Freida Pinto i Dev Patel rozstali się


pinto-patelZwiązek Freidy Pinto i Deva Patela wzbudził sześć lat temu ogromne zainteresowanie na całym świecie. Aktorzy znani z głośnego filmu Slumdog. Milioner z ulicy zaprzeczali na początku, że są parą, ale gdy nie mogli się już dłużej ukrywać, zaczęli pojawiać się razem na imprezach. Niedawno planowali już ślub. Niestety, okazuje się, że do małżeństwa nie dojdzie.
Freida postanowiła rozstać się z młodszym o sześć lat Patelem. Żadne z nich nie chce komentować tej informacji, ale o kryzysie w ich związku mówiło się od dawna. Swoje trzydzieste urodziny aktorka spędziła już bez chłopaka.
Slumdog został obsypany Oscarami i zarobił prawie 370 milionów dolarów. Niemal od razu po premierze główni aktorzy stali się międzynarodowymi gwiazdami i wydatnie pomogli tym w promocji filmu.
źródło: pudelek.pl
Wideo – Dev Patel i Freida Pinto

Biografia Freidy
Freida Pinto (ur. 18 października 1984 w Bombaju) – indyjska modelka i aktorka.
Pinto urodził się w Mangalorean katolickiego gospodarstwa domowego w Bombaju . [2] [3] [4] Jej matka Sylvia jest głównym św Jana High School, Goregaon , a jej ojciec Fryderyk jest starszy dyrektor oddziału w Banku Barody . [5] Pinto ma starszą siostrę, Sharon, która pracuje jako współproducent w NDTV , kanał informacyjny. [6] Pinto chciał zostać aktorką, kiedy miał pięć lat. [7] Pinto studiował w Karmelu św . Joseph School w Malad , Mumbai, gdzie aktywnie uczestniczyła w zajęciach sportowych i śpiewał w szkolnym chórze. Do czasu, gdy miała dziesięć lat, Sushmita Sen wygrała Miss Universe 1994 , który z kolei inspirowane dawną zostać aktorką i okazało się zdefiniowanie punkt w jej karierze. [8] [9] Ukończyła studia w sztuce z główne w literaturze angielskiej , a nieletni w psychologii i ekonomii, z St. Xavier College, Mumbai . [7] [10] [11]
Pinto jest znakomity tancerz salsy i tańca klasycznego indyjskiego . [12] Ona aktywnie uczestniczył w sztukach i amatorskiego teatru uczestnicząc w. [9] Później dołączył do Elite Model Management, a wzorowany na dwa i pół roku. [7] Pinto został wykorzystany w kilku telewizyjnych i prasowych reklam zatwierdzanie produktów, takich jak Wrigley Guma do żucia , Škoda , Vodafone Indiach , Airtel , Visa , E-Bay i DeBeers . [5] Ona nadal modelować przez cztery lata i pojawił się w pokazów mody i okładkach magazynów w tym Femina i FNL. [5] [6] Pinto dołączył do działającej kurs w „The Barry Jana Acting Studio” w Andheri , Mumbai, gdzie szkoliła się reżyser Barry John .
Wkrótce po premierze Slumdog Millionaire, Pinto zdobył ogromną popularność i był często zawarte w „najpiękniejszych kobiet na świecie” listy. W 2009 roku pojawiła się w People magazynu „najpiękniejszych ludzi List”, [38] i „Lista Świata najlepiej ubranych kobiet”. [39] W tym samym roku The Daily Telegraph poinformował, że Pinto był najlepiej opłacanym indyjska aktorka, choć nigdy nie pojawiła się w filmie Bollywood. [40] Była również w Vogue 's 2009 liście „dziesięciu najbardziej stylowych kobiet”. [41] W dniu 13 maja 2009 r Pinto został nowym spokesmodel L’Oréal . [42] Spór powstał, kiedy pojawił się w reklamie telewizyjnej promującej L’Oreal, jak wielu myśli, że jest dyskryminacja rasowa z krajów, które są zaborczy o jasnej karnacji. Handlowych prezentowane Pinto, co wielu postrzegane jako jaśniejszy odcień skóry, ze względu na make-up lub edycji. [43] W 2010 roku został wyróżniony w plebiscycie „Top 99 najbardziej pożądanych kobiet” przeprowadzonego przez AskMen . [44] Dwa lata Później ludzie nazwie ją jeden z „Najpiękniejsza w każdym wieku”. [45] W następnym roku, Pinto został wybrany „Hottest Indian Laska” w kontrowersyjnej ankiecie przeprowadzonej przez GQ . [46]
Przed dokonaniem jej debiut filmowy Pinto został zaangażowany do byłego publicysta Rohan Antao; związek zakończył się w styczniu 2009 r. [47] Po tym zaczęła spotykać jej Slumdog zagra Dev Patel . Od tego czasu para nie mieszka razem w Los Angeles , Stany Zjednoczone. [48] Później w wywiadzie, Pinto stwierdził, że nie chce działać z Patel, jak czuje, że nie będzie w stanie wymierzyć „chemia” w ich miał w swoim debiutanckim filmie. [49] Pinto został zarzucać „unikali” indyjskiego przemysłu filmowego. [50] Niemniej jednak, że twierdził, że nie jest w stanie znaleźć role, które odpowiadają jej w Bollywood. Stwierdziła również, że lubi oglądać filmy Bollywood i pragnie działać w przyszłości. [51]
Pinto dołączył Andre Agassi i Steffi Graf w uzasadnieniu filantropijnej organizacji „Fundacja Agassi”. Ona jest tylko Indian aktorka uczestniczyła w dorocznym hodowca funduszu zatytułowanym „15th Grand Slam dla dzieci”, którego celem jest zbieranie funduszy na edukację ubogich dzieci. [52] W 2012 r Pinto dołączył Plan International, ponieważ jestem Dziewczyna kampanii jako globalnego ambasadora, promowanie równości płci, aby podnieść miliony dziewcząt z ubóstwa. W 2013 roku wystąpiła w klipie wideo dla Gucci 's „Chime for Change” kampanii pozyskiwania funduszy i wiedzy na temat problemów kobiet w zakresie edukacji, zdrowia i sprawiedliwości. [53] W kwietniu 2013 r Pinto współpracował z Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki-moon i Bank Światowy Prezydent Jim Yong Kim dla wywołania do działania – Dziewczyna Rosnące kampanii. Film dokumentalny Dziewczyna Powstania wykonane nominowany do Oscara Richard E. Robbinsa , prezentuje moc edukacji w transformacji życia dziewcząt na całym świecie. [54] W lipcu 2014 Pinto mówił na szczycie w Londynie dziewczyny, gdzie wezwał do dalszych postępów pod koniec okaleczania kobiecych organów płciowych i dzieci małżeństwa . [55] W dniu 10 grudnia 2014 roku para ogłosiła, że mieli podzielone po sześciu latach randek.
Filmografia
Slumdog. Milioner z ulicy (Slumdog Millionaire, 2008) jako Latika
Poznasz przystojnego bruneta (You Will Meet a Tall Dark Stranger, 2010) jako Dia
Miral (2010) jako Miral
Geneza planety małp (Rise of the Planet of the Apes, 2011) jako Caroline
Black Gold (2011) jako księżniczka Lallah
Immortals (2011) jako Phaedra
Trishna (2012) jako Trishna
Nagrody i wyróżnienia

Rok Festiwal filmowy Kategoria Film Wynik
2009 Nagroda Gildii Aktorów Filmowych Najlepsza obsada filmowa Slumdog. Milioner z ulicy wygrana
2009 BAFTA Najlepsza aktorka drugoplanowa Slumdog. Milioner z ulicy nominacja

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Biografia Deva
Dev Patel (ur. 23 kwietnia 1990 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy i telewizyjny.
Jako aktor jest znany z ról Anwara Kharrala w serialu dla młodzieży Skins i Jamala Malika w filmie Slumdog. Milioner z ulicy. Dzięki dobrej grze Patel zdobył liczne nagrody, wliczając w to Critics’ Choice Award. Został nominowany do nagrody BAFTA za najlepszego aktora w pierwszoplanowej roli. Czynnie uprawia wschodnie sztuki walki, posiada czarny pas w taekwondo.
Dev Patel urodził się w Brencie w rodzinie hindusko-indiańsko-gudźarackich emigrantów, którzy urodzili się w Nairobi. Jego matka Anita Patel jest opiekunką, a jego ojciec Raj Patel to informatyczny doradca. Dev, który dorastał w Bronie, uczył się w Longfield Primary School, a później w Whitmore High School.
Sztuki walki
Patel zaczął trenować taekwondo w Rayners Lane Academy w 2000 roku. Rywalizował regularnie w zawodach krajowych i na turniejach międzynarodowych. W 2004 roku osiągnął swój największy sukces, zdobywając w Dublinie brązowy medal mistrzostw świata AIMAA w kategorii juniorów[1].
Kariera aktorska
Dev zaczął swoją karierę aktorską w 2006 od udziału w przesłuchaniach telewizji E 4 do serialu dla nastolatków Skins. Zagrał rolę Anwara Kharrala, brytyjsko-pakistańskiego-muzułmańskiego nastolatka. W sierpniu 2007 roku startował w castingu do roli Jamala Malika w filmie Slumdog. Milioner z ulicy. Po zmaganiach dostał tę rolę. Za swoją grę aktorską uzyskał sporo nagród i wiele nominacji.
Nagrody
Wygrane
2008: Black Reel Award – „Najlepszy aktor” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: Black Reel Award – „Najlepsze przełomowe wystąpienie” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: British Independent Film Award (BIFA) – „Najbardziej obiecujący aktor” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: Chicago Film Critics Association (CFCA) Award – „Najbardziej obiecujący aktor” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: National Board of Review (NBR) Award – „Najlepsze przełomowe wystąpienie” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: Phoenix Film Critics Society Award – „Najlepszy przed kamerą” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: Washington D.C. Area Film Critics Association (WAFCA) Award – „Najlepsze przełomowe wystąpienie” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: Critics’ Choice Award – „Najlepszy aktor” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: Richard Attenborough Film Award – „Najlepszy aktor” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: Richard Attenborough Film Award – „Rosnąca gwiazda roku” – Slumdog. Milioner z ulicy
Nominacje
2008: Black Reel Award – „Najlepszy Zespół” – Slumdog. Milioner z ulicy
2008: Detroit Film Critics Society Award – „Najlepsza nowa twarz” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: BAFTA – „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: Evening Standard British Film Award – „Najbardziej obiecujący aktor” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: London Critics’ Circle Film Award – „Brytyjski aktor roku” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: London Critics’ Circle Film Award – „Młody brytyjski aktor roku” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: NAACP Image Award – „Wybitny Drugoplanowy Aktor w filmie” – Slumdog. Milioner z ulicy
2009: Screen Actors Guild (SAG) Award – „Najlepszy aktor drugoplanowy” – Slumdog. Milioner z ulicy
Filmografia
2012: Hotel Marigold jako Sonny
2012: Newsroom jako Neal Sampat
2010: Ostatni Władca Wiatru jako Zuko
2008: Slumdog. Milioner z ulicy jako Jamal Malik
2007-2008: Skins jako Anwar Kharral
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz