedlenia się w Kalifornii.
Studiował na Northern Kentucky University, a aktorstwo w The Beverly Hills Playhouse.
Na swoją wielką szansę Clooney czekał prawie 10 lat. Początkowo grywał nieduże role w produkcjach telewizyjnych, m.in. The Facts of Life, Roseanne, Sunset Beat, Baby Talk, Bodies of Evidence, Sisters. Przełomem w karierze okazała się rola doktora Rossa w bardzo popularnym serialu Ostry dyżur (1994-2009), która zapewniła mu popularność, dwie nominacje do nagrody Emmy i wiele intratnych propozycji filmowych.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Amal
Amal Clooney (arab. امال كلوني, z domu Alamuddin; ur. 3 lutego 1978 w Bejrucie) – libańsko-brytyjska adwokat specjalizująca się w prawie międzynarodowym oraz prawach człowieka[1]. Do jej klientów zalicza się między innymi Juliana Assange’a, twórcę Wikileaks, przeciwko jego ekstradycji[2]. Reprezentowała również byłą premier Ukrainy Julię Tymoszenko, oraz egipsko-kanadyjskiego dziennikarza Mohameda Fahmy’ego. Jest żoną amerykańskiego aktora Georga Clooneya.
Alamuddin urodziła się w Bejrucie w Libanie. Jednakże podczas libańskiej wojny domowej w latach ’80 rodzina Alamuddin opuściła Liban i osiedliła się w Gerrards Cross, Buckinghamshire[3]. Miała wtedy zaledwie dwa lata. Jej ojciec, Ramzi Alam Uddin, pochodzący z libańskiej rodziny druzów z Baklinu (wioski z kadu Asz-Szuf)[4][5][6][7][8] uzyskał stopień MBA na Uniwersytecie Amerykańskim w Bejrucie, był także właścicielem agencji turystycznej COMET, powróciwszy do Libanu w 1991 roku[9]. Matka Amal, Bariaa Miknass, z rodziny sunnickich muzułmanów[10][11] z Trypolisu w północnej części Libanu, jest zagraniczną korespondentką magazynu al-Hayat oraz założycielką agencji PR’owej Międzynarodowych Ekspertów Komunikacji, która jest częścią większej firmy zajmującej się publicznymi wystąpieniami gwiazd, zdjęciami reklamowymi oraz promowaniem imprez[12][13].
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)